Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm tez wlasnie dlatego zakupilam detektor tetna plodu i jak nie czuje ruchow przez np 5godzin to sprawdzam czy tetno jest prawidlowe... Aga ja na Twoim miejscu pojechalabym do szpitala pamietaj lepiej dmuchac na zimne!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mi gin powiedziała ze od 20 tyg to usg robi sie przez brzuch no i ostatnio tak miałam i mysle ze nie gorzej widać w sumie tak samo a poza tym dzieciaczek juz duzy to na ekranie sie cały nie mieścił

Aga_M nie martw sie mi gin powiedziała ze ruchy czuć od 20 tyg a czasami nawet od 23 tyg jeszcze bedziesz miała dość tych kopniaczków w żeberka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polozenie lozyska ma duze znaczenie. Jesli pojedziesz do szpitala i powiesz ze od 3dni wogole nie czujesz ruchow to musze Ci zrobic usg chyba ze maja taki detektor a raczej maja to sprawdza czy jest tetno i tyle. Lepiej jedz co Ci szkodzi?
Wiesz tak sie mowi ze ech po 23cim tygodniu czuc mocno jak dla mnie to takie rzeczy powinno sie sprawdzac...Ja czulam ruchy od 17stego tygodnia i wierz mi gdybym choc przez jeden dzien nic nie czula pojechalabym do szpitala!!!
A jak chcesz to zjedz cos czekoladowego i poczekaj ok 20min poloz sie na plecach nogi prosto nieco wyzej i powinnas poczuc cos 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też nie czuję zbyt mocno kopniaczków tylko takie smyranie , ale to mi wystarczy, narazie... później spodziewam się częściej i intensywniej, ale jak by coś było nie tak to by chyba brzuszek zaczął twardnieć???
Cieszę się , bo udało mi się wypróznic 🤪 🙃
dobre rady sprawdzone:laugh: :laugh: a może naleśniki z nutellą?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciiii nic nie mow o nalesnikach bo zaraz Dodi bedzie smazyc 😁
Czytalam ze jak cos sie dzieje to boli brzuch albo cos takiego ale sa i przypadki gdzie kobiety nosily po 10dni martwe dzieci w sobie i nie bylo objawow...Ale prosze Cie nie piszmy nawet o tym bo na sama mysl robi mi sie slabo 😞 😞 😞
A Ty Aga uciekaj do szpitala dobrze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kikos bo zaraz wyjde z siebie 😞 rozmawialam z kolezanka z PL i mi wlasnie mowi ze robi na obiad kluski z dziurka do tego karkowke i kiszona kapuste gotowana a ja zaraz sie wsciekne bo gdybym sie dosiadla do talerza w takim jedzeniem to koniec :P
Ech chyba sie przejade do polskiego sklepu i sama cos pysznego zrobie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mięso
Unikaj:

* surowych, półsurowych mięs, drobiu, jaj
* wątróbek ! ! ! ! ! (zawierają b. duże ilości wit A.)
* tatara, surowego, mielonego mięsa
* nie spożywaj na zimno mięs, które powinny być podgrzane !
* uważaj na podroby, spożywaj tylko świeże, z renomowanych firm, sklepów
* zwróć uwage, czy mięso z grilla jest dostatecznie dopieczone !

Mleko i sery
Bez ograniczeń można spożywać:

* sery żółte
* białe
* topione
* Feta, pod warunkiem, że wyprod. go z pasteryzowanego mleka


Należy unikać:

* niepasteryzowanego mleka i serów z niego wyprodukowanych
miękkich i półmiękkich serów pleśniowych (camambert, gorgonzola, brie)

Inne zasady:

* Pamiętaj, że bakterie i pasożyty, pochodzące ze źle przygotowanych potraw mogą zaszkodzić Twojemu dziecku !
* Zwróć uwagę, czy jedzenie jest dogotowane i dopieczone ! Potrawy gotowe, do podgrzania powinny być odpowiednio długo przyrządzane, wg. przepisu. Nie zapomnij, że kuchenka mikrofalowa podgrzewana nierównomiernie !
* Regularnie, często, myj ręcę podczas gotowania.
* Wykorzystuj świeże i świeżo zapakowane produkty.
* Myj owoce, warzywa, obieraj, jeśli to jest możliwe.
* Zachowaj szczególną ostrożność podczas zagranicznych wojaży !
* Nie odchudzaj się podczas ciąży ! (Toksyny, będące skutkiem odchudzania moga uszkodzić płód oraz zaszkodzić Tobie !). Jeśli sporo przybywasz na wadze, ogranicz spożywanie ciastek, śmietany, chipsów, cukierków, dużej ilości tluszczu.

Uwaga ! Lista produktów nie polecanych w ciąży pochodzi z broszury szwedzkiego Urzędu Konsumenta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusie w ciązy niezagrożonej też co wieczór kładąc się spać myslą czy naszym maleństwom nic nie jest i czy zdrowo się rozwijają i jak się urodzą to będą zdrowe i wszystko na swoim miejscu będą miały, a jak coś zakuje zaboli to zaraz myślą co to, czy coś złego i t.p. ...
anitek nie jesteś sama , ale nie możemy się też zadreczać bo zwariujemy 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...