Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Miałam się położyć ale tak mnie wciągnęło co tutaj sobie piszecie że nie mogę tego przegapić:P Jeśli chodzi o to jak Dzidzia kopie to ja też ruchy czuję tak nisko, czasem zdarza się że kopnie w okolicy pempka ale to żadko. Co do brązowej kreski to ja już mam 🙂 Pempek powoli zaczyna "wyskakiwać":P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pewnie nie ma co brać większej dawki skoro nie karzą 😉 ja też szybciutko odstawiłam nospę, jak tylko gin mi powiedział,że już jej nie muszę brać, tylko jak mnie będzie bolał brzuch.
Cudowne są te ruchy i kopniaczki naszych szkrabów 😆
Zastanawiam się co by tu teraz zjeść, myślę o frytkach, ale trochę mi się robić nie chce ☺️ ale trzeba coś wciągnąć,żbe później na noc się nie opychać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niektore Mamusie maja juz od 16stego tygodnia 🙂 zalezy od skory i hormonow 🙂 ja tam nie mam i pewnie wyskoczy pozniej 🙂
No ale ten wystajacy pepek jest swietny hehe 🙂 podoba mi sie 🙂
Mariusz mi wczoraj powiedzial ze widzi jak mi brzus rosnie :P wiecie ja to sie przygladam itd a on mnie widzi wieczorkiem po pracy wiec dla niego pewnie to wyglada inaczej 🙂
Kinia no takie forum to dobre jest mozna sobie popisac o wszystkim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie sobie zjadlam winogronko 🙂 jakos dzis owocowy dzien mam 🙂
no ja dzis nie robie obiadu bo Mariusz wlasnie dzwonil ze zejdzie mu sie jeszcze z godzinke a pozniej 270km do domciu wiec mysle ze bedzie spokojnie po 9tej 😞 szkoda mi go bo jutro idzie do pracy sam w sumie chcial bo jednak za sobote extra placa no a u nich soboty zdarzaja sie bardzo rzadko.
Pewnie biedak bedzie zmeczony. Musze cos fajnego na jutro na obiadek wymyslic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A słyszałyście coś takiego, że niby jak ma być chłopiec to pempuszek jest wystający, a jak dziewczynka to wklęsły?kiedyś babcie tak mówiły 😁 ,ale ja w to nie wierzę 😉
Faceci to chyba jakoś inaczej widzą nasze brzuszki.
A mój zaczął się ze mną droczyć i mówi do mnie gruba mama:laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj mowi do mnie schabiczek :P a najwiekszy ubaw to ma ze sutkow :P
Co do plci no coz u mnie Synus a pepuszek nadal w srodku :P ale pepuszek kazdej predzej czy pozniej wyskoczy tak mysle bo miejsca nie ma hehe poza tym macica w 24tyg osiaga szczyt w macicy a w 28tyg juz jest nad pepkiem wiec sila rzeczy kiedys ten pepek musi wyskoczyc :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Anitek trzeba dbać o naszych tatusiów pracujących:P
Mój to chory od wczoraj umiera 😁 😁 😁 i bidulek w pracy do 22giej.
Na mnie winogono działa bardzo dobrze jeśli chodzi o sprawy zatwardzenia:P A od 3 dni popijam świeże soczki z pomarańczy, marchwi i grejfruta i do wc latam jak nigdy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech no i mam odpowiedz na moje pytanie.
Mam tak wlasnie ze jak chodze sobie po sklepach z godzinke to zaczyna bolec w dole brzucha i musze wracac do domku i odpoczywac. Patrzcie na to
Szósty miesiąc:

Co możesz odczuwać?

W tym czasie możesz już odczuwać dość silne kopnięcia malucha. Skóra twojego brzucha może zacząć swędzieć na skutek rozciągania się. Dołączają się zazwyczaj bóle pleców. W związku z tym, korzystne dla ciebie będzie noszenie butów na niskim obcasie. Jeśli będziesz ponadto stosować odpowiednie ćwiczenia, możesz uniknąć tych dolegliwości. Niekorzystne dla ciebie będzie stanie przez dłuższy czas. Rozciągająca się macica może być przyczyną bolesności dolnej części brzucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja mała to od wczoraj to szaleje jak by jakąs imprezkę miała hihi:laugh: , i czuję ja dosłownie wszędzie nawet juz po kręgosłupie mnie kopie, a na pęcheż to chyba siada bo tak ciśnie 🙂
linie mam ale nad pępkiem a nie pod jakoś dziwnie, a pępek to góra jego jest kekko wysunięta a reszta płaska, a pępuszek jest bardzo wrażliwy na dotyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja juz mam wystajacy pępuś smiesznie to wyglada :P :P
ale krechy jeszcze nie mam i obym nie miała za brązowej . znajoma ma taka brzydka brazowa po ciazy jakby jej brzuch rozcinali a urodziła naturalnie. nieładnie to wygląda... 🤨
powiem wam ze ja mam o wiele wiekszy brzuch anitku niz ty nawet o wiele, a to moja pierwsza ciaza no i gruba tez przed ciaza nie byłam bo wazyłam 53 kg wiec norma. wszystko idzie mi w brzuszek bo uda rece nic mi nie przytyło tylko cycki i brzuszek. jeszcze niedawno miałam taki rozchodzacy sie brzuszek dookoła wygladałam jak bałwanek a teraz robi sie taka piłeczka z przodu kazdemu komu powiem ze przytyłam 4 kg to sie dziwią...
moja mamusia i obie siostry w ciazy wyglądały jak beczki chodzace wszystko szło im w boczki od samego poczatku tylko ja taka "inna" niz one i mam taki okrąglutki brzusiio 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej kreska w gornej czesci tez sie pojawia wiec w Twoim przypadku zaczelo sie od gory :P no moj jest plaski pepek ale zauwazylam ze sam srodek pepka robi sie wypukly powoli wiec wiem ze juz niedlugo pojawi sie guzieczek :P
co do kopanka to ja sama sie czasem zastanawiam kiedy ten Maly Brzdac spi :P
Mona co do soczkow to ja jutro zrobie zakupy bo dzis nie chcialam dzwigac a jutro z Moim pojedziemy to tez sobie kupie marchew itd i zrobie swiezego soczku 🙂 jak narazie pije kubusia bo marchewka zawsze mnie pedzila :P co do winogrona to jem co 2-3dni i moze tez dzieki temu sie cos rusza a moze to ten syrop albo platki albo activia ja juz takie mega mieszanki robie ze szok :P
co do czopkow wlasnie dzis dostalam te z polski i tez maja 2g tak jak te co kupilam tutaj dla dzieci tyle ze sklad inny te z polski maja wiecej gliceryny :P
kurcze zaczely sie u mnie problemy z kregoslupem, bo boli tak w polowie plecow. nie moge sie juz schylac normalnie :>
Ale co tam dla Synusia zniose wszystko 🙂
Kinia co do wagi to spokojnie ja od poczatku ciazy przytylam 4kg i jak narazie widac to w cysiach i brzusiu 🙂
Pupa ma te same rozmiary :P ja sie nie przejmuje byle zeby nie utyc wiecej niz 15kg bo chce zeby to bylo zdrowe tycie a nie 25-30kg na plusie a pozniej placz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę że ja to mam dobrze, bo mój Mężulek pracuje 10h i w domku jest już przed 18, a Wasi mężczyźni do tak późna pracują, współczuję 😘 No ale teraz trochę Was rozumiem bo Marcin jak wraca z pracy ma trochę roboty na podwórku i w sumie też przychodzi koło 22,23. Na szczęście to tylko chwilowo:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No jestem ciekawa kiedy ten pempuszek mi wyjdzie 😉
Zdjęć brzuszka niestety nie mam jak wrzucić, bo nie wiem gdzie jest kabelek.
Kinia to Ty gruba jesteś jak cholera 😁 😁 😁 😉
Lecę sobie obrać 2 ziemniaczki i zrobię frytasy, bo będą mnie męczyły 😉 a tak siedząc przed kompem zjadłam 6 cukirków marcepanków i mnie zemdliło:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darusia no ja jestem o ponad 3tyg w tyl wiec wkleje focie za 3tyg. 🙂 ciekawe jak wtedy bede wygladac :P
no moj tylko brzusio rosnie boczki nie rece tez bez zmian 🙂
i zauwazylam ze zmienilam sie na twarzy 🙂 wygladam tak jakos powazniej 🙂
Kinia Moj normalnie w domciu jest ok 5tej aby niestety dzis musial jechac do dublina i wroci pozno no i wyjatkowo jutro i za tydzien w sobote idzie do pracy bo chcial.
Nie jest tak zle 🙂
Co do skurczy mam nadzieje ze to co ja mam to nie skurcze. Choc tak od 2dni boli mnie jak na okres popoludniami 😞
zaraz lykne nospe choc wczoraj nie pomogla. Ja mysle ze to ma zwiazek z tymi zaparciami bo pamietam zanim bylam w ciazy tez mialam takie bole podczas zaparc a okresu nie mialam.
Tak sobie mysle ze juz za 14tyg moge rodzic wiec nie jest zle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek dziękuję bardzo 🙂 Co prawda narazie wzieliśmy tylko cywilny, kościelny jak już Dzidzia będzie z nami 🙂 Ale stres i tak ogrooomny więc powodzenia życzę na Twoim ślubie:P Ale muszę przyznać że Dzidzia dała nawet Mamusi wychulać się na przyjęciu oczywiście z umiarem:P Ani brzusio nie bolał i w ogóle jakoś więcej energii miałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez bierzemy cywilny 🙂a koscielny za 2-3latka 🙂 no ja tancowac nie bede bo powinnam lezec jak najwiecej i szczerze powiedziawszy boje sie Mamusie jak ja sobie poradze przez tyle godzin 😞 skoro mnie tak brzusio boli a wtedy to juz bedzie 28tydzien wiec nie bedzie latwiej niz teraz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przede wszystkim witam nową mamusię 🙂
co do pępka to bzdura bo ja w pierwszej ciąży miałam wystający a urodziłam córcię, to wszystko zależy od budowy ciała i prawie wszystkim ten pępek wyskoczy wcześniej czy później, a jeśli zaś chodzi o kreskę to w pierwszej ciąży nie miałam i teraz też się nie zanosi 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...