Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja dzis mam strasznego doła ze mam ochote normalnie wszystkim rzucac co mam pod reka, wczoraj pokłociłam sie troszke ze swoim i dzis takie wyrzuty sumienia... jest mi dzis smutno i w ogole nic mi nie przychodzi do głowy co by tu porobić chyba ide połozyc sie spac niewyspałam sie dzis. niech sie ten wstretny dzien juz skonczy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darusia tez mam czasem takie dni chociaz rzadko sie zdarza ale wtedy to tak jak nie przeklinalam wogole tak co chwile jakies k...ch... leca :P
o byle co :P
Moj aby patrzy i sie nie oddzywa bo wie ze by mu sie oberwalo hehe :P
Oki Mamuski ja uciekam na zakupy 🙂
zajrze pozniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie !!!!!
wczoraj za dużo nie pisałam bo nie mogłam się skącentrować na niczym przez tem ból 😞
Byłam odebrać wczoraj tą płukankę co miała mi pomóc a pipa w aprece mi że nie zrobili bo mieli jakiś produkt z krodką datą ważności k...a mogła mi wcześniej powiedzieć to bym poszła do innej apteki, ale poszłam kupić szałwie i apap bo lekarka mówiła ze mogę brać ja mnie będzie bardzo bolało, tak że poszliśmy spać wczoraj po 21 spać bo mieliśmy zawaloną noc i wzięłam apap, trochę pomogło ale przed 3 już nie spałam bo mnie ból obudził i wstałam zjadłam banana bo nie mam zwyczaju tabletek na czczo jeść , wzięłam apap i zasnęłam po krótkich mękach ale znowu o 7 juz nie spałam i tak się męczyłam w łuzku do 11 bo byłam strasznie zmęczona a tu ból spać nie dawał 😞
ale wkońcu wstałam i robię sobie płukanki z szałwii chociaż. na szczecie opuchlizna z gardła schodzi i juz lepiej mi się przełyka ale ból jeszcze jest ale juz nie taki dokuczliwy i tak do poniedziałku bo idę na kontrole z tym zębem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie!!! Widze ze dzis humorki nie za bardzo dopisuja??? Ja na szczescie mam dobry dzien. Pogoda elegancka sloneczko swieci. Uwielbiam taki dzien. 🙂 Chciaz zamiast wyjsc z domu i pospacerowac to wpakowalam sie w gary bo zachcialo mi sie golabkow i tak tez pewnie skoncze wieczorem bo jak juz robie to wieksza ilosc. Ale co tam. Przynajmniej mam zajecie i nie mysle o pierdolkach. 😉 Wam tez zycze miego dnia mamusie!!!! 🙃 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie czytałam sobie o ziółkach jakie mozna pić w ciązy i wyczytałąm żeNagietek
Napar z niego można pić od początku ciąży przez całą jej pierwszą połowę. Uważa się, że nagietek wzmacnia ciążę i zapobiega poronieniom.
jest wiele ciekawych zół co pomagają nam wkleje kilka 🙂
Dziurawiec
Poprawia pracę gruczołów dokrewnych, wzmacnia układ nerwowy, zapobiega depresjom.
Dziurawiec można pić przez cały okres ciąży.
Ziele tasznika
Poprawia gęstość i krzepliwość krwi, zapobiega więc ewentualnym powikłaniom krwotocznym przy porodzie. Możesz zacząć go pić 2-3 tygodnie przed terminem porodu
Kminek, anyż, czarnuszka oraz koper włoski
Zioła te wspomagająe laktację. Można je pić począwszy od ostatniego trymestru ciąży przez cały okres karmienia.
ciekawe prawda 🙂
anitek nie tylko z twoimi oklaskami się bawią mnie też mój jedyny zniknął:laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pokrzywa zwyczajna - to ziele, które polecam najczęściej. Praktycznie wszystkie ciężarne zachęcam do picia naparu z pokrzywy, ze względu na wysoką zawartość witamin i mikroelementów, zwłaszcza wapnia i żelaza. Zarówno świeża, jak i w postaci naparu jest smaczna. Napar z pokrzywy ma umiarkowane działanie moczopędne, a więc pomaga usuwać nadmiar wody z organizmu. Pokrzywa jest również przydatna po porodzie, gdyż wzmacnia organizm i zwiększa produkcję mleka.

Mniszek lekarski - można stosować zarówno części zielone, jak i korzeń. Ten znany chwast polny jest bogatym źródłem witaminy A, wapnia i żelaza. Zawiera także substancje gorzkie, które ułatwiają procesy trawienne i stymulują wydzielanie żółci. Ponadto usuwa nadmiar płynów z organizmu. Ponieważ liście są bogate w potas, nie powodują utraty potasu z komórek, jak to ma miejsce w przypadku moczopędnych leków syntetycznych.
Malina właściwa - jej liście są bogate w witaminy i minerały, szczególnie w naturalne i łatwo przyswajalne chelaty żelazowe. Wzmacniają i odżywiają mięśniówkę macicy. Wzmagają też produkcję mleka i przywracają równowagę po porodzie. Jest to jedno z najstarszych i najbardziej znanych ziół stosowanych w ciąży. Napar z liści maliny można popijać przez całe dziewięć miesięcy.

Melisa lekarska - często ją polecam, bo doskonale koi nerwy, jest bardzo smaczna i bezpieczna. Filiżanka ciepłego naparu z melisy osłodzonego miodem usuwa ból głowy, depresję, bezsenność. Można go mieszać z rumiankiem lub z pokrzywą.

Imbir lekarski - działa rozgrzewająco na układ rozrodczy, polecany jest przy porannych nudnościach i problemach trawiennych, a także przy przeziębieniu. Świeżo utarty korzeń wymieszany z miodem i sokiem z cytryny jest pyszny.

Rumianek pospolity - delikatne zioło o łagodnym działaniu uspokajającym. Jest niezastąpione w stresujących sytuacjach. Rumianek łagodzi również problemy trawienne, a w mieszance z imbirem pomaga przy porannych nudnościach.

Poziomka pospolita - jej liście mają właściwości podobne do pochodzącej z tej samej rodziny maliny. W czasie ciąży używane są jako środek tonizujący macicę i uspokajający.

Przywrotnik pospolity - w ciąży używany jest na wzmocnienie macicy. Dzięki właściwościom ściągającym zapobiega krwotokom porodowym, pomaga też przy porannych nudnościach i kłopotach trawiennych.

Łopian większy - korzeń łopianu jest bardzo odżywczy. Jest łagodnym środkiem moczopędnym i wspomagającym wątrobę. Dobrze smakuje z dodatkiem imbiru lub cynamonu.

Drapacz lekarski - jest bardzo polecany jako środek wzmacniający wątrobę. Jest często stosowany w mieszankach z koprem włoskim i liściem maliny. Również zapobiega krwotokom przy porodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwiokej tego oklaska to chyba wczoraj ja Ci niechcąco zabrałam ☺️
Nawet nie zauważyłam, że niechcący przycisnęłam ikonkę, zauważyłam tylko, że było coś napisane: zabierz pinez, nawet nie wiedziałam co to znaczy:laugh: i komu zabrało, ale się domyśliłam, że komuś zabrałam oklaska. Tak coś mi się zdawało, że Tobie, bo w pobliżu gdzie nacisnęłam tą ikonkę był akurat Twój post. A to wszystko wina tego, że nie podłączam sobie myszki do laptopa i tak niefortunnie trafiłam na Twój oklask.
Przepraszam i już oddaję, nie gniewaj się to się więcej nie powtórzy:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂 fajny ten artykul o ziolkach 😁
Iwiokej masz oklaska przeciez :P
No ja wlasnie wrocilam z zakupow 🙂 kupilam sobie kozaczki takie szmacianki i bluzke i sweterek dlugi getry rajstopki takie cieple ale chyba najbardziej ciesze sie z moich paputow :P moze w koncu nogi mi przestana marznac :P No i Synusiowi kupilam taki mega mieciutki kocyczek 🙂
Kupilam tez sliwki suszone musli specjalne i siemie lniane :P
no to teraz bede walczy z zaparciami choc udalo mi sie dzis zalatwic sprawe :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek z Twoimi napewno się nie bawiłam, przysięgam:laugh: 😉
Nie wiem co im to daje, że zabiorą oklaska, śmieszne zachowanie, nawet szkoda tego komentować 😉
To Ci się zakupki udały:P ja dzisiaj widziałam fajną koszulkę nocną i narzutkę, ale niestety jej nie kupiłam, bo miała długi rękaw 😞 , a u nas w szpitalu gorączka.
A ja myślę i myślę nad imieniem dla córeczki, miała być Julka, ale nie wiem czy nie jest to już imię za bardzo oklepane, a co myślicie o Milence, podoba Wam się takie imię?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie Milena nie podoba :P ale wiesz kazdy ma inny gust :P jedyne z polskich co tak w miare mi sie podoba to Natalia a tak to ja dla coreczki mialam Kayla albo Mia z czego Kayla byla na pierwszym miejscu w rankingu hehe :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zalozylam paputy mmmm ale cieplutkie 🤪
kurcze znow mnie brzuch zaczyna bolec jak na okres...Biore ta luteine ale mam wrazenie ze ta dopochwowo lepiej dzialala bo mnie nie bolalo a teraz boli. Ale wole dopochwowej nie brac skoro mam pieczenie po niej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie ja do żadnego imienia nie mogę się przekonać 😞 😞 😞
Myślałam, że dla chłopca będzie problem, ale jak widać z dziewczynką nie jest łatwiej. Też Natalkę i Martynkę biorę pod uwagę, ale już sama nie wiem jak my naszą niunię nazwiemy 😞
No głupota z dawaniem i odbieraniem tych oklasków bez powodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie odczuwam różnicy między luteiną dopochwową, a tą pod język, ale w sumie nie mam jak odczówać skoro jak brałam dopochwowo to mnie brzuch nie bolał i tera też mnie nie boli.
Anitek może jak przestanie Cię już piec to czasami weź sobie dopochwowo na noc, ja tak od czasu do czasu robię i już mnie nic nie piecze, ani nie swędzi, a jak długo brałam dopochwowo to myślałam, że się wścieknę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie przyszłe Mamusie! Mam mały problem... Jestem w 20 tygodniu, ostatnio zaczyna mnie brzuch boleć, zdarza się to najczęściej wieczorami, wtedy brzuszek robi się twardszy ale jak wstaję rano to już jest normalnie. Nie wiem czy to coś poważnego a wizytę u lekarza mam dopiero 19.11. Bardzo proszę o jak najszybszą poradę bo zaczynam wariować:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cieszę się anitek że przeczytałas o tych ziółkach bo wklejając to myślałam o Tobie żebyś się lepiej czuła 🙂
biorąc je przedewszystkim ten nagietek , nie myślałam że zioła mogą mieć takie właściwości 🙂
mona nie gniewam się śmiać mi się chciało bo nie widziałam powodu zabierania mi go , a i po co komu moj oklask 🙂
ja tez miałam problem z wybraniem imienia dla mojej córeczki a jak się już zdecydowałam to słysze że zaczęło ono być strasznie popularne 😞 ale juz nie zmienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mialam Kasjana a jednak bedzie Olaf :P
i juz tak zostanie 🙂
Kinia co do bolu brzuszka no coz mnie boli codziennie i szczerze powiedziawszy nie bolal mnie moze lacznie tydzien przez caly okres ciazy...
Mozesz zabrac nospe 40mg + magnez. Bo skoro brzusio robi sie twardy to moga byc to np. skurcze a moge to tez byc wzdecia.
Jestes na zwolnieniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mona124 napisał:
Ja nie odczuwam różnicy między luteiną dopochwową, a tą pod język, ale w sumie nie mam jak odczówać skoro jak brałam dopochwowo to mnie brzuch nie bolał i tera też mnie nie boli.
Anitek może jak przestanie Cię już piec to czasami weź sobie dopochwowo na noc, ja tak od czasu do czasu robię i już mnie nic nie piecze, ani nie swędzi, a jak długo brałam dopochwowo to myślałam, że się wścieknę.
No wlasnie tak bede robic juz mowilam wczoraj do Mojego ze co 3ci dzien zamiast 3razy dziennie podjeztkowo bede brac jedna pod jezyk ok 3ciej popoludniu i na noc dopochwowo i zas znow 2dni tylko ta podjezykowo. I mam nadzieje ze tak bedzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwiokej, to kamień spadł mi z serca, że się nie gniewasz 😆 😆
Chyba wszystkie, te co ładniejsze imienia, to popularne jakieś się zrobiły 😉
Amelka mi się podoba i może nazwałabym tak moją niunię, ale mam koleżankę o tym imieniu i jakoś niespecjalnie ją lubię ☺️ i dlatego w moim przypadku to imię zostało wyeliminowane:laugh: No i Amelka nie jest aż tak oklepane jak Julka, tak mi się przynajmniej wydaje. Chyba, że może ja tak sobie wkręciłam, bo byłam już zdecydowana, może ta Julia nie jest taka oklepana? 😮 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Julke tez ma Dodi ale niewiadomo czy nie zmieni bo wiecie czesto imie sie zmienia pozniej :P
Moja siora ma Blanke 🙂 nie lubilam na poczatku teraz juz jest ok no i nie jest oklepane 🙂
ech kurcze patrze sobie na fotki brzuszkow w galerii czy uwazacie ze ja mam maly brzuch jak na 23tydzien? bo ja tutaj takie kolosy widze ze szok :P [img size=290]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/brzus_przod_28-11062f4f50a47e89fe802a20d301d719.gif" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...