Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jejku ja to chyba bym nie miała cierpliwości tyle uszek zrobić i jeszcze małą niuńkę mając z bolącymi ząbkami 😉
A ja za to wciągnęłam pierniczki i 2 mandarynki. Na tym koniec bo brzuchol rośnie, a dzidzia jakoś nie 😞
Juz myślałam, że dr pomylił pomiary, bo jeden mam mniejszy niż 3 tyg. temu, ale okazuje się, że to obwód brzuszka się zmniejszył,a reszta jest dłuższa niż ostatnio, wiec chyba wszystko ok. Niby lekarz kazał się narazie nie martwić tą wagą, ale zaczynam się zastanawiać, czy to może przez moje złe wyniki z moczu? boję się, żeby nie doszło do zatrucia ciążowego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja mała waży 1590 i to jest waga dziecka z 30,6 tygodnia, ale chyba z tego co czytam w necie to raczej zarucia ciązowego objawów nie mam, poniewqaż w moczu białka nie miałam, tylko ciśnienie troszkę wyższe niż normalnie. Jeszcze trochę poczytam w necie na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mona nie nakrecaj sie prosze...wg mojej ksiazki dziecko w 32tyg wazy ok 1,8kg Klaudi Maly wazy 2,2kg pamietaj ze to nie jest waga rzeczywista tylko obliczona z wymiarow a do tego bierz pod uwage ze moze teraz dziecka wyrownuje proporcje i za chwile znow zacznie tyc 🙂
gdybys miala zatrucie ciazowe to strasznie puchly by Ci stopy dlonie i nawet twarz...spokojnie nie wkrecaj sobie niczego kochana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jesli wymiary mieszcza sie w granicach 2tyg od daty porodu wyznaczonej z okresu to wszystko jest w porzadku 🙂
i z Twoja Dzidzia na pewno wszystko jest ok 🙂
bakterie w moczu ma wiele kobiet w ciazy i ciezko sie tego pozbyc niestety a watpie ze ma to jakis wplyw na dziecko bo dziecko jest oddzielone od tych bakteri...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek masz rację chyba się nakręcam za bardzo 😉
Dokładnie to samo powiedział mi lekarz, że ostatnio moja mała ważyła 3 tyg temu 1490 i ze to było troszkę za dużo jak na tamten tydzień ciąży, a że teraz wyrównuje wagę i że martwić się będziemy jeśli mała na następnej wizycie też tak mało przybierze na wadze.
Gin dał mi na te bakterie antybiotyk i mam nadzieję, że pomoże, ale badania zrobię dopiero za jakieś 2 tygodnie. Mówiłam mu, że nic mnie nie piecze, że wogóle nie czuję żebym miała bakterie, to powiedział, że takie bezobjawowe są bardzo niebezpieczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytalam bo ja znow miala leukocyty a bakteri brak pozniej pojawilo sie mnostwo bakteri a posiew byl jalowy i zero bakteri a do tego mialam co chwile kolki nerkowe...ginka przepisala mi antybiotyk ktory sie podaje np w przypadku chlamydi albo innych chorob zwiazanych z ukladem moczowym badz plciowym i wiesz co? pomoglo 🙂 kolek juz nie mam od ponad 3tygodniu a mocz jest rewelka 🙂
Moze delikatna sugestia dla Twojego lekarza???bo u mnie 2 nie wiedzialo od czego sa kolki ani zadnych antybiotykow nie dostalam i w szpitalu tez nie wiedzieli dopiero jak pojechalam do ginka na 3d4d wspomnialam o tym i zrobila mi test paskowy i znow leukocyty wyszly bakteri nic a nic i doszlo bialko no ale pare godzin przed wizyta mialam kolke nerkowa wiec bialko moglo sie wytracic no i genialna ginek dala mi ten antybiotyk 🙂 na 3dni tylko 6tabletek i jak reka odjal 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Narazie zobaczę jakie wyniki wyjdą mi z moczu, a liczę na to że będą dobre i że z bakteriami pozegnam się przynajmniej do końca ciąży 😉
Ja dostałam antybiotyk w jednej saszetce do wypicia jednorazowo. Podobno ma być poprawa na 2-3 dzień. Z tego co czytałam w necie to dość silny i dobry antybiotyk i mam nadzieję, że pomoże. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np mialam test na chlamydie i nawet jej nie mialam wiec ten antybiotyk co mialam musial wplynac na jakies bakterie ktore tam byly zreszta ten antybiotyk jest tez na drogi oddechowe hehe :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieje ze sie pozbedziesz tych bakteri...
Trzymam kciuki 🙂
oki doki juz 22 ja uciekam do kapanka i poleze sobie z ksiazka i mam nadzieje ze zasne w miare szybko...
Dobranoc Mamusie i Brzusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!

Oj strasznie dawno mnie tu nie było.. Praca, praca, praca.. do tego szkoła rodzenia 2x w tyg, fitness = zero czasu dla siebie.
Ale od dzisiaj urlopik, później pewnie zwolnienie na ostatni miesiąc i oczekiwanie na synusia 🙂
Pewnie nie podołam nadrobieniu zaległości forumowych.. ale mam nadzieję, że pod moją nieobecność działy się tylko dobre rzeczy.
Miłego dnia życzę!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂
Jak samopoczucie dzisiaj?
dudasia, to teraz czas w koncu odpoczac 🙂 Domyslam sie, ze przy takiej aktywnosci to i z Toba i z dzickiem wszystko dobrze. Pochwal sie czy bedzie chlopczyk ( bo ja juz nie pamietam)czy dziewczynka? 🙂
Ja sie wlasnie zastanawiam nad spcerem,ale troche wiatr pizga i sniegiem rzuca, poza tym najgorsze jest to ubieranie sie w te wszystkie kapoty 😉
Milego dnia! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂
Moje samopoczucie dzisiaj w miarę dobre, mimo ze nie spałam pół nocy, za oknem piało i mroźno i raczej zostanie tak bo mrozek trzyma i zapowiadają że będzie jeszcze większy 🙂 może wymrozi wszystkie zarazy. Jai-Ho Dudusia napisała ze teraz pozostało jej "oczekiwanie na synusia"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamuśki!!
jak Wasze samopoczucie?
u mnie kolejny dzień remontów za ścianą 😠
chyba jestem przez to w krańcowej fazie wyczerpania bo dzisiaj od siódmej na nogach, łyknęłam no-spę i już za mną pranie, zmywarka, ogarnięcie sypialni no i dłuższy spacer z psem po lesie... a w planach bigos i te cholerne uszka a co jak nie mogę odpocząć to się zmęczę tak że padnę!!:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...