Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
qurcze 100 razy czytałam tą ulotkę i nic nie widziałam, a tu zupełnie na samym dole napisali, 😠 takie cos to na opakowaniu powinno być napisane, jest od 18tyg. 😠 ale jestem wściekła, a mówiłam tej babie w aptece że dla maleństwa, debilka, powinna to wiedzieć, od kiedy można tą wodę stosować i 26zł w d..ie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Tutaj jest 6w1 i taka bedzie mial Olaf bo nie ma innej hehe 😉

CandyMonka no ja tez tak mam...wlasnie mnie cisnie a sie boje isc 😞

Iwiokej a co to jest ten otwor???

Klaudia ja mam disnemar i jest to gowno!!! bo psikac trzeba z 2razy a ten aplikator jest jakis zrypany i psika nie zawzse pelna dawke...teraz bede kupowac sterimar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejkus Iwiokej brzmi powaznie 😞 kurcze mam nadzieje ze sie zejdzie i wszystko bedzie dobrze!!!

Klaudia ten sterimar tez jest dla niemowlakow 🙂

Ja uciekam sie wykapac i zrobic na cacy bo idziemy na spacerek no i o 7dmej siora przylatuje z siostrzenica 😁

Buziaki 😘
Zycze Wam milej srody 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamuśki

Jakos nie mam czasu wogole 😞

U nas jakos leci, raz lepiej raz gorzej 😞

Małej cos dolega,ciagle sie nadyma, jęczy przez sen nawet co trwa 2-3 godziny czasem, do pediatry sie nie udałam bo nie ma miejsc, ani państwowo ani na abonament, jakas MASAKRA, kupilam małej czopki glicerynowe, bo juz nie wiem czy to zaparcia czy moze kolki jakies i wzdecia, ale czopek wyszdedł cały z kupką,
czekam na położną moze ona cos doradzi, w koncu i ja bede musiala zaczac stosowac jakies kropelki.

Nocki róznie, OSTATNIO raczej mało spie, juz organizm sie przestawił chyba,
jutro mała konczy miesiac, ale to szybko mija 🙂

dzis bylam w szpitalu zeby mi przycieli tą nitke co z cipki wystawała, i zbadał mnie lekarz powiedział ze macica juz ok, wiec sie ciesze, gorzej tylko ze brzuch mam sporawy, a do konca 6 tyg zabronili robic brzuszki.

Noi zamówiłam sobie poduszke do karmienia, bo plecy odmawiaja posluszenstwa i boli Na maksa, a pozatym coraz czesciej spacerujemy, ja nawet czasem wyskocze na godzinke na zakupy zeby jakos sie oderwac i jest calkiem przyjemnie.

MAŁA JEST SKARBEM, jest kochaniutka jak na nią patrze, a ona wgapia sie w moja twarz i usmiecha to az serde sie raduje 🙂 🙂 🙂 chyba juz stan smutków powoli odchodzi 🙂

BUZIAKI MAMUSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie moj kuzyn ma tez cos z serduszkiem i wlasnie lekarz mowil ze czesto infekcje bedzie lapal i jejkus biedak co chwile zapalenie pluc itd 😞 i ma miec operacje jak skonczy 2latka 😞
ale on nie ma dziury tylko cos z komora czy tam przegroda nie wiem dokladnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A TA WOGOLE to mam chyba kryzys 3 tyg, jesli chodzi o karmienie, cycki są miekkie i jakby mleka nie bylo, mała jak je to sie zlosci, czesto wypluwa i wogole sie trzeba nameczyc przy karmieniu, ale dzwonilam do babki od laktacji i mowiła ze absolutnie nie dokarmiac nawet jesli sie wydaje ze mleka nie ma , bo jest !!! i ze taki kryzys to góra 3 dni , czyli jutro wieczorem minie 3 dni.

I jeszcze pytanko, babka w aptece powiedziala ze jesli karmie naturalnie a dziecko ma kolki to moge ja sama wypijac 2 szkalneczki kopru wloskiego dziennie i tez to moze pomóc, slyszalyscie o czyms takim ??? dajcie znac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
po pierwsze Klaudia i Monka STO LAT!!

Iwiokej w końcu razem w domku, bardzo się cieszę 🙂

Dodi ja też miałam ten kryzys trzeciego tygodnia, i moja położna powiedziała że absolutnie nie dokarmiać. Myślę, że mamy już to za sobą, co mogę powiedzieć to trzeba uzbroic się w cierpliwość! Moje cyce też były bardzo miękkie, ale jak nacisnęłam to mleczko leciało 🙂 a co do kopru, sama raz wypiłam herbatkę z Hippa, i tylko raz, bo Mały nieźłą brzydko mówiąc srakę miał:P

Bób - u mojego Igorka są dwa wodniaczki, ale widzę że ładnie się wchłaniają, i nic absolutnie pani doktor nie kazała mi narazie z tym robić, na początku tylko podkładałam gaziki pod jajeczka 🙂
no i Mały nadal ma pępek, ale położna mówi, że jeszcze może sobie powisieć, hmm.. nie wiem zaczynam się już tym pępuszkiem stresować 😞

A Mały przechodzi dziś samego siebie - w pozytywnym słowa znaczeniu- śpi sobie śpioszek Mały, budzi się tylko na cyca 🙂 ale mam spokój 🙂 mam nadzieję, że w nocy nie będzie wojował 🙂

Buziaki kochane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomniało mi się.. ten kryzys występuje też w 6 tygodniu laktacji i podobno jest jeszcze trudniej. Ale damy radę, a jak nie to butla w ruch i tyle w temacie 🙂

Wodę do noska mam Sterimar, kosztowała 19,90zł i jestem zadowolona 🙂 Igorek chyba też, bo nie płacze jak psikamy 🙂

Anitek ile waży Olaf? pisałaś, że przechodzisz z pieluchami na "3"? tak się zastanawiam czy Synek nie ma za małych pieluch, bo rąbie sobie na plecy:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to my mamy kryzys 3-go tygodnia bo też cyce miękkie,a już myślałam , że jak mała zacznie ciągnąć to zaczną nabrzmiewać a tu nici, ale pije i zasypia później może faktycznie coś w nich jest, ale nie za wiele, bo mała czasem jak pije to sie złości i szarpie mi cyca, a jak dam jej butle to potrafi wypić jeszcze 120ml.
a 9 dni temu jak jechała do szpitala to piła 90ml.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej ja nie zwracałam uwagi ile w piersiach mam pokarmu, dla mnie ważne że jak nacisnęłam sutek to mleczko leciało 🙂 do dziś nie mam pojęcia ile moja Maluda zjada, bo buli nigdy nie dostał. Karmię na żądanie i jest narazie oki, no może poza tym, że sutki, pomimo karmienia przez nakładki, bardzo bolą 😞
Najważniejsze, że Amelka ma apetyt 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do szarpania piersi przez Małego, to jak mi tak zaczyna robić albo pije, pije i nagle wypluwa i popiskuje, to wiem że muszę Mu wystawić drugiego cyca żeby się dojadł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem Olaf tez kupci pod plecki 😁 ale nigdy poza pieluche nie wylecialo :P ale sporadycznie sie to zdarza 😉
co do pieluch to ja wiem kiedy zmieniac bo zauwazylam ze Maly ma wtedy odcisniete gumki na nozkach od pieluch i nie ma ich ciasno zapinanych czy cos...Ostatnio po zmianie z 1 na 2 tez tak bylo i rewelka wiec teraz juz ma 3 i jest super 🙂
no wlasnie Martus ja tez kupie teraz sterimar bo to co mam to jakis shit 😠

Dodi w aptece maja racje z ta herbatka ze mozesz pic 🙂
co do wzdymania sie itd to nie uzywaj czopkow glicerynowych bo jak Julka robi kupke to wszystko jest ok 🙂 od ok 2-4tyg zaczynaja sie wlasnie problemy jelitowe tzn to wszystko zaczyna sie rozwijac i dostosowywac do jedzonka i kazde dzieckoo przez to przechodzi niestety!!!
mi lekarka mowila ze to sa tak jak kolki tylko niektore dzieci maja kolki a niektore wlasnie stekaja preza sie itd...u Olafa zaczelo sie w 3tyg i on tak potrafi czasem nawet cala noc i pol dnia stekac i niestety...Dostaje kropelki zeby sobie prykal lepiej, a stekac i tak bedzie. I tak do ok 3-4miesiaca czasem nawet do pol roku wszystko zalezy od dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martuś napisał:
wow! to kawał faceta z Niego 🙂 to Igorek jest chyba lzejszy 🙂
Wlasnie sie chwalilam wczoraj :P bo w ciagu 3,5tyg przytyl 2460g 😁 no ale je co 2godz czasem czesciej czyli to jakies 12-14karmien na dobe po min 80ml wiec nie ma sie co dziwic :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli przyszla pora na zmiane pieluch na 3 🙂 mam paczke pampersa 43szt pampersa rozm. 2 i nawet polowa niezuzyta a juz kolej na wieksze, szybkie tempo wzrostu maja nasze dzieciatka 🙂
wiem, Anitku ze Olafek to mały glodomorek, dobrze ze cycem nie karmisz,bo pewnie całe dnie musiałabys pół nago chodzić:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martus to bym musiala go przyczepic do klaty na stale z cycem w buzi 😉
co do pampersow to ja wlasnie mam jakies 50sztuk "1" bo duza paczke otwarlam i dopiero pozniej zaczailam ze przeciez pewnie przyszla pora na "2" a "3" sa od 4kg wiec ok 🙂
ja "3" jeszcze kupilam newborn te zolte ale widzialam ze active fit tez sa juz od "3" to moze nastepna paczke juz kupie active fit 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek ,dzieki za rady.

To ja nie wiedzialam ze takie stekanie to niekoniecznie musza byc kolki, i juz teraz nie wiem czy w koncu Julka ma kolki czy nie, ale nie placze wiec to chyba nie kolki, była polozna, powiedziala ze jak mała skonczyla 28 dni to juz moge kupic espumisan lub cos tego typu i dawac do 4 razy dziennie po 8 kropli.

A wogole nie zapytałam jej , moze Ty wiesz Anitek , mała ma czerwoną gulke napuchnieta tam gdzie byla szczepionka, ale chyba tego nie wolno ruszac i samo zejdzie co ??? chyba nawet jej sie cos zbiera.

Co do cycków, o u mnie tez leci, i mleko jest ale są miekkie, i tez nie jestem w stanie stwierdzic ile mała je, raz tylko sciagnełam do butelki 90 to wtrabiła w 5 minut dosłownie 🙂

Słuchajcie które juz uzywają pampersów 2, bo mi dzis jedynki sieskonczyly i sie zastanawiam czy jeszcze kupic jedna paczke, bo w sumie przymierzyłam dwójkę i jest w sumie w miare ok, moze troszke luzniejsza niz 1 ale nic nie wypływa bo jej załozyłam jedna 2 na próbe, a M. zaraz jedzie do marketu i nie wiemy jakie kupic ??? hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...