Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Klaudia , Julka tez takie ma, to sa potówki, mi tak pediatra powiedziała.

ja dzis padnieta, 4 godz snu po 2 godziny, MASAKRA, mała nie spala do 2 😞

a dzis od 5 juz wojuje, przysneła na 40 minut,to udalo mi sie wykapac, umyc wlosy, poscierac kurze i ogarnac lazienke,,inaczej byłby bałagan,wogole w dzien nie mam chwili bo ciagle a to cyc, a to kupa, a to kropelki, albo placz i noszenie , i tak w koło Macieju ..

dobrze ze pogoda super, na sloncu 18 stopni, ale wczoraj na spacerze był placz i lament, czasem nie wiem co jej jest
Jestem padnieta, w glowie mi sie kreci, i chudne jak najeta,w koncu padne na twarz kiedys 😞

Mala je co godzine czasem, potem ulewa, i znowu chce ,juz mam troche dosc jej fochów .

dzis na 19.15 na bioderka, zobaczymy co i jak.

buziaki dla mam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dzien Dobry 🙂
ja znow w przelocie 😉
Maly w hustawce wiec trzeba wykorzystac 😉
Siora dzis z siostrzenica jada do Dublina do wuja az do soboty wiec spokoj :P
troszke oddychne bo halas wieczny ze az glowa pekala 😞
Maly znow nie spal od 3ciej tradycyjnie...zauwazylam ze co noc tak jest prezy sie steka itd oczywiscie nie spi no a z rana ok 8smej robi wieeeelka kupe i idzie spac po tym... :P
Klaudia jak to tradzik to schodzi moze byc nawet do 3ciego miesaica. Gdyby to byla skaza mialby krostki na zgieciach w lokciach i kolanach i na brzuszku rowniez...I to taka bardziej kaszka jest a nie pojedyncze krostki.
Ogolnie pogoda extra wiec jedziemy do centrum bo siorke musze odstawic na autobus :P
Buziaki Wam sle gorace 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojojoj 🙂 kurcze totalnie jestem wyrwana z kontekstu i nie mam kiedy do was zajrzeć na forum.Nawet nie silę się za nadrabianie czytania bo nie mam szans 😞

U nas nawet ok.Mały malutko bo malutko ale wreszcie przybiera na wadze.Troszkę żałuję,że nie mogę karmić piersią no ale cóż nie on pierwszy i nie ostatni wychowany na butli.Teraz sobie słodziutko śpi.Uwielbia spać-baaa...momenty kiedy nie śpi tylko się rozgląda są rzadkością.Najbardziej lubi w samochodzie(tak jak mamusia gdy wybiera się w podróż a nie jest kierowcą w danym czasie)i w wózku na spacerze:laugh:

Co do krostek to też posiada kilka białych ciapek,które lekarz określił potówkami a pojawiły się z przegrzania.

Wczoraj badaliśmy bioderka i jest ok choć lekarz stwierdził,że profilaktycznie dodatkowo za wyjątkiem pampersa wkładać małemu jeszcze pieluchę tetrową aby nóżki były szeroko jak u żabki ułożone 😉 Powtórka badania w 4 miesiącu

Ja za to nadal męczę się z moim cyckiem-to już 3 tydzień.Ból potworny i wszystkie metody zastosowane.Moja położna i lekarz obadali i stwierdzili,że mam robić to co do tej pory a z czasem minie to zapalenie(bałam się cięcia i czyszczenia).Dopiero od 2 dni widzę jakieś efekty zmniejszania się guza i wypływu czegoś co przypomina ropę.Na szczęście-to chyba ruszyło się po drugim antybiotyku.

Nie bardzo udaje mi się tu kuknąć-częściej na naszej klasie zerknę na zdjątka waszych pociech.Są kochane:laugh: i to wszystkie.Kolega Filip już jak prawdziwy mężczyzna.Nadia to faktycznie prawdziwa królowa.Julcia to calutka mamusia.Nie sposób opisać wszystkie dzieciaki,ale są cudowne.No bo niby jakie mają być skoro są takie wyczekane no i ...nasze 🤪

Buziaki ode mnie i od Filipka dla wszystkich mamuś i ich pociech

P.S.Postaram się zaglądać cześciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

Titinka dziekuje za komplementy dla Julci 🙂
Dobrze ze widac jakies efekty z cycusiami, oby szybko przeszło 🙂

Mała padła o 11.30 a ja poprostu jumpem (czyt.dżampem :P)
wzielam sie do roboty, wiec rosół ugotowany i juz zjedzony, podlogi umyte, i poprasowane wszysciutkie ciuszki i pieluszki, jeszcze odkurzyc u nas w sypialni i spokój 🙂

Wiec jestem w szoku, dochodzi 14 a ja obrobiona, z obiadem ,umalowana 🙂 :P kurde jak to czlowiek potrafi czasem sumiennie czas wykorzystac hi hi.

Teraz czekam az mała wstanie, przebiore ją ładnie , nakarmie, przewine i na spacer, poszlabym wczesnie ale szkoda bylo mi jej dotykac bo by nie daj Boze sie obudzila.
O 15 ma wpasc kolezanka ciążówka 32 tydzien, i znowu pewnie bedzie paliła paierosy i piła coca-cole litrami 😞 oooj te matki czasem rozumu nie mają .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

bylam na spacerku, z ktorego wrocilam biegiem bo maly tak sie rozplakal. teraz siedzi przy cycu od 30min i juz mietosi piers, a jak zabieram to ryk! nic dzis zrobic nie moge 😞 obudzil sie o 5 i do 10tej nie spał. potem kimnal na godzinke i poszlismy na spacer.
jakas maruda sie zrobila z niego ostatnio..
a ja jestem poprostu zmeczona..

Mona- ortopeda mi powiedzial o tym przykurczu, powiedzial ze masowac ale jak, to juz nie 😞 a ja dupa nie spytałam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuś, to chyba Twój synek ma coś innego niż moja mała, bo u mnie ortopeda nic nie powiedział na ten temat, tylko 2 pediatrów to zauważyło. Dzisiaj byłam żeby zarejestrować małą na rehabilitacje, ale okazało się, że tam wymagają najpierw wizyty u neurologa, a pediatra powiedziała, że dałaby nam skierowanie, ale pewnie czekalibyśmy 6mcy, a jak zadzwoniłam do neurologa to okazało się, że na ten rok to już wogóle funduszy nie mają 🥴 wiec zapisaliśmy małą prywatnie i to też dopiero na 6 kwietnia, a rehabilitacje od 30 kwietnia.
Milenka teraz buja się w huśtawce, a ja mam w końcu chwilkę dla siebie, tym bardziej, że zmęczona jestem, bo dzisiaj dostałam okres (już drugi raz od porodu) jednak karmienie piersią nie zatrzymało mi okresu, a szkoda 😞
A ja cały czas się czaję, czy wykupić te tabletki cerazette i chyba jednak wykupię jeśli recepta jeszcze ważna heh.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wlasnie wrocilismy z centrum 🙂
Olafek spal ladnie prawie 4godz dopiero obudzil sie w autobusie przy domu i krzyk :P taki glodny :P

Martus moja siostrzenica tez miala ten przykurcz bo wlasnie siory o to pytalam...i na to sa cwiczenia i musisz sie tym zajac szybko bo im pozniej tym gorzej no i pozniej te cwiczenia moga byc bolesne 😞
trzeba polozyc reke na klatce dziecka a druga odwracac glowke dziecka w przeciwna strone przykurczu ale oczywiscie idz do lekarza niech Ci pokaze jak to robic zebys nie daj Boze karku nie skrecila Malemu 😞
i naprawde zajmij sie tym szybciutko!!!

Ja do tabletek wroce jak schudne tyle ile mam zamiar...
do wagi sprzed ciazy 2kg zostalo ale chce schudnac jakies 6kg zeby cacy wygladac :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmmm...udało się i pojawiłam się znowu 🙂

Też zaliczyliśmy dzisiaj rodzinny spacer-oj nasz mały ledwo zostanie włożony do gondolki a już zamyka oczka i śpi.Słodziak jeden malutki:P Po spacerze zjadł i znowu śpi jak zahipnotyzowany 😉

Mam pytanko odnośnie zaparć u dziciaczków-czy u któregoś z waszych maluszków pojawił się ten problem?Jeśli tak to jak nad nim zapanowałyście?
Podaję małemu herbatkę z kopru włoskiego,ale jakoś marne efekty widzę a i wmuszać muszę w Filipa,bo nie do końca toleruje ten smak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TITINKA napisał:
Hmmm...udało się i pojawiłam się znowu 🙂

Też zaliczyliśmy dzisiaj rodzinny spacer-oj nasz mały ledwo zostanie włożony do gondolki a już zamyka oczka i śpi.Słodziak jeden malutki:P Po spacerze zjadł i znowu śpi jak zahipnotyzowany 😉

Mam pytanko odnośnie zaparć u dziciaczków-czy u któregoś z waszych maluszków pojawił się ten problem?Jeśli tak to jak nad nim zapanowałyście?
Podaję małemu herbatkę z kopru włoskiego,ale jakoś marne efekty widzę a i wmuszać muszę w Filipa,bo nie do końca toleruje ten smak.



woda i jeszcze raz woda przegotowana!poproś u pediatry o receptę na debridat i podawaj kilka kropli(ma smak pomarańczowy więc dziecko chętnie wypije) do takiej wody 2x dziennie.Kupa jak malowana;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycloud ja daje małej debridat ale 2 ml 2x dziennie i mamy straszny problem z kupą, wypija ok 90 ml herbatki i dalej nic.
Co można jeszcze zrobić ratuj, moja jest od 3 dni na butli i to jest koszmar.
Daje jej jeszcze sab simplex na zaparcia i dziś troszkę bączków puszczała ale kupy nie ma. A już dziś od 4 nie śpi bo ją brzuszek bolał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie.w koncu mam chwilke.
Klaudia moja sarka miala podobne krostki i same zeszly ale ostatnio zrobily jej sie znow i nie chcialy zejsc i lekarka zalecila smarowac bepantenem .bylo widac efekty zaraz po pierwszym smarowaniu
Mona po tabletkach ok narazie zero efektow ubocznych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny 🙂

Znowu nie było mnie chwilkę, małej kolki dawały się we znaki. Odstawiłam nabiał i czerwone mięso i już widać efekty wczoraj w nocy pierwszy raz od porodu przespała jednym ciągiem 8h potem się obudziła na cyca+przewijanko i znowu spała 4 🙂 Teraz też śpi już od 2! Ma jeszcze czasami słabsze godziny ale ogólnie jest o niebo lepiej!! Nawet wzięłam dziś prysznic rano z goleniem nóżek hehe a wczoraj udało mi się odkurzyć :laugh: życie jest piękne!
Wczoraj też byłam jej założyć plasterek na przepuklinkę jak się uda mam go trzymać nawet 10 dni.

Dziś zapowiadają u nas 15 stopni, więc spacerroo murowane! A no i może uda mi się wyskoczyć na solarium ale ciii nic nie planuje bo nie wyjdzie

Jai_ho u Ciebie jest Szimladen a ja na moją wołam Nadiaida 😉

Anitek super fotka profilowa! Słodziaki z Was!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 😉

piekny poranek, ze sloncem, ktore mnie nie zabija ( jak to u zombi bywa 🙂) bo sie nawet wyspalam a do tego, T. zakochany w karmieniu syna, ,,ukradl" mi go rano, ja spalam, nakarmil butla, spedzili swoje meskie dwie godz. tak, ze maly padl i teraz dziecko spi, ja wyspana, T. pojechal do pracy. Mloda spi u chlopaka.Z pierwsza kawa to juz dawno mnie nie bylo na necie. 🙂) BOSKO 🙂)

CMOnka, widze, ze Twoja Nadia tez ma przepukline, daj znac prosze jak po tym plasterku,bo co lekarz to inna opinia, to samo przerylam w internecie i opinie sa bardzo podzielone, czy pomaga czy nie i co z tym robic. A mi sie ta przepuklina nie podoba u malego... wrrr... I czy lekarz dal ci jakies dodatkowe cwiczenia poza lezeniem na brzuszku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂
w koncu sie udalo wejsc 😉
Olaf przechodzi dzisiaj samego siebie... a to dopiero 9ta rano :>
Od 3ciej wojuje...non stop na raczkach chce byc...w koncu teraz obalil 80ml herbatki i poszedl spac...chyba myslal ze to mleko juz sama nie wiem 😉 duzo wypil jak na raz ale nie moglam mu dac znow mleka bo pil 30min temu...
normalnie rece opadaja 😉
Ja dzis znow sama na polu bitwy. Maz wczoraj wrocil na noc i dzis znow pojechal wraca jutro...Siora wraca w sobote ale akurat to dla mnie ok bo odpoczne od tego halasu.
CandyMonka dziekujemy za komplement 🙂
p.s. jak wyglada przepuklina w pepku? bo Olaf jak placze albo steka to mu tak pepek wychodzi mocno 🤨


Cruella co do zaparc to nie wiem czy wiesz ale jesli dziecko dostaje mleko modyfikowane to trwa ok 2tygodni zanim oragnizm zacznie tolerowac to mleczko i wtedy zaparcia powinny ustapic.
Polozna mojej siorze mowila ze dziecko na butli moze robic kupe raz na 10dni ale mysle ze ona chyba jakas nienormalna mowiac to bo ja sobie nie wyobrazam 10dni bez "2"
a jesli widzisz ze Corcia sie meczy wloz jej 1gramowy czopek glicerynowy i na pewno jej ulzy.
Co do debridatu ja odstawilam bo mysle ze Olaf bardziej sie meczyl po tym...i tak jak odstawilam tak kupki sa rzadkie i bez problemu sie wyproznia a tez robil kupcie jak plastelina (ale to wlasnie efekt wprowadzenia nowego mleka) minal tydzien od przejscia na czysty Nutramigen i jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie spal 5min i juz wypil mleko i oczywiscie spal i znow mu cos nie pasi...no mowie Wam rece opadaja 😞
nie byl taki...dopiero od wizyty siory sie zmienil chyba ze ten halas co byl go tak zezloscil i teraz mu sie cos poprzestawialo 😞 juz sama nie wiem 😞 nie moge nawet usiasc na chwile...
Nie moge sie doczekac jutra bo sie w koncu Maz nim zajmie a ja zrobie cos w domu i z soba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anitek u mnie tak od paru dni, teraz kima sobie u mnie na klacie, jak odłoze to placz. myslalam ze mleko z cyca nie wystarcza wiec został dwa dni z rzedu dokarmiony i nic sie nie zmienilo. rece mi opadaja dosłownie.

dziekuje za rade anitku w sprawie przykurczu..

musimy byc silne, jeszcze troche i nasze dzieci unormuja sobie dniowke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 przepuklina wyglada jak taka wystajaca gulka, ok.1cm srednicy i jakis 1cm ,,wysoka" w gornej czesci pepka, jest miekka i da sie schowac, przy wysilku wychodzi bardziej. jak bede przebierala malego i sie uda to zrobie zdjecie.
jest dosc sporo info. w necie o tym, naJlepiej na forach medycznych czytac, bo inne to 90%zabobony jakies. 🙂)
mojemu znudzilo sie spanie w kolysce i zawisl na mnie, ech...

no i sobie zrobilam balagan w glowie, bo zaczelam zglebiac temat poliweglanow i bisphenolu A w plastikach a dokladnie w butelkach dla dzieci. Slyszalyscie o jego szkodliwosci i o tym, ze niektore kraje chca zupelnie wycofac z uzytku takie butelki, ze tylko szklane sa ok.?? i teraz juz nie wiem gdzie konczy sie zdrowy rozsadek i zaczyna histeria? moze faktycznie nie faszerowac dzieciaka bardziej niz potrzeba i kupic szklo? macie jakies rzetelne info na ten temat moze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martus a idziesz jeszcze do lekarza z tym przykurczem???
Ja polozylam Olafka w kolysce na brzusiu i spi Bobek maly :P
normalnie nosilo go juz bo nic nie pasowalo na koncu nawet moja klata parzyla i moje raczki rowniez... pewnie z przemeczenia bo chcial spac ale cos tam brzusio meczyl wiec pewnie dlatego taki marudny byl 😉

My dzis konczymy 7tygodni nie wierze jak ten czas leci...W pierwwsze swieto Malemu wskocza 2miesiace 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo znow Olafek to uwielbia byc poza domkiem 🙂 jak tylko wyjde na zewnatrz Maly juz spi 😉 i tak nyna sobie smacznie ze az rekordy bije 😉
Bo normalnie jedzenie co 2godz sie nie zmienilo 😉 jedynie jak jestesmy na dworze to wczoraj dal rade cos ok 3,5godz bez jedzonka ale jak sie obudzil byl taki krzyk ze ho ho :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie zastanawiam nad lekarzem.. czesto trzyma glowke na prawo ale dzis prawie cala noc spal z glowka na lewo.. staram mu sie przekladac głowke.. widzisz musialABYM poszukac innego lekarza, bo pediatra małego nie widzial nic zlego ze on ta glowke tak na ten jeden bok, pani ordynator o.niemowlecego tez mowiła,ze to "nic"..

Jaiho ja wczoraj gnałam do domu, ze spaceru dwa razy, takim tempem ze dym z butow szedł, tak mi Igor wrzeszczał w wózku! łózeczko nie dobre, wozek nie dobry, aby cyc i raczki..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...