Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ale pijesz zwykłą kawę czy rozpuszczalną a może inkę tak jak niektóre dziewczyny? bo ja piję czarną rzadko, jak już nie mam wyjścia bo boli mnie głowa z powodu ciśnienia ale ogólnie to mnie od niej odrzuciło, strasznie mi nie smakuje i zmuszam się na siłę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
piję rozpuszczalną z mlekiemi cukrem, czaSAMI RICORE. na początku ciąży też mnie odrzuciło, nawet zapachu kawy nie mogłam znieść, ptem właśnie ze względu na bóle głowy zaczęłam pić taką słabiutą z mleczkiem, naszczęście óle głowy minęły jakieś 3 tyg. temu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam na forum, bo zaglądam tu po raz pierwszy,ale mam nadzieje że nie ostatni. Też dzisiaj w nocy nie mogłam spać, od tygodnia nie mogę oddychać,ale tylko w nocy, rano trochę pokicham i cały dzień zdrowa jak ryba. Dziwne objawy i nie wiem czy da się z nimi coś zrobić ☺️ pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to już raczej bób jak maz niskie ciśnienie to dodawaj troszkę więcej soli do jedzenia, bez przesady oczywiście, mi tak lekarz doradził i już po kilku dniach ciśnienie mi wzrosło tak do 105 na 67 i głowa nie boli trochę lepiej też sie czuję, teraz w sumie to już przestałam z tą solą ale ciśnienie nie spada

karoline84 witamy! ja mam kłpoty z oddychaniem jak sie jakos krzywo położę, też trochę kicham no i zatkany nos, ale cóz, przetrzymamy to i obyśmy nie miały większych problemów 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry 🙂 ja znow dzis 3 wizyty w wc Dzidzia sobie udodobala miejsce nad pecherzem i juz nic na to nie poradze:p a dzis tetno tez znalazlam nad pecherzem no chyba ze to tetnica od lozyska sama nie wiem :P
Ja mam wode przy lozku wiec zawsze w nocy łyczka malego biore :P
bole glowy na szczescie mi minely ale bolala nmie chyba z miesiac 😞 kawy nie pije wogole bo mi nie smakuje a cisnienie mam tak 120/70 wiec jest ok 🙂
ja zaraz atakuje kanapeczki 🙂mmmmm juz na sama mysl robie sie bardziej glodna 🙂co do psikania to tez psikam bardzo czesto jak nigdy i tak jakby zapchany nos z rana ale wstane i jest ok. Zauwazylam od kilku dni niewazne czy leze na plecach czy na boku czuje swoje serce tak mocno...tak jakby mi sie klatka piersiowa podnosila i to az takie denerwujace jest dzis chyba z godzine sie z tym meczylam nad ranem zeby zasnac z powrotem...nie wiem od czego tak sie robi ale mam to coraz czesciej...
Ech leniwa sobota dzisiaj 🙂 sniadanko jakies zakupy i kino nic dzisiaj nie robie :P:P:P leninmy sie z Moim taki plan :P
Pozdrowionka 🙂








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 znalazłam tu w kalendarzu ciąży
"Twoje serce zwiększyło swoją objętość, przez co produkuje o 20% więcej krwi, niż przed ciążą. Stało się tak, dlatego, że dzidziuś potrzebuje więcej tlenu. Objętość serca wzrośnie jeszcze do końca ciąży, by ostatecznie powiększyć się o 30-50%." to jest z 15 tygodnia

ja dzis jakos słabo sie czuje mierzyłam sobie cisnienie mam 106/62 puls 82 no i jakos gardło mnie zaczyna pobolewać 🤔

a co do zapchanego nosa to ja zawsze na noc piskam sobie solą morska taka w sprayu wspaniale oczyszcza nos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kikos dzieki za notke 🙂 no wlasnie nie wiem czemu tak mam ale wierzcie mi to naprawde przeszkadza, no ale coz robic :P
Ja mam cisnienie w normie jak zawsze rzadko kiedy spadam mi ponizej 115/70 wiec jest ok 🙂
ja zaraz uciekam bo juz mam dosyc siedzenia w domciu trzeba cos zrobic gdzies wyjsc 🙂 jakies zakupy moze akurat uda mi sie cos dla Dzidzi kupic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iwiokej-na Twoje dolegliwości dobry jest magnez.Ja cały czas go biorę i czuję sie w miare dobrze ,chociaż mam dni ,że nic mi się nie chce - kochana takie uroki ciąży:P
Anitek napisz coś o łożysku,wiem że to wcześniej gdzieś pisałaś ,ale nie mogę tego znależć.Masz te same objawy co ja ,wydaje mi się ,że mam bardzo nisko brzuch,powyżej pępka nie mam nic,zrobiłam nawet zdjęcie ,ale nie umiem go wstawić.Jakiś czas temu też miałam zakaz sexu i sama czułam ,że nie magę a teraz już mnie brzuch nie boli więc chyba jest wszystko w porządku 😮
Ogólnie widzę ,że humorek poprawił się wszystkim:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek pisałaś też o rozszerzaniu się macicy w pionie ,właśnie w 18 tygodniu miałam takie bóle w dole brzucha aż chodzić nie mogłam,pytałam mojej pani ginekolog i powiedziała ,że rozszerzają się wiązadła macicy i tak boli,dała mi no-spe ,ale nie brałam ,leżałam z nogami do góry 😉 ,tak mniej bolało:laugh: teraz już jest dobrze,dzisiaj nawet okna umyłam i nic mnie nie boli 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂 no ja wlasnie wrocilam od gina bylam sprawdzic czy wszystko ok bo mialam bol w dole brzucha od wczoraj a do tego jakis dziwny sluz...wszystko jest w porzadku 🙂 Renata lozysko jeszcze mam nisko wiec to sprawia ze moge podplamiac kazal duzo odpoczywac i lezec sobie wiecej 🙂oczywiscie zakaz seksu!!!wiec moze Ty tez powinnas sie poradzic swojego lekarza,bol w dole brzucha to niestety pecherz bo Dzidzia uciska, ale bedzie dobrze 🙂Powiedzial ze lozysko za jakies 4-6tygodni powinno sie podniesc i wtedy juz powinny minac te dolegliwosci 🙂 🙂 🙂
i UWAGA : na 75% bedzie SYNUS 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Bylo widac jajeczka i jakis tam kikucik hehe :P ale mowi ze 75%
Nastepne usg polowkowe mam 17pazdziernika zamiast 10tego ale teraz to juz moge czekac 🤪 zmierzyl jeszcze glowke,raczki,udka i wszystko jest super 🙂 Dzidzia wazy 242g 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jajeczek i pisiorka to dwa razy najechal na krocze i bylo to samo 🤪 wiec mysle ze to raczej Synus bedzie 🤪 zobaczymy za 3tyg czy nie odpadl sisiolek 🤪 a Malenstwo dupka sie odwrocilo i ciezko bylo dojrzec ale sie zasmialam i sie lekko odwrocil 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, a ja sie kiepsko czuje.... Cos mnie brzuszek pobolewa i jajnik prawy boli... Nie wiem, cos mi sie wydaje ze sie podziebilam... Dzisiaj jakos nie czje tego pukania i do tego jakies biale uplawy mi doszly 😠 ehhh nie mam na nic sily i nic mi sie nie chce.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miska ja tez tak mialam...Ten bialy sluz rzekomo jest normalny poki nie ma swedzenia pieczenia itd. no i nie ma zandych grudków...jajnik mi czasem dokuczal ten z ktorego doszlo do zaplodnienia...ale pozniej puszczalo no i moze to byc tez wiazadlo 😞 tak to wlasnie jest. Ale oczywiscie jak Cie cos martwi radze skonsultowac to z lekarzem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli najwidoczniej to to. Nie nie mam grudek swedzenia itd. Kiedys mialam operacje na tym jajniku 😞 A Ty bylas prywatnie czy w szpitalu?? Nio znowu czuje pukanie :laugh: To raczej juz na pewno malenstwo .... Bo niby co jak od 3 tyg o tej samej stalej porze plus czasami w ciagu dnia... To musi byc moje malenstwo... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czuje pukanie nad pecherzem bo tam lezy Moja Dzidzia 🙂 🙂 🙂 no wiesz po 17stym tygodniu podobno ilosc sluzu wzrasta i czasem jest tego naprawde duzo...jakby Cie cos niepokoilo to zawsze mozesz isc do lekarza. Ja w szpitalu nie bylam bo w Irlandii nic by mi nie zrobili ;> poszlam prywatnie do mojego gina 🙂 ale przynajmniej jestem spokojna choc bol brzucha mi dokucza w bralam juz nospe z godzine temu 😞 jakos musze przetrwac zobaczymy jak sie jutro bede czuc 🙂ale to serce mnie wkurza bo czuje kazde uderzenie tak jakbym dostawala po kosci od srodka bardzo nieprzyjemne 😞 i sie zastanawiam od czego...a zapomnialam sie gina zapytac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja pukanie czuje po srodku, czasami jak sie poloze w widze gdzie mi sie brzuszek podnosi 🤪 To musi byc malenstwo. Hmmm wiesz w sumie nie widze niczego niepokojacego tyle ze jest to meczoce. jak cos najwyzej pojde do szpitala choc wole tego uniknac bo moj szpital nie jest za mily 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Ty czujesz posrodku a mnie znow martwi to ze ja czuje nad pecherzem i sama nie wiem czemu bicie serduszka tez nad pecherzem czuje ale to moze przez to ze jak narazie tam mam lozysko a co za tym idzie tetnica Dzidziusia bo jak mi robil usg to tak kilka cm nad pecherzem wiec juz sama nie wiem gdzie ta moja Dzidzia jest :P myslalam ze wyzej bedzie ale czekam dalej az sie macica rozrosnie w pionie i dosiegnie pepka to wtedy pewnie bede czuc wyzej to kopanie ale pewnie juz nie takie delikatne 🙂 zreszta gdyby bylo cos nie tak to lekarz na pewno by mi to powiedzial...co do szpitala to akurat tym bym sie nie przejmowala ze sa niemili to jest ich praca a uwazam ze czasem lepiej sprawdzic niz pozniej plakac ze sie nic nie zrobilo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...