Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a ja dziś siedze w domu i tak cały tydzień 🙃 boli mnie gradło i mam katar wiec zdecydowałam nie isc do pracy podkuruje sie troszke

a słuchajcie kiedy idziecie na dłuże zwolnienie tj. do czasu porodu? bo ja sie zastnawiam czy nie popracować jeszcze do konca miesiąca w sumie mogłabym siedziec juz do końca w domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jestem na zwolnieniu od 15 tygodnia , pracuję jako kasjerka więc albo bum siedziała na kasie 8 godzin albo poszła rozkładać towar na półkach (dźwiganie, kucanie itp.), więc powiedziałam lekarzowi żeby mi wypisał, ale powiem że miałam z tym problem, jeszcze usłyszałam głupi teks " wie pani jak fajnie wygląda kasjerka z brzuszkiem" ciekawe jak często takie widzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no w sumie ja tez sie dobrze czuje ale mam troszke stresujacą pracę ale jak sie dowiedzieli ze jestem w ciąży to mi nic nie daja do roboty ja tylko siedze, piję herbatę i buszuje po internecie
w sumie moge moge chodzic przynajmniej wychodze miedzy ludzi to jest inaczej ale w domu tez bym sie nie nudziła mam siostre która jest w 13 tyg ciąży a ona juz sie zdecydowała na zwolnienie hmmm ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bób a na ile Ci wypisuje te zwolnienie bo moja gin mówi mi, że moze dać zwolnienie góra na 3 tyg a najlepiej to na 2 tyg
w sumie co 2 tyg chodzic do niej i płacić za wizyte to troszke mi nie pasuje

i tak własnie sobie uswiadommiłam może ona tak specjalnie naciaga na kase bo wie ze jak jestem na zwolnieniu to wieksza pensje dostaje bo płacą za sobotę 100% hmmm ....


a zreszta nie wiem moze jestem troszke podejrzliwa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie on mi wypisuje zwolnienia na 3 tygodnie, ale pytałam koleżanek to powiedziały że można dostać na miesiąc, po prostu naciągają jak mogą, wiem że córka znajomej chodzi na ubezpieczenie i dostaje na 4 tygodnie zwolnienia, widać jak nie ma z tego kasy to częste wizyty nie są takie konieczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny, ja dzis buszowałam w nocy , nie spałam do 2:30 , ale martwilam sie o mojego lubego który balował na bankiecie firmowym, nie lubie takich wyjazdów..

co do zwolnienia ,to ja od 20 czerwca czyli od 7 tygodnia gdzies jestem na zw , ale juz szefowa załatwila kogos na zastepstwo mnie w pracy i juz nie wróce, a moze i bym nawet chciała troche popracowac. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny 🙂

Ja dzisiaj właśnie po zwolnienie się udaję, chociaż na kilka dni. Nie poszłam dzisiaj do pracy. Obudziłam się w nocy ze strasznym bólem w klatce piersiowej, nie mogłam złapać oddechu męczyłam się tak przez godzinę, w końcu zadzwoniłam na taksówkę i pojechałam do szpitala. Tam zrobili mi EKG, zmierzyli ciśnienie i puls (121 na 73 puls 91), dali mi lek na zgagę i puścili do domku. Kurczę umiem odróżnić zgagę od innego bólu. Konowały jedne. Jak wróciłam do domu znowu z bólu nie zasnęłam i tak nie wstałam do pracy. 🤨

Kikos jak w PL nie ma problemu ze zwolnieniem to ja bym się nie zastanawiała tylko dawno już w domku z ulubionymi seriami siedziała 🙂

Idę zrobić śniadanko.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też poszłam na zwolnienie w 15 tyg ciazy i tak jestem do dzis. W pracy jak sie dowiedzieli to w sumie tez nic nie mogłam robic byłam kasjerka i na kasie musiałabym siedziec ale przepisy nie pozwalaja siedziec tyle godzin kobiecie w ciazy no a jak nie na kasie to towaru dzwigac tez nie mogłam wiec troche mi sie nudziło i rownie dobrze ten czas mogłam spoedzic w domku z bliskimi wiec poszłam na zwolnienie. Zreszta ludzie mnie tak denerwowali i miałam straszna hustawke nastrojów. Na poczatku moj gin mi dał na 2 tyg a pozniej jak juz sie zdecydowałam zeby przedłuzac to przdłuza potem dał na miesiac a ostatnio na 60 dni!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mam zwolnienie do listopada i mam spokoj 🙂 i to nie prywatnie tlyko normalnie w nfz! nie msuze nic płacic.Fakt ze troszke mi sie nudzi w domku i czasem chciałabym popracowac ale znajaz zycie jak bym pracowała to mowiła bym na odwrot:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

a ja jestem w domu od samego początku: najpierw odbierałam zaległy urlop - cały czerwiec i wówczas dowiedziałam się, że jesteśmy w ciąży i wówczas zaczęły się problemy z ciążą.

Zwolninie z tytułu "zagrożonej ciąży" miałam od 2 lipca do połowy sierpnia. Potem poszłam na tydzień do pracy 9bo chciałam) ale nie maiałam już co robić, bo zespół na siłę mnie odciążał 🙂 Pracuję w biurze, przewracam papiery, chodzę na spotkania i konferencje. 8-16.00. Najgorsze było jednak siedzenie - strasznie bolał mnie brzuch i codziennie po powrocie (mąż kazał jeździć mi autkiem) spałam, leciała mi krew z nosa, więc poszłam do lekarza i mu o tym powiedziałam, a on dał mi zwolnienie.

Do tej pory siedzieć ciagle nie mogę, bo brzuch twardnieje i dzidzius mocno kopie - więc co 3 tyg. dostaję L4.
W sumie to sama o nie proszę, bo co chwila mam jakiś katar albo kaszel - tak to bym musiała nonstop brać wolne i tłumaczyć się, przekładać pracę - co uważam za niepoważne.
W razie potrzeby jestem dla kierownictwa i zespołu pod mailem i prv. telefonem - i zdalnie pisze jakies ekspertyzy, maile.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie 🙂 no ja mialam na poczatku na miesiac wypisywanie co miesiac a ostatnio 14stego wrzesnia dostalam do 4listopada wiec mam spokoj zreszta moja mnie nie wysle do pracy bo raczej nie jest to dobry pomysl...nie place za wizyty bo sa one wliczone w progamie dla ciezarnych...ale z tego co piszecie to niezle jak co 2-3tyg musicie placic za wizyte...choc siostra miala zwolnienie wypisane od wizyty do wizyty co prawda chodzila prywatnie ale co 2miechy wiec najwidoczniej mozna wypisac na dluzszy okres tylko pewnie im to nie na reke 🤢
CandyMonka Ty sobie zalatw cos bo w tej Twojej pracy to jakas masakra 😞 ja jestem na zwolnieniu od samego poczatku i juz nie wracam do pracy choc moj szef cos stykał ostatnio kiedy wracam :P uprzejmie poinformowalam ze byc moze do samego porodu bede na zwolnieniu bo dla mnie Dzidzi wazniejsza na co on ze oczywiscie ze tak wiec spoko 🙂
Zreszta studiuje i oni za to placa wiec nikt mnie teraz nie bedzie zwalniac bo przeciez inwestuja we mnie swoja kase 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja poki co ma zwolnienie do 9 pozniej pojde na 1 tydzien do pracy posprzatam moje graty i od 19 juz bede do konca na zwolnieniu .... tak zdecydowałam
bo w sumie teraz coraz zimniej nie mam kurtki takiej cieplejszej tylko polar w którym juz mi jest za ciasno

oooo cos mam jakies dreszcze moze temp mnie bierze 🥴 musze isc zmierzyc

a z tymi zwolnieniami to lekarze sie troszke boją bo kontrole z zus i dlatego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek co studiujesz, tak z Ciekawości pytam 🙂 ?
Też myślę o powrocie na uczelnie ale to dopiero za rok.

Pamiętam jak nie byłam w ciąży i moje koleżanki, które spodziewały się dziecka kombinowały jak tu na zwolnienie się udać to myślałam, że troszkę przesadzają. Dlatego rozumiem krzywe spojrzenia. Teraz wiem, że nasze organizmy w ciąży wszystko ciężej znoszą i lepiej się oszczędzać 🙂 Jak to mówią nie zrozumie syty głodnego he 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiuje dispensing optician szczerze powiedziawszy na polski tego nie przetlumacze bo nic Wam to nie bedzie mowic hehe :P to jest dzial optometryki/optyki. Bo tutaj okulista jest tylko w szpitalach normalnym badaniem wzroku zajmuje sie optometrysta 🙂
wiec ja studiuje level nizej od optometrysty czyli zajmuje sie problemem z okularami,dopasowywaniem, mierzeniem szkiel troj i dwupoziomowych, roznymi opcjami z nimi zwiazanymi ogolnie praca z klientem non stop no i tez to samo studiuje tyle ze w teorii jest to wiele fizyki i matmy 🙂 ale spoko daje rade 🙂 przez to pytalam czy daleko masz do Cambridge bo tam jest moja uczelnia 🙂 a pozniej sobie dorobie 2latka na optometryka 🙂 bo to dispensing optician to 3latka trwa 🙂
No a ze praca z klientem z dziecmi rowniez to nie jest dobry pomysl dla mnie bo nie mialam ospy i rozyczki...a do tego lozysko nisko wiec nie sadze zebym wrocila do pracy jak narazie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!
Ja na zwolnienu od 17 tygodnia jestem, prywtnie byłam i na miesiąc mi dał. Chciałam popracować do 6 miesiąca, ale siły nie chciały współpracować. pracowałam jako kasjerka na komputerowej kasie i całe 8 godz. musiałam stać a nogi rady nie dawały bo drętwiały mi strasznie, a o spoczęciu mogłam zapomnieć, i w dodatku coś dźwigać musiałam no i dałam sobie spokój z pracą, zamieżam być na zwolnieniu do rozwiązania 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boroovka to moze byc w tabeli a w miejscu gdzie plec i imie wpisze tajemnica 🙂 to tabelka 🙂 [img size=478]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/tabela-786f9cc495b9660a988f8dbd5b49de00.GIF" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek to fajną masz pracę, ale rzeczywiście lepiej teraz unikać kontaktu z ludźmi. Do Cambridge mam 3h autostradą to i tak za daleko 🙂 Wrócę na studia w Pl 🙂

Ja niestety też stoję 8godzin, w zimnie i kaloszach. Wcale też za bardzo nas się nie oszczędza, no może nie musimy nosić ciężkich skrzynek. Tu to nikogo nie dziwi i laski pracują do ostatniego miesiąca ciąży..paranoja!

Net mi pada ...esz 🙂

aa mam pytanie a jak będziemy uzupełniały tabelkę z porodami, musimy chyba ustalić numer tel jednej z nas aby świeżutkie smski ze szpitali mogły iść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...