Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

No ja wogole wlosow nie lubie wiec musialby mnie ogolic na łyso hehe :P a to ryzyko :P
No my dzisiaj tez fast fooda zaliczylismy w centrum bo mega glodna bylam 🙂
a wczoraj o 22 jedlismy parowki z ketchupem chrzanem i musztarda i obudzilam sie o 4tej ze zgaga...dziwne uczucie bo nigdy nie mialam. No ja espumisan odstawilam bo ten syrop mam brac wiec nie chce mieszac zeby sie biegunki nie nabawic.
Ja dzis mialam robic pizze sama ale taki len mnie dopadl ze wlasnie zjedlismy kanapki :P nic Nam sie nie chce :P lezymy jak flaki :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
anitek mi moja gin powiedziała ze espumisan nie pomoże na zaparcia tylko na wzdęcia a dla mnie jest idealny na zgagę, i nie wydaje mi się żebyś ty miała po tym biegunkę a nie będziesz się męczyła tą paskudną zgagą 🙂 spróbój następnym razem zjedz espumisan po obfitym jedzeniu lub jakims co wiez ze bedziesz miała po nim zgagę , na pewno nie zaszkodzi 🙂
ja włosów też zbytnio nie toleruję ale jak czasem moj widzi ze jestem zmęczona to wcale nie zmusza mnie do golenia, nawet mówi ze mu to nie przeszkadza,
ale za to przed ciąża to mnie gonił, ciekawe jak facet może się zmienić przez to że będzie tatusiem:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej ja mam zakaz seksu wiec Mojemu absoulutnie wlosy nie przeszkadzaja hehe 🙂
co do espumiasanu dzieki za rade 🙂 tylko wlasnie chodzi o to czy po zmieszaniu go z tym syropem nie bedzie sie cos dzialo bo przeciez espumisan bralam normalnie i bylo ok.
A teraz ten syrop. a ten syrop najpierw powoduje wzdecie i pozniej rusza zaparcie wiec jak wezme espumisan to nie wiem czy syrop bedzie dzialac 😞
Mam na cos ochote na cos slodkiego ale czekolady nie ruszam wole nie ryzykowac.
Hmmm sama nie wiem moze ten serek waniliowy zjem 🙂 kupilam te herbatniki i takie zwykle chrupki kukurydziane choc kurcze pamietam jak ktos mi kiedys mowil ze mial zaparcia po chrupkach no i nie wiem sama...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek myślę ze nie będzie konfliktu tych dwuch leków , ja myślę ze raz możesz spróbować najwyzej nie weźmiesz wiecej jak coś się będzie dziać , ale nie powinno to są ziółka
a po chrupkach kukurydzianych nie powinnaś mieć zaparć może po smakowych ale nie po czystych 🙂
no ja jakoś nie mam ochoty na serki waniliowe, przed ciąża jadłam je tonami a teraz mnie odrzuca na ich widok bo mój je nadal pochłania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Espumisan znajduje zastosowanie w leczeniu objawowym zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów (wzdęcia), również po zabiegach chirurgicznych. Środek pomocniczy w przygotowaniu pacjentów do badań jamy br

Skład:
1 kaps. zawiera 40 mg simetikonu;

Działanie:
Simetikon obniża napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu zawartych w pokarmie i śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie i wchłanianie przez ściany jelit lub wydalenie. Podczas wykonywania badań ultrasonograficznych i radiologicznych: żołądka, jelit, trzustki, pęcherzyka żółciowego i nerek zapobiega nakładaniu się gazów i pieniącej treści pokarmowej na obraz badanych narządów. Simetikon nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest wydalany w postaci niezmienionej.

Wskazania:
Leczenie objawowe zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów (wzdęcia), również po zabiegach chirurgicznych. Środek pomocniczy w przygotowaniu pacjentów do badań jamy brzusznej (badania radiologiczne, ultrasonograficzne, gastroskopowe). W badaniach z zastosowaniem podwójnego kontrastu jako substancja dodatkowa podawana razem ze środkiem cieniującym. Krople są również stosowane w leczeniu wspomagającym kolek jelitowych u niemowląt powyżej 1 m.ż. oraz w zatruciach środkami powierzchniowo czynnymi jako środek zmniejszający pienienie treści przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu i 4-hydroksybenzoesan. Kropli nie stosować u dzieci do ukończenia 1 m.ż. Podczas stosowania preparatu nie należy pić napojów gazowanych.

Ciąża i okres karmienia piersią:
Bezpieczeństwo stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią nie zostało ustalone.

Dawkowanie:
Doustnie. W stanach nadmiernego gromadzenia gazów w przewodzie pokarmowym, dzieci w wieku szkolnym i dorośli: 1-4 kaps. na dobę, dawka maksymalna dla dorosłych wynosi 6 kaps. W przygotowaniu pacjentów do badań diagnostycznych w obrębie jamy brzusznej: w dniu poprzedzającym badanie - 2 kaps. wieczorem lub 2 ml kropli 3 razy dziennie oraz rano w dniu badania - 2 kaps. lub 2 ml kropli. Preparat należy przyjmować w trakcie lub po posiłku oraz jeśli to konieczne przed snem; leczenie należy kontynuować do czasu ustąpienia dolegliwości, preparat może być podawany przez dłuższy okres czasu. Niemowlętom, simetikon w postaci kropli podawać dodając go do butelki z mlekiem lub z niewielką ilością płynu na łyżeczce przed lub po karmieniu piersią.

anitek nie ma nic o zaparciach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej kazdy lek dziala inaczej na dana osobe moja mama z siora go biora i chodza codziennie a mama mowi ze gdy przestaje go brac odrazu ma zaparcia. A przeciez zaparcia tez sa od nadmiernych gazow wiec skoro niweluje on gazy to co za tym idzie pomaga w wyproznianiu.
Ja mam syrop na zaparcia ten co mowilam pare dni temu a on powoduje wzdecia i pozniej po 2-3dni mozna sie normalnie wyprozniac a jak ja biore ten syrop ktory powoduje wzdecie a do tego polkne espumisan ktory niweluje wzdecia no to ten syrop by nie zazdzialal bo jedno przeciwdziala drugiemu. Dlatego zrezygnowalam z espumisanu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwiokej napisał:
jasne anitek nie zmuszam cie tylko poleciłam dobry sposób na zgagę, 🙂
ok spadam bo jutro rychło trzeba wstać na groby do spisanka może wpadne pod wieczór 🙂
miłej nocki 🙂
Oczywiscie dziekuje za rade gdyby nie ten syrop na pewno bym brala ten espumisan ale po tych jazdach z zaparciami z ostatniego tygodnia wole nie eksperymentowac bo sie boje...A dzis juz brzus nie boli na szczescie bo jednak jelita sie oczyscily 🙂
Do spisanka Mamusie 🙂 ja tez uciekam.
Co do grobow no coz w Irl nie mam nikogo wiec jutro bedziemy odpoczywac caly dzionek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi nie łam się może wcale nie jest źle tylko ze względu na dużą różnice w kolorze nie możesz na siebie patrzeć a za pare dni przyzwyczaisz sie i może się okazać że nawet bardzo ci się spodoba i że lepiej wyglądasz niż przedtem, poza tym ciężarne reagują bardziej emocjonalnie i szybko ci przejdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Doberek 🙂 dzisiaj pierwsza :P:P:P
co tam u Was Mamusie?
Ja sie obudzilam o 5tej z bolem brzucha jak na okres ale wzielam nospe i przeszlo po 15min wiec moglam wrocic do spania brzus cos boli dzisiaj ale da sie wytrzymac. Maly rosnie jak na drozdzach teraz wiec nie ma sie co dziwic ze i ja to czuje :P
Dzis zero planow pewnie bedziemy leniuchowac caly dzien pogoda ladna slonko tyle ze wietrznie :P
Trzymcie sie Mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam was mamuśki po długiej przerwie.... nawet bardzo długiej heh
mam niestety teraz problem z ponownym podłączeniem neta po remoncie 😞 ale przynajmniej pokoik dla mojego maleństwa w większości już jest zrobiony 🙂
mój mały złośnik na ostatnim usg (jakiś m-c temu) tak się wiercił że lekarz nawet nie mógł go zbadać hehe śmiał się że już przejawia zainteresowanie sztukami walki hehe teraz w środę znów idę na usg i mam nadzieje że tym razem pewniej uda się określić płeć maleństwa bo jak narazie to takie tylko podejrzenia drobne były że to chłopczyk 🙂
długo nadrabiałam to co pisałyście przez czas mojej nieobecności i nadal jeszcze wszystkiego nie doczytałam:laugh:
mam nadzieje że już niedługo ponownie będę mogła włączyć się aktywnie do rozmów 🙂
widziałam też po waszych zdjęciach jakie piękne brzuszki już wam urosły 🙂 mój niestety za duży nie jest ale na szczęście z maleństwem wszystko jest w jak najlepszym porządku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...