Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Martus 🙂))) ale sie usmialam z tego lykania kulek 🙂)) nie, absolutnie nie tak, ja przegryzalam kulke na pol, mocno trzymalam ta polowke w palcach a on poprostu lizal, sciskal i wysysal to co w srodku, ( oczywiscie winogron bezpestkowy) a mi zostawala skorka z tym twardszym miazszem 🙂)

Anitek nie zazdroszcze kamieni, ale jak Olafa urodzilas to taki kamyk tez dasz rade 🙂) jak najmniej bolu i przyjemnego pobytu w Pl. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Z tym wyciaganiem wagi przez cycki to jakies mity chyba sa, no chyba, ze kobieta musi byc na drakonskiej diecie, ale wtedy to i bez karmienia kazda by schudla. Mi sie tylko cycki wyciagnely. 🤨 nie mam pojecia ile mi jeszcze zostalo. Nie mamy wagi. W ubrania wchodze, ale tak jak juz pisalam jakos to wszystko dziwnie lezy na mnie. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam poraannie!!! Ja dzis cholernie nie wyspana 🥴 Sebastian budzil sie co godzinke albo i czesciej bo pozniej juz nawet na czas nie zagladalam.Ciagle marudzil. Nie wiem co mu dzis bylo ale na poczatu to ja sama nie moglam zasnac,oczy jak kartofle i tyle. Po drugie strasznie goraco bylo chociaz spalismy przy uchylonym oknie. 😮 Jejku noc tragiczna. Teraz mam nadzieje ze chociaz troszke odespi a mi juz nie oplaca sie spac moze pozniej sie zdrzemne troszke.
Jai Ho w zasadzie jeszcze malego woze w gondoli ale jak jestesmy gdzies na grilu to maly sie niecierpliwi wiec szybko przerabiamy wozyk w sacerowke i wtedy z zaciekawieniem wszystko obserwuje 😉 😁 Jemu sie baaaardzo podoba ale zanim co to jeszcze troszke poczekam.
Anitek "jak nie urok to sraczka" Ty to masz pecha. Ciebie zawsze cos chwyci. Trzymamy kciuki za twoj porod (kamienia oczywiscie) . 😉 Bedzie dobrze.
Candy Monca jak tam Nadia???? Spokojniejsza juz??? 🙂
Ech moze jednak przytule sie do poduszki chociaz na 15min. 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam o poranku!
Anitek współczuję bidulo ... dużo zdrówka!! 😘
ja mam równo 10 na plusie (ale wcześniej było 45 więc właściwie 1/4 więcej) - w bluzki wchodzę choć wyglądam jak baleron ale spodnie zatrzymują się powyżej kolan 😞 no ale cóż - moja wina - żarłam jak świnia przez 9 mieś to terazwyglądam jak świnia 😜
aaaaa wczoraj po szczepieniu Domi spała od 17 do... 6 rano!! 🙃 oczywiście nadgorliwa matka obudziła ją w nocy żeby przewinąć i nakarmić - mała prawie nic nie zjadła przez godzinę wciskania butli a tą odrobinę i tak wyrzygała... tak więc mam nauczkę - jak dzieciak chce spać to niech śpi - jak zgłodnieje to sam się obudzi!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuś gratuluję rozpoczęcia budowy!!!
Andzia - mi lekarka wczoraj mówiła że jak mała chce siadać to obłożoną poduchami sadzać - jak się zmęczy to zjedzie i zaśnie ale wpacerówkę jeszcze nie bo wtedy dzieciak nie ma wyboru i musi siedzieć no ale na chwilę przecież nic się nie stanie no i właśnie - dzieciaczki coraz bardziej ciekawe świata - moja też już w gondoli protestuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaana ja mam 2 kg mniej niez przed ciaza ale i tak mam wrazenie ze sylwetka sie bardzo zmienia po urodzeniu dziecka. Macie tez takie wrazenie??? Jeszcze waga ci spadnie zobaczysz. 9 miesiecy noszenia i 9 miesiecy na schudniecie. Jednym to przychodzi latwiej a innym trudniej 😉 Mi np. to przyszo szybko ale moja siostra dluuuugo walczyla z kilogramami i dala rade. 🙂
Co ja bym dala za taka 1 przespana nocke!!! 🙃 🙃 Mooooze kieeedys??????????? Ale masz dobrze.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaana dlatego woze go jeszcze w gondoli a w spacerowke wlozylam go 2 razy no i na krotko bo mam strasznie niecierpliwe dziecko i woli na raczkach ale skorzystalam i cyknelam zdjecie 😉
Moj ma wnet 4 i pol miesiaca a z kazdym dniem chce mniej lezec wiec woli jak sie go nosi na rekach i chodzi po domu a mi niestety rece opadaja bo do najlzejszych nie nalezy bo ma prawie 8kg 😁 No i calymi dniami jestem sama bo moj D. teraz robi do 19.30. A najlepsze jest to ze w gondoli ledwo sie miesci!!!!!
O o chyba maly sie budzi 😲 Lece zerkanac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Laseczki 🙂
Cieszę się ze Moj fryz Wam się podoba 🙂 Mi też 🙂 i dziękuje za opinię 🙂
Jejus ślub juz pojutrze 🤪 🤪
ide dziś na paznokcie i henne 🙂 ojoj Maz na manicure i do fryza się obciąć 🙂 Zalatany dzień

Aaana co do Twojego pytania o zostawianie Małego to w tym tyg Mąż jest w domu i On z nim zostaje 🙂 a pozniej sie wymieniamy 😁

Jai_Ho Victor super chłopak 🙂 po mamusi bez wątpienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej ;-)))

A ja od tygodnia czekam na moje kumpele z UK..pisały, że wpadną tylko nie wiem kiedy..powinnam mieć to w d i robić swoje ale wiecie jak to jest z tyłu głowy mam, że w każdej chwili mogą przyjść a tu bałagan i latam tak ze zmiotka i mopem cały dzień ;-))) do tego ładnie ubrana i umalowana heh a co!

Nie wszystko czytałam, więc jak kogoś pominełam to przepraszam ;-)))
Klaudia a Ty się nie boisz, że jak zetniesz włosy to ta ślubna fryzurka może Ci się inaczej układać? ;-)
Anitek biedna jesteś z tym kamieniem! Słyszałam, że jak się go "rodzi" w szpitalu to dają go potem na pamiątkę..eheh..a może to inne kamienie były..a nie wiem..mniejsza o to..współczuje bardzo!
Jai_ho razem z Nadi tez jemy tak winogronka ;-))) tyle, że chłodzę je wcześniej w lodówce aby przyniosły jej ulgę na dziąsełka ;-)
Andzia
Candy Monca jak tam Nadia???? Spokojniejsza juz???

dziękuję, już lepiej to była jedna kolka, na szczęście już sobie poszła ;-)
Martuś
A i pochwalę się, dziś przyszedł projekt na dom, więc jutro lecę załatwiać pozwolenia jupi

superrr!!!! Cieszę się razem z Tobą ;-)))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia
Aaana ja mam 2 kg mniej niez przed ciaza ale i tak mam wrazenie ze sylwetka sie bardzo zmienia po urodzeniu dziecka. Macie tez takie wrazenie???

Dokładnie mam takie wrażenie, w sumie to fakt a nie wrażenie heh
Po ciąży schudłam 27 kg a przytyłam 25, więc tez mam te 2kg w minusie wiecej ale.. i tu moge wymieniac i wymieniac, glownie wkurzaja mnie cycki do pasa jak i roztepy na nich, sflaczaly brzuch i mam jakas paranoje z twarza..wydaje mi sie ze sie strasznie postarzalam hehe..a no i opalic sie nie moge, bylam juz na solarium z 20x, kozystam ze slonca jak tylko moge a nadal bladzioch jestem ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej u nas nocka super, cała przespana 🙂
Andzia skoro Ty masz 55 i wyglądasz "jak świnia" to nie chce pisać jak ja wyglądam bo ja mam jeszcze 10 więcej 🙂

Moja Amelia jeździ w spacerówce już, lekarka mi powiedziała że jak ma plecy proste a załamanie wózka na wysokości pupy to jest ok, a my właśnie tak mamy 🙂

Anitek współczuję kamieni też mam , niestety w obu nerkach, da się z tym żyć choć czasem ból jest nie do zniesienia a poród jest gorszy niż dziecka, dziwne że nie zaproponowali ci rozkruszenia.

My dziś plażujemy 🙂 już mamy ponad 25 stopni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cruella ja nie pisalam ze jestem gruba jak swinia tylko ze sie sylwetka zmienila a o tej swince pisala aaana 😉 😁
Chyba wszystkie dzis mialyscie dobra noc procz nas ale mam nadzieje ze to bylo jednoazowe i dzisiaj bedzie lepiej. Hmm. Maly zasnal mi na rekach wiec odsypia a mamuska pada na ryjek. 😜
Na szczescie slonko sie pokazalo to moze sie obudze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu to przepraszam ale tak czy inaczej to nie wiem jak siebie określić 😁 😁 😁 😁
Moja przez upały zasnąć nie może, bidusia
chyba basen nadmuchamy 🙂 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamy
Andzia nie jesteś sama, u Nas też noce nie w pełni przesypiane 😞 Mały zasypia ok 20stej, potem przed 23cią wciskam Mu butlę, następne pobudki 1-3-5 i koniec spania. Wiem, że to wina tego że bardzo mało zjada w dzień. Wypija na raz 90ml i więcej za cholerę nie chce. I tak karmię co 2-3godziny.

Jejku jaka dziś w nocy była burza 🤪 miałam pełno w galotach ze strachu, dobrze że M. nie był na nocce.

Jadę dziś na zakupy, muszę coś na dupsko kupić, zrobiło się ciepło a ja nie mam w czym chodzić 😠 tak jak u Aanny, wszystko wchodzi troszkę powyżej kolan i koniec 😞

Miłego, słonecznego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂

Noc typowa: dwie pobudki i o 6 juz na dobre, ale znowu stwierdzilam, ze chrzanie wszystko ide dospac z malym i 9-11 jeszcze kimalismy 🙂.
Znowu leje deszcz 😠 😠 Ja juz na leb dostaje, kilka dni bylo ladnie i znowu 12"C i mokro, rematyzmu sie nabawie 🤢. Zazdroszcze Wam tych upalow!
Ja juz sie przestalam przejmowac czy aby nie za malo zjada, widocznie tyle tylko potrzebuje narazie, chociaz wczoraj uszczesliwil mame i w sumie zjadl ponad 600ml + herbatka, woda i winogrona 🙂) Nie wiem czy to ma wplyw jakis, ale jak mu daje butle i on sobie lezy na lozku, sofie itd. a ja z boku niego to wiecej naraz wypija niz jak go trzymam na rekach. 🥴 bo on wtedy jakis taki ,,rozwalony" sobie lezy nogi rece szeroko, jakby bardziej zrelaksowany. Narazie obserwuje czy to ma jakis wplyw czy mi sie zdaje 🙂)

aaana super, ze Domi tak ladnie zniosla szczepienie 🙂 Z waga daj sobie jeszcze troche czasu a poza tym chyba Twoje wczesniejsze 45 kg. to bez watpienia bylo za malo!

Victor sie miesci jeszcze w gondoli, ale on jest bardzo ruchliwy i sie caly czas po niej przemieszcza i nogi najczesciej sa poza gondola juz 🙂) mam regulowana wysokosc zaglowka w gondoli i jak mu sie lezenie nudzi to dajemy tak sobie rade, ale pewnie juz niedlugo trzeba bedzie odpalic spacerowe 🙂)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny

Klaudia wloski fajniejsze niz wtedy 🙂
Martuś no to budowa pewnie ruszy na całego 🙂 GTRATULUJE
Aaana na pewno nie wygladasz jak świnka 🙂
CMonka wspołczuje latania z mopem 😞 ale super ze bedziesz miala towarzystwo 🙂
Widze ze Wy dajecie juz dzieciakom soczki i winogronka, moja caly czas na mleczku z cyca, czy powinnam tez jej cos dawac ??
Mała jeszcze w gondoli, ale tez protestuje , i nogi za gondolą najczesciej ma.
Co do kilogramów ja mam obecnie 52 kg na 170 cm , chudzielec znowu sie zrobilam , ale co ! tak jak Jai_HO napisała ze z taką dietą każda by schudla .
U nas dzis 30 stopni , ale nie wychodze z mała teraz bo jest upał, podobno nie powinno sie wychodzic miedzy 11-15 godz w takie upały, ogarniam pranie, obiad i zgrywam fotki do wywołania.
Zaraz Wam cos wrzuce moze 🙂
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sorry ze tak ucieklam rano ale mała zaczeła plakac jakos dziwnie i okazało sie ze przewróciła się na brzuch i nie wie co dalej - ale sie wystraszyłam
fakt - ciało jakieś dziwne po ciąży i nie tylko waga... ale nie wiem czy się śmiać czy płakać jak w szafie widze moje dawne sukienki, zakiety, spodnie rurki.. eszzzz ciekawe czy to jeszcze kiedys załoze? bo na razie dresy górą!!! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi Juleczka przeslodka!! Ale juz urosla i widze ze tez ma takie faldki na nozkach jak moj 😁 Super!! Mi ciagle ludzie sie dziwia jak to mozliwe ze karmiac tylko piersia Sebastian jest taki grubiutki???? Widocznie idzie ale czasem mam dosc wiecznego gadania i dziwienia sie.
Ja tez ciagle sie zastanawiam czy cos juz dac malemu oprocz mleka??? Niby jesli sie karmi piersia to nie trzeba ale czasem mam ochote mu cos dac. Nawet nie wiem od czego zaczac??? Moze od 5 miesiaca zaczac???
OJ OJ no i sie obudzil. 🤪 Lece po tego zbuja... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja tez sie obudzila 😞 ja planuje tez około 5 miesiaca powoli cos dawac, ale to jeszcze ponad miesiac w naszym wypadku.
Sebastianek słodziachny tak samo 🙂 ja tez juz kombinowalam ze spacerówka, ale jeszcze nie wsadzilam małej do niej .

Kurde mojej cos sie dzieje od 3 dni szarpnie cyca. zlosci sie ,placze, i potrafi sie wybudzic z placzem i placze dlugo nawet jak ją tule na rekach , i tak zawodzi i łka, i tak 3 ci raz juz sie zdarzylo.
Wlazł mi jakis ból w plecy , MASAKRA 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
ja dałam coś innego niż mleko bo czułam że już czas + Domi nie przepada za mlekiem

czy wasze malenstwa też jak przebudzają się w trakcie snu idrą się niemiłosiernie tak długo aż przyjdziecie? ? moja tak od kilku tyg ma - jakby była przerażona jak się przebudzi - jak przyjdę pogłaszczę po główce to znowu śpi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Juleczka super 🙂 Faktycznie taka misia sie zrobila 🙂) Dodi moze przez te upaly ona taka niespokojna. chyba jest tak, ze te cyckowe dzieciaczki to troche pozniej maja rozszerzona diete, ja sie odwazylam wczesniej, bo maly od dawna na mieszanym a od jakiegos czasu juz tylko na sztucznym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...