Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ale speeda zalaczylam 😁 wypilam red bulla i chodze jak przecinak 🤪
aby reszte na dnie w walizce zostalo bo Olaf marudzil 😜
juz poodkurzane nawet i podlogi umyte i drugie pranie sie wlasnie konczy prac 🙂
Iwiokej filmik gniecie!!!!!!!!!!!!!!!!
Mam nadzieje ze z wiekiem Amelka zmieni upodobania 🤪 🤪 🤪 😎 😎 😎 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Julka tez jedzie małpkę 🙂 wczoraj musiala jej ogon trzymac w buzi bo nie mogla sobie sama przytrzymac a jak jej wyletywala to placz.

Cruella ja tez Cie mam,to co sie dzieje ?? juz ok??

dziewczyny idę chyba komara przyciac ( jesli usne ) mała kima przez tą pogode chyba, a ja wstalam dzis tez rano wiec moze uda sie zamknac oczka na chwilkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
My juz po spacerze, zakupach, nowa dostawa warzyw owocow i kupilam KASZKE 🙂) dzis kolacja bedzie na bogato 😁, chata zrobiona na lux, maly spi ( dzisiaj praktycznie non stop spi) posty przeczytane 🙂)
Victorek dziekuje wszystkim za zyczenia, buziaki wysyla 🙂 😘
anitek milo wiedziec, ze urlop sie udal, a gdzie zdjecia z chrzcin??? a widzialam Olafek dalej ma to na raczce 😞 co teraz czekac musicie?
U nas tez nie ma problemu z pampersami, ale moj ma raczej patykowate nozki, wiec nawet 3 sa na luzie i nic mu tam nie zacina.
Dodi to jak Julka zalapala juz taki chichot to bedzie coraz czesciej i wiecej 🙂) Super uczucie! Podziwiam Twoja konsekwencje w karmieniu, dzielna dziewczyna jestes!
iwiokej sie usmialam z Amelki 🙂)) jest boska! a tak swoja droga czy to abby tez nie na zeby tak ona tarmosila i memlala tego prosiaczka? 🙂

W temacie nowego jedzenia to Victor doslownie wmlocil dzisiaj pol miseczki( sporej) zupki marchewkowo-ziemniaczanej. Mama szczesliwa. 🙂) przynajmniej sobie podjadl bez bolu dziasel. Jutro powtorka 🙂) . przejrzalam ta ksiazke z poradami, tabelami i przepisami dla maluchow i generalnie jest tak, ze po 5 m-cu powoli cos wprowadzac, mniej wiecej tak jak my tu robimy ( ja za przykladem mojego zywieniowego guru cruella 🙂) jak cos bedzie zle to mam na kogo zgonic 😉 ) czyli pojedyncze produkty, z czasem laczone w pary itd. a do tego kasza manna lub kleik na noc. Jakies ciekawsze dania jak brokuly czy szpinak, banan z kaszka, avokado z mieskiem, to sugeruja dopiero ok.8m-ca.
A dzis z czystej ciekawosci spojrzalam na cene marchewki hipp w sklepie, na serio zacheca do gotowania w domu nawet z najdrozszych marchewek 🙂) ( nie mozna przeliczac ale na pln to jakies 17zl/sloiczek 🤪 ) .

i juz nie wiem co jeszcze mialam pisac.... 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jai Ho nie wiem czy udźwignę taką odpowiedzialność.
Ale kurcze może wydam poradnik " schemat żywienia niemowląt wg Cruelli" brzmi baaaardzo obiecująco haha
Mar pięknie się prezentujecie dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Victor sie przebudzil i kwekal, wiec niewiele sie zastanawiajac dalam mu mleko z kaszka, na 150ml 3 miarki mleka i 2 kaszki, oczywiscie zapomnialam zmienic smoczek!! 🙃, ale jak juz na to wpadlam to maly wciagnal calosc na raz 🙂 bardzo mu smakowalo 🙂 i zasnal biedaczek ponownie, ale lepiej jak spi, przynajmniej tak sie nie meczy. Nawet nie czul jak mu pazury obcinalam.
cruella, wiem, ze jestes rozsadna mama i jakos nie jest mi trudno polegac na Twojej opini 🙂
Kiedys opowiem synkowi jak to ,,pierwsze kroki" i informacje na temat dbania o niego mama brala z forum od internetowych ciotek 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padam 😜 cala chata blysk 😁 i 3cie pranie wstawilam 🙂
JaiHo no ma tego naczyniaczka w PL bylam u lekarza swojego i mowi ze to rosnie do 6stego miesiaca a pozniej zaczyna sie wchlaniac i zeby w zadnym wypadku nic z tym nie robic jesli sie nie saczy itd. u Olafa nie ma problemu z tym na szczescie. No i wchlonie sie czasem do 1wszego roku a czasem do 2giego 🙂
wiec czekamy cierpliwie 🙂
Co do zdjec to sama ich nie mam 😞 czekam az mi plytke nagraja i wysla wtedy 🙂
Pochwale sie na pewno 🙂
Mar slicznie wygladacie 🙂
Nadrobilam troszku forum no i odp na pytanko Cruella 🙂
kamien mam (a raczej juz mialam) mial 5mm dlatego go bylo widac na usg byl tylko jeden a w moczu byly szczawiany wapnia i wlasnie nefrolog powiedzial ze z tego tworza sie kamienie. Najlepiej to by bylo gdyby udalo mi sie zlapac tego kamyszka ktorego mialam i dac go do analizy no ale bylo to niemozliwe bo wiadomo w podrozy z nocnikiem chodzic nie bede 😜
mowil ze na nerkach nie widac zadnych innych kamieni tylko delikatne zlogi ale wlasnie przez to ze w moczu jest sa szczawiany wapnia to moga one powstac po raz kolejny.To w ciazy to najpewniej bylo wlasnie wydalanie kamienia. Dodi Ty lepiej tez idz do nefrogola jesli Cie dopadnie jakas kolka jeszcze bo nie ma zartow.
i dlatego Cruella nikt nie rozbijal tego kamyszka bo on juz byl w przewodzie moczowym.
I w zasadzie urodzenie go przez kobiete nie boli prawie wcale. Gorzej z facetem.
Najgorsze to wyjscie tego swinstwa z nerek.
No ale mam nadzieje ze juz nie wroci.
Mam wode Jana swietna na takie sprawy wiec mam nadzieje ze pomoze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meldujemy sie wieczorkiem ;-)

po zakupach i obiedzie ;-)))) mała marudzi ma biegunkę, robiła juz 6x kupkę ehh

Anitek super, ze masz juz domek lśniący 🙂
iwiokej hehe świetny filmik, ale całusy szły hoho ;-)))) prosiaczek widać wniebowzięty ;-)
Jai_ho brawo dla Victorka za zupkę!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i tak moj entuzjazm z pieknie zjedzonej kaszki zakonczyl sie wraz z pawiem wszechczasow 🤢 🤨 gdyby to bylo w nocy to chyba by mi sie dziecko utopilo. Kasze z mlekiem mial nawet w pampersie, uszach i oczach. 😮 troche sie wystraszyl, ale nie plakal z tym, ze teraz to juz nawet wody nie chce. Juz mam wizje nocy, on bedzie glodny a ja jak mu dam to bede siedziec i czuwac czy nie rzyga. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie lyzeczka, z butli, smoczek z krzyzykiem, bo nie byla jakos gesta. A tak szczerze piszac to ja nie wiem do konca czy to jest kaszka czy co? bo ja nie znam takich nazw po dunsku, T. mi nie potrafi tego przetlumaczyc na ang. a w slowniku tez takiego wyrazu nie znalazlam, ale wyglada jak kaszka, bo takie malenkie grudeczki bialawoprzezroczyste.napisane, ze od 4m-ca, bez cukru, bezsmakowa itd. z Nestle. Tak teraz na spokojnie to wymyslilam, ze on zwrocil dlatego,z e jadl zbyt lapczywie przez ten smoczek z duza dziura i taki efekt... A lepiej jest dawac lyzeczka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jai_Ho to ci się narobiło, a próbowałaś wejść w google i tłumacz może akurat przetłumaczy 🙂 daj mu teraz zwykłego mleczka, powodzenia i spokojnej ncy
na na razie boje się zbytnio eksperymentować
a z tym prosiakiem to ona sama go dopadła ja nawet jej go nie podtykałam, ale jak to zobaczyłam to musiałam to nagrać, bo prawie ze śmiechu sie posikałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iwiokej, wlasnie maly sie troche wyciszyl zapomnial i zjdal troche zwyklego mleka i zasnal sobie 🙂 A z tlumaczeniami to zadzwonie jutro do znajomej Polki, tez ma male dziecko, to mi powie co jest co 🙂. film z Amelka i prosiakiem jest super, jeszcze raz go razem z T. ogladalismy 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...