Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
aaana-chcesz wiedziec jak sobie radziłam ?chodziłam na rzęsach 😜Fajnie mieć jedno po drugim ,póżniej razem się bawią ,ale ile cierpliwosci trzeba mieć 🤪Karmiłam syna a córunia cichaczem uciekała do sąsiadki ,bo tam były dzieci a ona musiała mieć towarzystwo 😁to były czasy 😜.Póżniej było już łatwiej dwójka była już starsza a następna córunia była taka grzeczna ,wstała ,zjadła i bawiła się ,usypiała na siedząco ,wszystko jedno gdzie była taka przytulanka ,do tej pory jest gzeczna ,ale była na poczatku zazdrosna jak dowiedziała się ,że będzie miec siostre .Teraz jest super,siedzimy w jednym pokoju i patrzymy co Julcia nowego umie robić.Powiem wam ,że czwórka dzieci to wcale nie jest dużo 😜
MATKA POLKA 😜 😜 😜
Darusia córuniu Ciebie też mogę przygarnąć 😉Jest czwórka to i piąte się wychowa 😜 😜 😜
NIKOŚ WIELKIE GRATULACJE-pierwszy ząbek 🤪ja cały czas czekam na ten pierwszy ,ale to chyba jeszcze trochę potrwa ,mała dzisiaj w nocy pokasływała ,wczoraj była dziwnie grzeczna jakby nie Julcia a tu okazało się ,że jest osłabiona,tak była upocona ,że body musiałam zdjąć i zmienic poduszkę,nigdy wcześniej tak się nie pociła .Teraz narazie spokój ,mam nadzieję ,że jej przejdzie 🤨Musze się jeszcze pochwalić-moja córuś jest od wczoraj w tym samym pampersie 😁nawet w nocy nie zsikała się (może połowe wypociła)Koleżanka nie wierzyła i wczoraj sama zobaczyła na własne oczy 😜sadzam na nocnik i Juleczka sika 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Renatko z checia wrocilabym do czasow kiedy to sie bylo kochana coreczka mamusi 🙂
Wrocilysmy ze spacerku bo chyba bedzie padac.Sarunie osrał ptak wrr taka sraką dostala w noge fuu a potem sama kupe zrobila to heja do domku:p eh co ja mam z nią.,ale i tak kocham ja najmocniej na swiecie,maly obsrajtuszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!
no pięknie wszystkie co widzę już problem z ząbkami,u nas jeszcze cisza, ale niedługo też sie spodziewam ze sie zacznie
my dzisiaj miałyśmy dzień lenia, małą obudziła sie po 9 to wypiła mleczko i pobawiłysmy sie w łóżku no i zasnęłyśmy i tak spałyśmy do 12, a mała była w szoku jak sie obudziła gdzie to ona śpi 😁 już nie mogę jej zostawić na łóżku jak do tej pory, bo jak zacznie sie kulać to aż spadnie a kula sie jak wir raz za razem i jak juz załapała ze to takie łatwe to nic innego nie robi po podłodze to samo, muszę wykładziny poprać w końcu bo w macie sie juz nie "mieści" 😁 i spać nie chce juz tak szybko iść bo można już tyle zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Ja tylko na chwile, podpisac wieczornie liste 🙂) Jak milo sie czyta, ze wszystkie dzieciaczki, mimo, ze czasem daja popalic to i tak sa najcudowniejsze na swiecie 🙂)
my dopiero wrocilismy do domu, maly padl nieprzytomny, bez kapania i przebierania, tylko spadenki zdjete, ale ze walna wielka kupe w restauracj, jakas godzine temu, to mylismy go w umywalce, przy okazji plecki, brzuszek i nozki, tak wiec polowicznie jest czysciutki 😉
Do tego dzis chyba z okazji rownych 6 m-cy caly dzien zachowywal sie wzorowo! Moj syn powrocil 🙂) wiec tata w nagrode ( ja bylam w wc) dal mu BITA SMIETANE Z MALINAMI!! 😮 ja zwariowalam, ale maly jak zasmakowal tak jak tata przestal dawac to byla awantura, no i sobie ladnie podjadl polowe mojego deseru, mam nadzieje, ze nic mu nie bedzie! ten to ma zawsze pomysly, jak nie chleba mu da, to smietane, nastepny bedzie kiszony ogorek 🥴 🙃
Pooza tym pil dzisiaj pierwszy raz ze szkalnki, bo zapomnialam zabrac butelke na napoje i calkiem ladnie sobie radzil, wsuwal jezyczek i chleptal jak kotek 🙂) Ogolnie wniosek taki: dziecko w domu sie nudzi i dlatego sie drze. 🙂)

A teraz zmykam do lozka, czego i Wam zycze 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to super Jai_Ho że dzionek udany i synuś sie naprawia 😁 oby nic mu nie było po tej śmietanie a czerstwy chleb czyli kromeczka lub buła to nawet wskazane w tym wieku 🙂 ja małej już daje i jaką ma radochę że w końcu jakaś "zabawka" ma smak
a dałam jej dzisiaj zupkę pomidorową ze swojkich pomidorów tyle ze zamiast ryży kaszkę ryżową i nawet jej smakowała 🙂
oki jak zwykle zapomniałam co chciałam napisać
słodkich snów i spokojnej nocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc 🙂 wrocilam 🙂
100 lat dla Victorka 🙂
U nas jako tako, mała sie opalila troche na buzi i chyba ja cos piecze bo jest troche nieznosna, mimo ze ja smarowalam, ale kąpala sie pierwszy raz w baseniku dla dzieci i troche sloneczko ja zlapalo.
Mazury super, jezdzimy od 3 lat w to samo miejsce, popilam winka, piwka , zapalilam paieroska, jak za starych czasów.
Mała juz je mleko spowrotem, uff juz sie martwilam ze bede musiala jej zmieniac mleko.
U nas upal w Wawie, a ja kupa prania po wyjezdzie, sprzatania, poczta, potem recepta na mleko bo sie konczy, (chyba juz da mi z dwojką , mala za tydzien pol roczku wiec chyba juz mozna ?) wiec dzis toche mam zapierdziel.
U nas zebow nie widac, mala ma w niektorych miejscach biale dziaselka ale nic pozatym, ale sie ciesze im pozniej tym lepiej 🙂
Przygotowania na slubu trwaja, w poniedzialek ostatnia przymiarka kiecki,w srode odbior obraczek, fotograf zaplacony, zapowiedzi w kosciele juz 2 razy, wiec juz z gorki, nawet kwaty juz zamowilam i ubranie samochodu, Moj M. sobie trzasnąl fajny garniak z polyskiem , wyglada jak jakis Włoch , albo agent Jamesa Bonda :P 🙂 hi hi
W sobote mam probna fryzure i makijaz, a potem ide na panienski, podobno bedzie sie dzialo, ale kolezanka trzyma wszystko w tajemnicy 🙂
Czytalam co u Was, ale nie bede sie odnosila bo juz pozapominalam .
Milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A kupilam Julce takie pampersy, pieluchomajtki, bo jakos ciagle odpina sobie i ciagnie z calej sily ter normalne, i sa troszke przyduze, siedziala na bujawce i slysze jak placze, wiec stwierdzilam ze marudzi, wchodze do salonu, a cala bujawka obkupkana, bokiem wszystko wyplynelo, dziecko body w kupie, raczki tez i buzia, Fuuuj , wiec szybko do kapieli, pranie bujawki i jest juz Gitara 🙂 ale ze mnie mama, oskarzylam dziecko o niegrzecznosc a ona mnie wzywala bo sie cala ubrudzila, potem ją przepraszalam 🙂 no to taki poranny news ha ha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!
witaj Dodi super ze wyjazd sie udał, najważniejsze żeby mała miała na słońcu główkę zakrytą to reszta powinna być ok 🙂 my też chcieliśmy gdzieś wyjechać, ale mi szkoda kasy o głupia ja sama nie wiem, troche mnie przeraża spakowanie małej i myślówa czy wszystko mam i jak zwykle sama bym się małą zajmowała bo mój ostatnio to szuka sobie zajęć żeby tylko nie zajmować sie małą,aż mi się odechciewa wyjazdu 🤢 a jak ma ja przewinąć to wielki problem bo ja to szybciej robię, ale to nie wyścigi, a poza tym jak by to robił częściej to by nabrał wprawy, ale on twierdzi że on pracuje i jak wraca z pracy to chce odpocząć , a ja mu an dzień dobry wlepiam małą 🤢 ale w końcu to nie tylko moje dziecko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwiokej kiedys Jai_ho powiedziala cos w stylu " ze on chyba myslal ze ja na Hawajach jestem "
ja to swojemu powtarzam ze caly dzien sie nia zajmuje, w przerwach pranie, sprzatanie, obiad itd
ze tez mam prawo odpoczac, i mu ja daje.
Dzis akurat mam maraton do jutra wieczorem bo pojechal na konferencje 2 dniową, pierwszy raz zostalam sama z Julcią.

Co do wyjazdu to sobie kobieto nie zaluj, pakuj mała i ruszajcie gdzies, nalezy Ci sie, A jak czegops zabraknie zawsze mozna to dokupic.
Ja juz jestem zaprawiona w pakowaniu, 2 razy nad Batykiem, Mazury, jeszcze działka za miastem u znajomych, teciowie juz sie najezdzilismy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Dodi 🙂Oglądałam zdjęcia Twojej Julci i widzę ,że ma taką samą chuśtawkę .Powiedz czy lubi na niej siedzieć ?
Jai Ho-święta prawda dzieci w domu się nudzą i dlatego się drą 😉Julka wczoraj siedziała w domu i trudno było z nią wytrzymać,przechodziła z rączki do rączki 🙂wieczorem wziełam ją na dwór chociaż na chwilkę i jakby dziecka nie było 😜główna atrakcja to samochody im więcej tym lepiej 🙂głowa jej chodzi tam i z powrotem ,gdybym ją zostawiła sama to pewnie nawet by nie zauważyła 🙂( może to miał być chłopczyk 😜)
co do przewijania to ...uwaga 🤪nasz tatus może od samych urodzin Julci przewinął ją może ze trzy razy w tym jedną kupę,ale tylko dlatego ,że coś ode mnie chciał i taki był warunek.twierdzi ,że to z braku czasu 🤨tylko ,że takie przewijanie trwa minutę(no chyba ,że kupa jest duża :lol 🙂
znowu muszę kończyc ,ciągle mi ktoś przeszkadza pa ,pa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
dzien minal... nawet znosnie, dziecko mialo swoje jazdy, ale jakby mniejsze, pozniej przyszedl starszy brat i tak go wybujal, popodrzucal, wyturlal, ze maly jak zasypial to nawet nie mial sily piskac 🙂)
Dziaslo z jednej strony juz ma kreske peknieta, i teraz nie wiem czy sobie czyms porysowal w amoku gryzienia czy powoli cos sie wykluwa, w kazdym razie chyba go boli bo nie chce jesc z butelki, tzn. chce a za chwile puszcza smoczek, pluje i sie denerwuje, wiec cierpliwa i opanowana mama- ja ( choc nie jest to latwe) wszystko dzis podawalam lyzeczka z herbatka lacznie. Czyli praktycznie caly dzien wioslowalam 😉 Jak dziecko spalo to posprzatalam i skrecilam nowe super krzeselko do jedzenia i jego prywatny, elegancki, nieposlizgowy blacik. Victor uwielbia!!! tak sie ucieszylam 🙂) On siedzial taki dumny i szczesliwy z nami przy stole i wszystkich widzial i tak sie cieszyl 🤪 🤪.
Co do opieki nad dzieckiem to juz kilka razy pisalam, u nas to jestem ja i ja 🙂) Chociaz T. ostatnio czesciej go bierze, bawia sie czy jak juz ostatnio widzial, ze jest naprawde ciezko to bral go do siebie do lozka, cos tam sie wyglupiali i maly zasypial. Ale kapanie, karmienie, pieluchy, mycie butelek itd. to moja dzialka.
Zreszta ostatnio znajoma opowiadala jak to ich syn byl maly i mimo, ze bardzo grzeczny to ona i tak stala codziennie w drzwiach, maz wracal a ona z mety dawala mu dzieciaka, bo ona musiala odpoczac i miec troche czasu dla siebie!! Po czym stwierdzila, ze i tak nie byla najbardziej wymagajaca wobec meza 🙂) T. zwariowal i chyba cos zrozumial 🙂)
No to tyle spraw rodzinnych 🙂)
Victor dziekuje za zyczenia, buziaki rozsyla do wszystkich ,,cioc" 🙂
ide spac!! dobranoc

P.S renata, Julcia to nie chlopczyk ale ,,blachara" rosnie i dobrze niech sie uczy czym w przyszlosci warto dupke wozic 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
ja wczoraj mialam meksyk poprostu, Julcia caly dzien plakala nie wiadomo czemu, nic jej nie pasowalo, zadne zabawki,tylko rączki.
A Od 19 to istne pieklo bylo , darla sie wnieboglosy, cala purpurowa na twarzy, zmierzylam jej goraczke a tam 39 stopni, dalam czopka, wykapalam w letniej wodzie i placz do 22 , potem zasnela ze zmeczenia, 2 pobudki w nocy na jedzenie, noi narazie ok, troche marudzi ale nie ma goraczki.
Chcialam juz wczoraj pogotowie wzywac, nie wiedzialam co jest .
A moj M.na konferencji jak sie pozegnal wczzoraj rano ze mna tak nie daje znaku zycia,a napisalam mu ze mala ma temperature i placze ze rady dac nie moge a on nic, olewka , chyba ze cos sie stalo waznego ze nie zadzwonil... nie wiem, dzis tez cisza, ale dostanie opierdziel.A mi sie musi trafiac zawsze cos jak jestem zupelnie sama w domu, Esz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka my dzis spałysmy do 9.30 ale sie nie wyspałam bo w nocy na czujce byłam nie wiem czemu co mała sie przekręcała to oczy otwierałam jak 5 zł. i lunatykowałam bo wstałam i obudziłam sie jak chodziłam po pokoju i dopiero zaczełam sie zastanawiać co ja robie? 🤨 🤨 🤨
moja mała tez wczoraj masakra ciągle na rece zabawki wszystkie ja nudziły w bujaczku tez nie na macie tez nie czasem na rekach tez ryczała .... wydaje mi sie ze to od cisnienia na dworzu bo cały dzien słonce swieciło upał a pod wieczor jak na deszcz i burze i ja tez nagle taka osowiała sie zrobiłam....
w niedziele albo we wtorek przyjezdza do nas Mariusza siostra z córeczka 3 letnia. nawet sie ciesze bo w koncu nas ktos odwiedzi bo juz mi sie nudziło tak samej z małą wciąż
a jutro jade do darłowa do mojego rodzinnego miasta zanieść papiery wszystkie do chrztu bo za tydzien w niedziele wyprawiamy. taki skromny w moim rodzinnym domku:-) bedzie ok 10 osob ale bedzie sie działo ojj moja rodzinka potrafi zabalować haha 🙂
a tak w ogole słyszałam ze po chrzcie dzieci grzeczniejsze sie robia bo duch świety w nich wstampia ale czy to prawda heheh
a wy już wszystkie ochrzciłyscie maleństwa??? 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ha ,ha 😜moja blachara ochszczona była jak miała 2miesiące ,ale chyba duch swięty nie wstąpił ,bo wcale nie jest grzeczniejsza 😜 😉 Już 4 noc nie przespana a zęba jak nie było tak nie ma 🤨Teraz jest taka wściekła ,że jak wyprostuje nogi to nie można jej posadzić. 🤪
Dodi czy Twojej Julci nadal się ulewa?Mamy tu taką sąsiadkę 3 tygodnie młodsza od Julci ,ulewa jej się strasznie (orzyga zawsze wszystko ,siebie, mnie ,Julcie kołderke i dywan )a mamusia na to nic .Twierdzi ,że samo przejdzie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂)
iwiokej, rozumiem, ze ze wzgl. finansowych sie nie wybieracie nigdzie, ale jezeli powstrzymuje cie pakowanie itd. to sie nawet nie zastanawiaj! 🙂) wbrew pozorom wcale nie ma wielkiego aj waj z pakowaniem dzieciaka 🙂) a Twoj maz moze wlasnie w innym otoczeniu, z innymi ludzmi, gdzie bedzie chcial sie pokazac jaki to on tata ,,pelna geba" bedzie bardziej sie zajmowal Amelia 🙂)

Dodi daj znac co z Juleczka? lepiej? Skad taka goraczka nagle? 😮 buziaczki dla Julki a Tobie powodzenia i sily w kopaniu po dupie meza, za nieodbieranie tel. prosiak! 😠

Moj akrobatus wlasnie zasnal po godzinie wariacji z mama na podlodze, pozniej sobie poryczal dla zasady troche 😉 zeby nie bylo, ze zapomnial o tresurze rodzicow, wdrapal sie na mnie, wycalowal( a raczej wyslinil) mi cala buzie i zasnal 🙂) Uwielbiam jak on tak lapie mi buzie swoimi malymi raczkami i przyciska swoja buzke z otwartymi ustami i tak ,,caluje" mamusie 🙂) No chyba, ze chce mnie pogryzc a ja to inaczej odbieram hehehehhehe 😉

Milego dnia! I spokojnych dzieci 🙂) My dzis znowu jedzeimy w trase po sklepach i znajomych wiec licze na to, ze Vic bedzie grzecznym chlopcem 🙂)

U nas dziecko jeszcze nie ochrzczone, mialo byc w sierpniu, ale jak juz pisalam mamy bajzel z chrzestnymi, do tego T. jakos nie wykazuje zainteresowania, a to w sumie jemu bardziej zalezalo, jak dla mnie moze byc nieochrzczone nawet. Tak dalej pojdzie to sam sobie religie wybierze 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!
moje maleństwo od wczoraj ma brak apetytu, wczoraj zjadła 180ml. na śniadanie to ok później dopiero zupkę 80ml. po jakimś czasie 30ml.mleka , i to wszystko, ale wypiła ponad pół litra herbatki nie wiem co jej moze być 🤢 a dzisiaj 150ml. mleka na śniadanie poźniej 30ml. potem 50ml. zupy, dopiero po 16 zjadła 120ml. mleka potem 50ml. i na noc 70ml.trochę lepiej, ale nie mam pojęcia dla czego 😞
a chrzciny załatwiliśmy na 29 sierpnia bo chrzestna akurat wtedy będzie w PL sama jestem ciekawa co będzie po jaka będzie grzeczna na chrzcinach, a robimy w lokalu bo wszystko przeliczyliśmy i wychodzi nawet taniej jak byśmy robili w domu , a do tego odchodzi robota w garach 😠
oki słodkich snów i spokojnej nocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

U nas juz lepiej, mala miala jeszcze wczoraj temperature i biegunke, wezwalam lekarza do domu, okazalo sie ze to jakis wirus, nic groznego, probiotyk i cos od goraczki i przeszlo 🙂 Julka juz grzeczniejsza, wczoraj wieczorem sie nawet usmiechala juz 🙂

M.po dupie dostal a jakze !! nie wziol komórki ze soba tam na sale konferencyjna, a potem jak skonczyli okolo 23 to stwierdzil ze juz spimy i nas nie budzi.

Dzis chyba pojdziemy na basen z MAŁĄ na jakies 30 minut, szukam wlasnie jakiegos ozonowanego dla dzieci 🙂

Wczoraj u znajomych w sąsiedztwie na winku bylismy, jakos wieczor zlecial 🙂
Ugotowalam malej dzis zupke z marchewki, ziemniaka, odrobina natki, kaszki manny i masla.wcina jak zła !! 🙂 sąsiadka przywiozla warzywa od rodzicow ze wsi 🙂

Darusia o nie prawda z tą grzecznoscia po chrzcinach :P:P 🙃 Moja jest taka sama albo jeszcze gorsza 🙂

Renata -Julka juz prawie nie ulewa, do 6 miecha to podobno fizjologiczne, u nas juz luuzik 🙂
zreszta jak je juz bardziej papkowate rzeczy to nie ulewa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...