Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
iwiokej, wlasnie od jakiegos czasu tak zaczelam robic jak mi sie maly budzi o 5, przeciez juz nie wyrabialam, bo ja nie potrafie zasnac wczesnie a on o 5 juz oczy szeroko otwarte, ale teraz jak sie obudzi to flacha i najczesciej zaraz zasypia. 🙂) ale troche mi zajelo dojscie do tego 🙂)
lece cos ogarnac... ja robie i robie a pracy nie ubywa 🤢 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Małalena nasze pociechy nie lubią "leżeć" we wózkach bo nic nie widzą dobrym sposobem jest położenie dziecka na brzuszek jak masz ściągany tył i taką siatkę to połóż normalnie , a jak nie to główkę w nóżki, na pewno się ucieszy z widoków i będzie jechała z zaciekawieniem, a co do butelek cóż moja mała zaczęła pić z butli już jak miała miesiąc wiec nie było to dla nas większym problemem, ale może to zależy też od mleka, bo np mój chrześniak nawet jak był maleńki to pił pepti i to było w miarę gorzkie, bo np nan czy bebiko jest mlekiem słodszym , to on nie chciał już tego słodszego. A mleko matki też nie jest za słodkie i bebilon jest najbardziej podobne w smaku do mleka matki, ale nie wiem jakie ty próbowałaś, no i co dziecko to inne gusta 🙂 a może spróbuj od soczku polecam jabłko mięta
a tak z innej beczki to też bym już chciała drugą dzidzię no ale jak ty Małaleno jestem po cc i muszę trochę poczekać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja sara tez nie chce w wozku siedziec aczkolwiek udaje nam sie wyjsc na spacer ale musimy chodzic gdzie jezdza samochody wtedy zasypia i idziemy do parku pobudzi sie chwile posiedzi i koniec chce na rece.
ja karmie piersia od początku az do dziś . krwiawienie skonczyło mi sie jakos miesiac po porodzie i za miesiac juz dostałam okres...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
Moge sie pochwalic: Victor troche sie popoludniu nareperowal 😉 pieknie sie sam bawil ponad dwie godz. zerkajac tylko ze swojego placu zabaw czy wszyscy sa i czy go widzimy, ale zdazylam poprasowac sterte wielka jak stodola a T. zrobil spokojnie obiad 🙂) Pozniej juz nie bylo tak kolorowo, bo mimo, ze zjadl 180ml zupy! 🤪 popil herbatka z dzikiej rozy ( wyszly mu po niej lekkie plamki na buzi, zobaczymy jeszcze raz czy to to uczulilo, czy tez od tej sliny mu sie cos porobilo) dojadl mleka 120ml, wszystko w pol godz. to jeszcze nie chcial nigdzie lezec, wiec wzielam go na kolana a ze jedlismy obiad akurat to byl dramat, ze nie moze dostac tego co jest na talerzu, nawet skora z chleba nie dal sie oszukac. Dopiero teraz z wielkim zalem przysnal ale tez tak niespokojnie.
A wlasnie dajecie juz swoim dzieciom cos z glutenem? bo ja narazie nie mam pojecia jak go wprowadzac, ale skore z chleba sobie od kilku dni juz zuje i wyglada, ze wszystko jest ok. 🙂) poza podloga 😉 bo wiecej kruszy niz je 🙂)
Mam jeszcze pytanie: jak myjecie smoczki to Wam tez zostaje w nich pozniej woda i jak dziecko ssie to ten smoczek tak ,,skrzypi" i ta woda w nim dopiero po kilku godz. znika, bo ja juz nie wiem co robic i jak, bo jak to tak skrzypi to maly sie budzi przez to i dupa! Mam smoczki NUKa, moze inne tak nie robia.
Malalena moze jakos stawiaj wozek tak aby Kacper go widzial caly czas i sie oswajal z nim, moze jakis inny kocyk do srodka, albo bez kocyka, moz jakies zabawki, albo zabierz zabawi... pewnie juz niejedno probowalas, albo poprostu inny wozek 😞 U nas naszczescie nie ma z tym problemu, chociaz jak jeszcze jezdzilismy glebokim to akrobacje byly na 102! sprawdzil sie sposob jak pisala Darusia, glowa w nogach i na brzuchu.
Co do nauki ssania u nas tez bylo blyskawicznie, bo ja mialam juz malo mleka, maly od kilku dni glodny i zly i jak dopadl pierwszy raz do butli to ciagnal jak szalony, wszystko jedno z czego i co byle lecialo do brzuszka, pozniej przestal mi pic z Aventow, nagle z dnia na dzien - bunt. Pokombinowalam, rozne butelki i rozna smoczki jakos sie udalo. Victor jest mleku Nan. lubi. A do picia najchetniej zwykla przegotowana woda. 🙂

Podziwiam Was, za to, ze czujecie sie na silach i pragniecie juz drugiego dziecka. U nas Victor chyba zostanie rozpieszczonym i zepsutym jedynakiem, chociaz nie do konca, bo ma ,,przyszywane" rodzenstwo 😉 Balabym sie, ze drugi raz nam sie tak nie poszczesci. Ale zarzekala sie zaba blota! 😉 Vicia tez mialo teoretycznie ie byc a praktycznie ma juz prawie pol roku 🙂))

Ale sie rozpisalam!!1 ufff... A teraz jak on spi to zaczelo napierniczac grzmotami, burza!! Zajebiscie 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka wieczornie 🙂
teraz mam tropszke odpoczynlku M sie małą zajmuje.ja tez mam cosraz mniej mleka w cycusiach ale pije dużo herbatek na laktacje. chciałabym jej dawać modyfikowane na noc ale nic z tego:9 probowałam trzema roznymi smoczkami i nic 😞 ryczy wniebogłosy a bardzo bym chciała dać jej na noc sztuczne zeby sie tak porządnie najadła... teraz daje jej troszke rzadziej cyca bo dostaje deserki i obiadki i dostaje rzadziej ale wieksze porcje bo tewgo mleka mi sie tam uzbiera i jest git. w dzien wydaje mi sie to ok ale w nocy budzi mi sie juz koło 3 jakby te mleko było małowartościowe już dla niej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
u Nas wszystko dobrze 🙂

Witaj Małaleno " po latach" 🙂 jak to JaiHo napisała 🙂
Co do pytań to u mnie okres pojawił się po 2,5 mc po porodzie ale 9 tyg się oczyszczałam, od tamtej pory jest regularny. Karmię też piersią jeszcze , ale daje też butle. Dziewczyny juz napisały co mozesz zrobić aby zachęcić Małego do picia. Co do wózka to ja myśle że może jakbys go powoziła chwile zeby zobaczyl jak to jest to moze się uda.
Fajnie że u Was wszystko ok 🙂
Pozdrowienia od Anitek85 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Darusia pociesze Cie tylko, ze nie ma czegos takiego jak mniej wartosciowe mleko, mozesz go miec mniej (byc moze z racji tego, ze tez karmienia masz rzadsze) a Sara sie budzi i domaga jedzenia, bo jest coraz wieksza, wiecej potrzebuje, nadal przyrost i rozwoj jest bardzo duzy i tak to wyglada 🙂 Z tego co czytalam to na tym etapie ,,cyckowe" dzieci moga sie budzic tak jak noworodki nawet kilka razy w nocy na jedzenie. Victor jest juz tylko na sztucznym i tez sie budzi w nocy aby przekasic male co nie co 🙂) nawet jak dawalam kaszke na noc to nie mialo znaczenia. Moze inne mleko sprobuj? 🙂

Klaudia milo wiedziec, ze macie sie dobrze. Jak Fifiemu wybijaly sie zeby dawalas cos przeciwbolowego? Jak tak to co?

Ja juz zmykam, maly dal koncert wieczorny, jak on sie smieje to caly swiat sie smieje ale jak placze to mi lzy leca wieksze niz jemu 😞 teraz zasnal, ale znowu spi bardzo niespokojnie.

DOBRANOC MAMY I DZIECI 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!
moja mała wczoraj na noc zasnęła o 19, ale spała niespokojnie bo było jeszcze jasno i to pies zaszczeka , a to motor przejedzie i tak zaczęła płakać po 20 dostała herbatkę i spała dalej po 21 ok 24 znowu płacz i herbatka spała dalej , ale jak zaczęła płakać po 24 to dałam jej mleko wypiła butlę i spała do 7:45, ale i tak ładnie, bo bałam się, że się obudzi w nocy i nie będzie chciała spać
miłego dnia dla Was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a my dziś fajnie. sarcia zasneła po 22 kilka minut obudziła sie o 2 a potem o 6 ogolnie nie meczy mnie to wstawanie do niej w nocy ale chciałabym sie tak przespać całą noc.
iwiokej a jak amelka budzi Ci sie o 7.45 to spi dalej czy juz tak fest wstaje?
moja jak obudzi sie o tej 6 to spi do 9 lub 10 jeszcze . dzisiaj własnie teraz sie obudziła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jai ho dzieki za to info . rzeczywiscie moja kluseczka rośnie no i pewnie mleczka jej za mało. jak sie urodziła to była taka maleńka i piła dosłownie minute i była najedzona a teraz .... hehe jest o wiele wieksza wiec nie ma sie co dziwić... narazie próbowałam dawać jej bebilon 1 ale dziś ide do sklepu bo BEBIKO smaczny sen. jak myslicie 🥴 🤨 🤨 🤨 ?? hmmm jesli dawałam jej bebilon 1 ale go nie chciała tak jakby smak jej nie podchodził( bo ogolnie otwierała buzie do butelki a jak posmakowała to wypluwała) to jak dam jej te bebiko 2 to bedzie jakaś różnica dla niej w smaku czy one wszystkie smakują tak samo????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki,
my wróciłyśmy po sielsko - wiejsckich wojażach
było super ale co z tego jak moja mała znowu wysypana całą brodę, żuchwę, za uszami i dół z tyłu głowy (tam gdzie się włoski zaczynają) ma w wysypce - takiej czerwonej zaognionej pokrzywce już sama nie wiem co robić bo nie zmieniałam jej diety wiec to nie od skazy białkowej.. to co ostatnio zmieniła to krem do ...pupy!! ale wysypka jest gdzie indziej... to dziwne ale wydaje mi się że ilekroć gdzieś wyjedziemy za miasto to mała dostaje jakieś pryszcze....shit!!! mój lekarz na wakacjach a państwowy nie ogarnia rzeczywistości ... echhhhhhhhh i widzę że ją to może swędzieć bo za uchem ma podrapane biedula a ja nie wiem jak jej pomóc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj Małaleno! słodziak z twojego chłopaka!

wczoraj jeszcze po powrocie z Klecia (pod Malborkiem) do ktrego wybrałam się z moją mamą (to zawsze jest męczące bo ona zawsze z fochem jakimś) dzieciakiem jednym "dużym" czyli Domi i małym czyli fasolką oraz moim dzikim psem - po drodze jeszcze okazało się że musimy psu sprzęt do jazdy zakupić - specjalne szelki- żeby mi za kierownicę nie wskakiwał iopony dopompować bo flak był - niby nic ale z taką bandą i w ciązy to nie jest łatwe no ale po powrocie jeszcze na basen z mężem poszłam !! 🙂 ale się cieszyłam !! tylko gorzej po - tak mi się ręce ze zmęczenia trzęsły że nie mogłam kremu otworzyć - musiałam wyglądać jak narkomanka! 🙂 ale co tam! basen suuuuper!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
byłam na usg ale jeszcze serducha nie było bo wyszedł 4tc no wiec czekam w nerwach.. a czuję się dosyć podle - najgorsze jest zmęczenie i jak tylko coś "cięższego" zrobię np odkurzanie czy podnoszenie Domi to natychmiast mam skurcze 😞 tak jak w poprzedniej ciąży .. tylko jak tu dziecka nie podnosić ? ale cóż trzeba jakoś funkcjonować no i biorę luteinę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to teraz uwazaj na siebie. moja siostra była tez niedawno w ciąży zaszła jak jej córeczka miała 1.5 roku i pozniej w ogole nie mogła jej nosić a dziecko troszke zazdrosne o brzusio i tym bardziej chciało na ręce i takie cyrki wychodziły ale życze ci wytrwałości i oby wszystko było w porządku z dzidzia 🙂 🙂 z jednej strony bardzo Ci zazdroszcze ale z drugiej troche bym sie bała 🙂
ucałuj fasolke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂
U nas dzis z racji pogody sennie i ponuro. Victor wlasnie ucina sobie drzemke, nawet nie byl najgorszy dzisiaj 🙂) albo ja juz sie przyzwyczajam do jego fochow. Ale dzis zalapal o co chodzi jak mowie :NIE lub NIE WOLNO, tak wiec jest szansa, ze nie wyrwie mi do reszty wszystkich wlosow oraz przestanie ciagac za kable. Maly pelza juz po calej podlodze, jego materac to juz za malo, juz znalazlam go pod stolem a to jakies dwa metry od jego materaca 🤪 zasuwa po dechach nie patrzac na nic, a wczoraj tez nie wiem jak ale wlazl claly pod ten materac ale wyjsc juz nie potrafil i wolal o ratunek 🙂)) ladnie tez potrafi obrac kierunek do zabawki jaka chce i pelza do niej, troche na kolanach, troche na brodzie ale daje rade! 🙂) teraz tylko czekac az odpali wrotki i pojdzie w sina dal 🙃 Tez macie problem z przewijaniem? u nas jest coraz gorzej, on nie ulezy na plecach dluzej niz 5 sek. a pozniej zaczyna akrobacje, czyli za cholere nie moge go umyc, zalozyc pampersa i ubrac 😲

aaana a moze Domi tak reaguje na zmiane wody? posmaruj jej to moze bepanthenem albo nawet sudokremem, gdzies na styczniowkach czytalam, ze to pomaga na takie wysypki. Za malego dzieciaczka trzymam mocno kciuki aby rosl szybko i zdrowo 🙂 A za Ciebie abys miala wystarczajaco duzo sily 🙂 A co z ta dziewczyna od sprzatania, ogarnela sie jakos i sprzata dobrze, czy musisz za nia poprawiac? Rozwiazaliscie jakos ten problem?

Darusia nie wiem jak jest z Bebiko ale Nan1 od 2 w smaku sie nie roznia niczym.

milego dnia 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jai_ho super ze Victor juz tak pelza, ale trzeba miec oczy z tylu glowy juz teraz .
Z moja cos sie musi dziac, nie obraca sie na bok, na brzuchu lezec nie lubi. tylko dzwiga glowe do siadania i ssie nogi, nic wiecej , znowu pewnie czeka mnie rehabilitacja.
Mnie zawsze wiatr w oczy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane 🙂

Mój dziabąg ucina sobie właśnie drzemkę, więc mam chwilę.
Dziękuję za wszystkie rady. Jeśli chodzi o wózek to pomysł z główką w nogach i na brzuszku najbardziej mi się spodobał - bo wszystkie inne testowałam. Przy najbliższej okazji to zrobię.

Co do picia to chyba jednak muszę się uzbroić w cierpliwość. A dawałam mu już wszystko co tylko możliwe i zawsze efekt ten sam bez względu na to czy to woda czy słodziutki sok jabłkowy.

Cholercia ja okresu jeszcze nie dostałam i w sumie zaczynam się niepokoić bo to już 6 miesiąc leci.

Ja już też wprowadzam gluten. Albo sama gotuję odrobinę kaszki i dodaję do jedzonka, albo kupuję np. słoiczki Gerbera "mus jabłkowy z kaszką manną". Generalnie dziennie Kacper dostaje ok. 1 małej łyżeczki kaszki.

Już nie mogę doczekać się stycznia 🙂 dostałam pozwolenie od gina, że wtedy mogę zacząć się starać o kolejnego małego oszołomka 😉
Przede mną jeszcze tyle pracy z małym, że jak pomyślę to mnie skręca. Muszę zacząć odzwyczajać go od spania z nami w łóżku i ciężko to widzę. Mogłam w ogóle go do nas nie brać, ale że chciałam być wygodna w nocy podczas karmienia, to za nim Kacper skończył jeść to ja już spałam i tak zostawał z nami do rana.
Kolejna negatywna rzecz jakiej go nauczyłam to zasypianie na rękach (z tym może być najgorzej). A zaczęło się od tego, że Kacper jakiś czas temu przez kilka dni był okropnie marudny, płakał itp. więc dobra mamusia brała synka na ręce i on wtedy usypiał i przez te kilka dni się nauczył no i teraz mam problem. Sam w łóżeczku ni cholery nie zaśnie. Wcześniej czytanie książki go usypiało, ale teraz już nie działa.

aaana mój Kacper też ma wiecznie wysypkę - głównie na buźce, za uszkami i czasem pojawia się na bokach głowy. Jestem cały czas na diecie bezbiałkowej a wysypka i tak się pojawia. Nie daje ma żadnych mocno alergizujących rzeczy, sama też takich unikam ale to i tak nic nie daje. Co lekarz to inna opinia. Ja myślę, że u Kacpra to może jakiś alergen zewnętrzny typu, kurz, woda itp. Ale niestety tego jeszcze nie da się sprawdzić.

Dobra zmykam. Wzięłam się za pieczenie chlebka 🙂 tylko zamiast ciepłej wody wlałam zimną i coś nie chce rosnąć :/

miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iwiokej, Victor siedziec bez ,,podporek" z poduszek tez juz daje rady, ale jeszcze go buja i sie przewala, jak jest w kojcu to probuje sie podciagac za szczebelki, z roznym skutkiem a jak na podlodze to jak sie wywali to juz lezy 🙂) Zreszta on WSZYSTKO NA BRZUSZKU a siedziec tak sie nie da wiec za bardzo sie za to nie bierze 🙂)

lece, bo wlasnie sie dowiedzialam, ze mamy gosci na dwa dni miec od 17 a ja w lesie 🙂) 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej
uuu widzę że masa tematów.
Jai_Ho ja Małemu nic nie podawałam, w sumie jakbył mega maruda to Panadol w syropie na noc - bo nie dokońca wiedziałam ze to zęby ponieważ moja pediatra stwierdziła " ze zeby to zimą wyjdą" wrrr

Co do ostatniego postu zaszła pewna pomyłka i nie potrzebnie ktoś tutaj odrazu wypisuje jej wiadomości na gg o tym że nie ma pozdrawiać.
Wezcie sie opamiętajcie te co to piszą bo to naprawde jest idiotyczne !! a swoją drogą to tutaj poszło tylko między Anitą a Cruella wiec jakby chciała nawet pozdrawiać to przecież są i inne dziewczyny !!

no koniec tematu 🙂
Macie Fifiola 🙂
[URL=http://fotoo.pl/][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-08/c8eea605.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...