Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

CandyMonka super nawet nie wiesz jak sie ciesze 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 az Synus kopie z radosci 🙂
Extra 🙂 w koncu oddychniesz od tego wszystkiego i spokojnie sobie donosisz Coreczke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej


Co do Cytomegali to w Polsce jest to badanie zalecane (nie konieczne) przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. Także zależy od lekarza czy nas na nie skieruje.
Z reguły lekarze kierują na nie na początku ciąży w skrócie nazywa się CMV.
U mnie się okazało, że kiedyś tam przechodziłam Cytomegalię.
Więc jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Malalena to wlasnie w Irlandii nie znam oznaczenia. Bo na pewno jest inne... Z tego co widze po wynikach nie ma nic wspolnego z polskim oznaczeniem wiec i cytomegalia moze miec jakis dziwaczny skrot.Jeszcz 3godzn i bede wiedziec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam jutro na 12sta 🙂 Mariusz juz chodzi jak nakrecony hehe bo nie widzial Dzidzi od 12stego tygodnia wiec jakby nie patrzec prawie 10tyg minelo 🙂
Klucie niestety sie zdarza zwlaszcza w kosci lonowej ale powinno minac ja sie meczylam chyba dzien lub dwa i przeszlo 🙂
Ja w sumie ok 1 pojde sie kapac bo dzis piatek Mariusz konczy o 1-30 wiec bedzie w domciu po 2giej 🙂 fajnie w koncu normalny weekend 🙂 no i jedziemy na zakupy odrazu bo musze buty do sukienki kupic i jakis sweterek cieply 🙂
Za tydzien dlugi weekend 🙂 3dni wolnego mamy razem suppper oby tylko samopoczucie dopisalo bo juz zaleglosci w kinie do nadrobienia no i jakis wyjazd by sie przydal 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!!!!
ja dzisiaj po wizycie u gina, stara klympa mnie opitalała ze to moja wina że nie byłam na tych badaniach i że dupe jej truje, państwowe placówki porażka,a ona tekst że przy cesarce to nie mogę mieć męża przy sobie ku....a każdy lekarz inaczej gada podejrzewam że jak bym dała w łapę to by nie było problemu, zastanawiam się nad zmianą lekarza, ale szkoda mi kasy wolę coś maleńkiej kruszynce kupić
a na zaparcia to mi czopki glicerynowe kazała kupić
ale z tym porodem to mnie załamała, nie wiem co ten lekarz mimówił że nie bedzie problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ide dzisiaj jeszcze po zwolnienie do prywatnego zobaczymy co on powie, a i ta lekarka jeszcze tekst że nie wiadomio czy czeste USG nie jest bezpieczne że może źle wpłynąć na dzidzie, no to już nie pytałam czy mnie weźmie na USG jak mi taki wywód sprawiła, starej dekady baba 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Iwiokej no wlasnie Ci mowilam ze mojej siorze powiedzial odrazu ze nie moze byc przy porodzie nikogo bo to jest opercaja a nie normalny porod...
Nie wiem musialabys sie zapytac tego lekarza co Ci to powiedzial ze tak mozna...co do czopkow to pomgaja oczywiscie tylko zebys sie biedna biegunki nie nabawila no i trzeba z czopkami uwazac bo podobno mozna sie uzaleznic od nich nie w sensie ze maja leki w sobie czy cos ale duzo mam stosowalo je podczas ciazy i teraz tez stosuja nawet po ciazy bo normalnie sie zalatwic nie moga wiec nie wiem...Ja tam ich nie stosuje wybralam espumisan i jest ok 🙂 a teraz w tym tyg to bralam tylko 3tabletki i rewelka kazdego ranka wc 🙂
co do usg to ja juz ich mialam chyba z 12!!! i lekarz mi powiedzial ze jedyne co dziecko czuje to cieplo i ze nikt nie dowiodl tego ze szkodzi dziecku! ech uwazam ze jak jest potrzebna to takie badanie i tak trzeba zrobic...No takie baby starej daty sa najgorsze. Ja raz poszlam do baby i sie pytam o skuteczna metode antykoncepcji a mialam wtedy 18lat a ona mi a to ze metoda kalendarzykowa 🤢 juz wiecej do niej nie poszlam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂 Anitek ale brzuszek fajnie ci urósł
poszłam dzisiaj do Carrefoura i buszując w ciuszkach dla dzieci znalazłam przecenione body jak je wyjęłam z paczki to od razu wiedziałam dlaczego, ale i tak kupiłam je dla córki do lalek, dla porównania zrobiłam zdjęcie z normalnymi bodami w roz. 56 ( na opakowaniu jest napisane że to ubranie dziecięce) [img size=246]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/PA160664.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek słońce pewnie ty nie masz tak dużego problemu z zaparciami, ja to nawet po esspumisanie nic tylko ten 1 raz jak wźięłam 3x3 tab dziennie a teraz jak biore po 1 przy każdym posiłku to nic 😞 zobaczę co ten z prywatnej klinki mi powie, może tylko prywatne porody w prywatnych klinikach nie robią problemów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz oczywiscie ze kazda z nas jest inna. Oczywiscie ze sprobuj tych czopkow 🙂 moze akurat po nich wszystko wroci do normy 🙂 co do porodow prywatnych to wiesz placisz 5000zł wiec mysle ze wtedy problemu by nie bylo zeby maz byl obok...
Ech dziwne to wszystko przeciez porod naturalny to tez krew itd. a cesraka no fakt w koncu operacja no ale maz w masce moglby stac obok :P chyba ze to juz chodzi o etyke itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...