Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Anitek ,mi sie Julia bardzo podoba, ale jakos dla mnie to jest takie nowe wszystko, wydaje mi sie ze dopóki nie ma małej na swiecie to tak bedę mieć własnie 🙂

Darusia mi zawsze pobierają z prawej reki , bo w lewej nie widac mi zył i kiedys kuła 3 razy ,wiec zawsze od razu nadstawiam prawą 🙂 bedzie dobrze, badanie jak kazde inne,wole to niż pobieranie np.cytologi czy badanie na fotelu.

Moja mała miała prawie poł kilo 11 dni temu ,wizyte mam teraz już 7 listopada, na pewno znowu zajrzy do małej przy okazji sprawdzania długosci tej nieszczesnej szyjki, wiec oze sie dowiem jak szybko rośnie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja mam kolejna wizyte 5 listopada ale usg raczej juz nie bedzie bo pozostało mi jeszcze tylko jedno ktore odbedzie sie dopiero pod koniec ciąży... ale pewnie i tak nie wytrzymam i pojde prywatnie 🤪
teraz bede miała tylko konsultacje z lekarzem co do wyników krwi i glukozy... oby wszystko było ok ale mam małe obawy jak zwykle 😞 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam jeszcze kilka planowych na 28listopada i na 22grudnia. I pozniej w 36tyg ciazy.
Wizyte w szpitalu mam we wtorek wiec usg tez bedzie bo ja nie wyjde stamtad dopoki nie sprawdza szyjki chocby przez powloke brzuszna bo inaczej i tak nie da rady w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Darusia bedzie ok na pewno, jesli obawiasz sie cukrzycy to podobno mozna ją rozpoznac dużą sennoscia ..nie wiem ile w tym prawdy ?? nie mozna myslec negatywnie, ja juz sie przekonałam , mysłałam przed wizyta negatywnie i sie martwiłam i teraz masz babo placek :P krótka szyjka i lezenie ,wiec MYŚL POZYTYWNIE a na pewno bedzie dobrze 🙂

wlasnie sprawdziłam imieniny Julci ,pierwsze po urodzeniu to 8 kwietnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Dodi ma racje pozytywne myslenie :P ech ale ja czasem mam jazdy wiec mam nadzieje ze sobie niczego nie wygadalam...
Nie no uwazam ze co ma byc to bedzie i tyle. Odpoczywajmy cieszmy sie wolnym czasem itd. bo jeszze troszke i juz go nie bedzie wcale na najblizsze lata :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek ja mam 18 sierpnia ale urodziny , imieniny 5 wrzesnia wiec bardzo blisko 😞 w tym roku na imieniny nic nie dostałam 😞 ale jakos mi na tym bardzo nie zalezało 🙂 za to na urodziny zawsze dostaję pożadny prezent , przewaznie bizuterię.

Słuchajcie przypomniało mi sie ze jak robił mi usg 19 pazdziernika to na tym monitorze sa takie rózne tabelki ,i tam jest dzidzius pomierzony itd, a obok tam był jakis termin 24 luty, zobaczylam to w domu dopiero wiec zapytam na wizycie czy to moze termin porodu z usg ???
ale byłoby śmiesznie bo mój M.urodził sie 23 lutego.Bardzo by chciał zeby córcia była z tego samego dnia 🙂 ale ja mysle ze to niezbyt dobry pomysł 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Dodi tam sa pomiary taki wykres Twoje dane o ile lekarz je wpisuje no i tam jest data porodu z usg 🙂
ale np u mnie w 14stym tygodniu wyszlo na 3marca a juz e 16stym bylo na 23lutego bo Dzidzia nadgonila 🙂
zaraz wpisze pomiary z ostatniego usg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zawwsze jest te dwa tyg plus minus hehe:P ja ostatnio tez pisałam lekarz upiera sie przy dacie swojej czyli 5 lutego a na usg pokazało 27 styczniaa ja jeszcze inaczej wyliczylam i wychodzi mi juz na 20 stycznia 😉 no coz zobaczymy jak to bedzie nigdy nic nie wiadomo kiedy nas wezmie:P:P ale czuje jak to wszystko zbliza sie duzymi krokami.
coraz bardziej boje sie porodu... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam na 24luty ale mysle ze tak juz zostanie bo Dzidzia rosnie tak widze co do dnia choc ostatnie usg kilka dlugosci bylo na ponad 22tydzien ale tak jak mowie kazde dziecko rosnie inaczej wiec nigdy nie wiadomo ale mam wrazenie ze urodze wczesniej niz pozniej :P gdyby sie Olaf spoznil o kilka dni to mam urodzinki 2marca 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no zobaczymy jak to wszystko bedzie 🙂 mi najbardzej zalezy na tym zeby córcia sie za wczesniej na świat nie pchała i zeby przynajmniej do konca stycznia sobie posiedziała, pozniej 2 tyg w tą czy w tą ,to juz chyba znaczenia duzego nie ma 🙂

Kurde tak mi rosnie brzuch szybko, zaraz Wam chyba wkleję, tesciowie przywiezli aparat nasz króry został na poprzedniej wizycie u nich , wiec moge robic spokojnie juz fotki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darusia a z okresu?
No wiesz nie ma znaczenia to ze teraz wskazuje ze dziecko jest o tydzien za duze bo za chwile proces moze sie spowolnic i wszystko sie zmieni 🙂 przez to ja sie tym nie przejmuje tak dlugo jak wszystko jest ok i pomiary sa w normie to jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja miałam nieregularny okres.... a date zapłodnienia mniej wiecej pamietam z tego co wiem(date porodu z dnia zapłodnienia) to liczy sie od zapłodnienia 40 tyg i dodaje sie jeszcze 2 tyg.
a pielegniara ktora zakładała mi karte zapytała sie czy miałam okres regularny czy nie powiedziałam jej ze nie to i tak wyliczyła z dnia ostatniej miesiaczki nie pytajac sie nawet czy moze pamietam date kiedy mnie zapylono hehehe:P 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂

ale zasuwacie z pisaniem!! ho ho! 🙂)
anitek85 być może faktycznie ten żel tylko do 20tc, mi go przepisał w ok 16 tc,wiem, ze cena jest obłędna, ale ja w tym czasie byłam w Dani, krwawienia jak cholera i duphaston mi sie kończył, a tam go nie znają chyba, więc liczyłam się z tym zakupem. Ale na szczeście wszystko minęło i jest dobrze. 🙂

A dziś zaspałam na glukozę ☺️ , bo robią badanie tylko do 11:00 a ja się obudziłam o 10:00... jutro też jest dzień 🙂

Dodi_W teraz aż tak bardzo się nie sugeruj terminem z usg, bo dziecko może różnie rosnać na poszczególnych etapach i ten termin będzie ruchomy w zw. z tym 🙂)
U mnie od rana szaro i deszczowo, więc zaliczyłam tylko krótki spacer do sklepu i chyba dzień chałupowy się zapowiada. Mam termin do fryzjera, ale jakoś nie widzi mi się w taka pogodę cokolwiek robić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darusia oni takich rzeczy nie pytaja dlatego ze do zaplodnienia moglo dojsc nawet pod koniec cyklu ze wzgledu na stres na alkohol itd wszystko moglo sie przesunac dlatego i tak licza z daty ostatniej miesiaczki i masz wtedy +- 2tygodnie.
Widzisz w moim przypadku nie kochalismy sie w dni plodne bo Mariusza wtedy nie bylo w domciu tylko jakos zaraz po plodnych no i jak widac wcale nie bylo po plodnych hehe :P
Az sie zdziwilam bo tak to zwracalam uwage kiedy plodne i zawsze nam sie udawalo ze Mariusz byl na miejscu a wtedy w czerwcu bylam zla ze plodne a go nie ma :P a tu niespodzianka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...