Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześc dziewczynki 😘
Andziu dziękuję Ci za radę,ja wiem że jeśli się denerwuję to i mój skarb to odczuwa,tylko jak tu się nie denerwować.
Właśnie dzisiaj dowiedziałam się że moja teściowa jest strasznie oburzona faktem że teraz będziemy mieć dziecko 🤢 taki kryzys a nam zachciało się 4 dziecka 🤢(sama miała czwórkę i to ten czwarty jest moim mężem) Nie ma to jak wsparcie rodziny.Na szczęście z nią nie mieszkam i nie będzie musiała bawić a już napewno nie utrzymywać.Wychowaliśmy trójkę a to czwarte będzie spełnieniem moich marzeń,oby tylko urodziło się całe i zdrowe 🙃 Miałam taką ochotę zadzwonić do niej i podziękować za troskę,ale pomyślałam ,że szkoda moich nerwów 🤪 Popłakałam sobie trochę i mi przeszło,moja dzidzia mnie pocieszała,już widać jak się rusza 🙃 mogłabym godzinami siedzieć i patrzeć na brzuch:P to jest takie cudowne uczucie 🙃 od razu wszystkie smutki przechodzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć,

a nasza trójka (ja, mąż i dzidziuniek) już po sesji foto.
Bejbik był nadzwyczaj grzeczny i fotogeniczny - ma pierwszą fotkę do paszportu!
Lekarz na 100% wie czy to Ona czy On ale my nie chcemy wiedzieć 🙂
No i wymiary:
Główka jak duże kiwi: obwód 165 mm, a czółko (2-ciemieniowo, BPD) 47 mm
Udzik (FL) 28,5 mm
Całego ciałka już się nie uchwyci, bo jest zwinięty.
I co najlepsze, potwierdziło mi się to co czuję: kopie tam gdzie widziałam nóżki, wypycha główkę (chociaż to już prawdziwa głowa )tam gdzie to czułam.
Ale jesteśmy szczęśliwi.
Zamiast gapić się w monitor patrzyłam na mojego przeszczęśliwego małżonka - złapali z moim ginekologiem dobry kontakt i w sumie to oni dla siebie robią to USG i sobie gadają, pokazują 😁 (Aha, mój mąż jest marketingowcem, nie ginekologiem).

Oczywiście Kruszunka zdowa, u mamy też wszystko już się poukładało (zagrożona ciąża).

Pozdrawiam,

Wrzucę fotkę jak mężulek zeskanuje 🙂

PS Weźcie centymetr, kartkę, kiwi i same zobaczcie jakie to małe koloski w nas drzemią. Taka domowa inscenizacja w 3 wymiarach dużo mówi! Polecam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatka nie przejmuj sie tym ja rowniez jak najdalej od tesciowej na szczescie 2500km i tu mi nic nie grozi hehe :P
Ona znow na dziecko sie cieszyla ale na slub nie! bo jej malzenstwo sie rozpadlo to teraz panikuje! phiii jakas paranoja!
Justa moja siostra ruchy poczula w 23tygodniu! zalezy jak widac od kobiet! Ja juz czuje ale tez sporadycznie nie ze caly dzien. Np ostatniej nocy Dzidzia miala jakies zawody plywackie bo bylo slychac bulgotanie hehe a nad ranem 3kopniaczki a teraz spi pewnie albo podjada sniadanko mamusi i odpoczywa 🙂 Boroovka tez chcialam niespodzianke ale wszysyc dookola sie pytaja a Moj to juz wogole sie doczekac nie moze az poznamy plec no i tak mnie zarazili ze odliczam teraz dni do usg haha 🙂








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justa ruchy dziecka można poczuć wcześniej, ale normalnym jest jak się je czuje od 20 -23 tygodnia. Przeciez wiesz że każda kobieta inaczej ... Ja jestem w 17 tygodniu i 6 dniu ciąży i wczoraj poczułam dzidzię wieczorem jak już sobie odpoczywałam po pracy koło 21, oczywiście jak przyłożyłam rękę do brzuszka ;-)
POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ffotka bejbika-paszportówka- niestety średnio się zeskanowała :/

Ad. ruchów, to ja jak tylko usiądę to czuję kopniaki na dole brzucha (o właśnie!). A jak jeszcze się nachylę siedząc, to w ruch idą łapki - takie gilgotki trochę wyżej (o właśnie!)
Ja zaczęłam czuć pod koniec 16 tyg., a moja siostra po 22 tc. Obie jesteśmy szczupłe, z tym, że ja jestem bardzo chuda i szybko wyszedł mi brzuch, mam dzidziulka przyczepionego do przedniej ścianki i jestem wysportowana (góry, narty, rower, pływalnia, szybowce, chodzenie po wszelkich możliwych schodach) - może dlatego tak szybko.

Ad. płci - to dla nas nie ma to znaczenia. Fajniej jest snuć domysły. Wszyscy nas męczą o płeć i domniemują, że będzie to chłopczyk, bo ja świetnie wyglądam (gorzej z objawami ciążowymi, o k†órych tylko coś słyszeli ale nie widzieli). Poza tym na nasze dziecko mówmy "Glutek" co sugeruje rodzaj męski - ale to przypadek. Glutek jest takim fajnym imionkiem 🙂
No i wybraliśmy też imonka i też nikomu nie mówimy - co dodatkowo wzbudza ich ciekawość i nas męczą.
A tak na marginesie, to myślałam, że z mężulkiem będziemy musieli iść na zgniły kompromis z imionami - a tu taka miła niespodzianka: te same nam się spodobały! W ogóle mój mąż jest super facetem 🙂!

Dla nas najważneijesze jest to czego my chcemy. Żyjemy w zgodzie z sobą (samym i partnerem) i to popłaca 🙂

Ok, ide pochodzić, bo siedzenia to my nie cierpimy - mamusiu bioderka w ruch! [img size=199]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/19tc_surowiatko.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko zalezy od budowy ciala od kobiety od macicy od tego gdzie jest lozysko bo jak jest na przedniej sciance to oczywiscie bedzie amortyzowac kopniaki wiec mozna je poczuc pozniej 🙂 wiec spokojnie kazda z Nas predzej czy pozniej sie dowie jak to jest 🙂
Glutek hahaha my mowimy Zyguś i sie smieje ze jak bedzie chlopak to jak tu sie przestawic haha:P








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boroovka fotka nie taka zła i słodziasna do tego 🙂 Gratuluję faceta po za tym 😘
Renatko głowa do góry 🙂 To Ty będziesz najważniejsza dla swojego maluszka nie teściowa, więc się nią nie przejmuj! 🙂

Ja wykąpana, w domku posprzątane 🙂 Zaraz jadę do centrum na meeeegaa zapiekanki :laugh: potem z wizytą do babci i dziadka bo biedny dziadziuś od jutra idzie do szpitala i jest to ostatni dzień przed wyjazdem kiedy mogę się z nim zobaczyć. A no i idę jeszcze raz zobaczyć wózki i już zdecydować na 100 aby mieć to z głowy 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CandyMonka po pupie dostaniesz za te zapiekanki... oj jak ja bym zjadla taka pyszna zapiekanke mmmmmm tu takich nie ma 😞 taka polska z pieczarkami aaaaaaaaaa....dlaczego mi to zrobilas he?
Ja juz raczej pozostane przy moim wyborze co do wozka 🙂 ach wlasnie wkleje Wam linka do mojej sukienki na slub (cywilny) wiec nie bedzie taka ja na koscielny 🙂 ech ja juz bede wtedy rowno w 28tyg haha 🙂
http://www.theivoryrose.ie/index_files/TheIvoryRoseBridalRoomPhotoDetailB126.htm
a tu obraczki
http://www.wec.com.pl/HONEY-MOON/Obraczki-z-kolekcji-HONEY-MOON-66-517G-p1580.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaa....

z Węca dostałam pierścionek zaręczynowy: moim marzeniem było połącznie białego zlota z rubinem (wręcz niedostępne na rynku). Mężulek znalazł taki i to jeszcze z brylantami 🙂 No i miał mieć nietypową formę - nie podobają mi się klasyczne pierścionki zaręczynowe.
Dostałam na szczycie Munt La Schera (Szwajcaria), ponad 2 lata temu taką niespodzianke: http://www.wec.com.pl/Pierscionki/Pierscionek-z-rubinem-i-brylantami-marki-Gorecki-GP-5119B-0-02-kr-J-Si-p907.html

Węc świetnie się nosi, nie niszczy (raz go odświeżyłam). Jestem bardzo zadowolona.

A na dobrej biżuterii trochę się znam, bo najpierw mama a teraz mąż kupują mi cudeńka i nie każdy wyrób jest wart tych pieniędzy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginaly 🙂 ja widzisz nie lubie bialego zlota bo jak dla mnie niczym nie rozni sie o srebra o dobrej probie. No ale o gustach sie nie rozmawia jak to mowia 🙂
ja chcialam miec zolte zloto no i wybralismy cos 🙂 nie jest to tradycyjna ma cos w sobie i ten maly diamencik tak dodaje uroku. Oj ile ja sie nabiegalam za moim zareczynowym szok... bo ja nie lubie zadncyh wielkich diamentow itd. tylko prosty zgrabny pierscionek. Wiec mam obraczke z diamentem wyglada to tak jakby diament laczyl dwie czesci obraczki no i nie wystaje wogole. Nawet nie wiesz jak trudno bylo znalezc takie cos... ale nawet pan w sklepie stwierdzil ze do mnie nie pasowalby tradycyjny zareczynowy bo mam chude palce a do tego dlugie :P








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wróciłam właśnie od lekarza 🙂 dzitek rośnie zdrowo, nie wiem ile ma centymertów"wzrostu" ale po zmierzeniu główkii kości udowejlekarz stwierdził żejest wszstko ok. śliczniesobie spał z rączkami pod brodą, taki słodziutki... 🙂 🙂 🙂

znowu spadł mi pozion hemoglobiny, mimi braniażelazaprzez ostatni miesiąc,ale cóż dostałam inne, może będzie lepiej, ale odniosłam sukces i zwalczyłam bakteriew moczu, zostały bardzo nieliczne wieć juz nie mam sie czym martwić 🙂

od wczoraj wróciłą dopracy,straszniejużmi sie nudziło w domu, ale muszę uważać bo dzitek ulokował sie bardzo nisko tuż przy szyjce i mam zalecenieleżeć jak najwięcej, oczywiście po powrocie z pracy 🙂

a i dzitek na 100% jest chłopcem, siusiak nie odpadł hehe

a jak juz wyaszłam a miasto totwierdziłam żekupię sobie nowy biustonosz bo ze wszystkich już "wyrosłam". więc wchodę do sklepu i pyam o rozmiar 70G a Pani z politowaniem odpowiada że takich nie ma, poczułam się jak dziwoląg, nie moja wina że cycory mi rosną. dopiero w 4 czy 5 sklepie pani powiedziała że nie ma problemu i dała mi 6 modeli do wybru i powiedxiała że jak będzie otrzebny większy to mi zamówi, byłam taka szczęśliwa że kupiłam sobie dwa 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje wszytskim za gratulacje 😆

a co do wzózków:
misiaA napisał:
CandyMonka fajny tem wózeczek, ja juz też wybrałam, też taki wielofunkcyjny, jumper x firmy Taco, aczkolwiek musze go jeszcze w sklepie pooglądać, opinie o nin są dobre no i strasznie mi sie podoba ......


ja tez sie zastanawiam nad tym modelem
własnie dzis byłam w sklepie i sobie go troche poogladałam
1) prowadzi sie super (oczywiście po sklepie)
2) zaskoczyły mnie przednie koła na zdjeciach sa one takie w sumie małe a w rzeczywistosc sa duze i to na plus bo bedzie lepiej sie prowadziło
3) wszystkie koła sa gumowe a nie piankowe (piankowe ślizgaja sie po chodniku jak wiedzie sie w błoto)
4) szybko sie wypina gondole i słada stelaz nie wiem jak z spacerówką
5) stelaz troszke ciezki i po złożeniu troszke duzy to na minus
6) troszke szytywny nie da sie bujac (ale mozna było sie spodziewac to nie jest wózek tylko głeboki taki na paski)

ogolnie mi sie podoba zostały mi jeszcze do wybróbowania takie wózki (wszytskie sa tekie same tylko róznia sie cena no i kolorem):
jedo fyn 4ds
Atlantic expiro
mikado Boston
Matrix
Axel
V-Travel

a tak wogóle kupiłam taki fajny komplecic zielony z misiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misia nigdy w zyciu nie widzialam rozmiary G :P wow...ja tu mam duze C i jest akurat haha 🙂
Slodki ten komplecik.
Dodi ja wlasnie mam obraczke z brylantem jak wyleci to trudno najwyzej jak bedzie za drogo to do koscielnego kupimy nowe bez albo wstawimy cyrkonie 😉 :P








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiaA to super ze wszystk ok z maluszkiem ja tez miałam bakterie w moczu brałam urinal na oczyszczenie ale nadal miałam w koncu gin powiedziała zebym zrbiła sobie jeszcze raz badanie ale tym razem zeby włożyć do pochwy gazik albo ten płatek do zmywania makijażu bo ten śluz najwidoczniej mi fałszuje badanie a i musi byc środkowy mocz bo w cewce moga tez byc bakterie

no i od razu lepsze wyniki ale teraz co wizyte musze przychodzic z nowymi wynikami moczu 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiaA napisał:
kikos te wóeczki co wypisałaś podobne są dotego co ja wybrałam, przedemną dopiero wizyta w sklepie i oglądanie, jeśli jumper x nie będzie takijakchciłam towybiorę coś podobnego, naszczęście mamy jeszcze trochę czasu

komplecik jest słodziutki 😉



no tak ja szukam wlasnie z takimi kołami dlatego mam wypisane rózne modele
mysle ze takie koła beda najlepsze bo takie podwójne i małe koła sa kiepskie - siostra ma spacerówke z takimi i strasznie narzeka a wczesniej miała z duzymi kołami ale nie skrętne to oddała wózek do Caritasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja bratowa miała wózek z dużymi kołami i nieskrętnymi, praktycznie używała go jako kołyski w domu i czasem na spacerkach bo źle było nim jeźdźić a spacerówkę kupiła właśnie z taimi kołami skrętnymi pojedynczymi, mała jeżdźi w niej do dziś. wiec szukam od razu wózka z kołami skrętnymi, myślę że bedzie bardziej praktyczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje taki woziczek 🙂
http://cgi.ebay.co.uk/Quest-TRAVEL-SYSTEM-CAR-SEAT-PRAM-in-30-COLOURS_W0QQitemZ230379557980QQcategoryZ66700QQcmdZViewItemQQ_trksidZp4340.m263QQ_trkparmsZalgo%3DSIC%26its%3DI%26itu%3DUCI%252BIA%252BUA%252BIEW%252BFICS%252BUFI%26otn%3D11%26ps%3D63
ja mam kolezanke ktora ma wlasnie skretne z przodu i tak przeklina... mowi ze nie da sie tym jezdzic po nierownych powierzchniach bo sie kolka wykrecaja...ja tam nie slucham opini bo kazda Mama mowi cos innego i kazdy lubi co innego 🙂 ja wybralam taki i tyle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...