Skocz do zawartości

jaki wózek kupić? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Tak, ja też o tym słyszałam od samego sprzedawcy- ponoć nawet te foteliki ze specjalną wkładką redukcyjną dla noworodka (żeby leżał bardziej na płasko) nie są na długie spacery. Ja zamierzam korzystać z fotelika w samochodzie i na szybkie wypady do sklepu gdy mąz będzie w pracy. Poza tym na spacery najpierw gondola a potem spacerówka jak podrośnie.
My kupilsmy X-landera XA z dodatkowymi adaptorami żeby zamocować fotelik więc mamy trzy w jednym 🙂 Zobaczymy jaki bedzie w praktyce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja juz kupiłam trójkołowy na pompowanych kołach ,wcale nie jest ani mały ,ani tez ogromny ,lekko się prowadzi,składa się również jedną ręką,jest to bardzo fajnie zabudowana spacerówka z zapinanym na górę fotelikiem.Rodzę w czerwcu więc myślę ,że gondolka jest mi zbędna chociaż bardzo mi się podobają.Posiada torbę,folię p=deszczową,pompkę do kół,śpiworek na zimę ,i przykrywkę na nóżki do fotelika i nic mi więcęj nie
potrzeba. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niebo.Ja tez slyszalam,ze w maxi cosi dziecko nie moze byc za dlugo,bo ma lekko wygiety kregoslup...i to z tego wzgledu maxi cosi jest bardziej do auta (ma taka forme ze wzgl.na bezpieczenstwo),llub na krotkie wypady.Dlatego tez rezygnujac z gondoli druga czesc wozka to spacerowka,ale taka,ktora rozklada sie zupelnie na plasko-wiec jak gondola.Bedzie lato, wiec nawet bardziej przewiewnie niz z gondoli. No i mam jeszcze takie nosidelko co to sie zaklada na przod, na ramiona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bichito
tak, przychylam sie do wypowiedzi:laugh:
ja mam gondole, bo chcialam, dziecko wyloze na taras w moskitierze i bedzie ok. taki mam plan 🙂 a nosidelko na ramiona tez mam i tez z maxi cosi ale pamietaj,ze w to nosidelko mozna wlozyc dziecko,ktore trzyma juz w miare sztywno glowke wiec do 3 miesiecy raczej nie wolno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej:-)
Ja kupilam wozek firmy Chicco Trio 4 me.Nie polecam na zime, gondola jest plytka. Po 2 miesiecznym uzywaniu skrzypi? Kolka sa male, wiec po wertepach nie mozna jezdzic.
Jest lekki, bezpiecznie przypinany do pasow samochodowych, w gondoli jest seroki pas na rzep, trzymajacy dzidziusia.

Jestem srednio zadowolona, ale kolor( czerwony) odpowiada mi w 100%

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki, ja też rozglądałam się za wózkami... ale już się nie rozglądam.
Tak czy inaczej. Firm Chicco, tylko u nas w Polsce tak się wypromowała i ma taką dobrą opinię. W całej Europie wózki chicco są postrzegane jako średniej klasy. Zdecydowanie uważam, że nie ma co przepłacać, za samą markę. Bebe Comfort, też raczej zyskuje na samej marce, a nie jakości.
Moj siostra ma troje dzieci, i tylko jeden wózek od początku firmy Leviroo. Nie wiem czy gdzieś można kupić w Polsce, ale są na allegro. Wózek naprawdę rewelacyjny, co najważniejsze, nic się w nim nie psuło. Podobno bardzo dobre też są wózki szwedzkiej firmy Emmaljunga, ale są drogie. Mój przyjaciel miał taki bliźniaczy i jest bardzo zadowolny. Od znajomych uzyskałam informację, że ważne aby były dobre łożyska i amortyzatory no i stosunkowo lekka waga. Wtedy nie powinno być problemu z prowadzeniem i całą resztą.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane w prawdzie ja jestem dopiero w 4 miesiącu, ale jak jestem w sklepach gdzie są wózki czy łóżeczka to nie omieszkam pooglądać 😁 I jak mam byćszczera to nie mam zamiaru patrzeć na firmę tylko na funkcjonalność. Wprawdzie to moja piersza Pociecha więc sięza bardzo na tym nie znam ale wkońcu jest po to to forum jest założone aby wymienićsię zdaniami 😉 Ja jak będę wybierać już wózyk to chcem popatrzeć na to aby była w miarę głęboka gondola, aby wózek byłlekki i prosty do składania, a w samochodzie zajmował mało miejsca. kółka ?kałczukowe? czy jak to tam się to nazywa tylko nie plastiki 😮 no i rączka taka abym prowadząc wózek po miom partnerze nie musiała co trochę jej przestawiaćtylko aby była wygodna dla mnie i dla niego. No i musi byćkoszyk pod spodem abym mogła zapakować tam pare niezbędnych rzeczy dla Maluszka na dłuższy spacer np. zabawkę czy sweterek. I najlepiej aby miało pojemną torbę. Nie wiem na co można jeszcze zwrócić uwagę. Może Wy mi podpowiecie? Całuski dla Was i Waszych Aniołków:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
FUNKCJONALNOSC, WAGA, LATWOSC SKLADANIA I ROZKLADANIA, WIELKOSC(zeby w sklepach nie bylo prolemow przy kasach, czy w autobusach-jak nie ma sie auta i w bagazniku sie miescil),Gondola-na zime glebsza(dziecko po 5 miesiacach juz raczej sie nie miesci w gondoli,KOLA W TEREN Z DOBRYMI AMORTYZATORAMI -jezeli zamierzasz wedrowac po nierownym terenie a nie alejkami w parku.Ja mam sprawdzony Quinny buzz 3.ale to raczej na spacerki alejkowe a nie w teren.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w sumie mi chodzi o taki wózek, który będzie i na wyjście do miasta i na spacer po lesie bo mieszkam w małym miasteczku i jeszcze na osiedlu domków jedno rodzinnych gdzie nie daleko jest fajny lasek. A wózek lepiej kupic ze spacerówą czy to i tak jest dobre na pewien czas, a później i tak lepiej kupic oddzielną spacerówkę?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My z mężem wybraliśmy wózeczek wielofunkcyjny X-Lander XA. Jest bardzo dobrze wyważony, funkcjonalny. Nie wiem jeszcze jak sprawdzi się w "praniu", ale znajoma miała i jest baaardzo zadowolona. Nic sie nie psuło, a wózeczek sprawdzał się przy każdej okazji - w sklepie, w lesie itd. Cały komplet to koszt 1700 zł, ale ja kupię jedynie gondolę ze spacerówką za ok 1300 zł, nosidełko kupilam używane, ma możliwość przymocowania na stelaż ( idealnie do sklepu). Wózeczek można sobie zobaczyć na allegro 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja natomiast wybiore kolor uniwersalny, bo nie chcem aby moje Maleństwo było jedynakiem lub jedynaczką:P A jaki konkretnie to nie wiem- w sklepie podejmę decyzję:P Do tego czasu aż będę wybierać wózek jest eszcze trochę czasu i naperwo do tego czsu zdanie mi się amieni 😉 Tylko zastanawiam się nad trzy kołowcem... na spacerkach polesie raczej się nie sprawdzi... A co Wy o tym myślicie? Może któraś już miała trzykołowca i mogła by coświęcej powiedziec na ten temat? 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małalena napisał:
Cześć dziewczynki, ja też rozglądałam się za wózkami... ale już się nie rozglądam.
Tak czy inaczej. Firm Chicco, tylko u nas w Polsce tak się wypromowała i ma taką dobrą opinię. W całej Europie wózki chicco są postrzegane jako średniej klasy. Zdecydowanie uważam, że nie ma co przepłacać, za samą markę. Bebe Comfort, też raczej zyskuje na samej marce, a nie jakości.
Pozdrawiam


Nie uwazam, ze Bebe confort tylko zyskuje na marce. Ogladalam wiele wozkow i rozmwaialam z wielom uzytkownikami i jest to jeden z najlepiej skladajacych sie wozkow na rynku... i najlzejszy. No a marka tez ma bardzo dobre opinie uzytkownikow.
Nie jest to oczywiscie jedyny ciekawy wozek, ale wszystko zalezy od priorytetow jakie sobie postawisz. dla mnie bylo to mozkliwosc skladania JEDNA reka, lekkosc konstrukcji i zwrotnosc. no i oczywiscie fakt, ze zajmuje malo miejsca w bagazniku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmm... dlatego zastanawiam się nad standardowym wózkiem. niedaleko mojego domku jest las i chciałabym tam chodzić z Maleństwem na spacerki ale chciałabym aby też się sprawdził w mieście jak będe musiała z nim wyjść np. po zakupy czy pozałatwiać pare spraw. A czterokołowiec napewno tu się by spardził jednak z moim mężczyznądużo się przemieszczamy samochodem i chciałabym aby był łatwy do złożenia i zajmowałmało miejsca, a sądzę, że tutaj trzykołowiec by się sprawdził 🤔




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj siedziałam sobie na allegro i znalazłam wózek, któroy bardzo mi siespodobał.
http://www.allegro.pl/item543249908_super_ekskluzywny_wozek_safari_travel_gratis.html
Sprawdzałam na forach i ma dobre opinie, mimo niskiej ceny.
Czy któraś z Was miała taki wózek?










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze moja drobra rada- zastanowcie sie ile razy faktycznie pojdziecie do tego lasu,gdzie teren fatalny(raczej spaceruje sie szlakami) a ile razy bedziecie zmuszone wyjsc po zakupy czy na spacer niedaleko domu, w miasto, do centrum handlowego...ile razy bedziecie pakowac wozek do auta czy autobusu, itd!! po co kupowac wielka landare,bo 3 razy bedziecie w lesie czy na innym terenie ciezkim dla mniejszych kolek: 🙂))) przemyslcie sprawe zanim dokonacie zakupu,bo pozniej bedzie za pozno. POZDRAWIAM!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...