Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie 🙂
Ja ciągle z wagą jestem na minusie, chociaż tygodnia nic nie zwracam, więc już tylko -2kg od wagi początkowej. Nie narzekam z tego powodu, bo mam zamiar jeść rozsądnie i nie przytyć zbyt dużo, aby później łatwiej było osiągnąć odpowiednią wagę po porodzie. Tuż przed ciążą i właściwie na początku też zaczynałam jakieś odchudzania i ćwiczenia, aby do wakacji zrzucić parę zbędnych kilogramów. To chyba te mdłości mam na swoje własne życzenie, bo to świetne lekarstwo na zbyt duży apetyt 😉
Brzusio mi rośnie (i to naprawdę momentami czuję jak mi się powiększa 😉 ) i piersi też. Od kilku dni również i u mnie produkcja pierwszego mleka została uruchomiona. Wydaje mi się, że to trochę za wcześnie i zdziwiona jestem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zdrówko i dobre samopoczucie, a mi tego ostatniego brakuje. Bo chociaż jeszcze nie przytyłam (a patrząc na mój brzuch jest to naprawdę dziwne...), ale za to mdłości, wymioty, zgaga towarzyszą mi non stop na zmianę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂 🙂
Bardzo Wam współczuje dalszych mdłości mysle ze minie to Wam jak najszybciej- bo to na pewno jest wyczerpujące 🤔 🤔

A co do przybierania na wadze to mi od poczatku ciazy przybylo 6,5 kg 😆.W pierszej ciazy przybyło mi 20kg 😮 😮 😮 ale 4 dni po porodzie 15 kg poleciało nawet nie wiem gdzie 😉 😉 Tazke mam nadzieje ze tym razem bedzie tak samo 😉
Dziewczyny ja lece na wizyte z polozna na 12:30 wiec trzymajcie kciuki 🙂 🙂 🙂 🙂 Dzis wizyta kontrolna mocz waga sluchanie serduszkaa za tydzien USG 🙂: 🙂
Odezwe sie wieczorkiem 🙂
Paaaaaaaaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny. Wymioty powinny niedlugo ustac. Lekarka powedziala mi w I trym. ze na mdlosci dobry jest imbir a nawet mieta. Sprobujcie , moze cos pomoze.
kukunari - dzieki za liste 😉
Dziewczyny nie lenimy sie i wrzucamy fotki brzuszkow i zdjecia z usg 🙂 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Miałam robione tylko badanie USG i wszystko w porządku 🙂 zdjęcie USG wstawię wieczorem jak będę w domu 🙂
Moje maleństwo waży 105g 😁
Wyniki mam dobre 🙂 tylko w moczu bakterie 😞
Byłam z bratową bo też miała wizytę. Jest w 33 tyg ciąży i niestety dostała pilne skierowanie do szpitala... bo ma skurcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula_jot napisał(a):
Miałam robione tylko badanie USG i wszystko w porządku 🙂 zdjęcie USG wstawię wieczorem jak będę w domu 🙂
Moje maleństwo waży 105g 😁
Wyniki mam dobre 🙂 tylko w moczu bakterie 😞
Byłam z bratową bo też miała wizytę. Jest w 33 tyg ciąży i niestety dostała pilne skierowanie do szpitala... bo ma skurcze.

z niecierpliwoscia czekamy na fotasa, fajnie ze z dzidziunia wszystko ok 😁 A dostalas cos na te bakterie?? Trzymam kciuki za bratowa oby jeszcze sie wstrzymala troszke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nic mi nie dała na te bakterie. Mamy nadzieję, że Mały jeszcze troche poczeka z przyjściem na świat 🙂
teraz mam wizytę na 22 czerwca w dzień imienin chłopaka.
Na początku się zdenerwowałam,Pani położna powiedziała, że mam za małą macicę tak napisała Pani doktor, potem nie wyczuła tętna płodu:/ ale powiedziała, że to jeszcze za wcześnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula_jot napisał(a):
Nic mi nie dała na te bakterie. Mamy nadzieję, że Mały jeszcze troche poczeka z przyjściem na świat 🙂
teraz mam wizytę na 22 czerwca w dzień imienin chłopaka.
Na początku się zdenerwowałam,Pani położna powiedziała, że mam za małą macicę tak napisała Pani doktor, potem nie wyczuła tętna płodu:/ ale powiedziała, że to jeszcze za wcześnie.

na usg - nie bylo tetne plodu???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny
Dawno mnie tu nie było. Nadrobiłam zaległości co do postów. Mam pytanie jak wasze samopoczucie? bo u mnie bardzo bardzo źle. Przynajmniej od jakiegoś tygodnia cały czas ryczę. 😞 Problemy w pracy, kierowniczkę po prostu mam okropną. Mam chęć wyjść stąd, zamknąć za sobą drzwi i więcej tu nie wracać. Oczy mam już tak spuchnięte od płaczu, mam po prostu wszystkiego dosyć. Boję się strasznie o moje dziecko. Mam dosyć takiego życia.
Przepraszam was wszystkie ale musiałam się wyżalić. Przepraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martusiap napisał(a):
Witam dziewczyny
Dawno mnie tu nie było. Nadrobiłam zaległości co do postów. Mam pytanie jak wasze samopoczucie? bo u mnie bardzo bardzo źle. Przynajmniej od jakiegoś tygodnia cały czas ryczę. 😞 Problemy w pracy, kierowniczkę po prostu mam okropną. Mam chęć wyjść stąd, zamknąć za sobą drzwi i więcej tu nie wracać. Oczy mam już tak spuchnięte od płaczu, mam po prostu wszystkiego dosyć. Boję się strasznie o moje dziecko. Mam dosyć takiego życia.
Przepraszam was wszystkie ale musiałam się wyżalić. Przepraszam


kochana nie przepraszaj po to tu jestesmy - taka mala grupa wsparcia!!
moze porozmawiaj o tym z lekarzem prowadzacym - powiedz ze psychicznie cie wykancza praca i jestes bardzo zestresowana - moze to sie kwalifikuje rowniez pod zwolnienie lekarskie? i pisz do nas bez wzgledu na to czy ci dobrze czy zle z czyms!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję dziewczyny za wsparcie
Niestety nie mogę iść na zwolnienie, mam własną działalność gospodarczą pracuje w branży ubezpieczeniowej. Niestety pracuję sama. Wcześniej pomagała mi moja teściowa jednak gdy się dowiedziała o ciąży zostawiła mnie samą. Myślę nad zamknięciem działalności jednak na dzień dzisiejszy trzeba pracować na czynsz, zus, opłaty i życie. Dziewczyny nawet nie wiecie jak mi jest ciężko. Nie wiem jak ja sobie dalej poradzę. Kompletnie mam wszystkiego dosyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to jest właśnie ten dylemat: z pracą źle, a bez niej jeszcze gorzej

ja pracuję na zlecenie, więc mnie się zwolnienie nie należy, jedyne co, to mogę odejść na własne życzenie, ale tak jak piszesz martusiap, skąd wziąć na rachunki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję dziewczyny za wsparcie
Niestety nie mogę iść na zwolnienie, mam własną działalność gospodarczą pracuje w branży ubezpieczeniowej. Niestety pracuję sama. Wcześniej pomagała mi moja teściowa jednak gdy się dowiedziała o ciąży zostawiła mnie samą. Myślę nad zamknięciem działalności jednak na dzień dzisiejszy trzeba pracować na czynsz, zus, opłaty i życie. Dziewczyny nawet nie wiecie jak mi jest ciężko. Nie wiem jak ja sobie dalej poradzę. Kompletnie mam wszystkiego dosyć.

moze postaraj sie zbytnio nie przejmowac poprostu - rob swoje a to co dotyczy pracy zostawiaj za dzwiami zaraz po wyjsciu z niej. Bo wykonczysz sie kobieto tak na dluzsza mete nie mozna! Badz twarda - musisz byc!! dla malenstwa zarowno juz teraz jak i bedziesz musiala byc pozniej!! Glowa do gory - dasz rade!! Hormony na pewno udzielaja sie w tym wszystkim wiec racjonalnie do tego podejdz i staraj sie nie rozczulac - pokaz wszystkim, ze masz "jaja" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Masz rację kukunari.[
Jednak nie umiem być choć trochę obojętna na sprawy życiowe i zawodowe . Człowiek myśląc o przyszłości powinien być szczęśliwy. Ma kochającego męża, dzidziusia w drodze. Jednak gdy pomyśli o codziennych problemach w pracy, w rodzinie nie jest już kolorowo. Wszystko robi si ę szare, brzydkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...