Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witam weekendowo.
Zajrzałam na forum czerwcówek i jak tam się pięknie lista zapełnia. Sporo dzieci urdzonych miedzy 39-41 tygodniem. Mam nadzieję że nasze dzidzie tez posiedzą tak długo w brzuszkach.
Ja dziś spędzam dzień sama, więc cały dzień w książkach.

Lala89 najwazniejsze, że masz zdrowe podejście, będę brała z Ciebie przykład!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
Witam weekendowo.
Zajrzałam na forum czerwcówek i jak tam się pięknie lista zapełnia. Sporo dzieci urdzonych miedzy 39-41 tygodniem. Mam nadzieję że nasze dzidzie tez posiedzą tak długo w brzuszkach.
Ja dziś spędzam dzień sama, więc cały dzień w książkach.


dołączam się - ja ruszam na podbój biblioteki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lala89, napiszę jeszcze raz- podziwiam Cię 🙂 Powinnyśmy się tu uczyć od Ciebie takiego spokoju, zamiast panikować.

Ja odczuwam od czasu do czasu takie jakby skurcze, ale raczej nie bolesne. Mam wrażenie, że mój skarbek wtedy jest bardziej aktywny i myślę sobie, że może jak macica dostanie większego kopniaka, to się kilka włókien mięśniowych skurczy i to dlatego... ale nie wiem... Nie wygląda na to, aby działo się coś złego. Wczoraj co prawda pojawiła się kropelka krwi, ale tłumaczę to bieganiem za autobusami... Nie będę panikować, nie będę! 🙂

Kukunari, no to świetnie 🙂 Teraz już tylko wypoczywać i grzać się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzucholki!

Mam pytanko, czy wy też już czujecie kopniaczki? Moje dziecko zaczęło aktywnie spędzać dzień, budzi się kilka razy dziennie. Przynajmniej 3 razy na dzień czuje kopniaczkim nie są może one najmocniejsze ale dość wyrażne. Czasem mnie łaskocze 🙂 Nawet zaznaczyłąm na jakimś brzuszku żeby wam pokazać gdzie co czuje:



Tam u góry to najczęściej łąskotki, a tam na dole kopniaczki. I jak tak leże na pleckach jak dzidziuś jest bardzo aktywny, to widać te kopniaczki przez skóre. I wcale sobie nie wkręcam bo moje siostry są tym zachwycone, mogą tak siedziec cały dzień i czekać aż dzidzia zacznie kopać. Przyjżyjcie się swoim brzuszkom, może też zobaczycie te kopniaczki przez skóre. Ajj ja już się nie umiem doczekać aż dzidziuś będzie większy i pokaże na co go stać 🙂

A powiedzcie mi jeszcze jak u Was z wagą? Bo u mnie od 6tyg nic się nie zmieniło, nie wiem czy to dobrze. Buziolki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lala89 napisał(a):
A powiedzcie mi jeszcze jak u Was z wagą? Bo u mnie od 6tyg nic się nie zmieniło, nie wiem czy to dobrze. Buziolki


Moja waga w serwisie Zelmer w Rzeszowie od 2 tygodni, więc nie wiem czy coś się zmieniło 🙂 Dowiem się w środę na wizycie.

Co do kopniaczków to ja czuje jakieś 5 cm od pępka w lewą stronę, jak przyłoże rękę to czuję że coś w nią uderza, ale mój mąz tego nie czuje. Albo nie potrafi się wczuć tak jak ja albo ma takie gruboskórne ręce. Łaskotanie czułam dawniej i wydaje mi się że to mógł byc efekt rozciągającej się skóry. Ostatnio przez 2 dni ustały kopniaczki i łaskotki. Czekam wiec i czekam ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel, ja też tak miałam, że przez dwa dni nie czułam maluszka. Wiem pewnie też się martwisz, ale powiem ci coś co cię może pocieszyć - po tej małej przerwie leniuszkowania kopniaczki wróciły ciut mocniejsze 😁 A teraz już wiem kiedy mój skarb jest aktywny, oczywiście jak mamusia nie jest mega aktywna :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!!!! też tak miałam że poczułam moja rybke później nic a teraz czuje codziennie. Oczywiście tak jak pisała Lala 89 jak nie jestem mega aktywna 🙂 Mój mąż jeszcze nic nie czuje ale ma nadzieję że to się szybko zmieni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi pani doktor powiedziała, że to co czuję w okolicach pępka, to na pewno nie jest dzidzia, tylko jelita. I miała pewnie rację, bo macicę miałam dużo, dużo niżej. Od ostatniej wizyty więc skupiam się na niższych partiach brzuszka i czuję malutkie kopniaczki 🙂 Widzieć ich pewnie nie będę przez jakiś czas, bo warstwa tłuszczyku absorbuje uderzenie... Ale jak przykładam rękę do brzucha, to nie jestem do końca pewna, czy ja te kopniaki czuję na ręce, czy tylko dzięki lekkiemu przyciśnięciu jestem w stanie poczuć lepiej to gdzieś w środku.

Moja waga w końcu wróciła do sprzedciążowej, ale mam wrażenie, że za bardzo się rozpędza. Trzeba zacząć troszkę bardziej kontrolować, to co jem, ale... jestem ciągle głodna... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja waga powolutku zbliża się do wagi sprzed ciąży ale jeszcze na minusie (jupi), w pierwszej ciąży na tym etapie byłam 4 kg na plusie (na plusie 17 kg w 38 tyg), a w drugiej ok 1 kg na plusie (ale w sumie przybrałam tylko 2 kg ze wzgledu na dietę cukrzycową)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lala89 - moja waga - w sumie to co spadło od początku ciąży chyba jeszcze się nie wyrównało, tak mi się bynajmniej wydaje, ale jeśli by patrzeć na to, co w ogóle przybyło to może około kilograma - więc raczej nie jest to zmartwienie 😉 mniej do dźwigania 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, jak tak piszecie to chyba to nie jest sprawiedliwe 😉

Ja mam w 20 tygodniu 6 kg plus. Piersi z miseczki B na E, chyba będzie prawdziwa produkcja mleka. Jem więcej, ale czy aż tak dużo nie wiem.

Najgorsze jest to, że tyję też w udach i niestety cellulit się pojawia, od tak nagle. Nie wiem czy są jakieś bezpieczne kosmetyki, które można stosować u kobiet w ciąży. Czy pozostaje mi tylko rękawica pod prysznicem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam 1 kg na plusie od początku ciązy 🙂 Staram się kontrolować co jem yyyy chyba starałam się kontrolować 😁 Generalnie jem 4-5 posiłków dziennie. Przykładowo:
- śniadanie - 2 kanapki + owoc
- około 12 w południe jestem znów głodna więc - jakiś jogurt lub łakoć + owoc
- obiad - na pewno coś z mięsa + warzywa
- podwieczorek (rzadko) - najczęściej owoc lub warzywko
- kolacyja - aż 3-4 kanapkosy z czym mam ochotę + warzywa 😁

Moja dzidzia właśnie znów się obudziła poszalała na chwilkę chyba z 15 kopniaków sprzedała i się uspokoiła - chyba fikołki jakieś robiła 😁

Dziś dzień z pod znaku czeskiego kina 😆 i sprzątania 😆

p.s mój mąz uwielbia jak oglądam czeskie filmy bez lektora hahahaha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Dziewczyny, jak tak piszecie to chyba to nie jest sprawiedliwe 😉 Ja mam w 20 tygodniu 6 kg plus. Piersi z miseczki B na E, chyba będzie prawdziwa produkcja mleka. Jem więcej, ale czy aż tak dużo nie wiem.
Najgorsze jest to, że tyję też w udach i niestety cellulit się pojawia, od tak nagle. Nie wiem czy są jakieś bezpieczne kosmetyki, które można stosować u kobiet w ciąży. Czy pozostaje mi tylko rękawica pod prysznicem.

madzia_m3, u mnie też więcej na plusie niż u dziewczyn! + 4,2 kg z dzisiejszego ważenia na czczo 🙂 Biust skoczył z B na D i też nastawiam się na karmienie, bo z Maćkiem to miałam prawdziwą mleczarnię! Więc teraz cycochy wiedzą już co i jak się produkuje 🙂 Zresztą długo po skończeniu karmienia miałam troszkę pokarmu i nie chciał się za cholerę wysuszyć. Bromu mąż radził nie brać, bo spada libido ponoć 🙂 🙂 🙂 To i nie brałam, bo jeszcze by spadło? 😜 Ja na udach też mam cellulit, ale chyba nie za duży - rozcieram ręcznikiem po kąpieli i masuję peelingiem dokładnie. Na brzuchu i udach rozstępów na razie nie zauważyłam 😉 A poza tym pocieszam się, że "w moim wieku" już nie muszę wyglądać idealnie (zresztą nigdy nie wyglądałam). Nasi panowie też pewnie nie do końca idealni, co? I jakoś się tym mniej przejmują!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):
Kukunari i reszta listopadówek....

Cyz macie coś przeciwko , zeby kolezanki z grudnia skopiowały - ''zwaliły'' 😉 waszą listę zakupowa?
Bardzo prosimy ...plizzzzzzzzzzzzzzzz ☺️

Pozdrawiam
Guga

mnie osobiście nie przeszkadza skopiowanie ściągi do Was! szalejcie na zakupach, ile kasy w portfelach!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mi się spełnił mój sen... 😞 Rozstępy... na piersiach... W sumie to aż tak dużo nie urosły, bo może z jeden rozmiar, ale widocznie nie przyzwyczajone... A to z kolei dziwne jest, bo miałam kiedyś problem z prolaktyną i mleko aż się wylewało samo, a teraz tylko jak mocniej nacisnę to kropelka się pojawia... Przynajmniej mam silną motywację, żeby smarować je codziennie, a nie raz na tydzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
guga napisał(a):
Kukunari i reszta listopadówek....

Cyz macie coś przeciwko , zeby kolezanki z grudnia skopiowały - ''zwaliły'' 😉 waszą listę zakupowa?
Bardzo prosimy ...plizzzzzzzzzzzzzzzz ☺️

Pozdrawiam
Guga

mnie osobiście nie przeszkadza skopiowanie ściągi do Was! szalejcie na zakupach, ile kasy w portfelach!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...