Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No nareszcie działa 🙂 Nawet nie wiedziałam, że tak bardzo się przywiązałam do forum. Trochę żali.... Wczoraj moja teściowa rozmawiała ze swoją szwagierką i wiecie co stwierdziły, że jak Kubuś się urodzi w listopadzie to na pierwszy spacer na wiosnę bo z takim maluchem to nie wolno. Nic nie powiedziałam ale..... będzie ciężko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
14A11 napisał(a):
No nareszcie działa 🙂 Nawet nie wiedziałam, że tak bardzo się przywiązałam do forum. Trochę żali.... Wczoraj moja teściowa rozmawiała ze swoją szwagierką i wiecie co stwierdziły, że jak Kubuś się urodzi w listopadzie to na pierwszy spacer na wiosnę bo z takim maluchem to nie wolno. Nic nie powiedziałam ale..... będzie ciężko


No coś Ty, nie przejmuj się takimi bzdurami. Twoje dziecko, Twoja sprawa. Swoją drogą jaka niska świadomość tych kobit i to w czasach gdy tyle się trąbi o spacerach. Wiesz co, wytrzymaj do listopada, czy grudnia - a potem z dziką satysfakcją opowiadaj im jak dobrze robią Wam zimowe spacery. Lena co prawda zimą miała pół roku, ale sypiała od urodzenia codziennie na dworze, czy deszcz czy wiatr i właśnie zimą potrafiła spać po 4-5 godzin bez przerwy, wiesz, że wychodziłam sprawdzać, czy oddycha. Także spokojnie a tymi pseudomądralami się w ogóle nie przejmuj!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jadwigo niestety to można przynieść do domu z mąką, bułką, orzechami... mogą tez dwa wlecieć od sąsiada ( gorąco więc wszędzie okna pootwierane). Ble paskudztwo...

Co do teściowych radzę spokojnie, ja ostatnio słyszałam kiedy ochrzcimy naszego Kubusia, to chyba nasza decyzja? Ja nic nie mówię ignoruję... nie chcę się kłócić i tak zrobię po swojemu z mężem... to my mamy się uczyć na własnych błędach... moi rodzice to cały czas powtarzają, jak wrócili ze szpitala ze mną to był w domu jak nasza położna mówi sabat czarownic... każdy się mądrzył jak wykąpać, krzyczeli itp... ja mam taki charakter, żebym wszystkich za drzwi wystawiła, niech się obrażają... poza tym powiedziałam już rodzinie, że chcę mieć przez dwa tygodnie spokój... to jest czas dla Kubusia, dla mnie, dla męża... dobrze jest wszystkim to powiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzucholki 🙂
Mój T:* wczoraj w nocy wrócił przyjechał się przywitać no i jaki efekt, że zaspałam do pracy 🙂 zaczynam o 7:30 a obudziłam się o 7:20 😁 😁 zanim się ubrałam zjadłam i dojechałam 😜 To wszystko przez Niego 😜

No i mam super wieści Szymuś wychodzi dziś ze szpitala 🙂! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też będę robiła po swojemu. Przecież krzywdy swojemu dziecku nie zrobię. Nie wdaję się z teściową w dyskusje bo uważam, że nie ma sensu. Prawie nic co my chcemy robić się jej nie podoba. Do wesela tez sie wtryniali ale to była inna sprawa żenił się ich syn a teraz to co innego Co do chrzcin chcemy zrobić małe dla najbliższej rodziny To usłyszałam, że nie wypada zaprosić kogoś tam bo oni 20 lat temu tam byli MASAKRA
Najgorsze jest to,że musimy razem do końca stycznia mieszkać bo dopiero w lutym dostaniemy klucze do mieszkania.
Przepraszam, że się żalę ale potrzebuję tego a z mąż chyba nie do końca wie co ma robić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
14A11 doskonale Cię rozumiem 🙂 Moja przyszła teściowa też chciałaby, żebyśmy chrzciny zrobili jakieś wielkie ale my nie chcemy dobrze, że moja mama jest po naszej stronie i uważa, że to my decydujemy o tym kiedy i w jaki sposób odbedą się chrzciny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
od teraz bede zwracac wieksza uwage na to co sie dzieje w szafkach

paula cesze sie bardzo ze szymus wychodzi ze szpitla, i co lekarze stwierdzili? wszystko z nim w porzadku?

14A11 po to jestesmy ! by moc sie wyzalic... wsumie ciesze sie z jedej strony ze tesciowie mieszkaja 400 km od nas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z molami spożywczymi jest dokładnie tak jak z odzieżowymi. Dziadostwo niestety można sobie wnieść do domu ze wszystkim 😞 Ale nie mam pojęcia jakie są skuteczne sposoby żeby to wytłuc.
jadwiga ja tez mam daleko rodzinę męża, swoją zresztą też. Tu w Katarze to do wszystkich daleko. A w Polsce mam do nich też 400 km i Bogu za to dziękuję 😉
14A11 na pocieszenie - czas do stycznia czy lutego, kiedy to odbierzecie własne klucze - zleci zanim się obejrzysz! Ciesz się, że ta sytuacja nie jest na stałe, tylko czasowo. A potem wolnoć Tomku.... i spokój duszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejciu nareszcie! 🙂 nawet nie wiedziałam jak się przyzwyczaiłam do tego forum 😁 taki numer nam wycieli 😁
U mnie wszystko dobrze. Czasem twardnieje mi brzuch , nie wiem dlaczego.. często wieczorem. Jutro wizyta , zobaczymy co lekarz na to powie.. Tak się zastanawiam w jakiej pozycji jest mój skarbuś, bo wierci się dosłownie wszedzie.. Potrafi naprawde długo buszować, szczególnie w nocy kiedy chciałabym już zasnąć 😉 Ale jak leże z mężulkiem, to część kopniaczków dostaje on, bo tak do niego wtulona jestem.. Wiec działa to na zasadzie podaj dalej 😁
W sobote byliśmy na zakupach i kupiłam pierwszy komplet pościeli, plus wypełnienie no i do tego dobrałam rożek :
Teraz wszystko lezy popakowane i poukładane w łozeczku i czeka na swoja kolej do wyprania..

Paula, dobre wieśći z Szymusiem, lenymamo gratulacje wyników 😉
a co do moli, to ja zapobiegawczo mam w szafkach i spiżarce rozsypane liście laurowe i poki co nie mam tego problemu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na mole niestety nie pomogę, bo nie miałam tych niechcianych gości w domu.
Kupiłam za to już dzisiaj "wyprawkę" do szpitala. Dla zainteresowanych cenami: podkłady bella mamma 5,90 zł za 10 szt (kupiłam dwie paki), majtki jednorazowe 7 szt - 9,99 zł, wkładki laktacyjne profilowane i z możliwością przyklejenia do stanika - 60 szt. za 23 zł. Kupiłam też sudocrem 60 g na przyszłą malusieńką dupinkę!
No i Maćkowi usunęliśmy dwa mleczaki, bo stałe zaczęły rosnąć z tyłu 🙂 więc dzisiaj królują LODY!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja również się ucieszyłam jak zobaczyłam, że w końcu strona się otworzyła. Miałam już takie myśli, że co by było jakby brzuszek.net zniknął z sieci, chyba bym się załamała!! Brakowałoby mi Was..

Lala śliczna pościel i rożek.
Paula cieszymy się razem z Tobą, że Szymuś wraca do domku.
14A11 ja też mieszkam z teściami, tylko że ja nie wiem kiedy będziemy mieć swój własny kąt więc to się może ciągnąć latami, a ty przynajmniej wiesz że za 182 dni będziecie mieć swoje upragnione gniazdko. Więc według mnie szczęściara z Ciebie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Dziewczyny!
lenymamo - dobre wieści cukrowe 🙂 cieszę się! 🙂
Zaniu - piękne koty! życzę wytrwałości, może do porodu się uda!
Lala - śliczna pościel 🙂
madziu - pierwsze słyszę, że są inne mole niż te od gryzienia starych płaszczy! współczuję!
paula - super, że Szymuś wreszcie opuścił szpital! bidulek mały!
gosiaq - przezorny zawsze ubezpieczony! Ty jako doświadczona mama wiesz, co robić, więc na pewno nie przegapisz pierwszych sygnałów od Filipka: mamo, niedługo wychodzę! 😁

ach jak dobrze, że forum wróciło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby ja się ostatnio nasłuchałam, że Nivea i Johnson bardzo często u niemowlaków powodują uczulenie.

Ja dzisiaj idę na szkołę rodzenia mam wykład na temat szczepień i adaptacji noworodka

Tak w ogóle to jest jakaś masakra z fotelikami maxi cosi, cabrio fix. Chciałam kupić a we wszystkich sklepach pozostały jakieś kolory typu róż, niebieski 😞, chciałam czerwony albo czarny. Jest zmiana kolekcji i może będą pod koniec września, wielkie MOŻE ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...