Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
oo i mam jeszcze jedno zdjęcie które miałam przesłać.. jakoś przegapiłam. 🙂
Maja główke będzie mieć tu gdzie kocyk z hello kity.. Póżniej karuzelke dopasuje.

Myśle co jeszcze do porodu sobie kupić.. mam dwie piżamki, szlafrok w domu też jest taki cieplejszy.. mam 3 paczki podkładów z belli po 10szt (te ogromne podpachy) 5 majteczek poporodowych, dwie paczki podkładów na łóżko po 5szt rozmiar 60x90 plus 3 dokupione luzem.. Co jeszcze dla mnie? Jakie kosmetyki..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze jak trafi na osobę m/w w moim wieku to chyba nie usłyszałam od nieznajomego miłego komentarza.... A nawet od znajomych komentarze są uszczypliwe... Tylko nauczycielka od zawodowego się mnie zapytała jak się czuje dala mi referat do napisania żebym miała jakąś ocene.... A reszta nauczycieli patrzy na mnie jak nie wiadomo na co 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mnie coraz częściej ktoś w kolejce przepuszcza.. wczoraj w aptece to aż dwóch panów mnie prosiło żebym przeszła przed nich - stali do dwóch różnych kas 😁 ale są i ludzie kórzy patrzą się jak na YETI 😁 słuchajcie - a może to z zazdrości! a my tu tak pyskujemy hah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lala! co do kosmetyków dla Ciebie do szpitala, to weź takie, jakich normalnie w domu używasz. Ja wezmę ręczniki, żel pod prysznic, szczoteczkę i pastę, coś do czesania, coś do podmalowania na wyjście, krem do twarzy i chyba tyle. Może balsam do ciała, ale tylko na nogi i ręce chyba. Żelu do intymnej nie biorę, bo i tak na ranę nie użyję. A może się mylę? może o czymś zapomniałam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
Lala! co do kosmetyków dla Ciebie do szpitala, to weź takie, jakich normalnie w domu używasz. Ja wezmę ręczniki, żel pod prysznic, szczoteczkę i pastę, coś do czesania, coś do podmalowania na wyjście, krem do twarzy i chyba tyle. Może balsam do ciała, ale tylko na nogi i ręce chyba. Żelu do intymnej nie biorę, bo i tak na ranę nie użyję. A może się mylę? może o czymś zapomniałam?


Wydaje mi się, że wymieniłaś wszystko - ewentualnie jeszcze bepanthen (lub coś w tym stylu) do smarowania sutków - chociaż ja nie mialam a smarowałam sobie dopiero w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lala przepis zara wkleję tylko pranie powieszę to wyklepię... 🙂 🙂 🙂

Musiałam się wyłączyĆ bo mi sie ciśnienie podniosło jak poczytałam o Gosi mamie ehhhhhhhhhhh. Ręce opadają. Mała Ty się nie daj to Twoje życie i Twoje dziecko ! Dbaj o siebie! BĘDZIE DOBRZE !

Lala w Rossmanie 24.09 kupisz sudocrem za 17,49 jak odbierzesz jakiś tam kod 😮 Nigdy nie brałam w tym udziału więc nie wiem na czy to polega.

Ma byc tez promocja na kosmetyki Nivea Baby ale sama nie wiem po ile normalnie są. Więc jeśli możesz to napisz jak odnosisz to cen wypisanych poniżej po wczorajszych zakupach...

- żel do mycia ciała i włosów 250 ml ma byc za 9,99
- oliwka 20o ml ma byc za 9,99
- krem przeciw odparzeniom 100 ml również za 9,99

Opłaca się czy nie ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry kochanie, opłaca się dlatego że ja za płyn-szampon 2w1 płaciłam 16,90 reszta 14,90 no oliwke kupiłąm tez z nivei za 12,90 i dziś do kolekcji krem do ciała taki w tubce za 11,99 w promocji w shleckerze. Także wg mnie się opłaca..! ale dobrze wiedziec o promocji boo ewentualnie dokupie reszte z tej serii 😁hryhry

a sudocrem kupie w aptece, jak bede kupowac wode do przemywania oczek, do noska, te rzeczy pielegnacyjne do pepuszka itdd..

Maja ma czkawke znów! moje słoneczko.. Oj chyba będzie głośno krzyczeć jak się urodzi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia Ty i Twoja Kinia teraz jesteście najważniejsza, a zachowaniem Twojej mamy się zdenerwowałam. Takie głupie gadanie jak było kiedyś, kiedyś nie było szpitali i kobiety rodziły same, czy to znaczy że zawsze było to dobre dla każdej.
Wierzę, że Twoja Mama w końcu zrozumie. Powinnyście iść razem do lekarza i ona powinna posłuchać jego argumentów.

My w domku wróciliśmy z zakupów, mamy fotelik !!! Czarny tak jak chciałam. Kupiłam też te majtki poporodowe jejku jakie okropieństwo naprawdę. Tylko zielone albo fioletowe, a te wkłady jejku jak pampers. No nic damy radę prawda 😉.

Cherry koniecznie przepis na te babeczki !!!!!

Mi też lekarz powiedział wczoraj ograniczyć cukry proste, bo będę rodzić chłopaka 4,5 kg, i może być mi bardzo ciężko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia, w sumie to nie jestem zdziwiona. Słowo daję. Chyba jako pierwsza goniłam Cię do lekarza, bo objawy + nadmiar obowiązków lekko mnie przerażały. Kochanie Ty teraz Mamy swojej nie słuchaj (niech mi Mama wybaczy, ale jak można radzić własnemu dziecku w Twojej sytuacji, aby nie zmieniało stylu życia)? Słuchaj swoich potrzeb, wyczuwasz je najlepiej. Bardzo słusznie, że chcesz pogadać z pedagogiem, na pewno Ci pomoże, koleżanki pewnie tez się nie odwrócą, korzystaj z ich pomocy. Trzymam kciuki, życzę dużo siły i wytrwałości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tem sudocrem z rossmana to 125 g - ten duży. Ja nie będę kupować bo mam prawie całe opakowanie.

A tu konkurs Nivea Baby i Rossmann:
http://ekoulotki.pl/drogerie-perfumerie-ulotka/rossmann-gazetka-promocyjna.html



to ta promocja nivea:

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images39.fotosik.pl/1064/18d7de71329badf3med.jpg[/IMG][/URL]

a tu ten sudocrem...

a tu link do gazetki:

http://www.rossnet.pl/promocje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z Nivea baby mam tylko krem przeciw odparzeniom, ale resztę mam z Ziajki, emulsje do kąpieli od pierwszego dnia życia, krem do twarzy i balsam do ciałka od 1 miesiąca. Dodatkowo do kąpieli też Emolium i oczywiście Sudocrem. Oliwki nie kupuję, bo te wszystkie emulsje do kąpieli zawierają jakieś olejki natłuszczające.A na brodawki mam maść MALTAN, poleciła mi go koleżanka, której pomógł przy popękanych brodawkach, a jej zaś poleciła położna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Własnie yenefer mialam pisac o tym kremie do brodawek!!!! Maltan pamietam jak lipcowki sobie go polecaly i az zapisalam w telefonie 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁. Ja mysle ze kupie wlasnie ten, poniewaz bardzo duzo pozytywnych opinni mi sie obiło o uszy 😁 😁 😁 😁 😁.Jeszcze ty to potwierdzilas 😉 😉 😉 😉
I tak sobie pomyslalam ze jak mozna przygotowac sutki do karmienia sa jakeis sposoby?????!!!!!! Ja sie boje karmienia bo przy pierwszej dzidzi nic mi nie wyszlo a teraz tak bardzo bym chciala............
Czy ktoras ma jakies cudowne rady??? Czytam duzo o tym w internecie i niby to takie proste 😮 😮 😮 😮 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu! Jak dobrze, że się do tego lekarza wybrałaś. Wszystkie byłyśmy zgodne, co do tego, że powinnaś więcej odpoczywać, a że teraz masz zwolnienie, to spokojnie możesz poleżeć więcej... Jeszcze tylko kilka tygodni... Mamą się nie przejmuj i jak za dużo będzie mówić, to najzwyczajniej nie słuchaj... ja tak robię, kiedy moja daje mi do zrozumienia, że dla mnie za wcześnie na dziecko 😜

Co do uprzejmości, to powiem Wam, że chyba częściej można się spotkać z tym, że jakiś pan czy chłopak przepuści w kolejce, niż kobieta... Wredne te baby... I wydawałoby się, że jak taka ma dziecko i wie jak się możemy czuć, to właśnie ustąpi, ale nie! Kiedyś szłam chodnikiem dosyć wąskim i szły takie dwie mamusie z kilkuletnimi dziećmi, to nie miały zamiaru się przesunąć. Dopiero tuż przede mną jedno z tych dzieci zeszło na bok, bo ja twardo szłam przed siebie! 🙂

Mi się udało jakiś czas temu kupić Sudokrem na allegro, taki "duży butel" 400g za... 30zl, to na jakiś czas wystarczy. Tylko teraz się zastanawiam czy nie kupić tego małego, żeby do szpitala wziąć 😉 A kosmetyki chcę kupić w następnym tygodniu, ale nie wiem jakie... Niedawno dostałam wiadomość, że dostanę do testowania paczkę kosmetyków Johnson's Baby, tylko nie wiem, co tam będzie i czego będzie brakowało... i tak czekam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znalazłam opis do tej masci:


Maltan®
Glucosum 30%



działanie
Poprawia znacznie elastyczność skóry brodawki, zapobiegając jej uszkodzeniu.

To preparat zawierający bezpieczną substancję czynną, glukozę, która w 30% roztworze działa hamująco na rozwój bakterii i wskazuje działanie przeciwzapalne. Przy zastosowaniu preparatu stwierdzono lekki efekt znieczulający. Podczas stosowania maści Maltan skóra brodawek sutkowych staje się elastyczniejsza, co ułatwia dziecku ssanie, a matce zapewnia bezbolesne karmienie piersią.



Wskazania
pielęgnacja brodawek sutkowych przed porodem oraz w okresie karmienia piersią
profilaktyka zapalenia gruczołu sutkowego
pęknięcia i otarcia skóry brodawek sutkowych
przygotowanie brodawek sutkowych do laktacji



Przykładowe zastosowanie
przed porodem – nakładać na brodawki 2 razy dziennie celem ich uelastycznienia już na 2 miesiące przed porodem
w okresie laktacji - po każdym karmieniu, zaleca się stosowanie okładów na sutki z jałowej gazy lub ochraniaczy sutkowych zawierających 2-3 cm maści. Nadmiar maści usunąć.



Informacje dodatkowe
Składniki preparatu nie mają ujemnego wpływu na przewód pokarmowy i skórę niemowlęcia.
Maść nie powoduje reakcji alergicznych ani drażniących.
Dostępne opakowania: 10g oraz 40g.



moze warto juz zaczac smarowac teraz tak jak pisza??? Jak myslicie???


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ManaLoa napisał(a):
Ella, mi położna poleciła okłady z oleju rycynowego robić tak od 36-37 tygodnia, żeby przygotować piersi. 2-3 godzinki dziennie. Więc jak zacznę przygotowywać krocze to od razu też okładziki na brodawki 🙂


Mówisz, ze moze pomóc az mi sie micha cieszy 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
A to na na krocze tez ten olejek pomaga?????!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...