Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Agisal napisał(a):
Trudno jest mi się włączyć do Waszych rozmów jak odpalam kompa o 21 ale trudno....a więc:
Lala 89 jestem pod wrażeniem kącika dla maluszka 🙂 🙂 Macie osobny pokój dla maleństwa czy wydzielony kącik w Waszej sypialni?
Jadwiga-róża jeśli chodzi o paznokcie to wiem, że trzeba mieć naturalne....moja koleżanka dostała „zjebkę” bo do porodu miała pomalowane u rąk i nóg........w przerwie między bólami zmywała 🙂 🙂 ja już zmyłam u nóg (przyznaję, że coraz ciężej mi się je malowało) u rąk mam pomalowane ale już niedługo zaprzestanę...
Gosia nie martw się i leż zgodnie z zaleceniem.....będzie dobrze 🙂 Niestety Twoja mama ma jakieś dziwne teorie na temat rozwarcia......leż jak najwięcej !!!
Ja jutro idę na wizytę do lekarza i już nie mogę się doczekać aby zobaczyć Dominika.....mam niestety obawy, że nadal jest ułożony pośladkowo.....coś za bardzo wierci się na górze....obym się myliła....

Agisal, To osobny kącik w sypialni.. ta ''komoda'' na której leży przewijak to była kiedyś moja toaletka - tam jest jedna szuflada w tym (ta pozioma belka) i tam mam pieluchy tetrowe, małe ręczniczki dla dziecka. Tu wklejam zdjęcie na którym widac , że za łóżeczkiem jest szafa nocna a obok kawałek łóżka. Jak naladuje baterie to zrobie zdjecie całości 🙂 a co!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja czuję takie rytmiczne pukanie w dole brzucha a jak siedzę to nawet tak nisko jakby to było w kroczu. I nie wiem co to jest? Przestraszyłam się że to może coś z szyjką się dzieje. Więc nei wiem czy to mogłaby byc czkawka?

Wydaje mi się że ja nie zdążę tego wszystkiego kupić co ma już lala89. Pamiętam jak wcześnie zaczęłaś to gromadzić i codziennie coś dokupujesz. Chyba nie zdąże.... 😞
Co do dużych dzieci to położna dziś powiedziała że mieli na oddziale dziewczynkę która się urodziła z wagą 5,3kg i lezała koło chłopca 2,7kg. Podobno wszyscy chodzili oglądac to zjawisko bo była dwa razy większa.
Jak popatrzyłam w czym są te cukry proste, to wcale nie tak łatwo je ograniczyć poza słodyczami. Bo jak tu nie jeść owoców, miodku i dżemików 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
Ja czuję takie rytmiczne pukanie w dole brzucha a jak siedzę to nawet tak nisko jakby to było w kroczu. I nie wiem co to jest? Przestraszyłam się że to może coś z szyjką się dzieje. Więc nei wiem czy to mogłaby byc czkawka?

)


ja wlasnie kilka razy moze ze 4 max czulam identyczne pukanie??!! I czy to jest ta czkawka??????!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobra musiałam zrobić spis ubranek bo moja Mama wróciła z z sanatorium i już zaczyna szaleć. Dziś dzwoniła, że kupiła kurteczkę i spodnie..... Matko jedyna a ja już tyleeeeeeeee tego mam:


ROZMIAR 50 -56
- body krótki rękaw – 7 szt.
- body długi rękaw – 3 szt.
- kaftanik – 3 szt.
- sweter ocieplany – 1 szt.
- śpioszki / pajace – 4 szt.
- spodnie – 7 szt.

ROZMIAR 62
- body krótki rękaw – 1 szt.
- body długi rękaw – 6 szt.
- śpioszki / pajace – 7 szt.
- koszulki krótki rękaw – 4 szt.
- koszulki długi rękaw – 11 szt.
- spodenki – 9 szt.
- bluzy – 2 szt.

ROZMIAR 62/68:
- śpiochy / pajace – 4 szt.
- body krótki rękaw – 3 szt.
- body długi rękaw – 1 szt.

ROZMIAR 68:
- bluzki długi rękaw – 6szt.
- bluzki krótki rękaw- 3 szt.
- ogrodniczki – 1 szt.
- bluza polarkowa – 1 szt.
- spodnie 1 szt.

ROZMIAR 74:
- bluzki długi rękaw – 2 szt.
- bluzki krótki rękaw- 2 szt.
- spodnie 2szt.

ROZMIAR 80:
- bluza- 1 szt.
- kurteczka – 1 szt

Ręczniki z kapturem 3 szt. , śliniak 10 szt. , skarpetki 11 par, skarpetki z grzechotkami 2 pary, buciki 2 pary, pielucha tetrowa 6 szt., pielucha flanelowa 3 szt., kombinezon 1 szt. , czapeczki 3 szt., niedrapki 1 szt.

STANOWCZO Z ZAKUPEM UBRAŃ SIĘ WSTRZYMUJĘ!!! 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agisal napisał(a):
Cherry nie wiem co powiedzieć w kwestii garderoby Twojej pociechy.....szok.....pozazdrościć tylko 🙂


Kochana ja bym tego nie miała gdyby nie ten holender Henry który większość mi podarował.... Ja miałam kupionych zaledwie parę sztuk. A tu mi się trafił prezent - wielka paka rzeczy 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
i ile zaoszczędzonej kasy, co? sama widzę po sobie, że tyle zostawiłam rzeczy po Maćku, że naprawdę po kilka sztuk wystarczy dokupić, odświeżyć (a przecież to sama przyjemność) i mam w zasadzie wszystko na 6 lat 🙂


Jakbym miała to kupić to bym chyba zwariowała bo te ubranka takie drogie są.... Teraz już tyle pieniążków potrzeba na wyprawkę w sensie rzeczy.... Później te rzeczy spakuję i schowam kto wie może kiedyś sie jeszcze przydadzą....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wlasnie wypilam kubek kakao i zjadlam bulke z dzemem pychotka! strasznie mialam na to ochote
moje malenstwo spi sobie jeszcze... ostatnio budzi sie ok 23 wtedy gdy ja staram sie spac i kobie po zebrach 🤢 i sie prostuje co powoduje bol u mnie, ale ciesze sie ze sie rusza!

cherry no no no pokazna masz ta wyprawke! ja rzeczy mam jedynie poprane jeszcze trzeba je poprasowac i poukladac rozmiarami (ale mysle ze nowym zelazkiem polecanym przez ktoras z was przepraszam ale ie pamietam przez kogo, pojdzie jak po kladce!), bo prawde mowiac to nie wiem co mam a co brakuje, jedyne co nie dalo sie przeoczyc to 3 kombinezony cale i jeden dwu czesciowy tzn trzy spodnie kurteczka i pluszowe buciki, tak wiec jeszcze trochce przedemna

a propo kosmetykow ktos bedzie kupowal johnson's baby? badz czy uzywal tych kosmetykow ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jadwiga dlatego ja musiałam poukładać rozmiarami bo nie wiedziałam co i jak ..... i ile czego mam. Sporo rzeczy już masz.... widzę te największe w sensie kombinezonów i kurtałek 🙂

W weekend zakupie ten pły czy proszek dla maluchów wypiorę ponownie i poprasuję po czym poukładam w komodzie 🙂 🙂 🙂

Dobra idę spać 🙂 🙂 🙂

Brzusie moje kochane dobranoc 🙂 😘 🙂 😘 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cherry to sie wydaje ze duzo bo zauwazylam ze 2 kombinezony sa w rozmiarach 56 a nie wiem jak z reszta

w kazdym badz razie zycze milych snow brzuszkom 😘

ja sobie zapisalam jedna stronke a drugiej to nie widzialam, no chyba ze na lipcowkach rowniez sie przewinol ten link i dlatego mi sie tak jakos ubzduralo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
pora jakby powiedziała Orzeszkowa jest "chamska" (Shelby polonistko zgadzasz się? 😉 ) A ja już od godziny tu siedzę 😞 Doczytałam wczorajsze posty, gosiaq te ubrania po synku teraz to jak wygrana na loterii, bo zakupy dla malucha to studnia bez dna. Widzisz, ja też z wielką przyjemnością wyjęłabym Lenki rzeczy z szafy, tyle, że szafa daleko 😞 Teraz kupię niezbędne minimum, a jak wrócę do Polski to będę miała wszystko.
Dziewczynki miłego dnia. U nas dzisiaj zaczyna się weekend 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 😉

Pora rzeczywiście nieciekawa, a co najgorsze już od dwóch godzin nie śpię (w tym godzina przewracania się z boku na bok w łóżku). Zaraz lecę do ośrodka pobrać krew, a potem... znowu spać...? 😉

Jak na razie ja większość ciuszków kompletuje sama i chyba na początek wszystko zgromadzone. I pomimo tego, że praktycznie wszystko kupowałam na ciuchach, to gdyby tak podliczyć pewnie też by trochę było... nie wyobrażam sobie kupić wszystkiego nowego, gdzie zamiast 1-2zł za body musiałabym dać z 15zł. Teraz czekam na remont pokoju, żeby to wszystko ładnie porozkładać 🙂

Jadwiga, ja będę miała kosmetyki Johnson's Baby, dlaczego pytasz? Ale nie wiem, czy nie dokupię zestawu z Nivei, bo czytam, że te uczulać bardziej potrafią. Gdybyś chciała (lub ktoś inny 🙂 ) można zamówić próbki u nich i bezpłatnie się przekonać, czy będą dobre dla naszych maleństw 🙂 https://www.johnsonsbaby.com.pl/products,zamow.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja juz na nogach.. tzn teraz już znówu w łóżeczku.. O 7 byłam już w laboratorium. Pobrali krew, zaniosłam mocz. Jakieś 20min temu wypiłam glukoze.. 75g! ło matko. Na początku to takie dobre.. a potem to aż ciarki mi przechodziły. Po 2h muszą znów mi pobrać krew. Wyniki pewnie na poniedziałek będą. Lubie to lboratorium, bo te panie tam są bardzo miłe. Przynajmniej jedna która zawsze zapisuje co i jak.. bardzo sympatyczna! Jejciu, na dworze jest tak zimno.. a będzie jeszcze zimniej.

Po tej glukozie to chyba na słodycze już nawet patrzeć nie bede.
Ble.

Wiecie, tak się zastanawiam.. Jak baraszkowanie na tym etapie może wpłynąć na dziecko. 😮 Czasem się martwie czy może to wywołać poród.. Ale co zrobić, jak mężuś zaczepia.. ☺️ - nie powiem , sama też zaczepna jestem.. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry,

Musiałam nadrobić to co naskrobałyście wczoraj.

U nas tylko 10 stopni, jesień idzie, ale w końcu już 16 września i coraz bliżej do porodu.

Cherry spota kolekcja. Ja nie mam ani jednego ciucha poniżej 62 cm. No, ale prognozowana waga mówi, że chyba nie będą potrzebne.

Mam pytanko czy pościele, prześcieradła, ręczniki trzeba też wyprać w proszku dla dzieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szczerze mówiąc, ja żadnych ubranek pościeli itp. (dla obu dziewczynek i teraz) nie prałam w proszku dla dzieci tylko persilu lub vizirze i nie miały problemów ze skórą ale zdaję sobię sprawę, że należę do absolutnej mniejszości 😁
Aha któraś z Was pytała o Johnsona - ja mam zamiar używać płyn do mycia ciała i włosów 3 w 1 (wcześniej nazywał się top to toe) bo i tak go mam w domu bo Ulkę w nim kąpie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja piorę wszystko jak leci 😉 Na razie w płynie dla dzieci, ale kiedyś któraś tu pisała, że dodawała do każdego prania coraz więcej zwykłego proszku i szybko zaczęła prac dziecięce rzeczy ze swoimi. I ja chyba też tak będę robić.

Lala, samo baraszkowanie bez większych szaleństw nie powinno mieć wpływu na dziecko i przyspieszenie porodu. Tylko w nasieniu znajdują się substancje mogące wywołać wcześniejszy poród, więc do tego 37 tygodnia lepiej nie narażać się na jego działanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...