Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
polecam spakowac torby ja już miałam od tygodnia NASZCZESCIE... oczywiscie zapomniałam miec w niej wode mineralna kubek i sztućce. NAJWAZNIEJSZE ZE JESTEM JUZ W DOMU I ZAMIERZAM TU BYC JESZCZE PARE DNI... 😜 😜 😜 ALE ZAZDROSCIŁAM TYM PARĄ KTÓRE DZIŚ JUZ Z MALUSZKAMI WYCHODZILI ale lepiej donosic ciążę niz wczesniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania, ja jestem tydzień za Tobą, więc obiecuję grzecznie torbę spakować 🙂 Jezu, nie wyobrażam sobie mojej paniki! a najlepsze jest to, że jak sama panikuję, to mam tendencję do uspokajania wszystkich wokoło i mnie samej to chyba też wtedy lepiej 🙂
Generalnie Ci powiem jedno: ale jaja! całe szczęście, że tak się skończyło 😉
A maluch faktycznie nie jest kruszynką! i dobrze! urodzi się kawał człowieka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania_xx - ale przezycia mialas !!! moja kolezanka 3m iesiace temu urodzila dziewczynke 5 tyg przed terminem - zdrowa, cala choc malenka 🙂 Jedyny problem polegal na tym, ze bylo zbyt wczesnie zeby jej piersi zaczely produkowac mleko i mala nie jest karmiona piersia ale rozwija sie prawidlowo!!! Druga zas z moich kolezanke urodzila 4 tyg przed terminem - chlopca i rowniez jez silny i zdrowy - karmiony piersia. Zadne z dzieci nie musialo lezec w inkubatorze 🙂 Wiec bez obaw nawet jesli dzidzia zechce wyjsc wczesniej to o niczym zlym nie swiadczy... Ale uwazaj na siebie i duzo odpoczywaj - przeciez jeszcze pazdziernik a to jest nasza dzidzia listopadowa 😉
A wy dziewczynki pakujcie torby i to juz!!!!

Mam propozycje abysmy powymienialy sie numerami, zeby przynajmniej kazda z nas dala drugiej innej listopadowce nr tel...
Ja osobiscie proponuje wymienic sie z kims z Angli lub innego panstwa co wy na to???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq zapomnialam wspomniec jaka z ciebie lasencja w pieknej sukence 🙂
choc szczerze powiem, ze ja bym chyba jej nie zalozyla z tego wzgledu ze mi ostatnio wiecznie goraco a ona na bardzo ciepla wyglada. Choc zwykle naleze do zmarzlakow teraz ubieram sie bardzo lekko i mam manie chodzenia z odkrytym brzuchem - jakby mi ubranie na nim przeszkadzalo - oczywiscie po domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja dopiero jutro mam zamiar sie wybrac na zakupy bo podkladow, majtasow siatkowych brak oraz musze dokupic jeszcze jedna koszule, siedzac w szpitalu przez ten tydzien naprawde jest meczace i chodzac przez dwa dni w jednej koszuli to tragedia zaraz czulam sie cala mokra lepiaca i smierdzaca 🤢 tak wiec bede miec 3 jedna do porodu a dwie na oddzial.
a co najgorsze to S okazuje sie duza na mnie i bardzo luzna.. niewiem cz trafilam na taka jakas dziwna rozmiarowke.. czy moze ja jestem jakas nie wymiarowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jadwiga-roza napisał(a):
madziu to dla mnie wielki szok.. wczesniej spotykalam sie z tym tylko w internecie, ale jak zobaczysz to na wlasne oczy odczucia sa zupelnie inne 😞 naprawde takim kobietom powinno sie podwiazywac jajniki albo cos w tym stylu.
polozna powiedziala ze jedna z tych kobiet juz stracila 2 maluszkow wlasnie przez branie narkotykow, trafila do szpitala w zaawansowanej ciazy i oba maluszki zostalu usuniete z niej juz martwe, a najgorsze jest to ze te maluszki co najmniej dwa tygodnie byly w niej w takim stanie!


Co za koszmar. W takich sytuacjach zawsze powtarzam - Boże daj rozum. Nic innego nie pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WItam moje kochane 🙂

Już jestem... oczywiście musiałam zahaczyć o dom rodziców dlatego tak długo mi zeszło 🙂 🙂 🙂

Do lekarza po chwili się dostałam. Tyle czekałam a wizyta krótka około 5 min. Studenci nie doszli i był ten sam lekarz a że zaczęły się tłumy zbierać (większość słodkich ciężarnych) to zaczęli wpuszczać... Więc w skrócie kontrola zeszytu, tętna i ułożenia maluszka - krótka rozmowa i tyleeeeee. Ucieszyło mnie jednak to, że doktor powiedział że jestem po przekroczeniu 30 tygodnia więc na pewno nie będzie wprowadzał ani insuliny ani innych leków bo dieta daje rezultaty. Do kontroli mam przyjść za dwa tygdnie w przypadku 4-5 przekroczeń na tydzień, a jeśli ich nie będzie to mogę być dopiero za 3-4 🙂 🙂 🙂 I nie muszę mierzyć już codziennie cukru tylko wystarczy po posiłkach podejrzanych 🙂 🙂 🙂 Skurcze w pachwinie to normalka i może ich być do 15 dziennie i w sumie to tyle. We wtorek za tydzień i tak kontrola u mojej doktor prowadzącej 🙂 🙂 🙂

Wracając podjechałam z Tatą do Pepco bo chciałam sobie gatki z bawełny (szorty) kupić. W stringach po porodzie przecież nie będę chodzić a w tych jednorazowych to coś długo nie wytrzymam i przy pierwszej lepszej okazji ich się pozbędę więc chcę mieć w torbie ze 3 - 4 szt bawełnianych. No w każdym razie kucnęłam chcąc wybrać kolor i co... ? Dupa mnie przeciążyła i leżała ciążata kulka na podłodze i oczywiście nikogo kto by pomógł wstać 😁 😮 😁 😮
Naprawdę ledwo co się pozbierałam 😁 😁 😁

Czytam dzisiejsze relacje i jestem już w szoku 😮 😮 😮 Matko jedyna listopadówki już alarm wszczynają !!! łaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!

Gosiaq piękności moje cudnie !!! ślicznie ślicznie ślicznie !!!

Sukienusia piękna a Mamuśka oooo !!! 🤪 🤪 🤪
Naprawdę, aż miło popatrzeć 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Acha i któraś rano pisała o tym że nie chcieli przyjąć jej na oddział... a może to było wczoraj....

W takich wypadkach zalecam sposób mojej koleżanki która już rodziła i jej odmówiono przyjęcia na IP to podeszła do lekarki i dyżurnej z kartką do podpisu na której było oświadczenie, że jeśli stanie się jej coś i dziecku to lekarka za odmowę przyjęcia bierze odpowiedzialność na siebie! Takie zagranie poskutkowało i od razu zrobiło się miejsce na porodówce....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania_xx napisał(a):
rano nawet się okazało ze trochę wód mi odeszło ale później po usg powiedzieli ze to nie mogły byc wody wiec juz nie wiem.... nie dałam nikomu nr telefonu właśnie wczoraj jak tam leżałam myślałam o was. Ogólnie lekarze nazwali to przedwczesnym porodem ale że nie beda go hamować na tym etapie jak chce sie urodzic to powinien 😲 a my ani wózka ani fotelika ani nie przygotowani psychicznie mimo ze tyle czekamy 🙃


Aniu kochana trzymam kciuki wobec tego, żeby maluszek jeszcze poczekał te dwa tygodnie. I naprawdę uwierz mi - foteli i wózek dostaniecie w każdym sklepie, to nie jest dzisiaj problem, nie trzeba go zamawiać i czekać na niego tygodniami. W razie czego to jedna wizyta w sklepie i mąż, bądź ktoś kto będzie mógł Wam pomóc, pójdzie i kupi. Teraz najważniejsza jesteś Ty i maleństwo. Swoją drogą było już tak blisko.... wow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania_xx napisał(a):
rano nawet się okazało ze trochę wód mi odeszło ale później po usg powiedzieli ze to nie mogły byc wody wiec juz nie wiem.... nie dałam nikomu nr telefonu właśnie wczoraj jak tam leżałam myślałam o was. Ogólnie lekarze nazwali to przedwczesnym porodem ale że nie beda go hamować na tym etapie jak chce sie urodzic to powinien 😲 a my ani wózka ani fotelika ani nie przygotowani psychicznie mimo ze tyle czekamy 🙃


Jak bylam w PL to zapytalam lekarza skad mam miec pewnosc ze wydzielina, ktora czesto jest bardzo wodnista to nie saczace sie wody plodowe?? Lekarz dal mi kilka takich papierkow cos w stylu papierkow lakmusowych, ktore zabarwiaja sie na odpowiedni kolor jezeli sa to wody plodowe... Moze wyslij meza do apteki aby zapytal o tkaie papierki... bedziesz wiedziala czy uciekaja ci wody...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i w końcu Gosiu do Ciebie słowo Moja Piękna 🙂 Teraz to już nuda, bo każda Mamulka napisała, ale naprawdę się należy, bo wyglądasz bardzo dobrze 🙂 Nawet powiem bardzo atrakcyjnie 🙂
Mi powrót do formy po urodzeniu Lenki zajął rok, z tego co pamiętam Tobie ekspresowo 🙂 Ciekawa jestem jak to będzie po drugiej ciąży. Obawiam się, że w moim przypadku potrwa to jeszcze dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...