Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jakiś czas temu najadłam się. Zupka poprawiona kanapką a potem banankiem.... I teraz mój fasol szaleje. Mam wrażenie że cały bynio mi się rusza. Na pewno to nie jest trwaienie to zupełnie coś innego 🙂 takie jakby baloniki z powietrzem i pukania to tu to tam 🙂

Aż zawołałam mężusia... Mje kochanie wzieło stetoskop bo chciało posłuchać. Przyłożyło do brzuszka a tam tuż po bum ! Aż sama poczułam a mój mąż usłyszał. Aż mu się łezka zakręciła w oczku... 🙂

PRZEŻYCIE BEZCENNE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już po wizycie 😁 😁 jak narazie to była najlepsza z dotychczasowych wizyt- chyba z 20 minut patrzyłam na moje maleństwo!! Zapytałam moją gin. o płeć i powiedziała, że wygląda na to że będę mieć DZIEWCZYNKĘ!! powiedziała że potwierdzi mi to za miesiąc, ale dzidzia jest dobrze ułożona nóżki widać dokładnie a siusiaka nie ma! Potem zapytała czy moja mama nie chce zobaczyć wnuczki i zawołała ją do gabinetu (bo miała wizytę zaraz po mnie, robiła sobie cytologie). Moja mama była zachwycona a jak usłyszała głośne i szybkie bicie serduszka maluszka to już w ogóle. ah jaka jestem szczęśliwa, oczywiście dzidzia rozwija się prawidłowo. Kolejna wizyta za miesiąc 13 lipca, a 16 lipca umówiłam się z panią doktor na Usg połówkowe. To jest sobota więc mój mąż pójdzie ze mną, po raz pierwszy zobaczy dzidzie i już wtedy upewnimy się na 100% czy siedzi we mnie Emilka 🙂 ale ja czuję że to będzie moja mała księżniczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zania napisał(a):
Już po wizycie 😁 😁 jak narazie to była najlepsza z dotychczasowych wizyt- chyba z 20 minut patrzyłam na moje maleństwo!! Zapytałam moją gin. o płeć i powiedziała, że wygląda na to że będę mieć DZIEWCZYNKĘ!! powiedziała że potwierdzi mi to za miesiąc, ale dzidzia jest dobrze ułożona nóżki widać dokładnie a siusiaka nie ma! Potem zapytała czy moja mama nie chce zobaczyć wnuczki i zawołała ją do gabinetu (bo miała wizytę zaraz po mnie, robiła sobie cytologie). Moja mama była zachwycona a jak usłyszała głośne i szybkie bicie serduszka maluszka to już w ogóle. ah jaka jestem szczęśliwa, oczywiście dzidzia rozwija się prawidłowo. Kolejna wizyta za miesiąc 13 lipca, a 16 lipca umówiłam się z panią doktor na Usg połówkowe. To jest sobota więc mój mąż pójdzie ze mną, po raz pierwszy zobaczy dzidzie i już wtedy upewnimy się na 100% czy siedzi we mnie Emilka 🙂 ale ja czuję że to będzie moja mała księżniczka.


zania to świetne wieści! Miałaś usg tylko przez brzuch czy jeszcze dopochwowo? Zastanawiam się czy mnie jeszcze takei czeka bo podobno ostatnio (14tc) dzidzia odsunęła się od powłok brzusznych i lepiej było widać dopochwowo. Zastanawiam się czy jak teraz pójdę (18tc) to też będzie mnie męczył tą metodą.
Jesli będę miała dziewczynkę to też Emilkę 🙂 Ale coś mi się wydaje że raczej mieszka we mnie Paweł Junior 😆


MonaLoa ja nie miałam toksoplazmozy mimo że zawsze u nas były koty, psy, chomiki, białe myszki, króliki itd i to nie takie domowe tylko biegające po podwórku bo mój brat zakładał sobie zwierzyniec 🙂 Teraz co miesiac sprawdzam czy tego nie złapałam. Tak bardzo się tym stresuję że zastanawiam czy na toksoplazmoze można się zaszczepić tak jak np na rózyczke? Przed kolejną ciązą chciałabym to zrobić bo jak kolejne 9 miesięcy będę musiała się tak martwić to zwariuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak czytam wasze wpisy i sobie mysle ze rowniez bym chciala by moje malenstwo buszowalo po moim brzuszku jak wasze 🙂, w poniedzialek mamy wizyte wiec moze sie dowiem czy bede miec chlopca czy dziewczynke, jutro polmetek a moj maluch jest naprawde malo ruchliwy.. wogole to mam pytanie czy przybralyscie cos na wadze? bo niestety wskazowka mojej wagi wciaz pokazuje ta sama wage a nawet troszke mniej, pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel dziękuję. Ja w 14 tyg na początku miałam dopochwowo ale było słabo widać i zrobiła mi je przez brzuszek. Teraz po badaniu ginekologicznym powiedziała żebym się ubrała i przestraszyłam się że dziś mi nie zrobi usg, a za każdym razem miałąm robione, ale poprosiła mnie do pomieszczenia obok i ubrana w spodenki miałam robione badanie przez brzuch. Wszystko było dobrze widać więc tobie pewnie też zrobi już przez brzuch, bo nasze fasolki są już na tyle duże, że badanie dopochwowe jest mało skuteczne.
Co do toksoplazmozy ja też nie miałam i martwię się troszkę bo siostra mojego męża (12 lat) ma kota, który cały czas wbiega do domu. Moja gin. powiedziała, żebym unikała kontaktu z kotami to znaczy nie brała na ręce głaskała itp. Trochę to trudne bo ja od zawsze byłam i jestem "kocią mamą", a teraz u mojej mamy w domku są takie małe 4 kociątka i taką mam ochotę je przytulić i pogłaskać ale zdrowie dzidzi najważniejsze. Mój mąż nie pozwala mi nawet na nie patrzeć hehe ale leżą sobie na ganku w koszyku więc jak przechodzę obok to zawsze na nie spoglądam z dala 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie ma się co martwić jak gin nic nie mówi to znaczy że tak ma być 🙂 lepiej mniej przytyć szybciej się da zrzucić... Oczywiście jeśli z maluszkiem wszystko w porządku... Ale oczywiście bez stosowania diet i głodówek bo to może zaszkodzić maleństwu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zwracam uwage na to co jem, tz.jem dużo owoców i warzyw a unikam słodyczy, bo mam tendencje do tycia a po 35roku życia coraz trudniej jest zrzucić kg. oczywiście zdrowie dziecka najważniejsze, przytyłam już 5kg a przy wzroście 160 to widać, bo oprócz brzuszka rosną mi strasznie piersi i uda staja się masywne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Myślę, że żadna z nas się nie głodzi i je tyle ile może i to na co ma ochotę. Na początku ciąży mało jadłam bo po prostu zaraz byłam pełna, nie czułam głodu,odbijało mi się albo mnie mdliło. Teraz mój apetyt rośnie razem z brzuszkiem. Mój mąż myślał, że będziemy mieli synka cały czas mówił "wiem co robiłem" 😜 a dziś po wizycie zadzwoniłam od razu do niego i mówię że prawdopodobnie będziemy mieli córeczkę, a on się bardzo ucieszył. Na koniec powiedział żebym pozdrowiła od niego Emilkę. Tak fajnie było coś takiego po raz pierwszy usłyszeć. Poza tym moje drogie potwierdziło się tylko to co pisałyście. Zaszłam w ciąże w dni bezpłodne a twierdziłyście że wtedy jest większe prawdopodobieństwo na urodzenie dziewczynki, bo plemniki żeńskie dłużej żyją niż męskie!! Więc jesteście genialne brawo dla was !! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...