Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
moja siostra ma 33 lata i za jakies pol miesiaca tez rodzi pierwsze dziecko, duzo przytyła, a zawsze była szczupłą osoba... i tez sie matwi czy zgubi 🙂 🙂 mysle ze po jakims czasie kazda kobieta zrzuci te nadprogramowe kilogramy 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
zuzannaa35 ja rowniez staram sie jesc duzo warzyw owocow juz mniej, na slodycze wogole nie mam ochoty tak samo na mieso ale staram sie jesc chociazby jakas szynke conajmniej raz dziennie. waga sie nie martwie bo zawsze mozna to pozniej zrzucic, no prawde mowiac jestem mlodsza od ciebie ale jesli chodzi o wzrost to cie rozumiem mam 158 cm moje piersi rowniez sa bardzo nabrzmiale a brzuszek prawde mowiac dopiero zaczol sie uwidaczniac jakies dwa tyg temu wiec jest maly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję dziewczynki, gorzej jak za miesiąc się okaże że to nie Emilka a Emil hihi ale moja gin powiedziała że jeśli nie jest pewna w 100% to nie mówi i tylko raz zdarzyło jej się pomylić. Za miesiąc już pewnie wszystkie będziemy wiedzieć płeć naszych skarbów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja niestety byłam cały dzień w pracy. zastanawiam sie co do tych dni płodnych i wynikało by że ja zaszłam w ciąże w dni płodne to powinien byc chłopiec i tak tez mi wstepnie powiedziała w 13tc później miała potwierdzić ale sie obróciło i mam nadzieje ze sie dowiem 27.06 jak ide na wizytę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj, bo ja aż patrzeć na to nie mogę 😜 W ciążę to Wy zaszłyście podczas owulacji, czyli jak najbardziej płodne dni, a jedynie stosunek był przed i zanim jajeczko było gotowe do zapłodnienia, to te męskie plemniki powymierały albo już nie miały siły płynąć 😉

Ale mnie z tą toksoplazmozą pocieszyłyście 🤢 Jejku, mam nadzieję, że jednak ją przeszłam, bo dopiero zacznę się martwić. W ogóle to dlaczego tak późno te badania zlecają, już na początku powinno się je robić!

A ja nie jem tego, co chcę, bo jak mi się czegoś chce, to za chwilę mnie mdli na myśl o tym... Wpadam tylko do kuchni jak czuję głód i łapię coś szybko, żeby za długo tam nie siedzieć- tak najczęściej jest. No i dlatego jeszcze nie przybyły mi żadne kilogramy, za to jak się dziś zmierzyłam to obwód bioder, piersi i brzucha mam prawie taki sam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a z tego co mi wiadomo to toxoplazmozy przejsc nie idzie. miałam i jestem po długotrwałym leczeniu. mnie lekarka kierowała przy pierwszej wizycie na badanie toxo. albo masz przeciwciała i nie chorujesz albo ja masz, nie wyleczysz sie sama. i można kilkakrotnie zachorować, absolutnie nie wolno jeść surowego miesa , nie domytych warzyw ani dotykać kota i nie umyć rąk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam caly czas ochote na pomidora ze smietana i mogla bym je jesc calymi dniami, i prawde mowiac jem je codziennie 😁 ManaLoa ja w 17 tyg rozniez niezbyt dobrze znosilam zapachy potraw jadlam wszystko z zatkanym nosem gdyz inaczej poprostu sie nie dalo, naszczescie przeszlo mi i teraz jem wszystko na co mam tylko ochote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania_xx napisał(a):
a z tego co mi wiadomo to toxoplazmozy przejsc nie idzie. miałam i jestem po długotrwałym leczeniu. mnie lekarka kierowała przy pierwszej wizycie na badanie toxo. albo masz przeciwciała i nie chorujesz albo ja masz, nie wyleczysz sie sama. i można kilkakrotnie zachorować, absolutnie nie wolno jeść surowego miesa , nie domytych warzyw ani dotykać kota i nie umyć rąk



tak sie zastanawiam... ja wogole nie mialam takiego badania 😮 czy powinnam sie o nie upomniec mojego gina?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja po pierwszej wizycie miałam skierowanie na badanie w kierunku toksoplazmozy, a że wyszło mi, że jej nie przechodziłam to będę miała to badanie robione jeszcze dwa razy. ManaLoa może się nie fachowo wyrażamy bo wiadomo, że w ciąże się zachodzi wtedy gdy są dni płodne. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka! a kto powiedział, że od głaskania kota ma się toxo??? raczej z nieprzestrzegania higieny! niemycia warzyw i owoców, jak również jedzenia surowego mięsa. a koty? właśnie taki jeden przystojniak siedzi mi na kolanach. Mój gin dokładnie mnie wypytał o to, czy kot wychodzi, kto czyści kuwetę, jak często ją myjemy itd. Uważa, że nie ma zagrożenia, ale ja sama robię toxo dla spokojnego snu. Do tej pory robiłam na samym początku ciąży i miesiąc temu. Oba wyszły negatywne, więc nie ma obaw! Dodam, że moje kocisko nie wychodzi na dwór (chyba że wypadnie przez balkon), nie jada surowego mięsa (bardzo rzadko) i tylko ja czyszczę mu kuwetę. Za to robię to codziennie, bo bakterie toxo są obecne w kale po 24 godzinach. Mało tego: im starsza ciąża, tym ryzyko zarażenia jeśli nawet wzrasta, to ma mniejsze znaczenie dla dziecka. Nie prowadzi sie nawet żadnego leczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jadwiga-roza napisał(a):
ania_xx napisał(a):
a z tego co mi wiadomo to toxoplazmozy przejsc nie idzie. miałam i jestem po długotrwałym leczeniu. mnie lekarka kierowała przy pierwszej wizycie na badanie toxo. albo masz przeciwciała i nie chorujesz albo ja masz, nie wyleczysz sie sama. i można kilkakrotnie zachorować, absolutnie nie wolno jeść surowego miesa , nie domytych warzyw ani dotykać kota i nie umyć rąk



tak sie zastanawiam... ja wogole nie mialam takiego badania 😮 czy powinnam sie o nie upomniec mojego gina?

w mojej przychodni (NFZ) badanie na toxo jest płatne niezależnie od tego czy masz skierowanie czy nie. Zrób IgM i IgG - u mnie koszt takich badań 61 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie chodzi by kot nie jadł surowego mięsa tylko my np. tatar metki kiełbaski surowe wędzone. jeśli twój kot nie ma toxo i nie wychodzi na dwór nie ma styczności z innymi zwierzętami to nie masz jak zachorować. no chyba że w tej kuwecie po 24godz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ponad 20 stron do nadrobienia 😁 🙃 Szalejecie dziewczyny!!!
Chciałam poinformować, że jest już nas 50 !!!!!]
Witam nowe dziewczyny na forum 🙂
Judzia najlepszego z okazji imienin.
Hbs mialam na poczatku robione i wyszlo ok.
Zania gratuluje córci 😉
Ja od poczatku przytyłam prawie 5 kg. W moje spodnie juz sie nie mieszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie mam kota, tylko poprostu mam czasto stycznosc z tym zwierzeciem ale nikt mi niemowil o jakimkolwiek zagrozeniu zwiazanym z nim, niestety nie jestem wstanie wypytac wszystkich wlascicieli owych kociakow o to czym sa karmione czy tez wychodza na zewnatrz gdyz poprostu niemam z nimi juz kontaktu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...