Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mdg87 napisał(a):
Tak przeglądałam tabelki z innych miesiecy 2011 i okazuje sie,że "nasz" listopad bedzie najbardziej "owocny". W innych miesiacach jest najwiecej okolo 30 osob. Także poszalelismy w lutym i marcu 😆 🤪

no czyli potwierdza się moja teoryjka: wielkie G w telewizji, zimno, ciemno, przytulnie 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Uwaga melduję się!
Dzisiaj Kubuś zapodał pierwszą serie nieśmiałych kopniaków!!! i to w 100% on! Teraz już wiem co to kopniaczki, co prawda delikatne ale już wyraźne na tyle żeby je czuć poczas ruchu. Od rana mnie tak coś tykało, ale nie byłam pewna bo byłam ''aktywna'' a jak przystawałam na chwile to cisza. Potem jak włączyłam odkurzacz to też, znów przystałam i znów cisza.. Ale jak się położyłam o 16.00 to już nie miałam wątpliwości! Tak się ciesze!!!

A swoją drogą to dziś mamy całkowite zaćmienie księżyca 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zania to chyba jesteśmy we 2 z całej 50tki które nie mamy przeciwciał na toxoplazmoze. Mam nadzieję że uda nas się dociagnąc do końca ciązy bez niej. Lekarz dla uspokojenia powiedział mi ze to musiałby byc jakis ewenement gdybym złapała to akurat teraz skoro przez 26 nie uwazajac na nią specjalnie nie złapałam jej.

Dużo nas i bardzo dobrze. Ja znam jeszcze 3 dziewczyny które maja termin na listopad a nie dołączyły do nas. Na pewno jest nas duuuużo więcej 🙂

Miłego dnia, ja jeszcze powtórzę co zdążę i lecę na egzamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel, dokładnie to samo pomyślałam chwilę wcześniej czytając Twój post, co Ci lekarz powiedział 🙂 Przez tyle lat nic i tu nagle... a niby czemu? 😉

Luty/marzec przecież jeszcze tak zimno było, gdzie normalnie już powinna wiosna się pojawiać... Wcale się nie dziwię, że nas tyle jest 😜

Zbieram się do ginki, pa pa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Czytam jak bardzo niektóre z was obawiają się toksoplazmozy i aż mnie ruszyło i siegnełam swoją pracę magisterskążeby przypomnieć sobie ten temat. W Zakładzie Higieny Weterynaryjnej w Poznaniu i z moich badań własnych przebadane było ponad 300 kotów i stwierdziliśmy słownie ZERO przypadków pojawienia się pierwotniaka toksoplasma gondi w kale kotów, przy różnej ilości innych pasożytów np. toxocara cati. Także mój wniosek - nie jest tak źle i nie ma co panikować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdg87 napisał(a):
Tak przeglądałam tabelki z innych miesiecy 2011 i okazuje sie,że "nasz" listopad bedzie najbardziej "owocny". W innych miesiacach jest najwiecej okolo 30 osob. Także poszalelismy w lutym i marcu 😆 🤪

w końcu walentynki i dzień kobiet 🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
Zania to chyba jesteśmy we 2 z całej 50tki które nie mamy przeciwciał na toxoplazmoze. Mam nadzieję że uda nas się dociagnąc do końca ciązy bez niej. Lekarz dla uspokojenia powiedział mi ze to musiałby byc jakis ewenement gdybym złapała to akurat teraz skoro przez 26 nie uwazajac na nią specjalnie nie złapałam jej.

jesteśmy we trzy 🙂 ja też nie mam przeciwciał, mimo posiadania własnego kociaka (Józka) od 3 lat i w dzieciństwie też mieliśmy w domu (Jacka), a w między czasie jakieś gryzonie i psa. I w sumie NIGDY nie uważałam tak jak teraz, buziaki były, nie raz pewnie zapominałam o umyciu rąk, owoce też się spod drzew jadło i....nic. Ale już za tydzień u mnie półmetek-miejmy nadzieję, że się nic nie przypałęta. A post o "beztoksoplazmowych" kotach bardzo pozytywnie nastraja, co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry kobitki!! 🙂
my juz sie najedlismy, a teraz caaaaały dzien do lezenia i odpoczywania 🙂 (jak zwykle 🙂)


a i ja jeszcze nie maiłam zleconych badan na toxo... mysle ze mi da jak do niego pojde 🙂 z reszta mi to nie jest bardzo potrzebne, bo kota nie mam, a od psa tosie chyba nie zaraze, c nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Żartujecie ?? nie miałyście Toxo ?? w książeczce badeń jest to bad obowiązkowe. Zarazić nie tylko mozna sie od kota, ale też od surowego mięsa. wiecie jakie są konsekwencje nie leczonej Toxo ??.. załamałam się czytając to..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jesteś w 20 tyg ciaży, pierwsze toxo robi się w 12 tyg... Nie wiem jak to możliwe ze lekarz nie skierował Cię na te badania.. Ja jestem w 17 a juz miałam 2 razy - to obowiązkowe badania. Nie tylko ja miałam tak,moja bratowa 2 lata temu, i jej siostra na równi ze mną teraz- tak samo. Jej wyszło ze ma toxo- ale naszczęście dało sie jeszcze uratować wszystko. Zrób sobie te badania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki, wybierając imiona, patrzyłyście na charakterystykę osobową? w sensie jakie cechy charakteru mają osoby noszące to imię? czy w ogóle Was to nie interesowało?

patrząc na charakterystykę osobową mojego imienia i imienia mojego męża, to wszystko się zgadza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oto lista podstawowych, a zarazem niezbędnych badań i czynności, które wykonuje się w przebiegu ciąży:
• w normalnie przebiegającej ciąży kontrolne wizyty lekarskie powinny odbywać się do końca siódmego miesiąca - co 4 tygodnie, a w ósmym miesiącu - co 2 tygodnie, w ostatnim miesiącu - co tydzień;
• oznaczenie grupy krwi i czynnika Rh - na początku ciąży;
• testy na poziom hormonów związanych z ciążą (estriol, hCG i AFP - ich nieprawidłowe wyniki mogą świadczyć o zwiększonym prawdopodobieństwie wystąpienia nieprawidłowości zwanej "zespołem Downa");
• badania serologiczne OWA (WR - w kierunku kiły) i HBS (w kierunku żółtaczki zakaźnej) - na początku ciąży oraz po 35. tygodniu ciąży;
• cytologia i stopień czystości pochwy - na początku ciąży;
• badanie ogólne moczu - przed każdą następną wizytą;
• morfologia krwi - przed każdą następną wizytą;
• poziom glukozy we krwi - na początku ciąży;
• pomiar ciśnienia krwi - podczas każdej wizyty;
• pomiar masy ciała - podczas każdej wizyty;
• badanie przez pochwę - podczas każdej wizyty;
• ocena czynności serca płodu - od trzeciego miesiąca ciąży, podczas każdej wizyty;
• badanie USG - w większości przypadków uzasadnione jest wykonanie nie więcej niż trzech badań w ciągu ciąży: w 10. - 12., 19. - 22. oraz po 30. tygodniu ciąży;
• kobiety z ujemnym czynnikiem Rh powinny wykonać badania w kierunku przeciwciał anty-Rh D pod koniec 4. miesiąca ciąży;
• w siódmym miesiącu zalecane jest wykonanie u wszystkich kobiet tzw. testu obciążenia glukozą, celem wykluczenia cukrzycy u ciężarnych;
• badania kardiotokograficzne (KTG) - wykonuje się pod koniec ciąży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...