Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
tylko my mielismy placic za swoje bierzace rachunki.. a tu nas w czerwcu nie bylo 3 tyg. i powiedziala nam ze rachunki w miesiacu czerwcu wyszly 500 zl 😮 no nie powiem wkurzona jestem bardzo.... i sie uspokoic nie moge.. ale zalatwie to jakos... bedzie dluga rozmowa... ojjj bardzo dluga

na polowkowym pani doktor powiedziala ze chlopiec... jednak hmmm nastepne usg dopiero gdzies kolo 30 tyg wiec musze poczekac by sie dowiedziec w 100 procentach 🙂 jednak ciekawe czy bedzie niespodzinka przy porodzie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

jadwiga-roza mam nadzieje ze to sie jakos wyjasni, ale skoro wlascicielka nie wziela pieniedzy od poprzednikow za przyszle duze rachunki to pewnie larwo nie odpusci.

mnie ostatnio martwi ze sie przemeczam i duzo dzwigam, np. 5 litrowy garnek z woda, 3-4 kg zakupy, czy to Waszym zdaniem duzo? bardzo uwazacie na to co podnosicie? ja mam straszne obawy jak mi sie to zdarza a ostatnio codziennie ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):


mnie ostatnio martwi ze sie przemeczam i duzo dzwigam, np. 5 litrowy garnek z woda, 3-4 kg zakupy, czy to Waszym zdaniem duzo? bardzo uwazacie na to co podnosicie? ja mam straszne obawy jak mi sie to zdarza a ostatnio codziennie ;(


Mi się często zdarza, że noszę za dużo, ale czasami trzeba podnieść, przenieść lub np. posadzić na ubikacji Ulkę a ona waży ok. 13 kg, bezpiecznie jest do 5 kg - o ile mnie pamięć nie myli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny zakaz dźwigania w ciąży takich ciężarów!

Błagam Was od tego są wasi mężczyźni, nawet sąsiada trzeba poprosić. Takie dźwiganie powoduje to że skraca się szyjka macicy. Znam cztery takie przypadki wśród bliskich osób. Torebka, najwyżej lekkie zakupy i nic więcej !!! I nie ma że nie ma kto zabrać, ktoś na pewno się znajdzie.
Po co mieć problemy ??
Oszczędzać się !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
jadwiga-roza mam nadzieje ze to sie jakos wyjasni, ale skoro wlascicielka nie wziela pieniedzy od poprzednikow za przyszle duze rachunki to pewnie larwo nie odpusci.

mnie ostatnio martwi ze sie przemeczam i duzo dzwigam, np. 5 litrowy garnek z woda, 3-4 kg zakupy, czy to Waszym zdaniem duzo? bardzo uwazacie na to co podnosicie? ja mam straszne obawy jak mi sie to zdarza a ostatnio codziennie ;(


Ja nosze czasami codziennie 10kg bratanice i nic mi nie jest, nie moge sie opanowac zeby jej na rece nie wziac, jest taka slodka.
I jak to zona-polka codziennie z ciezkimi zakupami do domu wracam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mia7 a co do dzieci to rozumiem, że to jest sytuacja ale bez wyjścia.

A co to za dziwny stereotyp, że Matka Polka musi z siatami chodzić 😉.



Ja może jestem przewrażliwiona z powodu problemów, które miałam na początku i wszyscy na mnie krzyczą jak wykonuję cięższą pracę fizyczną. Tak naprawdę teraz gotuję, sprzątam po posiłkach, czyszczę łazienki,poprasuje sporadycznie. Jak robię coś ponad to mój mąż mi taki opiernicz daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mia7 ja rowniez nieodpuszcze.. hmm nie wydaje mi sie by zglosila urzedowi skarbowemu ze wynajmuje mieszkanie... zawsze mozna wejsc na droge sadowa.. jesli chodzi o ciezary to ja rowniez codzinnie nosze zakupy wynosze smieci, zbytnio nie zwracam na to uwagi ale rowniez staram sie nie przeciazac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja staram sie nie dźwigać ale nie zawsze sie udaje. Ale normalnie wiecie co?- dzisiaj przyszla moja kolezanka do pracy( nie widzialysmy sie 3 tygodnie) i powiedziala ze brzuch mi sie strasznie obnizyl normalnie a mnie az przerazenie doapdło- odrazu milion mysli tych najgorszych. 😲 😲 😲 😲 😲 😲
Az jak wrocilam do domu to maz mi zrobil zdjecie i zaraz je tu wrzuce napiszcie co wy myslicie.
Przeciez to jeszcze nie pora jeszcze 3.5 miesiaca 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam serdecznie!! 🙂 🙂
piekny dzień dziś mam 🙂 słonecznie wręcz upalnie, a ja siedze w wtakim burdelu (malowanie mieszkania 🤢 ) że aż mi sie niedobrze robi!! 😠

jadwiga-roza!! nie daj sobie w kasze dmuchac!! trzeba sie zawsze kłócic o swoje z takimi wrednymi ludźmi! pokaż, że nie z Tobą takie numery 😉

a co do dźwigania, to nie nosze zbyt wiele, ale za to czasem mam taki dzień ze ciagle jestem na nogach i nie mam czasu sie położyc, ale daje sobie rade 🙂 nic mi sie ne dzieje, do kibelka nie chodze często (nawet w nocy tylko co najwyżej 1 raz) nogi mi nie puchną i ogólnie sie świetnie czuje więc w ciąży moge byc cały czas 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzia_m3 staram się jak mogę ale ciągle coś się znajdzie zbyt cieżkiego w domu. Garnek z wodą staram sie przesuwać po blacie zanim postawię na kuchence albo nalewam wodę mniejszym kubeczkiem żeby zapełnić jakiś duży garnek np. na makaron. Ale za zakupami to ciągle coś za dużo wezmę bo w końcu mleko, cukier i woda i to już ma ponad 3kg. Żałuję że mój mąz wychodzi o 7 a wraca późno w nocy i nie ma kiedy pójść na zakupy. Czasem w weekend się uda wyskoczyć na większe zakupy ale zawsze się o czymś zapomni albo zabraknie w tygodniu no i tak dźwigam codziennie siaty.
zjadłam dzisiaj obiadek po czym się połozyłam i Maleństwo tak zaczęło kopać że raz to aż złapał mnie taki ból jakby skurcz jak uderzyło. Jak przykładałam rękę to w nią uderzało. Niesamowite uczucie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ella1 jak dla mnie brzuszek masz mega duży i śliczny. Ja nie mam nawet 1/3 Twojego i mój zaczyna się od spojenia łonowego, więc jeszcze niżej niż Twój. Wydaje mi się że powiększył Ci się niżej i dlatego koleżance tak się wydaje. Wcześniej mógł być mniejszy i dlatego nie było tego tak widać! Nie sądzę żeby to był obnizony brzuszek, raczej jeszcze nie wypełniła się góra! Nie ma się czym martwić. Może koleżance się tak wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bosheeeeeeee 😁 ale ja dziś zakręcona jestem................

właśnie się skapnęłam że rano jak była dyskusja o sytuacji Jadwigi - róży w związku z rachunkami to ja sobie ubzdurałam że odpowiadam na posty Judzi.... Matko jedyna nawet nie wiem jak to się stało... Za co przepraszam obie forumowiczki 😆

Ella brzunio śliczny... aż męża wołałam pokazać jaki fajowski... jakbyś piłkę włożyła pod bluzkę taki krąglutki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się dziś narobiłam.... piekłam jagodzianki - wyszło aż 15 sztuk... nie wiem kto to będzie jadł... zawiozę jutro troszkę mojemu Tacie on na pewno wetnie ze smaczkiem... 😆

Na obiad zrobiłam spaghetti z kurczakiem - pierwszy raz sos sama robiłam i był najlepszy na świecie - nie taki jak ze słoika... aż Mężuniowi mojemu bardzo smakował a nie jest fanem spaghetti 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
judzia napisał(a):
Cherry!! ale jesteś zakręcona!! 😁 😁
hihihi 🙂 przepraszam, ale troszke sie z Ciebie pośmiałam 😁 😁
mnie nie masz za co przepraszac, ja sie nie gniewam 😉


spoczko ale do tej pory nie wiem jak to się stało 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry wyslij chociaż jedną jagodziankę do Krakowa pliss
ja dziś gotuję buraczki, będą jutro do obiadu. Zaplanowałam też sałatkę z tuńczykiem, chyba w ciąży można?
A tak swoją drogą to ja się zastanawiam co mnie czeka jak moja pociecha będzie rosła... zupki, przecierki, słoki będzie trzeba zacząc robić, piec ciasta itp. póki co zyłam takim studenckim jedzeniem na szybko, ale dla dzidzi będzie się trzeba postarac.
Dzidzia nadal kopie, co chwilę... czy to dlatego że zaczął się 21 tydzień? Nie ważne czy stoję czy leze, czy nalewam wodę czy robię zakupy kopie i kopie... rozbrykał się za wszystkie czasy. Mam nadzieje że duża aktywność Maluszka nie oznacza nic złego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuski!
Ja na wysokich obrotach ciagle- wczoraj odwiedzalismy znajomych z 3 tyg coreczka wazaca po porodzie 2100g a teraz juz 2600g - kryszynka taka ze szok!!! moja Mia byla wieksza po porodzie niz Olivka po 3 tyg... ale slodziachna jak nie wiem 🙂
Dzis odwiedzila mnie bratowa z coreczka tylko 5 miesiecy mlodsza od Mii - poszlysmy do centrum zabaw na kulki ,slizgawki i inne wyczyniiasy - nawyginalam sie i nabiegalam za dziewczynkami ehhhhhhhhh.... jutro lece do kolezanki z miesiecznym synkiem i pewnie tez wybierzemy sie na mega spacer........

Ellla - brzuchol swietny!! a jaki juz duzy 🙂 - jakby ocenialy nasze babcie - to ksztal na chlopca 🙂

Co do dzwigania to ja sie nie oszczedzam, codziennie muszep odniesc, przeniesc moja 12kg corcie ale chyba juz moj organizm sie do tego przyzywczail... oczywiscie jak tylko moge prosze o wykopnywanie ciezkich zadan mojego P a on mi nie odmawia . 😜

Za tydzien w srode lece do PL 🤪 szykujcie tam dla nas ladna pogode 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny dzięki za opinie na temat brzuszka 😘 😘- juz mi lepiej 🙂
Ale mowie Wam jakaś strasznie przewrażliwniona jestem- ktoś coś powie a ja wszystko do siebie biore 🤨 i to oczywiscie wszystko co negatywne.
Na poprawienie humoru zajadam prażynki o smaku cebulowym mniaaaaam jeszcze troche i paczka sie skonczy 🙂 Jestem w trakcie układania puzzli z koleżanką jeszcze troche i skonczymy- 2000 bedzie ułożone 🙂a wy co porabiata??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...