Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A ja nie mam żadnych z objawów które opisujecie.... Mam bóle ale chyba odczuwam je inaczej niż Wy.... Są to mocne kłucia - no zakują ale czy to ból? Mam bóle jak na miesiączkę ale mnie nie powala do łóżka czy też nie zmusza do wzięcia no-spy. Brzuch mi czasami twardnieje ale jakoś mi to nie przeszkadza.... Tak samo te skurcze no są i co tez da się przeżyć. Chyba jestem jakaś inna!

😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cherry! mnie te moje bóle jakby okresowe lub stawianie się brzucha też nie bardzo bolą, są mało przyjemne, ale posiedzę, poleżę i jest lepiej. Nic nie biorę, bo nie lubię zatruwać mojej wątroby 🙂 A teraz znowu mnie mały naciska na dole : A wiecie, że pielęgniarka od ktg nauczyła mnie wyczuwać dokładnie główkę? ale fajne uczucie 🙂
Lala! oby Twoje słowa się sprawdziły! Jutro zarządzam porządki! Generalne! Ale przedtem na mocz i krew skoczę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
Gosia ja mam dokładnie tak samo! posiedzę, pokręcę się i przejdzie. Jednak zastanawiłam się czy ze mną jest okej. Bo tu tyle piszecie że bardzo boli to sobie myślę chyba jakaś inna jestem... 😁 😁 😁

a ja sobie to tłumaczę wysoką tolerancją na ból 🙂 poród miałam szybki i lekki w sumie, więc może i Was to czeka? Tego życzę wszystkim brzuszkom 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wlasnie odebralam lozeczko... jestem mega szczesliwa! jutro jade wymienic materacyk do niego bo sie okazal zly 🤢... no ale wkoncu mam lozeczko ! 😁 😁

gosiu mi tez wylecial czop i byl wlasnie taki jak opisujesz, w szpitalu rowniez mowili ze moze byc zabarwiony tak jak ktoras z was napisala... przepraszam ale juz nie pamietam kto ☺️...
i jestem bez niego hmmm juz 5 dzien i nadal nic... aaa jeszcze trzy dni po wylatywaly resztki tego czopu..

a te literki naprawde sa cudowne.. szczerze sie zastanawiam nad nimi.. tylko hmm czy zdaze... ?
kurcze rowniez moj synek nie bedzie miec pokoju jedynie kacik w naszym, jednak zastanawiam sie by jakos odznaczyc jego kacik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejciu gosiaq ja tez juz nie swiezynka w tych sprawach ale zap ierwszym razem tez czopa swojego nie widzialam, wiec dalas mi do rozmyslan jak to "cos" moze wygladac...
co do boli porodowych mowi sie, ze te co mialy bolesne okresy maja bardzije bolesne porody np. jezeli na okres bolaly mocno okolice ledzwi i nerek to niestety duze prawdopodobienstwo jest boli krzyzowych podczas porodu... Jesli zas okresy byly lagodne i malo bolesne to i porody bede mniej... Tak kiedys poczytalam i po rozmowach ze znajomymi, ktore urodzily doszlysmy do podobnych wnioskow... Ja mialam bole krzyzowe podczas porodu z Mia bardzo podobne do okresowych tylko duzo mocniejsze - pewne w tej ciazy tez mnei to czeka - juz sien ie moge doczekac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał(a):
jejciu gosiaq ja tez juz nie swiezynka w tych sprawach ale zap ierwszym razem tez czopa swojego nie widzialam, wiec dalas mi do rozmyslan jak to "cos" moze wygladac...
co do boli porodowych mowi sie, ze te co mialy bolesne okresy maja bardzije bolesne porody np. jezeli na okres bolaly mocno okolice ledzwi i nerek to niestety duze prawdopodobienstwo jest boli krzyzowych podczas porodu... Jesli zas okresy byly lagodne i malo bolesne to i porody bede mniej... Tak kiedys poczytalam i po rozmowach ze znajomymi, ktore urodzily doszlysmy do podobnych wnioskow... Ja mialam bole krzyzowe podczas porodu z Mia bardzo podobne do okresowych tylko duzo mocniejsze - pewne w tej ciazy tez mnei to czeka - juz sien ie moge doczekac 😉


Kukunari ja przy pierwszym porodzie miałam krzyżowe, przy drugim brzuszne także nie ma reguły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martka3 napisał(a):
kukunari napisał(a):
jejciu gosiaq ja tez juz nie swiezynka w tych sprawach ale zap ierwszym razem tez czopa swojego nie widzialam, wiec dalas mi do rozmyslan jak to "cos" moze wygladac...
co do boli porodowych mowi sie, ze te co mialy bolesne okresy maja bardzije bolesne porody np. jezeli na okres bolaly mocno okolice ledzwi i nerek to niestety duze prawdopodobienstwo jest boli krzyzowych podczas porodu... Jesli zas okresy byly lagodne i malo bolesne to i porody bede mniej... Tak kiedys poczytalam i po rozmowach ze znajomymi, ktore urodzily doszlysmy do podobnych wnioskow... Ja mialam bole krzyzowe podczas porodu z Mia bardzo podobne do okresowych tylko duzo mocniejsze - pewne w tej ciazy tez mnei to czeka - juz sien ie moge doczekac 😉


Kukunari ja przy pierwszym porodzie miałam krzyżowe, przy drugim brzuszne także nie ma reguły


o dzieki, dzieki za pocieszenie 😁 bede zyc ta nadzieja do samego porodu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari! no dla mnie ten czop to też zagadka 🙂 ale wydaje mi się, że to był jego kawałek po prostu. Póki co, nic się nie dzieje, więc nie ma co panikować 🙂 na dwór chodzę z mężem, a jeśli już sama to obowiązkowo z komórką i kartą ciąży w torebce, więc wszystko pod kontrolą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie z tymi okresami było różnie.... Na samym początku bywały bolesne i pamiętam takie bardzo bolesne dwa razy.... Potem uregulowałam sobie miesiączki tabletkami anty i przy używaniu tamponów nic nie czułam! Gdyby nie konieczność zmiany "korka"chyba bym nie wiedziała że mam okres. No czasami zabolało ale tylko w pierwszy dzień.... Jak byłam przemęczona to bolało bardziej ale nie było tragediii..... Z resztą fenomenem u mnie jest to że okres dostałam bardzo późno bo dopiero jak miałam 16 lat ! Mama juz mnie chciała do lekarza z tym problemem prowadzić.... tym wieku nie które babeczki zostają matkami a ja wtedy dopiero zaczęłam miesiączkować!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
U mnie z tymi okresami było różnie.... Na samym początku bywały bolesne i pamiętam takie bardzo bolesne dwa razy.... Potem uregulowałam sobie miesiączki tabletkami anty i przy używaniu tamponów nic nie czułam! Gdyby nie konieczność zmiany "korka"chyba bym nie wiedziała że mam okres. No czasami zabolało ale tylko w pierwszy dzień.... Jak byłam przemęczona to bolało bardziej ale nie było tragediii..... Z resztą fenomenem u mnie jest to że okres dostałam bardzo późno bo dopiero jak miałam 16 lat ! Mama juz mnie chciała do lekarza z tym problemem prowadzić.... tym wieku nie które babeczki zostają matkami a ja wtedy dopiero zaczęłam miesiączkować!


ja tez tak pozno dojrzalam w tym wzgledzie... 😁
moze tez pozno zaczniemy przejrzewac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
Bulhakova napisał(a):
ojej... to trzeba gdzieś obejrzeć...? no nie wiem... ja to obrzydliwa jestem...
Może jutro, bo będe miała koszmary...


w gooogle wstukaj czop śluzowy i kliknij na górze grfika - pokaze Ci obarzy dla tego zjawiska 😁 😁 😁


taaa.... już się cofnęłam i przeczytałam, że to tak trzeba zrobić... nie wpadłabym na to - Wy to jednak harcorowe jesteście 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...