Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam zajęcia codziennie na uczelni i jeszcze praktykę, ale na szczęście na miejscu. Niebawem ruszam na badania dzieciaków do pracy magisterskiej, bo czas nagli, a w pażdzierniku może mi już brzuszek przeszkadzać zmieścić się przy przedszkolnym stoliczku 🙂 Ale nic mi się nie chce, jak pomyslę o zbliżających się egzaminach to troszkę się przerażam.

Miałam iść na wizytę do ginekologa 6 maja ale chyba pójdę dopiero 13 maja żeby zrobić od razu badanie genetyczne. Czy któraś z Was już je robiła i wie jak się do tego przygotować i jak ono wygląda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam dziewczyny
Dawno mnie nie było. Ja będę miała robione w sobotę usg genetyczne. moja lekarz mówiła że to jest takie normalne usg tylko że troszkę dłużej trwa. Trochę się martwię bo od 3 dni dopadło mnie przeziębienie., katar i gardło rano boli. Wiecie może jak się pozbyć kataru zatokowego, który jest strasznie męczący. Z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od samego poczatku ciązy biorę Feminatal 1 z zalecenia lekarza do końca 12 tyg. W drugim trymestrze chyba się przerzuce na Prenatal Classic. Na każdej wizycie lekarz mnie dopytywał czy biorę witaminy ale niektórzy zalecają jedynie kwas foliowy. Czy brałyście go te zalecane 3 miesiące przed ciązą, bo ja dopiero od miesiąca w którym zaszłam w ciąze i troszkę mnie to martwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W sumie to nie wiem czy dopochwowe czy nie. Do tej pory takie miałam ale prawie kończę 12 tydzień to myślę że już po brzuszku można będzie coś zobaczyć. Mam mieć chyba to usg na sprawdzenie tych wszystkich wad. musi być dobrze 🙂 I niczego się nie bój naprawde lekarze nie zrobią nam krzywdy Są po to by pomóc 🙂 i wiedza co robią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuchatki 🙂 dawno mnie nie było - ciągle brak czasu ... ale następny tydzień mam luźny , wzięłam krótki urlop żeby troszkę odpocząc 🙂 ja tez juz grubaśna jestem i to baaaardzo 😁 109 cm obwód pasa , przytyłam już 11 kg 😞 - pewnie pobiję rekord z poprzedniej ciązy gdzie przytyłam 30 kg ... 😞 martwi mnie to bo wcale sie nie objadam za to piję non stop i puchnę jak balonik ... noszę tylko ciuszki ciążowe bo nie wchodzę już od dawna w normalne - miałam rozmiar 38 , jutro rano odbieram wyniki badan - oby były dobre bo te tycie mnie martwi 😞 nikt mi nie wierzy że mam termin na listopad 😞

a odnośnie witamin biore tylko folik - tak kazała gin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sobie zamówiłam spodnie ciążowe, bo moje strasznie mnie gniotą co powoduje mdłości oraz ból brzucha, więc wolę nie ryzykować.

Co do USG genetycznego wiecie czy na badanie krwi trzeba być nadczo?

co do leczenia kataru zatokowego ja miałam na początku ciąży inie ryzykowałam z żadnymi tabletkami, raczej wygrzanie się, nie przeziębianie i herbatki. Trochę się męczyłam ale obeszło się bez lekarstw.

co do witamin biorę feminatal i do tego folik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
queen napisał(a):
Witam dziewczyny trochę mnie tu nie było i tyle stron do czytania.
U mnie różnie, strasznie boli mnie brzuch - tak ciągnie, ciężko mi się w nocy z boku na bok przewrócić, w dzień też pobolewa, przy kichaniu czy śmianiu się. Mam nadzieję, że tak jak mówicie to nic poważnego.
Co do ćwiczeń to świetny pomysł i ja się piszę !!!!


odnośnie tego uczucia ciągnięcia po bokach - choć boli jak cholera aż łzy w oczach stają to jest prawidłowy objaw wzrostu macicy - więzadła się naciągają 😞 potrafi mnie to w nocy zerwać jak nieświadomie przez sen przewracam sie na 2 bok 🤢 ehh jak czuję że będę kichać to kulę się i łapię za brzuch - koszmarne ale całkiem prawidłowe .... musimy to przetrwać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem dziewczyny czy już kiedyś spotkałyście się z tą tabelką, można na niej sprawdzić czy urodzi się syn czy córka, sprawdzałam parę koleżanek, które już mają dzieci i moją mamę i wszystko się zgadzało. Mam nadzieję, że u mnie też się sprawdzi, bo wychodzi syn, a mąż tak o nim marzy. Ale zobaczymy jak wyjdzie w praktyce 🙂
Jak korzystać z tabeli: W pionie szukamy nasz wiek, z tym że, liczą się skończone a nie rocznikowe lata, czyli np. mamy maj , a 24 urodziny są we wrześniu ,to w tabeli szukamy 23. A w poziomie przewidywany miesiąc poczęcia.

W poziomie od 1-12 miesiąc poczęcia
w pionie -wiek matki




? - prognoza bardzo niepewna

c - córka

s - syn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewuszki 🙂

do usg genetycznego raczej nie trzeba sie przygotowywac - co najwyzej umyc , ubrac i pojsc na owo badanie 😉 Wlasciwie wykonywane jest juz USG przez powloke brzuszna ale czasem dla lepszej widocznosci lekarze robia USG dopochwowe...Badania krwi lepiej robic na czczo oczywiscie jesli mamy takowe badania z samego rana a nie pora popoludniowa- przeciez nie bedziemy sie glodzic caly dzien 😉 Choc tutaj w Irlandii nie trzeba byc na czczo o zadnej porze. Na 100% badanie z glukoza (poziom cukru) trzeba robic na czczo aby nie zawyzac wynikow poprzednio zjedzonym posilkiem.

Witaminy biore Vita-miner prenatal Vita-miner (sklad ten sam co fembion a jest go wiecej i jest tanszy - mniej popularny - mozna go brac przez cala ciaze i okres karmienia, biore rowniez kwas foliowy 🙂 Jest taki duzy wybor witamin dla ciezarnych w aptekach, ze mozna oszalec. Aptekarka polecila mi vita-miner ze wzgledow na ten sam sklad a nizsza cene jak karmilam piersia i jestem zadowolona - jem go do teraz 🙂 Po ukonczeniu I trymestru w pierwszej ciazy jadlam kompleks witamin Feminatal 400 Metafolin + DHA Feminatal Sa dobre ale cena za 30 tabletek jest duza moim zdaniem bo okolo 55zl
Patrzac na okres calej ciazy - 9 miesiecy i teoretyczne karmienie +/-6miesiecy = 15miesiecy X okolo 55zl (za te drozsze)... rachunek jest prosty= 825 zl na same witaminy. Nie jestem zdania zeby oszczedzac na witaminach -o nie! Ale skoro za ten sam sklad moge zaplacic mniej (bo jest mniej rozreklamowany) to czemu nie - i dalam sie skusic 🙂 Przy dzidzi i tak jest mega wydatkow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
qeen - 🙂 jasne że znam - to chiński kalendarz płci - cyt : Kalendarz chiński został pochowany w grobowcu ponad 700 lat temu w pobliżu pekinu. Teraz możemy go oglądać w Instytucie Nauk w Pekinie

Wiele osób go nie traktuje poważnie, ale statystyki, które zostały przeprowadzone w USA pokazują, że jego skuteczność osiąga 85%. Naprawdę warto skorzystać z kalendarza bo nic nie stracimy, a możemy znacznie więcej zyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari - święta racja skoro skład ten sam to jaki ma sens przepłacanie 😜 a dzieciaczki to żywe skarbonki więc trzeba sie uczyc gospodarowac gotówką rozsądnie 😁 przyda sie ta umiejętnośc na całe lata 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny czy jak w tabletkach (ja biorę femibion) jest tyle samo kwasu foliowego co w jednej tabletce kwasu to chyb anie muszę brać kwasu dodatkowo??? Wiem że pytanie głupie ale piszą dziewczyny, że biora to i to więc już sama nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny czy jak w tabletkach (ja biorę femibion) jest tyle samo kwasu foliowego co w jednej tabletce kwasu to chyb anie muszę brać kwasu dodatkowo??? Wiem że pytanie głupie ale piszą dziewczyny, że biora to i to więc już sama nie wiem

nie musisz tyle ile w jest w kompleksie wystarczy ale jak wezmiesz dodatkowo to tez nie zaszkodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kalendarz chiński-z Maćkiem sprawdził się 🙂 teraz wychodzimy na córkę? ale czy na pewno? na ostatnim usg jakbym coś innego widziała, ale jeszcze zdecydowanie za wcześnie.
Co do witaminek - nie biorę, tylko folik z rańca. Ale za tydzień mam wizytę, to podpytam o nie. Dzisiaj miałam ćwiczyć, ale chyba odpuszczę - głowa mi zaraz pęknie! więc tylko prysznic i mleko z miodem może? No i przytulańce z Maćkiem...
Ostatnie newski: Dzisiaj odebrałam wyniki TSH. Miesiąc temu miałam trochę obniżony poziom, więc robiłam powtórkę. Teraz na szczęście ok. Wynik książkowy! Jeszcze tylko do odbioru zostało toxo 🙂 Ciekawe czy wyrzucamy kota czy nie? (oczywiście żart 🙂 nie oddam za żadne skarby mojego łobuza). Pozdrawiam wszystkie brzuszki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie koleżanka dałam mi znać o jakiś targach dla matki i dziecka w Krakowie ale są tez w Warszawie i Wrocławiu
http://www.motherandbaby.pl/index.php?page=1
Może któraś z was uczestniczyła ju z w czymś takim???
Szczegółowy plan dla Krakowa znajduje się w poniższym linku
http://krakow.miastodzieci.pl/wydarzenia/1:/48386:targi-mother-baby-w-krakowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
queen napisał(a):
Nie wiem dziewczyny czy już kiedyś spotkałyście się z tą tabelką, można na niej sprawdzić czy urodzi się syn czy córka, sprawdzałam parę koleżanek, które już mają dzieci i moją mamę i wszystko się zgadzało. Mam nadzieję, że u mnie też się sprawdzi, bo wychodzi syn, a mąż tak o nim marzy. Ale zobaczymy jak wyjdzie w praktyce 🙂
Jak korzystać z tabeli: W pionie szukamy nasz wiek, z tym że, liczą się skończone a nie rocznikowe lata, czyli np. mamy maj , a 24 urodziny są we wrześniu ,to w tabeli szukamy 23. A w poziomie przewidywany miesiąc poczęcia.

W poziomie od 1-12 miesiąc poczęcia
w pionie -wiek matki




? - prognoza bardzo niepewna

c - córka

s - syn

Queen mi wyszło, że będzie córcia 🙂 Chciałabym żeby się sprawdziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał(a):
u mnie ma wyjsc ze synus 🙂 jesli dobrze sprawdzam 🙂
pprzewidywany miesiac poczeci czyli w ktorym miesiacu szkutecznie pobaraszkowalismy 😉 czy tez w ktorym ma przyjsc na swiat bobo?? Bo juz sie w tym wszystkim pogubilamn...


miesiąc w którym nastąpiło poczęcie 🙂

u mnie będzie córcia 🙂 nawet 2 razy mi się śniła i myślę że to się sprawdzi 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mi na pierwszej wizycie pokazał tą tabelke lekarz.
Ja chciałam potwierdzić czy to ciąża , a lekarz zaczął mi obliczać co kiedy jak, i pokazał właśnie że będziemy mieli prawdopodobnie boy'a 🙂 Dopiero potem mnie zbadal czy w ciąży jestem. Moj lekarz to taka pierdoła, ale świetny jest. Cikawe czy się sprawdzi. Mam 22 lata a poczelismy słoneczko nasze koncem lutego poczatkiem marca, wiec i tak i tak wychodzi chlopczyk. Nie wierzę w ten kalendarz, no ale zobaczymy 🙂

Zjadłam jabłko, i strasznie mnie boli brzuch 😞 masakra..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...