Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
chyba jednak corcia jesli poczecie liczone jest w momencie zplodnienia albo chlopak sama juz ni wiem - proszeo pomoc :P
....a powiem wam, ze z tego co mi wiadomo nasze poczecie bylo w nocy 28lutego wlasciwie juz mozna powiedziec, ze w marcu :P No, i przyznam sie rowniez jaka jestem stara, bo w tym momencie mialam 30 lat prosze o odpowiedz 😉
Choc szczerze mowiac nie wierze w te kalendarze to przy corci sie sprawdzilo 🙂 Poza tym i tak nie chcemy znac plci.... Ja polowalam na chlopca na podstawie kalendarza owulcyjnego na owej stronie:
kalendarz owulacyjny Jelsi potraficie odtworzyc swoj cykl owulacyjny i wiecie w korym dniu moglo dojsc do "cudu" to mozecie tez sprawdzic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
lala89 napisał(a):


Zjadłam jabłko, i strasznie mnie boli brzuch 😞 masakra..


tez tak mam czasem po jabuszku i po mleku takze 😞

tak dla przypomnienia kto kiedy 😉

1.Ella1 - 03.11 - Majka lub Kacper
2.Mdg87 – 05.11
3.Fewka1 – 05.11
4.LastUnicorn - 04.11/09.11 Mirek lub ???
5. Angelcia - 08.11
6.GosiaQ – 10.11
7.Emilka9 – 11.11 Klaudia lub Mateusz
8.Pupi19 – 11.11
9.Bejbi – 12.11 Blanca lub Kacper
10.Magdalenka85 – 13.11
11.14A11 – 14.11
12.Coriana - 14.11
13.Karolina8587 – 15.11 - Zosia,Amelia,Oliwia lub Bartosz, Kuba
14.Martusiap - 15.11
15.Sicha - 18.11
16.Kukunari - 19.11 - Coral, Amber lub Diego??
17.ManaLoa- 19.11
18.Queen - 21.11 - Jan Jakub
19.Lala89 – 23.11 - Maja albo Kubuś
20.Kerini – 25.11
21.Mia7 - 25.11
22.Nataszap - 25.11
23.Asyana - 26.11
24.Monica – 28.11
25.Zuzanna35 - 29.11
26.Marinel 29.11
27.Agnez141 - ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari to mamy problem - musisz sobie przypomnieć czy to było przed północą czy po 😁 tylko teraz sama nie wiem czy brać pod uwagę moment przytulanek czy czas w którym nastąpiło faktyczne poczęcie a to wiadomo że troszke później - ja bym obstawała za tą 2 wersją , aha i pociesze Cię ja mam 38 lat 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asyana napisał(a):
kukunari to mamy problem - musisz sobie przypomnieć czy to było przed północą czy po 😁 tylko teraz sama nie wiem czy brać pod uwagę moment przytulanek czy czas w którym nastąpiło faktyczne poczęcie a to wiadomo że troszke później - ja bym obstawała za tą 2 wersją , aha i pociesze Cię ja mam 38 lat 🥴

teraz kukunari poczuje się jak siksa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
Asyana napisał(a):
kukunari to mamy problem - musisz sobie przypomnieć czy to było przed północą czy po 😁 tylko teraz sama nie wiem czy brać pod uwagę moment przytulanek czy czas w którym nastąpiło faktyczne poczęcie a to wiadomo że troszke później - ja bym obstawała za tą 2 wersją , aha i pociesze Cię ja mam 38 lat 🥴

teraz kukunari poczuje się jak siksa 🙂


jak siksa moze nie ale nie samotna 😜 Wiekszosc pewnie wczesne dwudziestki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał(a):
gosiaq asyana - klasne wam!!!
fajnie, ze nie jestem tu jedyna po-trzydziestką 😉

no jasne, że nie! ja po 30-stce jakoś lepiej się czuję! w końcu wiem, co w życiu ważne i umiem o to zawalczyć, ale szaleństwo pod skórą zostało i podobno jestem całkiem zwariowaną mamą 🙂 lecę poczytać starszemu na dobranoc. 3majcie się brzuszki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Dziewczyny 🙂
miałam dziś to wyczekiwane usg 🙂 serduszko bije, wszystko dobrze z Dzidziusiem 🙂 ma 7,2cm
tak się ciesze bo strasznie się denerwowałam, wczoraj nie mogłam usnąć bo cały czas o tym myślałam, ale teraz jestem już spokojna.
pozdrawiam Was gorąco w ten chłodny dzień, już noc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
kukunari napisał(a):
gosiaq asyana - klasne wam!!!
fajnie, ze nie jestem tu jedyna po-trzydziestką 😉

no jasne, że nie! ja po 30-stce jakoś lepiej się czuję! w końcu wiem, co w życiu ważne i umiem o to zawalczyć, ale szaleństwo pod skórą zostało i podobno jestem całkiem zwariowaną mamą 🙂


i tak trzymać!!!
Moj ulubiony cytat:
"Pozostań dzieckiem, aby cię zawsze mogły kochać twoje dzieci." - powiedzenie estońskie
lat 30... 40... 50... co za roznica 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki ja zupełnie nie pasuję do swojej metryki - nawet nie martwi mnie to że będę miała bobaska w tym wieku bo... zupełnie nie czuję swoich lat , a słyszałam że macierzyństwo odmładza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no pewnie ze odmladza bo jakby inaczej??? 😁
Wrecz wraca sie do dziecinstwa 😁
znow zabawy klockami, bjeczki, kolorowanki, piknikowanie na kocyku z lalami i plastikowymi owocami, gra w pilke, puszanie baczka... i wiele innych o ktorych sie zapomina dorastajac a do ktorych z chcecia wraca przy swoich dzieciach... wiec jak sie przy tym wszystkim nie odmlodzic??!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂
A mi według kalendarza wychodzi córcia- choc sprawdzałam teraz pierwsza ciaze i sie nie zgadza bo niby miala byc corcia- a po domku biega kuba 🙂 🙂 🙂 🙂.
Dziewczyny caly dekolt wysypalo mi drobnymi krostkami- masakra 😞 niby skora miala sie poprawiac a u mnie na odwrot 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał(a):
no pewnie ze odmladza bo jakby inaczej??? 😁
Wrecz wraca sie do dziecinstwa 😁
znow zabawy klockami, bjeczki, kolorowanki, piknikowanie na kocyku z lalami i plastikowymi owocami, gra w pilke, puszanie baczka... i wiele innych o ktorych sie zapomina dorastajac a do ktorych z chcecia wraca przy swoich dzieciach... wiec jak sie przy tym wszystkim nie odmlodzic??!!!


A pewnie, dziecinstwo po raz drugi 🙂 🙂 To najpiekniejsze widziec jak nasze pociechy z kazdym dniem ucza sie czegos nowego 🙂 🙂 🙂 Az człowieka duma rozpiera.
Dobra dizewczyny lece sie polozyc przy okazji zachacze o lodówke 🙂
Do juterka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emilka9 napisał(a):
cześć Dziewczyny 🙂
miałam dziś to wyczekiwane usg 🙂 serduszko bije, wszystko dobrze z Dzidziusiem 🙂 ma 7,2cm
tak się ciesze bo strasznie się denerwowałam, wczoraj nie mogłam usnąć bo cały czas o tym myślałam, ale teraz jestem już spokojna.
pozdrawiam Was gorąco w ten chłodny dzień, już noc 😉


Emilka TO SUPER[color=red][/color] BRAWO NIECH MALENSTWO ROSNIE DALEJ ZDROWO 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
14A11 napisał(a):
Dziewczyny czy jak w tabletkach (ja biorę femibion) jest tyle samo kwasu foliowego co w jednej tabletce kwasu to chyb anie muszę brać kwasu dodatkowo??? Wiem że pytanie głupie ale piszą dziewczyny, że biora to i to więc już sama nie wiem


ja biorę dodatkowo folik bo mam chorobę układu nerwowego w rodzinie i się zabezpieczam. Jeżeli u ciebie wszyscy zdrowi to same witaminki wystarczą, w nich też jest kwas foliowy.

kukunari napisał(a):
chyba jednak corcia jesli poczecie liczone jest w momencie zplodnienia albo chlopak sama juz ni wiem - proszeo pomoc :P
....a powiem wam, ze z tego co mi wiadomo nasze poczecie bylo w nocy 28lutego wlasciwie juz mozna powiedziec, ze w marcu :P No, i przyznam sie rowniez jaka jestem stara, bo w tym momencie mialam 30 lat prosze o odpowiedz 😉


wiesz to zależy od tego kiedy szło jajko, sam fakt baraszkowania nie znaczy że od razu jest zapłodnienie, więc stawiałabym na marzec - czyli synuś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam 3 wiz lekarskie do tej pory na pierwszej - 6 tydź i na drugiej - 8 tydź miałam robione usg , pierwsze usg wykazało tylko pęcherzyk ciązowy stąd ta ponowna kontrola po 2 tygodniach 🙂 w 10 tyg dostałam skierowania na badania i dziś 11 tydzień odbieram wyniki i ide do swojej gin - czyli będzie 4 wizyta - tak to wygląda u mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale się rozpisałyście, dziewczyny 🙂
Woreczki mi się nie przydały, ale czułam się bezpieczniej 😉
LastUnicorn, tak, studentka i właśnie... został mi miesiąc na napisanie pracy magisterskiej, mam nadzieje, że znajdę na to siły...
Co do witamin to na razie nic nie biorę poza kwasem foliowym i to nawet nie od początku ciąży, bo wynik pozytywny na teście był niespodzianką troszkę 🙂 Próbowałam z witaminami, ale jak po 3 poczułam większe mdłości, to postanowiłam poczekać. Mój organizm postanowił jednak sam co nieco uzupełnić i najczęściej moje zachcianki są warzywno- owocowe 🙂
Ja mam wizyty mniej więcej co 3 tygodnie (na razie jedna była) i z tego co zdążyłam się zorientować to USG będę miała za każdym razem robione.
A co Wy się przejmujecie swoim wiekiem, skoro jeszcze młode jesteście? 🙂 Moja mama urodziła mojego brata w wieku 37 lat, kiedy ja miałam już lat 15 🙂 I właśnie z powodu takiego, że chłopczyka w domu miałam, teraz chciałabym dziewczynkę. Co z resztą chińskie wyliczenia by potwierdzały, ale obawiam się, że w tym przypadku się nie sprawdzą... takie przeczucie... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybką odpowiedź. Ja też chodze prywatnie i za każdym razem mam robione usg tylko zastanawiam się czy pierwszy dzień 11 tygodnia to nie za wcześnie na USG genetyczne i powinnam poczekać jeszcze tydzień. Nie wiem czy ten mój lekarz sobie nie wyliczył że mi kazał przyjść za 3 tyg.
Odebrałam wyniki krwi i moczu i hemoglobina juz ok a hematokryt bliski normy więc znacznie lepiej niż na poczatki ciąży. Musiałam tez zrobić WR, HIV, HBs i HCV bo podobno od kwietnia jest taki wymóg. Wyniki wyszły ujemnie więc się cieszę.
Z tego co widzę to najwięcej z nas bierze Femibion 1 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka,

Ja chodzę do lekarza co 3 tygodnie. Na każdej wizycie mam robione usg. Za wizytę płacę 120zł. Dodatkowych witamin nie biorę, tylko kwas foliowy. Dzisiaj byłam na badaniach (krew mocz cukier), jutro wyniki. Mdłości już mam rzadko, czasem tylko jak coś zjem np, jak wypije szklanke kakao albo jak zjem kawalek czekolady. Ale to nie zawsze. Częściej od mdłości mam humorki, jejj. Wszystko muszę mieć na już 😁 czasem współczuje mojemu mężusiowi 🙂 Troszeczke skoczyło mi libido 🤪 ale myślę, że to tylko przez to, że mdłości ustępują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...