Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No właśnie, ma dużo bajerów, bicie serca, pilot

Koleżanka kilka miesięcy temu specjalnie nagrała dla swojej ewci bicie serduszka, bo tylko tak mogła ją uspokoić.

Ta też mi się podoba:

http://allegro.pl/karuzela-z-misiami-fisher-price-c0108-projektor-i1725399114.html

Ach te ceny, a w sklepach jeszcze drożej. Szkoda, ze nie ma takich fajnych promocji jak na sterylizator itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

pytałyście kiedyś jak przygotować dziecko na przyjście na świat rodzeństwa. Znajoma psycholog poleca książeczki wydawnictwa Zakamarki np. Astrid Lingren http://www.zakamarki.pl/show_object.php?id=186&req[36]=44&lang=pl jak klikniecie Zajrzyj do środka to zobaczycie kilka stron.
Poleca te książeczki juz od pierwszego roku życia http://www.zakamarki.pl/show_object.php?id=34&req[41]=43&lang=pl

co do zabawek to ja na razie nie będę kupowała karuzelek, mat interakcyjnych i innych tego typu. Myślę, że goście będą przynosić różne rzeczy, a na początku Maluszek może nie być zainteresowany takimi cudaczkami. Im mniej tym chyba lepiej. Dzieci i tak preferują na poczatku kolory czarny i biały. Nawet powstała taka firma która produkuje czarno-białe rzeczy dla dzieci http://sklep.whiteandblack.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestety u tego użytkownika, u którego kupiłam już wszystko kupione.

Ja kupiłam za 110 zł. Proszę to ten sterylizator:

http://allegro.pl/sterylizator-parowy-philips-avent-butelka-gratis-i1735734590.html

Niestety ja nie mam mikrofali, więc tylko taki wchodził w grę. Zdecydowałam się na ten zakup, bo mam skłonności do oparzania i wylewania, lepiej nie opowiadać.

Ja tylko kupuję tylko karuzelę, matę na gwiazdkę

Znaczy na razie nie kupuję bo nie mam kasy, a są inne rzeczy pierwszej potrzeby.

Nie wiem co zrobić z tym laktatorem, nie mam przecież 100 % pewności, że będę karmić, mimo, że chcę. Teraz mam siarę bo widzę, ale czy to nie zniknie, who knows...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez wole elektronizny niz ten do mikrofali ale myslalam o tym ktory sterylizuje na 24h http://allegro.pl/sterylizator-elektroniczny-philips-avent-scf-276-i1729801657.html
nie wiem tylko czy to sie oplaca, czy nie lepiej sterylizowac butelke i laktator na chwile przed uzyciem w krótkim czasie. Śmieszy mnie ze do wszystkiego z Aventu dają butelki i inne rzeczy, do sterylizatora, laktatora, podgrzewacza... po kupieniu tego wszystkiego będziemy miały butelek, smoczków i pojemników na 3 dzieci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych szpitalach mają laktatory a w niektórych trzeba przynieść własny.
Ja myślę że laktator na pewno się przyda, bo na początku Maluszek może nie umieć ssać a piersi będą pełne, albo np, trafi sie jakieś pilne wyjście, niekiedy juz w szpitalu każą odciągnąc pokarm z różnych powodów, potem tez może być tak że dziecko nie opróżnia piersi do końca.
A myślisz że jak będziesz karmić sztucznie to latator nie będzie potrzebny tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Marinel chciałabym karmić bardzo naturalnie, ale już słyszałam historię o mamach które straciły pokarm po porodzie. Ja bym chciała elektryczny bo planuję wrócić do pracy w kwietniu, wtedy się na pewno przyda, nie chcę się męczyć. To spory wydatek a jak okaże się że nie mogę karmić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem. Ja nawet jeszcze tej siary nie mam. Czytałam ze na laktacje dobrze wplywa pierwszy kontakt matki z dzieckiem, niestety nie w kazdym szpitalu daja dziecko na brzuch po porodzie...
Ja musze na zajęcia wrócić już w grudniu.... Oj nei wiem jak to będzie.
Dziś moja Emilka bardzo spokojna, rano pokopała, potem raz lub dwa i teraz raz.
Ciekawe gdzie sie podziały wszystkie Listopadówki? Może wieczorem zdadzą relacje co ciekawego robiły. Mnie mąż troszkę zawalił pracą, siedzą i naklejam plomby gwarancyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia ja myślę, że w razie czego bedziesz mogła odsprzedac komuś laktator, a narazie nie myśl że nie bedziesz miała pokarmu.. po co?
Chcociaż powiem Wam szczerze, całkiem zapomniałam o laktatorze.. wgl nie chciałam kupować.. będzie aż tak niezbędny?
pozdrawiam Brzusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
rozumiem. Ja nawet jeszcze tej siary nie mam. Czytałam ze na laktacje dobrze wplywa pierwszy kontakt matki z dzieckiem, niestety nie w kazdym szpitalu daja dziecko na brzuch po porodzie...
.

Nie dają dziecka po porodzie?Myślałam że te czasy ju.ż wymarły 🙂
apropo ''siary''.. ja też nic nie mam jeszcze.. może za dużo gniotłam cycuchy w poszukiwaniu:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolinka22 napisał(a):
Marinel napisał(a):
rozumiem. Ja nawet jeszcze tej siary nie mam. Czytałam ze na laktacje dobrze wplywa pierwszy kontakt matki z dzieckiem, niestety nie w kazdym szpitalu daja dziecko na brzuch po porodzie...
.

Nie dają dziecka po porodzie?Myślałam że te czasy ju.ż wymarły 🙂
apropo ''siary''.. ja też nic nie mam jeszcze.. może za dużo gniotłam cycuchy w poszukiwaniu:P


ja to jej nawet jeszcze nie szukam 🙂 w 9 miesiącu niech się pojawi. Na co mi ona wcześniej? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja bylam dzisiaj na tej fizjoterapii - nic konkretnego, dostalam pas podtrzymujacy brzuszek i kregoslup... powiedziala mi jak mam cwiczyc, jak siedziec, jak do i z samochodu wychodzic i tyle 🙂

co do laktatora ja sie wstrzymuje do przyjscia dzidziusia, upatrze sobie jakis ale najwyzej maz kupi mi po porodzie, na razie szkoda kasy wydawac 🙂
a moja kolezanka - ma termin za dwa tygodnie ale czuje sie dobrze, tylko wieloryb z niej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj, zacznie się, zacznie 🙂 Ja jestem ok. 7 kg na plusie.
Jeśli chodzi o laktatory, to pamiętajcie dziewuszki, że jest on przydatny na ściąganie pokarmu, gdy nas nie ma w domu podczas karmienia lub też dziecko obrazi się na pierś. Ściąganie pokarmu bez potrzeby spowoduje nadmiar pokarmu i zastoje, które naprawdę nie są przyjemne 😞 Moim zdaniem nie pobudzą również laktacji. Ja mam po starszym dziecku i przydał się bardzo, bo mama wyganiała nas raz w miesiącu na wyjście do znajomych lub ze znajomymi-wtedy ściągałam po troszku, cyklicznie, bo najczęściej zdarzyło się piwko, więc robiłam sobie kwarantannę i kolejne naturalne karmienie było po dobrych kilkunastu godzinach. Nie chciałam wprowadzać całkiem sztucznego mleka, bo bankructwo murowane! Nam jedno Bebiko wystarczało na dwa dni 🙂
A teraz się może potłumaczę z mojej nieobecności: siedzę najczęściej u mamy i obstawiam zmywak, bo przy gościach to wiadomo, że jest tego więcej 🙂 Udało mi się niespodziankę urodzinową zachować w tajemnicy-o dziwo, Maciek mnie bardzo do tego motywuje! Silna bestia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaa, mój drugi synuś coraz częściej i mocniej kopie 🙂 i znowu mnie dzisiaj obudził po 5 🙂 strasznie to lubię... i wiem, że będę za tym tęsknić ...
i martwię się czy ja wszystkiemu podołam organizacyjnie i przy dzieciakach, którym chciałabym poświęcić maksymalnie dużo czasu, ale bez toksyczności-pół godzinki dla siebie na przysłowiową depilację i umycie głowy musi być 🙂 żeby tylko nie wpaść w błędne koło perfekcjonizmu: muszę być we wszystkim dobra.... Rozumek pyta: czy muszę? nie spinaj się tak ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dasz rade 😉
ile lat ma Twoje pierwsze dziecko?
Ja tez sie martwie czy sobie poradze, ale to normalne chyba 🙂I tak jak piszesz.. chwila na relax musi być.Trzeba tego pilnować, to nie egoizm.Ja juz Tatusiowi tłuke do łba, że bede czasem potrzebowała czasu dla siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cygnee czemu musialas isc na fizjoterapie?
gosiaq damy radę! Jakoś musimy chociaż tez się martwię bo teraz mam dużo swobody, mąż ciągle w pracy a ja wszystko sama robię, nei wiem czy przy dziecku też będę mogła sobie na to pozwolić. Mój mąż nawet zakupów sam nie umie robić tylko jeszcze w slepie dzwoni co kupić i jakie to coś ma byc. Pralki nie umie obsługować, nawet nie wie gdzie mamy jakies dokumenty. Pytałam go co w sytuacji gdybym pojechała do porodu wcześniej i musiał mi przywieżć wszystko co potrzeba. Załamał się. Nawet jak wyciąga papierki z kieszeni to kładzie je na stole zamiast wrzucic do kosza, ja za nim chodzę i zbieram. Ale ponarzekałam 🙂 Jak go poproszę to coś zrobi, umyje okna, poodkurza, ale sam sie nei domyśli. Pisałyście że męzowie robią Wam kanapki, galaretki, lody... a ja czasem juz o 22 leżę a on się pyta czy mu zrobię kolacje, zrobienie kanapki to dla niego mega trudne zadane. Najczęśniej od progu słyszę "co można zjeść" ... Ech tego wszystkiego nauczyła go mama, która byla 24h na dobe prała, sprzątała, robiła śniadanka... A ja jej błędy powtarzam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maciek ma 6 lat i idzie do szkoły od września, więc same zmiany w rodzinie.
No właśnie, Lenymama tak ucichła.... walczy z katarem 🙂 ale mam nadzieję, że jej przedłużą pozwolenie na pobyt 🙂 jak nie, to szybciutko któraś ją pod swój dach przyjmie z Lenką 🙂 🙂 🙂 wierzę jednak, że wszystko się pomyślnie ułoży...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...