Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia

Cherry który szpital we Wrocławiu jest odpowiednikiem wojewódzkiego ginekologicznego w Opolu? Ze względów organizacyjnych wolałabym pojechać do wrocławia - mąż pracuje we wro i łatwiej by mu było mnie odwiedzać


Wanilia ja dopiero przyjechałam ze sklepu ale to będzie szpital na Kamińskiego. Patrząc na to że będziesz jechała z Brzegu to niestety musisz się przebić przez cały Wrocław lub podjechac do Akademickiego szpitala Klinicznego na Borowskiej - on przejął dawny oddział na Dyrekcyjnej - pewnie o nim słyszałaś. Poniżej linki do storn i oddziałów obu szpitali:

Wojewódzki szpital na Kamińskiego:

http://ada.wssk.wroc.pl/oddzialy.php?id=5&l=polski

Akademicki Szpital na Borowskiej (najbliżej A4):

http://www.aszk.wroc.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=222&Itemid=71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuzannaa35 napisał(a):
Kobietki a myślałyście już o trzecim badaniu prenatalnym między 28-34 tc? ja pawdopodobnie pójde, tylko jeszcze nie wiem ile kosztuje

mi mój lekarz powiedział że kolejne w 36. Na tym w 22 wyszło że wszystko jest dobrze wiec nie wiem czy mi mój lekarz zrobi w 30 ale go poproszę ze się martwię 🙂

widze że poznikałyście więc pewnie coś fajnego robicie a ja sie obijam. Musze się wziąc za sprzatanie. 3 godziny oglądałam foteliki na Allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinel, ja tez sie teraz obijam troszke 🙂
dopiero podgotowalam kalafior...uhhh ale jestem zmeczona 🙂
a znacie jakies fajne przepisy na watrobke drobiowa? bo ja zawsze robie z cebulka, ale zostala mi tylko jedna a do sklepu nie chce mi sie isc... 😁 len ze mnie, choc po dzisiejszym sprzataniu - usprawiedliwiony 🙂
teraz ziemniaczki ide obrac i zaraz wracam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O jak ja nie nawiedzę wątróbki 😉 Bez obrazy.

W przedszkolu mnie karmili. Wiem, że w ciąży duże ilości niewskazane bo ma sporo witaminy A, to tak jak z pasztetem.

Ja właśnie biorę się za allegro i będę parę rzeczy kupować.

Pizza była pycha, potem poprawiłam jeszcze rogalem gdańskim. Mój mąż ma tylko duże oczy jak tyle jem 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buu 😞 😞 jak ja żałuje ze nie moge z wami posiedziec, popatrzec o czym piszecie 😞 a potem to mam taaaaakie zaległosci ze mi sie nawet czasem nie chce wertowac jakichs 30 stron(!!!)

ja tez dzis jadłam wątróbke, ale wieprzowa, bo do drobiowej nie mam jakos przekonania 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cygnee napisał(a):
a masz jakiegos linka do niego?? jak wyglada? ja tez chcialam zielony...[/qu



Nie kochana bo to w sklepie takim zwykłym.... Generalnie patrzyłam na necie i ten model chodzi po 2000. Taka okazja .... Jutro rano jestem u rodziców i jak mi się uda to dzwonie do tego sklepu i rezerwuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry dzięki za linki, znalazlam sobie w międzyczasie ten szpital na Kamieńskiego i jutro tam zadzwonię. Z tego co kojarzę ten akademicki nie ma chyba najlepszych opinii.
Co do wózków też myślałam nad x-landerem, koleżanka go ma po dwójce dzieci i teraz czeka na trzecie więc chyba twarda z niego sztuka 🙂 Tylko spacerówka, tzn.siedzisko nie jest przekładane a mi bardzo zależało więc wybrałam ostatecznie inny wózek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Cherry napisał(a):
-
A co się stało ? Jeśli to nie jest tajemnicą? Wiem, że miałaś jakieś kłopoty...

p.s. ciekawe czy to prawda ale chyba tak bo wszedzie tak piszą że w Oławie sale poporodowe sa dwuosobowe i leży się na nich z dzieckiem... no zobaczymy ....


Podejrzenie węzła prawdziwego pępowiny, czyli supełka na pępowinie. W przyszłym tyg jadę do Opola na kilka dni na oddział, wciąż mam nadzieję że to tylko tak się poukładało wczoraj na usg i nic tam nie ma. Ale żeby to sprawdzić muszą podobno zrobić kilka usg i ktg...Wczoraj przepływy krwi pępowinowej były dobre więc póki co nie jest chyba źle...Jeśli okaże się że faktycznie jest węzeł to poród naturalny nie wchodzi w grę, w takich przypadkach robi się cc przed terminem a od momentu w którym dziecko ma szanse przeżyć poza organizmem matki lezy się w szpitalu żeby kontrolowac sytuację i szybko reagować w razie czego. Póki co mam tylko potwierdzić diagnozę - na tym etapie ciąży i tak nie da się nic zrobić więc trzymajcie mocno kciuki za nas..Ja osobiście kryzys miałam wczoraj a dziś jestem dobrej myśli - młoda wierci się od rana jak szalona 🙂


Ojojoj, w takim razie wszystkiego najlepszego! Najważniejsze, ze będziesz pod fachową opieką, wydaje się, ze nic lepszego nie możesz teraz zrobić dla siebie a tym bardziej dla córki. Trzymam kciuki na razie za to, żeby lekarze nie potwierdzili tego supełka (!) i za Was!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Cherry dzięki za linki, znalazlam sobie w międzyczasie ten szpital na Kamieńskiego i jutro tam zadzwonię. Z tego co kojarzę ten akademicki nie ma chyba najlepszych opinii.
Co do wózków też myślałam nad x-landerem, koleżanka go ma po dwójce dzieci i teraz czeka na trzecie więc chyba twarda z niego sztuka 🙂 Tylko spacerówka, tzn.siedzisko nie jest przekładane a mi bardzo zależało więc wybrałam ostatecznie inny wózek


Ten akademicki był kiedyś na dyrekcyjnej... no niestety opinie były różne ale ja znam te mniej przychylne... Aczkolwiek może się tam coś zmieniło od czasu zmiany siedziby. Jedyny moim zdaniem największy minus to że jest on akademicki... tzn. studencki.... Mi się nie za bardzo chce świecić piczką podczas porodu przed studenciakami. Wiem rozumiem oni muszą się gdzieś uczyć .... ale niekoniecznie na mnie. Mój brat jak leżał tam na oddziale urologicznym to tak miał... Jego że tak powiem ptaszka przy okazji badań i innych oglądało milion studentów !!! Ja na wstępie podziękuję 🙂 🙂 🙂

Co do Kamińskiego moja psiapsióła tam rodziła i była mega zadowolona... Jak po porodzie powiedziała że chce zobaczyć jak wygląda łożysko itd..... (należy do ciekawskich) to jej pokazali hehehe.... Opieka i specjaliści ponoć bardzo dobrzy 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o rany Cherry - nawet mi się opłaca jechać do Ciebie - to jest tak tanio!

a oto i nasz murzynek

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/846/ciastko.jpg/][IMG]http://img846.imageshack.us/img846/1815/ciastko.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie... mniam, sama bym pozarla chyba z pol blaszki 🙂
jutro sobie upieke 😁 dzisiaj juz nie mam sily 🙂
na razie zmykam, bo mezulek zaraz z pracy wroci i obiadek trzeba dokonczyc, a pozniej znajomi przyjada, wiec bede wieczorkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...