Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a nas dziś obudził przelot balonów nad naszym blokiem 😉 chyba z 5 czy ileś, takie ogromniaste i tak nisko 🙂 zdaje sie ze dzis jakas powietrzna impreza na lotnisku 🙂

lece na śniadanko - mąż przyniósł świeże rogaliki, mniam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
O ja ciepłe rogaliki pychotka. Gdyby tak mój mąż się pofatygował, ale mi smaku narobiłaś. Sama nie potrafię upiec. O takiego croissanta bym zjadła, hmm...

A ja dla osób uwielbiających maliny polecam bardzo prosty przepis. Wypróbowałam kilka razy, pychotka! Doskonały na sobotę

http://mojewypieki.blox.pl/2010/08/Babeczki-czekoladowe-brownies-z-malinami.html

Dziecinnie proste 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojj jak ja długo balonu nie widziałam! 😁
cherry ja też mam kilka ciuszków z carrefura, kupiłam je na początku ciąży, chyba w 6tyg. Bo bodziaki były po 3,50 a pajace po 7,00 🙂 Oglądałaś może buelki? mnie się udałokupić 3, jedną mniejszą (podobną do tych z aventu bo tez taka szeroka) z disneya, gdzie zatyczka jest główką kubusia i dwie większe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuszki 🙂
Ja tez juz od rana na nogach 🙂))))
Shelby -mniam takie swieze rogaliki na snaidanko 😜 😜 😜.
A ja mam ochote na sok pomidorowy.... ale bym sie napila. Teraz jestem w pracy wiec nie mam jak wyskoczyc ale jak tylko znajde chwilke to polece 😆 😆 😆 😆 😆 😆.
Madzia- pogoda w tym roku starszna 🥴 🥴 🥴 🥴 miejmy najdzieje, ze chociaz sierpien bedzie ladny 🙂 🙂 🙂 🙂
Moja maja od wczoraj tak szaleje jak opetana 😁 😁 😁 😁- jajkas nadpobudliwa 😁 😁 😁, ale cale szczescie niech sie rusza rusza 😆 😆 😆.
Gosia- ale masz wspanialego synka. Taki pomocnik w domu to super sprawa!!!!!!!!!!!!

Oj a do balona bym nie wsiadla za chiny 😁 😁 😁 😁 😁 😁 Lek wysokosci wygrywa 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia a przepis na muffinki extra!!!!!!!!!!!!! w poniedzialek zabieram sie do pieczenia 🙂 🙂 🙂.
Mam nadzieje, ze wyjda, bo czasem najlatwiejsze ciasta mi nie wychodza 😁 😁 😁 😁 😁 😁.

ale bym sobie zjadla taka babeczke teraz......... mniaaaaaam 😜 😜 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lala89 napisał(a):
ojj jak ja długo balonu nie widziałam! 😁
cherry ja też mam kilka ciuszków z carrefura, kupiłam je na początku ciąży, chyba w 6tyg. Bo bodziaki były po 3,50 a pajace po 7,00 🙂 Oglądałaś może buelki? mnie się udałokupić 3, jedną mniejszą (podobną do tych z aventu bo tez taka szeroka) z disneya, gdzie zatyczka jest główką kubusia i dwie większe 🙂


Cześć 🙂

Ja też on rana na nóżkach - obudził mnie straszliwy głód- po prostu ssanie w żołądku.... więc wcinam teraz śniadanko 🙂

Lala8 na butelki nie dotarłam ale zaraz znów tam jadę więć może kupię to i owo.... Wiesz jak to z Tatą na zakupach.... Mój Tatinek z częstotliwością co 5 min. dzwonił z zapytaniem gdzie znów się zgubiłam 😁 hahahaha

I weż tu wytłumacz że trzeba już wyprawkę kupować 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
ja dziś nie mogłam się obudzic. Co wstałam to znowu chciało mi się spać, ale w rurach woda huczała i musiałam wstawac co chwilę.
U mnie też pogoda paskudna, muszę wymysleć coś na obiad. Na zakupy nie bardzo chce mi się iść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam Brzuszki 🙂
ja juz wrocilam 🙂 alez jestem zmeczona, i tylek mnie boli od siedzenia 🙂
lala- sliczny brzuszek 🙂
a te mufinki chyba tez sobie upieke 🙂 mniam, teraz juz bym takie zjadla... ale malin nie mam a do sklepu nie chce mi sie teraz jechac 😁 lenia zlapalam jakiegos....
acha... musze sie pochwalic, wczoraj kupilam juz kocyk ale taki wiekszy i 2 pary spodenek takich od pajacyka 🙂 kolekcja sie poszerza 🙂
a w ogole to sie smialam, bo maz wczoraj wrocil z pracy wczesniej, pyta sie brata gdzie ja jestem, a on mu na to " dzien wyplaty - wiec pewnie na zakupy pojechala" 🙂 i ja wchodze do domu po 10 minutach z torbami.... ale bylo smiechu 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lala sliczny ten twoj brzuszek 🙂 🙂 🙂 W ogole nic nie tyjesz tylko brzusio Ci rosnie- ja tez tak chce 🙂 🙂 🙂 🙂.
P.S. Swietny ten ziewajacy kotek na koszulce- az sama zaczelam ziewac 😁 😁 😁 😁.

Cygnee-hehehehehe dobre 😁 😁. ja tez jak wracam pozniej z pracy to maz dzwoni i pyta mnie:
" to w jakim sklepie juz buszujesz?" 😁.ach te nasze chlopaki 🙂 🙂 🙂 🙂:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dzisiaj jem u Mamy 😁

Ja już obiecałam sobie, że od poniedziałku koniec leniuchowania, zresztą skończył się mój urlop. Nie muszę być w pracy codziennie, ale już dostałam maile od studentów kiedy będę i te dwie prace magisterskie do sprawdzenia, plus mobilizacja do jednej publikacji. Ech, w lipcu dużo leniuchowałam, ale zleciał mi super szybko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuski!!
my wrocilysmy z PL - pogoda nam srednio dopisala ale nie bylo najgorzej 🙂
Zrobilam badania dzidzi po raz kolejny ale tym razem szczegolowo na maxa - lekarz mial mega dobry sprzet - wykluczyl wszelkie genetyczne wady - biorac pod uwage: srodkowy paliczek najmniejszego palca u reki, ocene duzego palca u nogi, usta i podniebienie, zastwki dwu i trojdzielne w sercu, mozdzek i inne, ktorych nie sposob wymienic - obejrzalam dzidzie dokladnie jakby lezala przede mna 😉 Ale miedzy nozki nie zagladalismy specjalnie a poniewaz dzidzius lezal tylem udalo mu sie ukryc kim jest 🙂 Lekarz z powolania - znajacy najnowsze nowinki z zakresu prowadzenia ciazy i poloznictwa, do tego obslugujacy najlepszy sprzet jaki mozna miec - szkoda ze takich lekarzy tak malo...
Niestety po powrocie zachcialo nam sie baraszek z tatuskiem i znow zaczelam krwawic 🤢 - prawdopodobnie obecnie mega ukrwione narzady zostaly podraznione stad to krwawienie...na szczescie bezbolesne.... juz tylko lekko plamie choc nie powiem, ze sie nie wystraszylam... Na szczescie dzidzia kopie ostro wiec wiem, ze z nia wszystko ok... W srode ide na badania do szpitala wiec podpytam co z tym naszym sexem....
Czy macie tak czasem, ze dzidzia sie ulozy tak, ze czujecie bole plecow?? bardzo nieprzyjemne, niewygodne ulozenie....Ostatnio tak mnie uciskala gdzies na nerw cale dwa dni 🤢
A ja wygladam jakbym polknela pilke do koszykowki i chcetnie bym leniuchowala duzo 😜

Probowalam nadrobic wasze posty z ostatniego tygodnia ale niestety ponad 300stron to za duzo jak na moje ograniczone mozliwosci czasowe... Wiec jesli sie cos istotnego wydarzylo/powiedziano to prosze wspomnijcie o tym ponownie!!!
a tak w ogole to jak sie czujecie mamaski-grubaski??? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby napisał(a):
madzia_m3 napisał(a):
Shelby a czemu nieprzespana?


obudził mnie straszny ból brzucha - nawet sama nie wiem, jak go opisać - nigdy wcześniej tego nie czułam, był bardzo intensywny, a trwał krótko - i tak kilka razy - myślę sobie, że to mogły być te skurcze braxtona-hicksa - bo co innego?


skurcze braxtona-hicksa nie powinny byc bolesne ewentualnie nieprzyjemne ale nie bolesne....
byc moze twoj slodziak kopnal cie w szyjke macicy - bol jest potworny ale krotkotrwaly zwykle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari bardzo się cieszę, że z maluszkiem OK.

Co do plamienia to nie jesteś odosobniona w tym temacie, ja też u siebie zaserwowałam jednak teraz już wiem, że powodem są hemoroidy.
Po współżyciu może też wystąpić plamienie, nawet z powodu nadżerki, ale to by cię lekarz napewno uprzedził, że ją masz. Ja muszę się wstrzymać do kilku tygodni przed porodem, ale wiem, że dziewczyny u nas na forum nieźle brykają i jest w porządku.

Pogoda jest beznadziejna cały czas i nie zapowiada się, żeby nad morzem było lepiej.

Z plecami bywają u mnie też ciężkie dni i od kilku dni też dokuczają skurcze łydek. To chyba jakaś kara bo pisałam zadowolona na forum, że wystarczy brać witaminy+ dodatkową tabletkę magnezu i jest ok. Jak widać bzdura... Ale to jest nic, najważniejsze, żeby Jakub był zdrowy i kopał mamusię ile wlezie. Te dolegliwości ciążowe nie są straszne, mój okres bywał dużo gorszy 🙂.

Ja jestem naprawdę teraz szczęśliwa, czuje się dobrze psychicznie jak nigdy dotąd. Zresztą podobno więcej się uśmiecham. Uważam, że czekają nasz najwspanialsze dni, a poród o którym tyle piszemy, damy radę, co to jest chwila bólu, w porównaniu z tyloma latami radości z naszymi dziećmi.

No i jeszcze patrzcie jakie kololowe 😉 ciacho. Wow:

http://mojewypieki.blox.pl/2007/01/Babka-kolorowa.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 - wlasnie ja wine za krwawienia moge zwalic tylko na mocne ukrwienie tamtych miejsc i naruszenie ich przez sprzet mojego 😜 - smieje sie, ze ma tam potwora i to przez to 😉 Nie mam hemoroidow ani nadzerki... przed wyjazdem bylo ok, a tydzien po juz nie - wiec nic nie rozumiem... Bylo to dosc obfite krwawienie po czym przeszlo w plamienie coraz bladsze... Ale zapytam specjaliste w srode... Nie pojechalam do lekarza i szpitala - postanowilam zaczekac... bo boli nie mialam zadnych a dzidzia ruszala sie jak zwykle... dzis to juz tylko leciuchno plamie wiec chyba rana sie goi 😉 Za to czuje nieprzyjemne kopanie mnie w lewa nerke 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kukunari ja czytałam że z seksem należy uważać w przypadku przodującego łożyska bo może się odklejac i wtedy się plami, ale zapytaj lekarza.
Fajnie że już wróciłaś i mogłas obejrzeć maluszka w Polsce na dobrym sprzęcie. Po swoim usg też już jestem spokojna, dobrze wiedzieć że lekarz wszystko sprawdził, choć mój paliczków u paluszków nie liczył bo Emilka miała zaciśnięte piąstki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel - a ja tu widze, ze juz wiesz, ze bedziesz mama slicznej Emilki 😁 - gratulacje 🙂
Mi tak szybko czas ucieka w tej ciazy.... czas sie porzadnie przygotowywac do wielkiego boooom 😉
Zdecydowalismy, ze kupimy nowy wozek - ten w paseczki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Kukunari! Tak będę miała Emilkę 🙂 Mój największy Skarb 🙂
To juz masz jeden zakup pewny! Ja nadal nie wiem co z wózkiem, co z fotelikiem, czekam na jakiś przypływ gotówki, ale trochę się gubię w tych dzieciaczkowych zakupach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak czas biegnie bardzo szybko, od wczoraj jestem w 6 miesiącu ciąży, za niecałe 4 miesiące będzie juz na świecie nasz Skarb.
Kukunari, Pokażesz nam swój brzuszek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...