Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zazdroszczę Wam tych częstych wizyt u lekarza, ja tu W Anglii nie będę mieć już do porodu usg a nie wspomnę o badaniu ginekologicznym...natomiast za to mam spotkania z położną, ale to tylko posłuchanie serduszka, zmierzenie ciśnienia i sprawdzenie moczu, czasem krwi. Na pewno wybiorę się prywatnie na jeszcze jedno usg do ginekologa polskiego, ale ten to tyle kasy bierze , że masakra! Pozostaje mi się tylko cieszyć , że moja ciąża jak na razie nie daje mi powodów do niepokoju!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Doberek 🙂 🙂
A my dzisiaj sobie pospałysmy ze ho ho 😁 😁 😁. Godzina 11:30 a my sniadanko jemy 😆.
.
Martka gratulujemy studniówki.

To dzisiaj dzien wizyt i podglądań maluszkow- wszystkie musiscie zdac dokładne relacje 😉.
A ja na badania tzn krew i mocz ide oddac w poniedzialek a wizyte mam na czwartek. Ale bez USG 😞 😞. Ciekawa jestem czy Maja obróciła sie główką !!!!!! mam nadzieje ze dowiem sie w czwartek.
Zaraz do sklepu musze leciec bo mam ochote na buuuudyn a mleka juz nie mam!!!!!
Bede zaglądac
Buźka 😘
A wlasnie Shelby a ty juz wrocilas z urlopu????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cygnee-- powiem Ci ze u nas tez sa imiona po rodzicach
Nasz synek -Jakub( zawsze uwielbiałam to imie) Piotr ( po moim najukochańszym tatusiu).
Nasza Cócia - Maja( maz wybrał 🙂) Emilia( po mojej najukochanszej mamusi).

Wiem ze na pewno by sie cieszyli gdyby wiedzieli..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!
Cherry moje wyniki glukozy: na czczo 86, a po wypiciu (75g) 116.

Na ostatniej wizycie w 26 tyg, moja mała była w położeniu główkowym. Jak myślicie może się jeszcze obrócić czy jest szansa, że zostanie tak do końca ciąży?

Widziałam ostatnio reklamę, że w Lidlu jest promocja na body dziecięce (2 szt za 15.99) i skarpetunie (2 pary za 6.99). Myślicie że w takim supermarkecie ciuszki dla dzieciaków będą dobrej jakości? Warto się skusić czy sobie odpuścić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniu i tak myslę że te body założysz pare razy bo dzidzia szybko rośnie. Sprawdz tylko czy sa dobre gatunkowo, czy 100% bawełny.
Napisałam 2 zdania do pracy i jestem z siebie dumna! Teraz juz się nie poddam 🙂
Przyszedł prezent na urodziny dla męża, szkoda tylko że jak zwykle świętuje w męskim gronie. Ale to chyba jego sposób na oderwanie się od pracy i od mojego ciągłego gadania o Maleństwie.
Gosiaq a jak zareagował brat na zmienę imienia? Podoba mu się Filip?

Zapomniałam napisac że fotelik świetny. Bardzo mi sie podoba. Wczoraj z męzem go wyoglądaliśmy i wypróbowaliśmy co i jak w nim działa 🙂 Mąz nosił bo ja nie chce dzwigać ale fajny ma ten uchwyt do noszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w carefurze 3pak był za 10,90 i nie kupiłam bo mam już mase tego 😮 ale w realu też są bardziej przystępne ceny, prawie 8zł za body to sporo jak patrzec na ceny w innych marketach. Carrefur ma fajne okazje, czesto body po 3zł śpioszki po 7, pajace po 7,90.Dobre gatunkowo, bo kupiłam kilka sztuk już w 9tyg! Ale tak jak mówie , ja już teraz nie kupuje bo mam ale oczywiście pomacać zawsze musze 😁 Teraz tylko dokupuje w lumpkach ale to za grosze dosłownie, wiec nawet jeśliw tym nie obchodzi nie będzie mi żal, jak nowych z metką.

Dziś planuje zrobić mężulkowi niespodzianke..wieczorkiem wyśle go do wanny a ja w tym czasie zrobie lody waniliowe z gorącymi malinami (uwielbiammm) i jakiś ładny nastrój w sypialni.. żeby tak się oderwać troszku od wszystkiego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć ,

Babeczki moje kochane ja to dziś pospałam że ho ho aż do 11 ! 😮 😮 😮
Chyba ten Amsterdam tak dał nam popalić. Teraz jedziemy na jakiś Batafi na zakupy....
Co do wyników z glukozy to spokojnie czekam na powtórkę badań. Dziwi mnie jednak to że miała tak strasznie dużo do wypicia aż dwa kubki! I ta Pani wzeiła ode mnie glukoze - takie duże opakowanie glukozy w proszku i mi nie oddała - może rozrobiła wszystko hihihi....

Mój mały czasami tez ma ruchy bardzo dziwne - jakby podskakiwał 😮 😁 ale sobie myślę że niech skacze tak do woli....

Co do zmiany pozycji ułożenia Dzidziusia to u mnie zmienia się średnio co 10 dni (moja kochniutka wierciołka).

Dobra uciekam.....

Papapatki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry to ile Ty tej glukozy dałaś tej pani? Ja nie będę zanosic swojej bo za 5zł można kupic w laboratorium. Myslę że oni wiedzą ile tego mają dac na podstawie skierowania od lekarza. Ja będę robic glukozę za tydzień we wtorek jak wrócę z domu. Dowiem się też co z hemoglobiną i jak się ma mocz 🙂 Mam tez zrobić toxo mimo że lekarz na poczatku sugerował że to sie robi później, ale popatrzył w jakąś tabelkę z wydrukowanymi tyg ciązy i przypisanymi na ten czas badaniami i mówił że mogę zrobić. Mam nadzieję że nadla nie złapałam tego dziadostwa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ellunia, no ja mam jeszcze dziś wolne, ale z racji wizyty u lekarza zjechaliśmy już z wybrzeża (ale śmiesznie, bo akurat się pogoda zmieniła na gorsze :P)

po wizycie - z szyjką okej, pani doktor powiedziała, że te skurcze, to nie mam się martwić, bo od strony medycznej nie ma nic niepokojącego, może dziecko coś mi ponauciskało albo coś

wyniki krwi nie najlepsze, troszkę za niskie i dostałam żelazo na receptę

a cukier ekstra - 75 na czczo, 88 po 75g
toksoplazmoza ujemna (tak jak przypuszczałam) 😉

za miesiąc usg - wtedy będę wiedziała więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby, to wyniki jak u mnie 🙂.

Ja też miałam do wyboru wypicie z dwóch kubeczków lub jednego, bo jak wsypała mi pielęgniarka dwie saszetki do jednego kubeczka to samego proszku było po brzegi po pomieszaniu z wodą konsystencja kisielu.

Oki ja się wyłączam lecę na 15, odezwę się po. Shelby w Gdańsku znowu słońce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby, to wyniki jak u mnie 🙂.

Ja też miałam do wyboru wypicie z dwóch kubeczków lub jednego, bo jak wsypała mi pielęgniarka dwie saszetki do jednego kubeczka to samego proszku było po brzegi po pomieszaniu z wodą konsystencja kisielu.

Oki ja się wyłączam lecę na 15, odezwę się po. Shelby w Gdańsku znowu słońce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby super, ze u Ciebie wszystko oki 😉 😉 a co do żelaza to ja juz biore jakies drugi miesaic bo mialam lekki niedobor i lekarz pwiedzial ze trzeba sie wzmocnic przed tym wielkim dniem.... aaaaaaaa 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁

co do ciuszków z hipermarketów- to ja przy pierwszym synku kupowalam 2pack body z biedronki i bylam zadowolona nie ktore bede uzywac przy małej rowniez 😉 😉 😉 😉 Wiec jak bedzie jakas promocja to na pewno sie skusze 😉 😉 😉 😉 😉 😉


Wlasnie skonczylam sprzatac łazienke i teraz czeka mnie odkurzanie i mycie podłóg- ale zrobie dzisiaj i jutro laba 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ella ja wczoraj chyba pierwszy raz od dwóch miesięcy sprzątnełam sama całe mieszkanie, u mnie sporo bo dwie łazienki i cztery pokoje, wprawdzie dwa pokoje puste, ale umyć podłogę trzeba. Upiekłam ciasto. Efekt był taki, że byłam ledwo żywa i mój kręgosłup całkowicie na koniec odmówił mi posłuszeństwa. Na domiar złego jak mój mąż wrócił z pracy to się tak na mnie wydarł, że sprzątałam, że ja już pasuję ze sprzątaniem ( poza kurzami i kuchnią) do końca ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ach tak widziałam - impreza mozartowska - chciałam się wybrać na koncert inauguracyjny, ale nie miałam już sił!

ach, jeszcze przed wyjazdem kupiłam gruby akrylowy kocyk z kubusiem 110x140 i ręcznik - okrycie kąpielowe 100x100 - jestem zadowolona, bo za oba zapłaciłam 72 zł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):

Gosiaq a jak zareagował brat na zmienę imienia? Podoba mu się Filip?

A wiesz, zostawiłam moich chłopaków z tym dylematem i koniec 🙂 Powiedziałam, że ja wybrałam Maćka, to niech teraz negocjują hihihi Wybór był między Szymonem, Kacprem i Filipem. A że Filip najbardziej się mężowi podoba, to tak zostało. Maciek się zgodził pod warunkiem, że.... więcej zmian już nie będzie hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję dziewczynki za rady.

Lala ale Ci zazdroszczę, to na pewno będzie miły wieczorek 😁 😁
Ja nastawiłam się że mój mąż wróci dziś z delegacji a tu kicha przyjedzie dopiero jutro i to pewnie wieczorem bo mają sporo pracy. 😞 Wczoraj pracował od 14 do 7 rano i teraz odsypia bo około 22 znowu do pracy. Biedak jeszcze się przeziębił, strasznie go kaszle i ma katar więc nie wiem czy jutrzejszą noc prześpimy razem. Boję się trochę, że mnie zarazi.
Pozostaje mi tylko niedziela w jego towarzystwie, aj jak ja nie lubię tych rozstań 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...