Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No już jestem...

Na tym Batavia Stad nic nie kupiłam.... bo jak już mi się coś spodobało to ie było rozmiaru 🙂 🙂 🙂 lub ktoś sobie ze mnie jaja robił .... 🤔

Wieczorem byliśmy u Henrego i znów masę rzeczy dostałam :
- nosidło Maxi Cosi
- matę edukacyjną
- wannienkę ze stojakiem
- wiaderko do kąpieli
- elektryczny laktator
- ubranka dla Kacpra
- grzechotki
- wkładki laktacyjne - zapas na dwa miesiące

Kurde mam też doła bo nie do końca wiem co mam jeść i jak jeść ... Zjadłam dziś bułkę z musli !
Nie jem rzeczy które mają napisane że mają cukier, unikam wenglowodanów. Ale teraz nie mam szans na jedzenie regularne - dopiero jak wrócę. Boję się że może się przez te parę dni coś stać...

Może?


Po rezygnacj ze słodyczy znikneła mi zgaga i wypróżniam się bez problemu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przez kilka dni nic się nie stanie ale miej w razie czego przy sobie coś słodkiego, bo jak cukier spadnie za mocno (przy za długiej przerwie miedzy posiłkami) to może Ci się zrobić slabo i wtedy trzeba koniecznie coś zjeść - ja w takiej sytuacji zjadałam batonik z czekoladą.

Lala fajny brzuszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry, nie może. Jeśli dobrze zrozumiałam pisałaś, że mierzysz cukry, czyli masz je pod kontrolą. Nawet jeśli tego nie zrobiłaś, to spaliłaś je na zakupach. I jeszcze jedno, długotrwale utrzymujący się wysoki cukier robi nam źle, a u Ciebie nie ma o tym mowy. Oby do poniedziałku i głowa do góry.
Lala śliczny brzuś 🙂
Gratki 100dniówki 🙂 a to znaczy, że za kilka dni i ja nareszcie będę miała tylko dwie cyfry 🙂 Marinel i Cygnee chyba tak samo 🙂, bo jesteśmy jakoś blisko siebie, tzn. zamykamy listopad 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie studniówka...

Martka gratuluję 🙂 🙂 🙂

Moja jakoś przmkneła nawet nie wiem kiedy 😁 😁 😁
Za to w przyszłym tygodniu urodzinki i dwa dni później 4 rocznica ślubu 😆 😆 😆
Łoj będzie impreza i będzie się działo 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak się zastanawiam, czy to normalne, żeby dwa dni dziecka nie czuć? Dzisiaj mąż wyciągnął mnie na pustynię. Skakałam po aucie jak worek, bo droga kamienista, wątpię żeby mała kruszynka to przespała, ale żeby dwa dni żadnych znaków od siebie nie dawać, albo wyłącznie jakiegoś slromnego pojedyńczego bulgota? No i właśnie to mnie martwi 😞 wiem, że też tak miewacie, ale czy też tak długo? Niech już będzie ten listopad, bo osiwieję do końca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymamo my bedziemy mialy studniowke w ten sam dzien 🙂 za 3 dni dokladnie 😜

lala sliczny skromniutki brzusio 🙂 ja jutro swoj wrzuce - wieloryb ze mnie 🙂 lub mors 😁

ja juz padam, wiec mowie

kolorowych snow i zadnych koszmarow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymama napisał(a):
Tak się zastanawiam, czy to normalne, żeby dwa dni dziecka nie czuć? Dzisiaj mąż wyciągnął mnie na pustynię. Skakałam po aucie jak worek, bo droga kamienista, wątpię żeby mała kruszynka to przespała, ale żeby dwa dni żadnych znaków od siebie nie dawać, albo wyłącznie jakiegoś slromnego pojedyńczego bulgota? No i właśnie to mnie martwi 😞 wiem, że też tak miewacie, ale czy też tak długo? Niech już będzie ten listopad, bo osiwieję do końca.


Ja czasami też tak mam... Twoja maleńka fika ale Ty słabo czujesz lub się nie skupiasz na ruchach.... trudno wyczuć jak auto skacze buja i tarmosi.... więć spokojnie. Juz kiedyś pisałam ze byłam na usg a lekarka do mnie mówi ale on tam kopie.... a ja nic wtedy nie czułam! Też słabiej czuję jak mam brzuszek pełny lub jak tworzą mi się gazy po trawienne (przepraszam za dosłowność ).

Więc kochana wszystko jest okej! Głowa do góry i uśmiechnij się troszku 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Helo Dziewczynki, jestem pierwsza? No tak moja Lenka wiercipięta od godziny już mnie męczy.
A u nas dzień jak co dzień - blisko 50 stopni... Zaraz jadę do lekarza w sprawie glukozy, przedtem jednak wkleję zdjęcia z pustyni w Katarze, bo widoki powalają a mi pozwalają tu przeżyć 😉 Miłego weekendu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to siup,pierwsze zdjęcie z pustyni. Pustynia leży na cyplu, więc okala ją Zatoka Perska, czy też Arabska. Widok jest przecudowny, bo dookoła tylko piasek, bezmiar pustyni i woda - o temp. 36 stopni 🙂 Ludzie przyjeżdżają tu na surfowanie i piknikowanie całymi grupami.

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4175e67210b965b2][IMG]http://images46.fotosik.pl/1006/4175e67210b965b2m.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutaj pustynia w pełnej okazałości, ona jest taka dziwna pełna budowli z piasku, przez lata wiatr ją w ten sposób rzeźbił. Niestety nie mam aparatu z obiektywem szerokokątnym, więc zdjęcia fragmentaryczne, ale na pustyni krajobraz wiele się nie zmienia 🙂

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5b18c071035b866a][IMG]http://images39.fotosik.pl/1016/5b18c071035b866am.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry Brzuszki 🙂
lenymamo - slicznie tam jest 🙂 woda 36 stopni.... hmmmm tylko pomarzyc o kapieli w takiej wodzie 🙂
zakaz wielbladow 😁 😁 😁 a na autostradzie jest osobny pas dla ludzi na wielbladach ??? 🙂
ale powiedz mi jak Ty wytrzymujesz 50 stopni?????? ja jak jest 20-25 to juz sie topie 🙂 akiedys na prawde uwielbialam cieplo... w ciazy sie wszystko pozmienialo - jest mi duzo cieplej 🙂
u mnie dzisiaj sloneczko mnie przywitalo 🙂
nocka minela spokojnie, a niedlugo do ikei sie wybieramy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cygnee napisał(a):
dzien dobry Brzuszki 🙂
lenymamo - slicznie tam jest 🙂 woda 36 stopni.... hmmmm tylko pomarzyc o kapieli w takiej wodzie 🙂
zakaz wielbladow 😁 😁 😁 a na autostradzie jest osobny pas dla ludzi na wielbladach ??? 🙂
ale powiedz mi jak Ty wytrzymujesz 50 stopni?????? ja jak jest 20-25 to juz sie topie 🙂 akiedys na prawde uwielbialam cieplo... w ciazy sie wszystko pozmienialo - jest mi duzo cieplej 🙂
u mnie dzisiaj sloneczko mnie przywitalo 🙂
nocka minela spokojnie, a niedlugo do ikei sie wybieramy 🙂


🙂) Mam na to swój sposób, bo muszę 🙂 Czyli nad morze nie chodzę prawie w ogóle, bo tam zwyczajnie nie da się wyrobić, woda za gorąca, temperatura pustynna. Z domu wychodzę wyłącznie po 16, wtedy spada do 39 do 40 kilka. Chyba, że muszę tak jak dzisiaj do lekarza, wtedy z samochodu - biegiem przez parking, byle do środka, a tam już klima. No.... fajne to nie jest. W październiku pogoda się zmienia, wtedy Katarczycy chodzą w kurtkach, a my Europejczycy cieszymy się plażą i oddychamy "znośniejszym" powietrzem w temp. około 25-30 stopni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lanymamo super zdjęcia! Dzięki Tobie zobacze jak daleki świat wygląda 🙂 Czekamy na wieści o wynikach badania.
Rzeczywiście mamy razem studniówkę za 2 dni 🙂
Moja Emilka wierci się ostatnio bardzo często w nocy. Zawsze jak się obudzę to ją czuję. Mam nadzieję że tak juz zostanie bo to bardzo cieszy!
Teraz się zastanawiam czy jak się ma ten wysoki poziom glukozy po obciązeniu to należy jeść słodycze czy nie? Wydawało mi się że wtedy trzeba unikac żeby nie podnosić jego poziomu jeszcze bardziej ale widzę że martka zaleca batonik z czekoladą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lenymama super fotki!

Marinel przy cukrzycy cięzarnych można sobie pozwolić na różne jedzonka byle się mieścić w wartości wymienników weglowodanowych, a batonik w sytuacjach ekstremalnych, bo prawie mdlalam a pora obiadowa mineła z 2 godziny.

Robiłam dzisiaj test obciązenia glukozą - wynik mnie załamał na czczo 109, po 2 godz (75g) 208 🥴. Ja nie chce jeździć do poradni diabetologicznej w Poznaniu - jedynej na Wielkopolske (najgorszemu wrogowi bym tego nie życzyła) 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
martka3 czyli w każdej ciazy to przechodzisz?
Współczuję ale nie załamuj się ! Masz juz doświadczenie, wiesz co robić, dasz radę!


Dzięki za pocieszenie. W pierwszej tylko nie miałam, tylko anemię, to teraz mam i anemię i cukrzycę ciężarnych. I jeszcze do \"kompletu\" może dojść cholestaza którą miałam w obu ciążach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj akurat czytałam artykuł na brzuszku o cholestazie. Może tym razem nie wystapi. Bądź dobrej mysli. Anemie wiele z nas przechodzi, ja też się zmagam z za niską hemoglobiną. Glukozę będę sprawdzać za tydzień w poniedziałek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...