Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
karolinek napisał(a):
Domini2011 napisał(a):
buu..chaciałam wam pokazać zdjęcie pokoiku, a właściwie łóżeczka 🙂 ale "nowy użytkownik nie może zamieszczać zdjęć". Co za głupia zasada..


No właśnie to trochu głupie no ale trudno co zrobić


z tego co wiem potrzebna jest konkretna ilość dodanych postów... Więc jak piszecie coś to dzielcie na fragmenty lub poprostu piszcie częściej a już wkrótce będziecie mogły dodawać zdjęcie 🙂 🙂 🙂

Ania_xx ale się uśmiałam 🙂 🙂 🙂

Mamy naszykowanego tego samego pajaca na wyjście 🙂 🙂 🙂
Chodzi mi o ten z żyrafą 🙂 🤪 🙂 🤪 ja mam pod to body, skarpetki, czapunię na głowę taką cienką do tego naszykowałam kombinezon + ciepłą czapeczkę z polarku. Jak będzie zimno to nakryje Malucha jeszcze kocykiem - nie chcę przegrzewać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania_xx napisał(a):
lala 89 podpowiesz jak wstawić zdjęcie?


przepraszam, że dopiero teraz ale nie było mnie w domku

Ja wchodze na www.fotosik.pl , tam w górnym prawym rogu jest żółta ikonka dodaj zdjęcie, klikam.
Potem daje ograniczenie wiekowe i wybieram zdjęcie, rozpoczynam przesyłanie. Potem kopiuje cały kod URL ten 500pixeli i wchodze tu u nas na forum w tą ikonke z obrazkiem i wklejam kod.

Ubranka śliczne! A wiesz że ja też mam taki kocyk jak ty! Do tego mam też podusie, kupiłam kiedyśw biedronce..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór 🙂
Marinel gratuluję wspaniałych wiadomości 🙂 Wyobrażam sobie jak się cieszyłaś widząc Emilkę po tak długim czasie 🙂
Shelby oryginalne imiona 🙂 Mam tam swoich faworytów. Dziewczynka Faustyna i nie ma tam "erki" 🙂 a chłopczyk Antoś 🙂 Naprawdę dla mnie to niesamowite, że dajecie radę i wytrzymujecie bez tej wiedzy 🙂
Agisal, nie mogę otworzyć Twojego zdjęcia, a baaardzo bym chciała, zwłaszcza, że rekomendacje masz, że fiu fiu 🙂)
Gamesz, Domini2011 i Bulhakova cieszę się, że jesteście z nami 🙂 Bulhakova - ładna dziewczyna z Ciebie 🙂 Gamesz rozumiem Twoje obawy doskonale, ale powtórzę za dziewczynami statystyka to tylko i aż liczby, a jeśli coś mieści się w normie, (tak jak w Twoim przypadku) to znaczy, że jest ok. To tak jak z 7 i 97 centylem 🙂 Rozbieżność wielka, a jedno i drugie stanowi normę 🙂
Domini jeśli chcesz podam Ci adres mailowy, możesz przesłać zdjęcie do mnie, a ja umieszczę je na forum 🙂
Albo pisz, pisz jak najwięcej, żeby przestało odmawiać Ci dostępu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dzisiaj już z uśmiechem, bo dziecko mi "schudło" od czwartku o 300gr 🙂 w chwili obecnej jest o tydzień większa niż termin ciąży. Cesarka ustalona na 15 listopada 🙂 Lekarz określiła Nataszkę jako "bardzo zdrowe"dziecko. Mi wystarczyło, że wszystko jest ok 🙂
W szpitalu mogę być z całą rodziną, tzn. mężem i Lenką. Po dwóch dniach wypuszczają do domu. Widzieć mnie chciał ponownie na 2 dni przed cc (!!). Ani razu odkąd tu jestem nie badano mnie ginekologicznie (!!) i chyba już się nie doczekam tego. Odsuwam te myśli, bo cieszy mnie fakt, że zostało już tylko 29 dni 🙂 I dzisiaj chcę myśleć o tym, a nie o zawodach, które spotykam tu na każdym kroku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lenymama super.

Ja też medytowałam co na wyjście ze szpitala i zdecydowałam body z długim rękawem, na to cieplejszy pajacyk lub śpioszki cieplejsze i sweterek, w zależności od tego jaka będzie pogoda kombinezon gruby materiałowy albo ten

http://www.mothercare.com/richContent/B005C42G0Q?ie=UTF8&pf_rd_r=0V8MFK3EX8EJP9APM1ZF&pf_rd_m=A2LBKNDJ2KZUGQ&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B005C42G0Q&pf_rd_p=221610327&pf_rd_s=left-2

Kombinezon ten prezent od dziadków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lenymamo -- ach jak dobrze słyszec takie dobre wieści!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! No kochana to 2 tygodnie ci sie skróciły 😉 😉 😉 😉 😉( to jest wynagrodzenie za to, ze tak Ci sie ta ciąża ciągnie 😁 😁 😁)!!!!
Cieszę sie ze z Nataszką wszystko okey!!!!!

Ach już nie długo bedziemy tulić nasze bąbelki 😉

U mnie dzionek fajnie zleciał- odwiedziny u koleżanki udały się- przy okazji wrócilam z 2 reklamówkami ciuszków po jej córeczce!!! Dostałam piekny kombinezonik akurat na wyjscie ze szpitala i duuuuzo duuuzo wiecej 😉 pozniej wrzuce jakas fotke 😉
Idę wieszać bo juz sie wyprało 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lenymamo super wieści a czemu masz mieć cesarkę (przepraszam jeśli czegoś nie doczytałam)

Shelby rożek jest napisany w tej samej linii co inne rzeczy na dziecka do wypisu. To co mam zabrac dla maluszka do szpitala (pampersy, oliwka, chusteczki i patyczki higieniczne) są w innym miejscu wypisane.
Też myślałam o takim malutkim żelazko do prasowania tych maleństw 🙂
Madziu chciałam jeszcze Ciebie zapytac czy w związku z krótką i miękką szyjką masz zalecone lezenie? Bo ja sama nie wiem co mam robić. Musze utrzymać dzidzię do 4 listopada w brzuszku, ale trudno mi leżec bo ciągle coś jest do zrobienia.

Śmiesznie wygląda na moim pasku że maluch wazy ok 2kg 🙂 Moja dzidzia to naprawdę kluseczka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haha, małpka powiadasz 🙂) Pośmiałam się 🙂) To też fajne doświadczenie przyglądać się jak to starsze reaguje na młodsze, no nie? Dobrze, ze Kubuś mierzyć "małpki" nie chciał 🙂 Do nas dzisiaj przyjechało łóżeczko i Lenka słowo daję - widziałam to po niej - walczyła z sobą czy nie wejść do niego 🙂 Póki co włożyła tam swoje pluszaki, ale myślę, że jeszcze ją tam zobaczę 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymama napisał(a):
Dzięki dziewczyny 🙂
Ela, miałam już kilka razy do Ciebie pisać, Ty szczęśliwa Mamusia jesteś, masz synka a teraz córunia, wow nie każdemu to się udaje 🙂) Ale fajne takie szmatki dla dziewusi co?


Nom ciuszki są extra!!!!!!!Zawsze jak szłam na zakupy dla Kuby to jeczałam, ze tyle ładnych dla dziewczynek a dla chłopaków prawie nic!!! Teraz bede miała pole do popisu 😁 😁 😁.
Jak widze dziewczynki to najbardziej mi sie podoba tunika z getrami normalnie boooski strój 😁

W ogole zastanawia mnie jak bedzie wygladac czy bedzie podobna Kuby!!!!!! Ach tyle pytań....... ale juz nie dlugo poznamy odpowiedzi 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymama napisał(a):
Haha, małpka powiadasz 🙂) Pośmiałam się 🙂) To też fajne doświadczenie przyglądać się jak to starsze reaguje na młodsze, no nie? Dobrze, ze Kubuś mierzyć "małpki" nie chciał 🙂 Do nas dzisiaj przyjechało łóżeczko i Lenka słowo daję - widziałam to po niej - walczyła z sobą czy nie wejść do niego 🙂 Póki co włożyła tam swoje pluszaki, ale myślę, że jeszcze ją tam zobaczę 🙂)


Kochana 😁 😁 😁 😁 😁 nasz kuba juz zaliczyl lezakowanie w łóżeczku!!!!!!!! Mówił, ze chce sie polozyc to sobie mysle co bede mu zakazywac niech spróbuje 😁. Wlazł poleżał pod kołderką i doszedł do wniosku ze jego "łóżko z furą" jest lepsze 😁 . Także wiecej chyba prób nie bedzie!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
lenymamo super wieści a czemu masz mieć cesarkę (przepraszam jeśli czegoś nie doczytałam)

Shelby rożek jest napisany w tej samej linii co inne rzeczy na dziecka do wypisu. To co mam zabrac dla maluszka do szpitala (pampersy, oliwka, chusteczki i patyczki higieniczne) są w innym miejscu wypisane.
Też myślałam o takim malutkim żelazko do prasowania tych maleństw 🙂
Madziu chciałam jeszcze Ciebie zapytac czy w związku z krótką i miękką szyjką masz zalecone lezenie? Bo ja sama nie wiem co mam robić. Musze utrzymać dzidzię do 4 listopada w brzuszku, ale trudno mi leżec bo ciągle coś jest do zrobienia.

Śmiesznie wygląda na moim pasku że maluch wazy ok 2kg 🙂 Moja dzidzia to naprawdę kluseczka 😁


Możesz nazywać jak Ci się żywnie podoba 🙂 ale to najwspanialsza kluseczka na świecie, prawda? Moja 2,5 kg kluseczka tak samo 🙂
A cięcie to nasza decyzja. Z Lenką było tak samo. Nie mam przeciwwskazań do porodu s. n.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację dziewczyny dla dziewczynek jest dużo więcej ciuszków i wszyskie takie słodkie księzniczkowe. Dzisiaj jak byliśmy w sklepei dziecięcym to mąż chciał kupić taki polarkowy misiowy kombinezon, ale nie wem czy byłaby okazja go załozyć bo w listopadzie może być już naprawde zimno i ten który mam będzie chyba cieplejszy.
Zauważyłam że mąż się nie może doczekac narodzin Emilki. Zaglądał do wszystkich maluszków w fotelikach i się uśmiechał że takie aniołki. Przeraził się jak jedno płakało, że tego krzyku chyba nie zniesie 🤪 Stwierdził że boi się iść na poród bo jak mu położna da dziecko to on nie bedzie wiedział jak trzymać. Musiałam go przekonywać że na pewno od razu nie dadzą mu dziecka tylko przywioza jak już będę na sali położnic i do tej pory będzie dzidziuś pod opieką neonatologa. Ach ten mój mąz nie chodził na szkołe rodzenia i teraz nic nie wie i panikuje.
Dobra dziewczyny idę polezeć bo brzuszek co chwilę twardnieje i robi się cięzki. Dobrej nocy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenymamo a nie wolisz s.n.? Jej ja się boję cesarki jak nic. Ale ostatnio zaczęłam się zastanawiac gdzie lepiej miec 10cm dziurę 🙂

Właśnie do mnie dotarło że wymiar dwuciemieniowy główki Emilki to prawie 9cm, więc ja nie wiem czy 10cm rozwarcie za miesiąc pozwoli jej się przecisnąc 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
Lenymamo a nie wolisz s.n.? Jej ja się boję cesarki jak nic. Ale ostatnio zaczęłam się zastanawiac gdzie lepiej miec 10cm dziurę 🙂

Właśnie do mnie dotarło że wymiar dwuciemieniowy główki Emilki to prawie 9cm, więc ja nie wiem czy 10cm rozwarcie za miesiąc pozwoli jej się przecisnąc 🥴


Nie Marinel, mnie już nikt nie przekona do porodu s. n.
Myślę, że do c.c. dojrzewa się tak samo jak do porodu siłami natury. Oczywiście, że mam wątpliwości, ale myślę, że przy s.n. w moim przypadku byłoby ich dużo więcej. Na szczęście mam bardzo dobre wspomnienia po pierwszej i co tu dużo mówić liczę, że teraz będzie podobnie. A co do główki Emilki, to natura tak nas stworzyła, że spokojnie zmieści się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki...
Tak nas duzo, ze i postow wiele codziennie 🙂
Ja mysle, ze rodzac przez CC jest tyle dobrze, ze jest bezpieczniej dla dziecka nie wystepuja urazy okoloporodowe... W pierwszej ciazy wolalam nawet przez CC ale jakos tak wyszlo, ze sie zaczelo naturalnie i nie bylo przeciwskazan... W tej ciazy wiem co mnie czeka jesli SN zas gdybym jednak tak nie mogla to troche sie boje CC... poza tym tak fajnie od razu zajac sie swoim malenstwem zaraz po porodzie 🙂 to najpiekniejsze chwile w moim zyciu, kiedy dzidzia jeszcze z pepowina zostala przystawiona mi do piersi 🙂 Nawet nie wiem czy istnieje tutaj mozliwosc wyboru porodu... Generalnie jestem pozytywnie nastawiona i mam nadzije, ze i wam sie udzieli 🙂 Wiec bez obaw -doswiadczenie do przezycia - cud natury kiedy z twojego ciala wychodzi slodkie malenstwo, ktore kochasz najmocniej na swiecie.... Pierworodki choc probujecie to nawet sprawy sobie nei zdajecie jak silne i bezgraniczne to uczucie - jedyne w swoim rodzaju!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał(a):
czesc dziewczynki...
Tak nas duzo, ze i postow wiele codziennie 🙂
Ja mysle, ze rodzac przez CC jest tyle dobrze, ze jest bezpieczniej dla dziecka nie wystepuja urazy okoloporodowe... W pierwszej ciazy wolalam nawet przez CC ale jakos tak wyszlo, ze sie zaczelo naturalnie i nie bylo przeciwskazan... W tej ciazy wiem co mnie czeka jesli SN zas gdybym jednak tak nie mogla to troche sie boje CC... poza tym tak fajnie od razu zajac sie swoim malenstwem zaraz po porodzie 🙂 to najpiekniejsze chwile w moim zyciu, kiedy dzidzia jeszcze z pepowina zostala przystawiona mi do piersi 🙂 Nawet nie wiem czy istnieje tutaj mozliwosc wyboru porodu... Generalnie jestem pozytywnie nastawiona i mam nadzije, ze i wam sie udzieli 🙂 Wiec bez obaw -doswiadczenie do przezycia - cud natury kiedy z twojego ciala wychodzi slodkie malenstwo, ktore kochasz najmocniej na swiecie.... Pierworodki choc probujecie to nawet sprawy sobie nei zdajecie jak silne i bezgraniczne to uczucie - jedyne w swoim rodzaju!!!


Święta prawda, uczucia do własnego dziecka nie da się porównać z niczym. Chyba nawet wyrazić słowami tego nie można 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymama napisał(a):
Nadrobiłam dzisiaj ponad 50 stron, aż mi się literki mieszają 🙂 Spadam odpocząć. Miłej nocki a jutro niedzieli. Dobranoc.


Dobranoc lenymamo 😉a u Was jutro juz poczatek tygodnia- takze aby dobrze sie zaczął 😉

A mnie cos na COLĘ wzieło- a pare dni spokoju było!!!! A co tam ide sobie nalac szklaneczkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wanilia napisał(a):
Cherry napisał(a):
Wiecie co muszę isć do szpitala w przyszłym tygodniu na spotkanie z ordynatorem aby ten podpisał mi zgodę na poród rodzinny. U was też są takie głupie formalności... żeby cieżarna jeszcze w sprawie czegoś takiego ciągać.... matko jedyna !
Ordynator przyjmuje tylko dwa razy w tygodniu i to w określonych godzinach 😮 😲 😮 😲 🤔 🤨


Cherry a który to szpital>? I ile kosztuje znieczulenie? Niby jestm zdecydowana już ale nie zaszkodzi jeszcze rozważyć inne opcje. Chociaż w Oławie nie mają takich dziwnych formalności. A ta cegiełka na rodzinny to podobo nie ma określonej ceny, większość daje 100 zł i to idzie na doposażanie oddziału.

Te cegiełi "co łaska" i wszelkie opłaty za udział ojca w porodzie czy znieczulenie kiedy strasznie boli to zwykłe wyłudzanie pieniędzy!!! Płacimy w końcu ubezpieczenie, żyjemy niby w cywilizowanym kraju, mamy rodzić godnie i po ludzku i takich szntaży finansowych być nie powinno. Dla mnie 700 zł za znieczulenie czy 300 za udział ojca w porodzie to granda i nie chodzi o toczy mnie na to z łatwością stać czy nie. Nie wiem dlaczego jest na to zgoda. Ale gdzie złożyć protest?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...