Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Halo,
Ella, Gosiaq, albo Martka czy w 4 roku życia Wasze dzieci miały jakieś szczepienia (?) bo z tego co ja pamiętam, w tym okresie następuje dłuższa przerwa i chyba kolejne są dopiero gdzieś w okolicach 6roku?
Pytam, bo u Lenki w szkole dali dzisiaj listę na której zachęcają do szczepienia na odrę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Bulhakova napisał(a):
A co myślicie o barszczu ukraińskim? może zrobię w tym tygodniu...?
Już ostatnie tygodnie, żeby bezkarnie najeść się fasoli i grochówy 😁


Oj zjadłabym zjadłam takiego barszczyku miaaaaaaam 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜

a mi jakos tak ciezko i leniewie dzisiaj o spacerze nawet nie marzę!!!!!!!!

a wy co porabiacie????

Zaniu jeszcze TYLKO MIESIĄC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙃 😁 🙃 😁 🙃 😁 SUUUPER 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymama napisał(a):
Halo,
Ella, Gosiaq, albo Martka czy w 4 roku życia Wasze dzieci miały jakieś szczepienia (?) bo z tego co ja pamiętam, w tym okresie następuje dłuższa przerwa i chyba kolejne są dopiero gdzieś w okolicach 6roku?
Pytam, bo u Lenki w szkole dali dzisiaj listę na której zachęcają do szczepienia na odrę.


LENYMAMO nasz kuba jeszcze nie mial zadnej szczepionki ale niedlugo czeka nas kontrola wiec pewnie sie dowiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bulhakova napisał(a):
Agisal za cienki ten kombinezon - ja mam taki sam... na wszelki wypadek wezmę też taki gruby śpiworek... Ale z drugiej strony - jak pod spodem będzie jeszcze welurowy pajac to czemu za cienkie? Chyba, że będzie na minusie na dworze...


No ja planuję przykryć Dominika po wpięciu w fotelik jeszcze kocykiem.....zresztą samochód może wjechać pod same drzwi szpitala.....w samochodzie będzie ciepło (samochodem do domu to jakieś 15-20 min oczywiście jeśli nie ma korków).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agisal napisał(a):
Bulhakova napisał(a):
Agisal za cienki ten kombinezon - ja mam taki sam... na wszelki wypadek wezmę też taki gruby śpiworek... Ale z drugiej strony - jak pod spodem będzie jeszcze welurowy pajac to czemu za cienkie? Chyba, że będzie na minusie na dworze...


No ja planuję przykryć Dominika po wpięciu w fotelik jeszcze kocykiem.....zresztą samochód może wjechać pod same drzwi szpitala.....w samochodzie będzie ciepło (samochodem do domu to jakieś 15-20 min oczywiście jeśli nie ma korków).


Spoko - nie ma co się tak bardzo przejmować... moja koleżanka twierdzi, że dziecko trzeba ubierać tak jak siebie - chociaż ja z kolei czytałam w mądrej książce, że dziecku zimno po porodzie i dlatego np w szpitalu zakłada się dodatkowo skarpetki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ella1 napisał(a):
lenymama napisał(a):
Halo,
Ella, Gosiaq, albo Martka czy w 4 roku życia Wasze dzieci miały jakieś szczepienia (?) bo z tego co ja pamiętam, w tym okresie następuje dłuższa przerwa i chyba kolejne są dopiero gdzieś w okolicach 6roku?
Pytam, bo u Lenki w szkole dali dzisiaj listę na której zachęcają do szczepienia na odrę.


LENYMAMO nasz kuba jeszcze nie mial zadnej szczepionki ale niedlugo czeka nas kontrola wiec pewnie sie dowiem 😉


O, dzięki 🙂
Ale Kubuś żadnej, nic, zero, nul? Czy chodzi o to, że w przedszkolu jeszcze nic nie mówili? Bo zajrzałam do Lenki książeczki i wychodzi na to, że miała taką szczepionkę w okolicach 14 - 15 miesiąca życia, tylko nie wiem czy ją się powtarza i kiedy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymama napisał(a):
ella1 napisał(a):
lenymama napisał(a):
Halo,
Ella, Gosiaq, albo Martka czy w 4 roku życia Wasze dzieci miały jakieś szczepienia (?) bo z tego co ja pamiętam, w tym okresie następuje dłuższa przerwa i chyba kolejne są dopiero gdzieś w okolicach 6roku?
Pytam, bo u Lenki w szkole dali dzisiaj listę na której zachęcają do szczepienia na odrę.


LENYMAMO nasz kuba jeszcze nie mial zadnej szczepionki ale niedlugo czeka nas kontrola wiec pewnie sie dowiem 😉


O, dzięki 🙂
Ale Kubuś żadnej, nic, zero, nul? Czy chodzi o to, że w przedszkolu jeszcze nic nie mówili? Bo zajrzałam do Lenki książeczki i wychodzi na to, że miała taką szczepionkę w okolicach 14 - 15 miesiąca życia, tylko nie wiem czy ją się powtarza i kiedy.


oj szczepionek mial a mial juz nawet nie pamietam ile musiałabym spojrzec w ksiażeczke ale ostatnia chyba jak mial 2 latka!!!!!
🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lenymamo! sprawdziłam w książeczce 🙂 po tym 14-15 miesiącu, następna jest w 5 roku życia (błonnica, tężec, krztusiec, polio). Wcześniej nic nie było, także bądź spokojna, nic Was nie minie, bo będziecie już w Polsce 🙂
Eeee tam zaraz prezenty na bogato - tajemnica polega na tym, że jak się lata dużo po świecie (dla moich brzuszkowych świeżynek - mąż jest marynarzem), to można zarejestrować się w miles&more i tam zbierać punkty, a potem tylko wybrać z katalogu 🙂 i tym właśnie sposobem mam diamenciki malutkie 🙂
Aniusia! Ty dzisiaj chyba cały dzień na głodzie jesteś? przepis łazankowy wrzucam na wariacje (nie jest jakiś skomplikowany, bo mam dwie lewe ręce w kuchni).
Paula_jot, czekałam aż przeczytasz mój wpis, bo pamiętam, że Filipy są nasze w tym samym terminie 🙂 Ja niedawno miałam drugą serię skurczową... hmmm dobrze, że jutro lekarz. Ale wydaje mi się, że to skurcze przepowiadające (ok. 2 tygodnie przed porodem takowe występować mogą). Sandra, dobrze się domyślam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymama napisał(a):
Gosiu kochana dziękuję 🙂 Właśnie o to mi chodziło. Czyli tutaj brak naszej zgody.
A co do tych skurczów to niesamowite, Gosiu może jeszcze załapiesz się na październik 🙂)

no właśnie bujam się na piłce i co chwilkę mnie coś tam złapie na dole, więc "fufam" (fu fu fu) hehehe
Ale z październikiem będzie pewnie ciężko 🙂 chociaż już bym chciała, mąż kiwa głową, że też 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
lenymama napisał(a):
Gosiu kochana dziękuję 🙂 Właśnie o to mi chodziło. Czyli tutaj brak naszej zgody.
A co do tych skurczów to niesamowite, Gosiu może jeszcze załapiesz się na październik 🙂)

no właśnie bujam się na piłce i co chwilkę mnie coś tam złapie na dole, więc "fufam" (fu fu fu) hehehe
Ale z październikiem będzie pewnie ciężko 🙂 chociaż już bym chciała, mąż kiwa głową, że też 🙂

Heh, jak ja Was rozumiem 🙂
Agisal, dzięki wielkie, odpisałam, jest świetne, dziewczyny nie przesadzały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mnie dopadł dzisiaj jakiś kryzys ciążowy 😞 Coraz bardziej zaczynam odczuwać zmęczenie ciążą...cały dzień mnie dziś męczy zgaga, nawet Rennie i migdały nie pomogły...na nic nie mam ochoty i czuje się jak flak 😞 i dobija mnie mnie myśl o kolejnej nieprzespanej nocy...gdyby można było przyśpieszyć czas...!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
yenefer07 napisał(a):
dobija mnie mnie myśl o kolejnej nieprzespanej nocy...gdyby można było przyśpieszyć czas...!!!


Yenefer ja mam ten sam problem....jest wieczór a ja zaczynam się denerwować, że znów pół nocy przeleżę patrząc w sufit....już nawet mi się często nie chce wstawać np. aby włączyć komputer, TV, poczytać książkę....wczorajszej nocy położyłam się o 24 a usnęłam ok 3:30- spałam dziś do 11. Ja nigdy nie miałam problemów ze snem a teraz nie mogę tego pojąć !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja pierscionek zareczynowy sciagnelam z miesiac temu w srodku nocy - z wielkim problemem... slad ucisniecia utrymywal mi sie jeszcze przez 3 dni 🤢
Ja tez smigam w balerinkach, bo najwygodniej... ale nie wiem jak u was z temperatura... u nas w dzien nie spada na razie ponizej 15stopni w dzien ...choc musze przyznac ze w ciazy z Mia na tym etapie mialam kopyta nei stopy taka opuchlizna mnie chwytala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mówię dobranoc, dostałam jakiś bóli znowu lecę po nospę i magnez i się kładę.

U mnie dzisiaj było 7 stopni. W balerinkach za ciepło nie jest, ale co tam.

Tak moje nogi to kopyta, nawet łydki puchną, na Halloween wystarczy, że zdejmę rajstopy 🤪 🤪

Spokojnej nocy Brzuszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymama napisał(a):
Halo,
Ella, Gosiaq, albo Martka czy w 4 roku życia Wasze dzieci miały jakieś szczepienia (?) bo z tego co ja pamiętam, w tym okresie następuje dłuższa przerwa i chyba kolejne są dopiero gdzieś w okolicach 6roku?
Pytam, bo u Lenki w szkole dali dzisiaj listę na której zachęcają do szczepienia na odrę.


Gabrysia miała szczepienie po 5 urodzinach - błonica, tęzec, krztusiec oraz polio.
Własnie doczytałam, że już to wiesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...