Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
pocieszające jest jest tylko to że w tym złym samopoczuciu nie jestem sama ale trudno sie czuć dobrze jesli na dwoze ponad 30 stopni i duchota a my jeszcze w dwu paku 🙃
mam do was jeszcze jedno pytanko czy zauwazyłyście odkąd jesteście w ciązy jakieś zmiany w wyglądzie i zapachu wydzieliny z pochwy (ze tak to ujme) bo ja sie przestraszyłam ze to upławy ale gin mnie troche zby ła z tym problemem i powiedziała ze nie ma sensu brac zadnych globulek ale ja jakoś nie czuje sie z tym komfortowo jeszcze teraz w taki upał nie mam żadnych innych dolegliwośći typu pieczenie itp a moze to chormony i co wy na to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

fajne te brzucholki 🙂 , ja to bym wolała żeby mnie wypychało systematycznie a tu niewiele widać, i sądzę, że jak mnie wywali to na całego a mam niestety tendencję do rozstępów i pewnie będzie ich mnóstwo 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bti ja też się nad tym zastanawiałm, bo dostałam jakijś wydzieliny, a nigdy nie miałam ale byłam następnego dnia u gin i p-owiedziała, że taka widzielina jest normalna, po prostu zmieniło się ph pochwy i tyle, jeżeli nie ma jakiegoś swędzenia czy nieprzyjemnego zapachu a wydzielina nie jest koloru zielonkawego wtedy jest ok 🙂
Emmax ja mam taaaaaaaaaaaaaaaaaaaakie dorodne roystępy na piersiach, że aż boli 😞 No właśnie piersi mnie bolą od tych rozstępów, macie jakiś sprawdzony sposób na złagodzenie tego nieprzyjemnego swędfzenia i pieczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bti ja też mam upławy,ale to niestety z mojej paskudnej nadżerki 🤨 gin przepisał mi Pimafucin zobaczymy czy coś to da.Najgorzej jest w nocy od dwóch dni,mam po prostu mokro,mówiłam lekarzowi ale on uspokaja że to pewnie upławy,bo tam na dole wzystko na szczęscie pozamykane.Ale i tak nie moge spać w nocy i się stresuje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam wydzielinkę, raz mniej raz więcej, jak na początku ciąży robił mi cytologie to wyszło jakieś zanieczyszczenie ( czy coś)II stopnia, bez komórek rakowych, dał mi jakieś 3 czopki, zmniejszyło się ale nadal jest, i podobno jest to normalne. zresztą ja zawsze coś tam mam nie tak, już kilkukrotnie mi zamrażali nadżerkę i się odnawiała, więc ciągle coś tam ze mnie leci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej koleżanki 🙂 mi zaczał sie wczoraj 20 tydzien ciazy. termin mam na 9 grudnia. a upławy to dla mnie coś strasznego. od momentu kiedy zaszłam w ciaze nasiliły sie one strasznie. i jednego dnia sa one lejace a nastepnego przypominaja twarożek... dostałam od ginekologa leki ale szczerze mowiac to pomogły na chwile z znowu sie to nasiliło:/ co z tym problemem zrobic:/ mam nadzieje ze po ciazy to minie:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nową mamusie 🙂

To dobrze wiedzieć że nie tylko ze mnie się tak leje,wydaje mi się że musimy poczekać do końca ciąży ja też już brałam różne czopki i pomagały tylko na jakiś czas.No cóż widać takie uroki ciąży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tez tak sadze... ogólnie to bardzo sie ciesze ze jest tak stronka ze mozna podzielic sie nowinkami z innymi przyszłymi mamami 🙂 zawsze to łatwiej z nowymi problemami które dochodza w trakcie ciazy 🙂 a powiedzcie mi kobietki taka rzecz... co z nieprzyjemnym zapachem okalic intymnych bo u mnie okurat on idzie w parze z wydzielina:/ a tym bardziej teraz jak jest tak goraco i człowiek sie bardziej poci:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upławy mogą być byle takie jak w dni płodne - jak kurze białko, przezroczyste albo mleczne, bez zapachu, oby nie żółte, serkowate i zielonkawe.
Upławy są normalnym objawem ciązy, jak juz pisałyście. U jednych więcej u innych mniej. Przed ciążą miałam robioną cytologię i było wszystko okej, w 7 tc złapałam jakieś zapalenie, bo podobno jest się bardziej narażonym na takie paskudztwa, ale szybko sobie z nim poradziłam. Teraz niestety tylko wkładki i trza zęby zagryźć. Ja na szczęście nie narzekam az tak bardzo. Ale zmianę zauważyłam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuszki 🙂

Piszecie o upławach i ja też je mam-czasem są takie ciągliste a czasem takie jak twarożek, mój gin powiedział, że to całkowicie normalne i teraz trzeba po prostu bardziej o siebie zadbac-wkładki i częstsze podmywanie sie.

A co do pasów to też zapinam bo czuje sie bezpieczniej-co prawda troszke oszukuje i dolny pas pod brzuszkiem jest luzniejszy ale jest! 😉
Brzuszek już mam widoczny i chwale sie nim jak tylko moge zakładając raczej dopasowane koszulki, w tunikach czuje sie taka wieeeeeelka 🤪
Wieczorkirm zrobie fotke i wrzuce do galerii.
mittka, akompf, agnieszkaw macie śliczne brzusie-mój jeszcze nie jest taki okazały ale to tylko kwestia czasu :P

Fredeczka ja też nie lubie sama spac ale jak mój Skarbek gdzieś wyjeżdża to musze i wtedy wierce sie, budze co chwile i ogólnie łózko wydaje mi sie za duże i takie puste...

Masakra jakie gorąco, na termometrze w cieniu mam 34 stopnie-podobno dziś to jeden z najbardziej upalnych dni w wiedniu jest 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi, hi ja jestem ciekawa jak się te nasze przeczucia sprawdzą, ja mam przeczucie na dziewczynkę 🙂 ale z wszystkich "mądrych" znaków wychodzi że chłopiec:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emmax płec poznam dopiero 17 sierpnia-zaraz po powrocie z urlopu, coś mi sie wydaje, że te 2 tygodnie bedą sie wlokły niemiłosiernie :P
no a jeśli bedzie dziewczynka to może Alicja lub Izabela, kiedyś jeszcze Julia mi sie podobała ale coś za dużo ich sie namnożyło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
musze porozmawiac na ten temat z ginekologiem...
a teraz tym bardzie poniewaz za miesiac nasz slub i nie chciałabym miec az tak duzego problemu z tymi upławami:/ kazda kobieta chce tego dnia wygladac swietnie i tak sie czuc 🙂 a pozniej zaczne myslec o porodzie i o stresie który mu towarzyszy:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Alicja ładnie i Julia też, ja mam dylemat między tymi dwoma, ale najprawdopodobniej Alicja, tylko pozabijam jak będą mówić Ala bo to mi się nie podoba 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania gdzieś na forum jeste wątek o cesarskim cięciu, poszukaj i poczytaj co dziewczyny piszą. Ja osobiście tez boję się porodu naturalnego, ale raczej i tak nie zdecydowałabym sie na cesarskie cięcie, bo to przecież jest operacja 😮 trzeba przełamać strach kochana , będzie dobrze...ja też się boję ,ale jak zobaczymy nasze kruszynki to pewnie cały strach i ból odejdzie w zapomnienie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja mam przeczucie że dziewczynka,ale jest pewna zabawna historia i jak się dowiem jaka płeć to Wam o tym opowiem 🤪

Anja nie martw się ja też byłam spanikowana jak się znalazłam na porodówce i doszło do mnie że stamtąd nie wyjde dopóki nie urodze 🤪 ale nie było tak źle,wystrzegam się właśnie cesarki,teraz niestety to widmo może nade mna zwisnąć jeśli będę miała łożysko przodujące 😞 polecam poród sn ale znajdą się też zwolenniczki porodu cc każda kobieta inaczej reaguje i jeśli się nie przekonamy to się nie dowiemy 🙂 W każdym razie nie ma się czego bać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez się boję, ale świadomie na cesarkę bym nie poszła, jak wszędzie piszą większe ryzyko powikłań i podobno dłużej dochodzi się do siebie, ale to pewnie zależy od organizmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja znajoma rodziła w lutym i zmasakrowali ją, ponacinali i ogólnie koszmar-powiedziała miże gdyby wiedziała to by sie na cesarke zdecydowała. Oczywiście to rozwiązanie jest gorsze dla maluszka i też jest możliwośc złego zszycia powłok brzusznych, zakażenia i dłuższej rekonwalescencji ale podobno mniej boli jak poród naturalny ehh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...