Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
hej brzuszki 🙂 ale ci Ewa zazdroszcze dzisiaj zobaczysz swoje malenstwo w wiele lepszym formacie 🙂 napewno to buze przezycie 🙂 strasznie boje jutro sie swojej jutrzejszej wizyty u ginekologa. mam nadzieje ze wszystko dobrze bedzie... cały dzien dzisiaj chodziłam i zastanawiałam sie nad imionami... i szczerze chyba bedzie mi sie bardzo ciezko zdecydowac jak juz moja kruszynka bedzie ze mna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia daj koniecznie znać jak było, ja sie chyba wybiorę jeszcze raz na 4d.... troszkę to kosztuje ale warto w 200000%.
Justyna ja się już nie mogę doczekać kolejnej wizyty bo na każdej mam USG. Imię pewnie samo wpadnie jak zobaczysz dzidzię 🙂
Idę sobie zrobić kolacyję, miłego wiecziorku ciężarówki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a jakiego balsamu do ciała używacie?? Podobno nie wszystkie mozna (jak zresztą wszystko w ciąży - ,,to można , tamtego nie można" echh...) ja uzywam z Ziaji oliwkowego, bardzo go lubię, fajnie nawolża skórę i ładnie pachnie.
Ja na kolację najadłam się bobu 🙂 ale był pyszny, pierwszy raz w tym roku jadłam mniammm 🙂 czytałam, że bób ma bardzo dużo witamin, więc jeśli lubicie to sobie ugotujcie kobietki 🙂
Ja tez juz się nie moge doczekać mojego usg 4d - 12 sierpnia mam i odliczam juz dni 🙂 na szczęscie w najbliższy poniedziałek tez mam usg zwykłe u mojej pani doktor, więc sobie w końcu popatrzę na moje maleństwo, bo ostatni raz widziałam je w 11 tc i było jeszcze takie malutkie 🙂 a teraz to może przy okazji dowiem się jaka płeć 🙂
No Ewa opowiadaj w końcu wrażenia, bo widzę, że nie tylko ja umieram z ciekawości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja używam oliwki dla dzieci bambino dodatkowo Farmaceris na rozstępy i przeciw rozstępom ale to i tak g..no daje 🤢
Moje maleństwo mnie nie kopie, zaczynam się denerwować, delikatnie coś tam stuka ale przeciez wieczór jest i powinna szaleć a tu cisza.... 😞 😞 🥴
A ja zjadłam sobie smażonego kabaczka 🙂 bobem się juz przejadłam bo tutaj był już w maju więc jadłam i jadłam a teraz nie mogę na niego patrzeć :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A Ewy jeszcze nie ma?? ja też już ciekawa co tam u niej 🙂 Też używam oliwki dla dzieci.Mnie wogóle na zapachy poszło i ciężko mi dogodzić jednym słowem wszystko mi śmierdzi :P Agnieszka bober to ja nałogowo jem przez cały rok 🤪 a teraz od miesiąca spokój chyba mi się troche przejadło bo jak tylko się pojawił to dziennie go wcinałam 🙂

Wiola nie denerwuj się Majka pewnie zmęczona tak jak i mamusia.Moje dzieciątko pmimo że wieczór to chyba śpi bo też jest spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂 Było suuuuuuuuuuuuuuuuuper!!!!! Mam CHŁOPCA!!! Lekarz powiedział, że na 100% i nie ma szans żeby się mylił bo ma wielkie jądra hehe. Śmiał się też, że ma wielkie stopy :laugh: Co najważniejsze wszystko jest w porządku, dziecko rozwija się prawidłowo i wszystko ma na miejscu. Najpierw synek odwrócił się do nas tyłem, ale potem pokazał nam buźkę 🙂 Ślicznie było widoć oczka, nosek, usteczka... A na sam koniec sobie ziewnął. Naprawdę niesamowite przeżycie. Nie żałuję ani złotówki i z chęcią poszłabym jeszcze raz.
Spróbuję zrobić zdjęcie z filmiku i tu wstawić.

Wiola ma rację, warto w 200000%. Teraz czekam na Wasze przeżycia z USG. Dzięki za trzymanie kciuków 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia gratulacje!
Fredka teraz już sie denerwuję jutrzejszym badaniem. Mitka nie mam przeczucia, kompletnie, tzn poprzednie usg wsakzywałoby ze może być chlopak, ale moze jutro bedzie wiadomo.
Trochę się denerwuję bo zrobiłąm dzis badanie krwii i wyszło mi kiepskie: hemoglobina tylko 10.5 i htc 30 a norma to 38-50, no i bede musiała isc jeszce do mojego lekarza rano, a wy jakie macie wyniki? bo to co u mnie to anemia jak nic.
a co do balsamu to ja jeszce kończę taki zwykły nawilżający, a potem kupię jakiś dla ciężarnych, widziałam kilka w rossmanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super Ewa 🙂 bardzo się cieszę , że wszystko ok z dzidzią i gratuluję synka, Twój mąż pewnie dumny jak paw 🙂
Ale mnie nakręciłaś, jeszcze bardziej się cieszę , że umówiłam się jednak na to usg 4d 🙂
Czekam na fotkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę że od wczoraj rozwinęłyście dużo wątków między innymi o toksoplazmozie. Też robiłam te badania i dopiero po powtórnych badaniach okazało się że już byłam chora i nie muszę się martwić. A co do innych badań to krew miałam badaną narazie tylko na początku a mocz co wizytę.
Miłego wieczorku i do zobaczenia jutro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to mitka masz na krawędzi ale ok, ja tak miałam wczesniej, a na samym początku ponad 13, troche poczytałam w necie i sie zmartwiłąm bo te 10 to na drugi trymestr bardzo mało. i mi się zepsuł humor . ale czuła sie faktycznie slabo ostatnio tylko myslałam ze to poprostu ciąza i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewa gratuluję chopaka!!!!!!!!!!!!!!!!
Moja ssała kciuka i drapała się po uchu na badaniu :laugh: 🤪 🤪 CUDO!!!!
No i miałam wieczornego stresa ale wypiłam sok jakbłkowy, położyłam na plecach płasko i powiedziałam, żeby sobie jaj nie robiła tylko kopnęła mamuśkę bo się denerwuje i zaraz oberwałam w pęcherz ale z jaką radością!

Dobranoc mamuśki idę spać bo zmęczona jestem dzisiaj strasznie.

Do jutra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewa gratuje zdrowego synka 🙂 Mój mąż też był blady z dumy jak usłyszał, że drugi chłopak nam się święci (drużynę piłkarską kompletuje czy co ? 🙂)

Jeżeli chodzi o badania krwi to też mnie trochę poleciały w dół. Hemoglobina przy dolnej granicy, a czerwone krwinki nie łapią się już nawet w dolnej normie, no i te nieszczęsne trombocyty mam o dużo za dużo podwyższone - ale zawsze miałam problemy z krzepliwością krwi. Lekarz przypisał mi Sorbifer - na razie jem 1 tabletkę na dzień. Za 3 tyg badania kontrolne więc będę wiedzieć czy pomogły.

Ja smaruje się oliwką dla dzieci czasami na noc Alantanem (jak mnie brzuch strasznie swędzi), na razie rozstępów nie widzę, ale ta gadzina pojawia się znienacka. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! 🙂

Wiolka wstaw zdj w blond wloskach 😁 a jesli chodzi o ruchy to moje malenstwo ostatnio mnie nie kopalo przez 3 dni ;/ i nagle jak seryjke zasadzilo to oooohooo :P brzuchol jak galareta latal :P

Agnieszkaw26 tez ostatnio jadlam bob 😁 a jesli chodzi o jego witaminy to i tak sa wylewane do zlewu taka prawda,bo przeciez gotuje sie go w wodzie.
A balsamow nie uzywam,wole oliwke 🙂


Ewa gratuluje zdrowego synka!! 🙂 jak ja juz bym chciala wiedziec co mi w brzuszku siedzi ... 🙂

DagiM ja tez poki co nie mam ale teraz juz mi brzuchol zaczyna rosnac... ostatnio nie dopinalam sie tylko w dwie pary spodni sprzed ciazy a teraz dopinam sie tylko w dwie :P wstyd jak nie wiem hehe... ale ograniczam slodycze od wczoraj i przerzucam sie na owoce 🙂

Jakby moj kochany dowiedzial sie,ze synus to by chyba poplakal sie ze szczescia 🙂 🙂 🙂 bo on jako jedyny ciagnie nazwisko dalej bo tak to same baby 🙂 a jesli bedziemy miec synka i kiedys wezmie slub to jego wybrank aprzejmie nazwisko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! 🙂

Wiolka wstaw zdj w blond wloskach 😁 a jesli chodzi o ruchy to moje malenstwo ostatnio mnie nie kopalo przez 3 dni ;/ i nagle jak seryjke zasadzilo to oooohooo :P brzuchol jak galareta latal :P

Agnieszkaw26 tez ostatnio jadlam bob 😁 a jesli chodzi o jego witaminy to i tak sa wylewane do zlewu taka prawda,bo przeciez gotuje sie go w wodzie.
A balsamow nie uzywam,wole oliwke 🙂


Ewa gratuluje zdrowego synka!! 🙂 jak ja juz bym chciala wiedziec co mi w brzuszku siedzi ... 🙂

DagiM ja tez poki co nie mam ale teraz juz mi brzuchol zaczyna rosnac... ostatnio nie dopinalam sie tylko w dwie pary spodni sprzed ciazy a teraz dopinam sie tylko w dwie :P wstyd jak nie wiem hehe... ale ograniczam slodycze od wczoraj i przerzucam sie na owoce 🙂

Jakby moj kochany dowiedzial sie,ze synus to by chyba poplakal sie ze szczescia 🙂 🙂 🙂 bo on jako jedyny ciagnie nazwisko dalej bo tak to same baby 🙂 a jesli bedziemy miec synka i kiedys wezmie slub to jego wybrank aprzejmie nazwisko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny,

Ewa wielkie gratulacje, kolejny facet u grudniówek 🙂

A wczoraj wylądowałam na ostrym dyżurze ginekologicznym 😞 Idiotka podbiegłam sobie kawałek na autobus, jakbym 5 min poczekać nie mogła, no i jak weszłam do domu to straszny ból brzucha z prawej strony, poczekałam, i po 21 pojechaliśmy do lekarza, sprawdzili tętno, usg zrobili i mnie zbadali i niby wszystko ok ale dalej boli jak diabli, jeśli nie przejdzie to do chirurga, bo może być wyrostek 😠
no wybaczyć sobie tego nie mogę, ale co na głupotę się nic nie poradzi 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze na usg spytałam o płeć, a pani doktor mi mówi, że nie chce mówić 50/50 bo później są rozczarowania, więc ja nie wiem jak niektórzy lekarze próbują określić płeć w 12/13 tyg a ja jestem w 18 i jakoś nie mogą, więc czy ja trafiam na mało kompetentnych czy inni wróżą z kart, a co do ruchów to tez powiedziała że w pierwszej ciąży jeszcze jest czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...