Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczynki,

Czytam wątki na raty i później zapominam co miałam napisać 🙂

Dziękuję bardzo za gratulacje i oklaski 🙂

Aguś zapomniałam Ci z tego wszystkiego odpisać na smsa, mam nadzieję, że się nie gniewasz. A jak założysz wątek to daj znaka z namiarami 🙂

Wiolu ja ze szpitala wyszłam, bo dobrze się czułam, Nati też, więc nie było potrzeby siedzieć. Poza tym mimo fachowej opieki i wyjątkowej dbałości, mój dom zapewne jest bardziej sterylny 😁 W Pl siedzi się trzy doby chyba. Pięciu dni współczuję, nie wiem jak wytrzymasz. Ja wyszłabym wcześniej, ale czekaliśmy na profesora dla Małej, żeby zbadał dokładnie. Mój mąż dzwonił po jakiegoś specjalnego lekarza prywatnie. A że urodziłam zaraz po 24, to lekarz przyszedł dopiero po 8 rano.

Dziewczynki nie przemęczajcie się, sprzątajcie tylko po łebkach lub wcale. Tylko sobie szkód narbicie.

Skurcze można poznać, mimo tego że zaczynają się dosyć łagodnie, ale liczenie czasu i obserwacja ich nasilania się jest bardzo istotna.

Obserwujcie swoje ciała, jak się zaczynają bolączki różne to znaczy, że niedługo.
Ja na tydzień przed porodem straciłam apetyt i zaczęłam mieć nudności, więc wiedziałam, że coś się święci. Poza tym zaczęło mnie bardzo cisnąć na tzw. kiszkę stolcową, a z wypróżnieniem właśnie nie było żadnego problemu. No i ból brzucha w dole, ból pleców i spokojne spanie się skończyło. Biegunka wystąpiła dopiero jak mialam skurcze, więc lewatywa w sumie nie miała racji bytu. I było mi gorąco przez kilka dni w nocy. A te objawy można wyczytać na każdej stronie int. z porodem. Myślę, że nie ma bezobjawowych porodów i zdecydowanie da się to zauważyć. Bez nerwów.
Życzę Wam jak najmniej bolących porodów, o ile to możliwe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Martusiu już założyłam wątek o Tobie i Nati 🙂

http://www.brzuszek.net/index.php?option=com_fireboard&Itemid=99&func=view&id=156152&catid=7

Tak Wiola skurcze się powtarzają ale są nieregularne 😉
Jak na razie jeszcze nie są mocne więc staram funkcjonować normalnie ale brzuszek nawet troszkę mniej boli 🙂
No zobaczymy co się będzie dziać 😉
Na pewno poinformuję Was ja zacznie coś się dziać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia82 - dzieki za radę... Poobserwuję jeszcze ew. później spróbuję coś zadziałac, choć przypomniało mi się, ze w piątek ide do gina 😁

Idę się położyć bo mnie cos strasznie zmuliło 🙂

DagiM - jeszcze kilka godzin i tez będziesz miała Maleństwo przy sobie 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja też sobie poleżałam nawet idało mi się zdrzemnąć,ale nie za długo bo córa walczy przy komputerze :P

Wstałam zjadłam batonika marcepanowego i brzuszek ma czkawke 🤪

Marta,kurcze ale Ci zazdroszcze masz już swoją kruszynke przy sobie 🙂 Jak odpoczniesz i dojdziecie do siebie to koniecznie wrzuć zdjęcia malutkiej 🙂

Dagi to co ty jesteś następna?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AgaK to teraz ty szalejesz, ej laski nie przesadzajcie, bo co się stanie z naszym grudniowym wątkiem, wy wszystkie w listopadzie urodzicie, ja i Akompf 2 stycznia, no trzymać mi te dzieciaczki w brzuchu:laugh:

A tak swoją droga wszystkie nie mogą się już doczekać dzidziusiów, a ja jakoś polubiłam ten wyjątkowy stan i wcale mi się nie spieszy:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie coś dzisiaj kiepski dzień, tylko bym spała. Nogi mi strasznie spuchły, normalnie 2 wielkie balony w kostkach. Dziwi mnie to bo nic dzisiaj nie robiłam ani nigdzie nie chodziłam, a od rana są takie spuchnięte. Ostatni raz mi puchły w upały, ale to nie aż tak 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz troszkę znów się nasilił ból brzuszka i skurcze nadal są i zaczynam ogólnie być jakaś zmęczona 😉

Ewuniu to spróbuj nóżki troszkę do góry potrzymać 🙂
No i na ten sen to może pogoda wpływa bo taka szarówka za oknem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na początku chciałam urodzić jak najszybciej. A teraz mi się nie śpieszy ☺️ Niech najpierw dzidzia jeszcze urośnie, bo bardzo się martwię tym wszystkim 😞

Marta silna kobietka z Ciebie, na prawdę, od razu masz siłę popisać tu z nami i w ogóle... Nie mogę doczekać się zdjęć Natalki!!!!!!!!!!!!!!!!!

AgnieszkaK próbujesz się wyłamać z kolejki :P ??? Poczekaj jeszcze trochę :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc babeczki 😘

Rety Marta juz mamusia??? Ale szybko Martus gratulacje 😘 😘 😘

Ciesze sie razem z Martuska ale mam nadzieje ze moj maluszek jeszcze posiedzi troszke...

Nawet nie biore sie za zaleglosci bo nie dalabym rady
Czy jakasjeszcze grudnioweczka sie rozpakowala???
Co tam ogolnie u Was???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...