Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Akompf po pierwsze koleżankami żadnymi się nie przejmuj bo oszalejesz... ach te dobre duszki od siedmiu boleści 😠 ....
Po drugie ja też badania krwii i moczu miałam tylko raz robione więc wyluzuj ale upomnij się następnym razem i tak do bólu aż Ci da skierowanie.
Po trzecie idź prywatnie na USG 4D zobaczysz swoje maleństwo, prywatnie przebada dzidzię w zdłuż i wszesz, a Ty się uspokoisz.Z tego co wiem to PL właśnie robi się tylko te 3 badania USG i to jest normalna praktyka.
Siara mi jeszcze nie idzie na szczęście 🙂
Wyluzuj przede wszystkim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Justyna ja do przodu 4kg :P ale jakos waga sie nie przejmuje specjalnie,wiem ze nie bede miala tego zrzucic po ciazy 🙂
Waze 67 wiec jakos to tam w miare dobrze jest :P

Wiolka Ty sie smiej, ale ja widze po swoich lydkach,ze strasznie przytyly,albo spuchly,sama nie wiem.

Akompf ja jak chodzilam do tego doktora na NFZ to on ogolnie mial wylane na mnie hmm... badania wlasciwie tez mialam robione raz a wlasciwie dwa razy ale we wrzesniu znowu musze isc zrobic z ta tarczyca i tam kilka innych wiec bede miala drugi raz. Ja usg mialam robione w 7tc a nastepne juz u nowej doktor w 18tc+5dni i ona jakos tak z zainteresowaniem i z zaangazowaniem podeszla do mojego stanu a tez chodze na NFZ tylko,ze ona przyjmuje raz w tygodniu ;/ ale wazne,ze jest i ze dba o wszystko 🙂 wiem ,ze ona co wizyte robi usg wiec pewnie na tej wizycie jesli bedzie widac to poznam juz plec mojego maluszka 🙂 a kombinezonik cudo poprostu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akompf kochana nie przejmuj się tak bardzo,a już tą mądrą koleżanka napewno nie powinnaś widzisz ile ona płaciła za wizyte więc traktowana była inaczej,usg rzeczywiście są niby tylko 3 ale ja się upomniałam wcześniej i mój lekarz nie miał nic przeciwko wyliczył że nawet z 5 mi zrobi a teraz to częściej nawet przez tą kosmówke.Musisz powiedzieć lekarce jakie masz obawy i tyle krew i mocz też miałam tylko raz dopiero jak byłam w szpitalu zrobili mi kompleks.Ale o te badania się upomnij koniecznie bo trzeba sprawdzać chodźby stan hemoglobiny.Mój lekarz mówił że badania na toksoplazmoze nie są obowiązkowe,ale ja miałam kotka więc mnie wysłał.Najważniejsze że dobrze się czujesz a swoje po prostu walcz bo to Ci się należy i łaski Ci nie robią.

A kombinezon podobny do mojego co kupiłam też z uszkami na kapturku 🙂 śliczny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Myślę tak samo jak Wiola, nie słuchaj koleżanek i wyluzuj 🙂
Idź na USG 4d (ja idę jutro!!!!!!!!!!!!!!) i dowiesz się wszystkiego dokładnie. Badania dodatkowe o których piszesz na żółtaczkę i toksoplazmozę i tak robi się prywatnie więc możesz iść w każdej chwili. Ja za dodatkowe badania też musiałam wybulić 130zł (żółtaczka i HIV 80zł, tokso 60zł).
Głowa do góry 🙂
Co do siary to nic nie poradzę bo też jeszcze nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredeczkaa no ja bym polecała te badania zrobić tymbardziej że kotki są na dworze,ale jeśli po nich nie sprzątasz i nie masz doczynienia z odchodami to myśle że możesz być spokojna.Ja miałam kotka w domu i musiałam sprzątać a badania wyszły że ani nie miałam ani nie mam więc na jedno dobrze,ale znaczy że nie mam przeciwciał i moge się zarazić a w ciąży to jest bardzo niebezpieczne jak się zarazimy 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania na tokso powinno się wykonać w pierwszym trymestrze i jeśli się nie przechodziło to w 6 czy w 7 msc, robiłam je prywatnie bo moja przychodnia nie ma na nie umowy, jednak mojej kuzynce chodzącej także na NFZ dali na nie skierowanie na NFZ, więc nie wiem jak to jest, ona twierdzi że wszystkie badania robila na NFZ, ja tokso, Hiv,wzw typ c robiłam prywatnie w sumie zapłaciłam ok 160 zł, i skierowanie na nie dostałam na pierwszej wizycie, więc jeśli na tokso nie robiłyście to wasz lekarz się nieco spóźnił i pozostaje mieć nadzieję, że nie załapałyście tego w ciązy lub że juz przez nią przechodziłyście, bo to przechodzi się tylko raz w życiu a zarazić się można np. przez nie umyte owoce 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to na nastepnej wizycie powiem,ze mam koty 🙂 marzyl mi sie jeszcze waz, bo pajaka juz mialam i sie mysza zatrul 😠 jakas trefna mysz dal koles z zoologicznego.

Emmax wiec nasptny raz dopiero w 7mies mozna zrobic te badania? Bo pomimo,ze moje kotki sa na dworze to czesto jak jestem u kuzynki bawie sie z jej kicia bo ja uwielbiam te slodkie kociaki jeszcze jak tak mrucza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie się dziwie że musiałyście płacić za te badania,ja chodze na NFZ i na szczęście nie musiałam płacić.A to że w pierwszym trymestrze się robi to nie wiedziałam.Ale jak emmax mówi można się zarazić przez nieumyte owoce,jest to choroba brudnych rąk jak mówią więc wystarczy zachowywać podstawowe środki czystości czyli myć ręcę i owoce a także dobrze umyć deske czy nóż jak się kroi surowe mięso bo tam też niestety czają się bakterie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akomf, cudny ten kombinezonik:-)
A co do Twojej lekarki to nie wiem co Ci poradzić?Ale na Twoim byc moze wybralabym sie na konsultacje innego lekarza tym bardziej ,ze jak piszesz nie daje Ci skierowan.Bo z Malenstwem na pewno wszystko dobrze ale dla samej siebie... po co masz sie nie potrzebnie zadreczac. Buziaki dla Ciebie i brzuszek do gory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie robiłam badań na toxo z tego co mi wiadomo, bo tu różnie bywa z tymi badaniami jak mi raz pobrali krew to robili na wszystko chyba....bo później jak pytałam to babka mówiła, że są już dawno zrobione więc nie wiem. Nie mam styczności z kotami, omijam je szerokim łukiem, ale zwierzęta w domu miałam całe życie więc przypuszczam, że już przeszłam albo mam przeciwciała.
Przed chwilą połozyłam sie na plecach i mój brzuchol jakby zrobił się w kształcie takiego stożka, czy to jest to stawianie sie brzucha, czy to niebezpieczne dla dziecka?Zaraz przeszło jak wstałam ale się zdziwiłam 😮 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się rozpisałyście 🙂 Ja przytyłam już 5 kg , ale przez całą ciążę nie miałam mdłości ani wymiotów, w ogóle bardzo dobrze się czuję i kążdej kobiecie życzę takiego przebiegu ciąży - mam nadzieję, że tak juz będzie do końca. Ogólnie jem wszystko i nie głodzę się , ale staram się unikać słodyczy - choć często kuszą, ale wiem że są to puste kalorie, które nie dostarczają żadnych wartośći odżywczych dzidzi, więc po co rozpychać sobie niepotrzebnie dupsko?? Mam nadzieję , że więcej niż 15 - 18 kg nie przytyję.
Ostatnio spotkałam znajomą a ona do mnie , że ładnie wyglądam , ale na buzi się papuśna zrobiłam i tyłek mi urósł hahaha - jak bym nie miała lustra w domu :P
Moja lekarka jest dokładna, chociaż też robi przez całą ciążę około 4 max 5 usg, ale samej mi się wydaje,że jeśli ciąża rozwija się prawidłowo, to nie ma potrzeby robic więcej, tylko po to, żeby zaspokoic naszą ciekawość co do wyglądu maluszka.
Na badania krwi, moczu itp wysyłała mnie narazie 2 razy, ale zawsze się wypyta jak się czuję i w ogóle...a też chodzę na NFZ
Ja mam 3 sierpnia usg właśnie zwykłe, a 12 sierpnia usg 4d - prywatnie.

Śliczny kombinezonik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłam że mam jeden oklask...dziewczyny możecie mi powiedzieć o co chodzi z tymi oklaskami?? Kto je przyznaje i za co?? W tym temacie jestem hmmm że tak powiem ciemna:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszka oklaski przyznajemy my sobie nawzajem,pewnie napisałaś coś mądrego którejś z dziewczyn się to spodobało więc dostałaś oklask 🙂

Wiola co do stawiania się brzuszka to zazwyczaj jest tak że brzuszek cały robi się twardy i na przykład mnie pobolewa wtedy dół brzuszka.Co do stożka to może dzidzia coś wypchnęła naprężyła się i dlatego brzuszek przybrał taki kształt 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fredeczka, zapytaj jeszcze dokładnie swojego lekarza ale na pewno w pierwszym się powinno wykonać na tokso badania, a jeśli się nie przechodziło tej choroby to chyba kolejne badanie na początku trzeciego, ale to lepiej potwierdźcie u lekarza, a wiem że 2 razy się robi wówczas jak się nie przechodziło. Jest to niebezpieczne dla dziecka jeśli zarazisz się tym paskudztwem w czasie ciąży ale nawet jeśli to się leczy.A zarazić się tą chorobą raczej nie jest trudno zwłaszcza w dzieciństwie, więc ja pewnie wtedy przechodziłam 🙂
Ale nie martwcie się na zapas, po prostu bardziej uważajcie na kontakty ze zwierzętami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez miałam robione te badania. niestety prywatnie:/ troszke to kosztuje no ale jak trzeba to trzeba. krew i mocz też robiłam tylko raz... ja sie zdaje na lekarza. chodze do wiceordynatora wiec chyba wie co ma zlecac i jak czesto a wizyty o dziwo nie sa drogie bo płace tylko 70 zł. USG robi mi co wizyte czyli jak narazie co 3-4 tygodnie! 🙂 z tego powodu sie ciesze bo widze sie czesto z moja dzidzia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja przytyłam 5kg, a maluch ma 412g, jeszcze niedawno mówiłam na niego 25dag szynki 🙂.Niestety ostatnio ze względu na stres i nerwowy okres jedzenie staje mi kołkiem w gardle... Zmuszam się do jedzenia, bo wiem że to dla dobra malucha (któremu grozi hipotrofia).

Jeżeli chodzi o badania 4D polecam je każdej kobiecie w ciąży. Wiem, że nie są one zbyt tanie ale są naprawdę bardzo dokładne i dzięki nim dowiedziałam się o wadzie rozwojowej mojej kruszynki (pępowina dwunaczyniowa i przegroda macicy, która przylega bezpośrednio do dzidzi blokując jej rozwój). Niestety nie mam zbyt dużej wiedzy na temat anomalii jakie wystąpiły w mej obecnej ciąży, ale wierze, że im wcześniej wykryta wada tym lepiej a medycyna nie stoi w miejscu i lekarze potrafią czynić cuda (przynajmniej żyję taką nadzieją).

Toksoplazmoza jest chorobą, której nosicielami są zwierzęta, a ludzie chorują na nią nie tylko dlatego, że obcują ze zwierzętami (np. kotami) ale i przez spożywanie nie umytych owoców (na których mogą być odchody chorych zwierząt), jak i surowego mięsa . Niewykryta jest groźna dla płodu, ale dzięki badaniom z krwi na nosicielstwo można szybko zareagować i wprowadzić odpowiedni antybiotyk.
Ja za badanie nie płaciłam, lekarz NFZ zaznaczył mi je na skierowaniu podczas pierwszej wizyty.

"Stawianie się brzuszka" jest dość bolesne, czasami nawet brakuje tchu. Nie jest groźne jeżeli zdarza się raz na jakiś czas (tak macica przygotowuje się do porodu), jeżeli pojawia się kilka razy dziennie może ale nie musi być groźne dla ciąży. Warto je zgłosić gin. prowadzącemu.


Ale się rozpisałam 🙂
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...