Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

AHA NO TO PEWNIE ŻE TRZEBA SPRAWDZIĆ 😉 MAM NADZIEJĘ ŻE TO NIC POWAŻNEGO 🙂

O TO TEZ KAWAŁ KLOCKA Z TWOJEGO ANTKA BO MÓJ TO JUŻ CHYBA WSZYSTKIE NASZE DZIECIACZKI Z WAGĄ PRZEBIŁ :laugh: :laugh:

W PIĄTEK WAŻYŁ 6300 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

witam dziwczynki 🙂
jakie piekne usmiech naszych dzieciaczkow...
w czoraj jak kompalam synka to odwrucikm go glowka do wody aby dokladnie umyc my szyjke plecki i pupe a on noskiem wciagnal wode ... przez jakies 10 sekund nie mogl zlapac powietrza a jak zlapal to tylko na chwilke i znow sie ksztusil ... odrazu pobieglam z nim do pokoju i aspiratorkiem wyciaglam wszystko z noska. potem przez dluzszy czas lezal na brzuszu bo tak to ciezko mu sie oddychalo - przez pol nocy nie spalam tylko siedzialam przy lozeczku i wsuchiwalam sie jak oddycha ... rece do tej pory mi sie trzesa

do learza ide jutro bo dzis jest za duzo chorych dzieci w przychodni...
ale dzieki uspokoiliscie mnie ze nic maluszkowi nie jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A TO SZYNKA A TO JAKIŚ SCHABOWY MU DAM ALBO GOLONKĘ:laugh::laugh::laugh:TO TAKI ŻARCIK :P GOSIU JUŻ OD PONAD TYGODNIA SAMĄ PIERSIĄ 🙂 UDAŁO MI SIĘ WRÓCIĆ DO SAMEJ PIERSI A TAK WCZEŚNIEJ TO BEBIKO CHOĆ WCZORAJ MIAŁ ZNÓW NAPAD TEJ ZŁOŚCI PRZY PIERSI CO KIEDYŚ I MYŚLAŁAM ŻE ZAAPLIKUJĘ MU BUTELKĘ ALE SIĘ UDAŁO ZAŁAPAŁ PIERŚ 😉

BARDZO CZĘSTO GO PRZYSTAWIAM 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak też myślałam że Bartosz to swojskie dziecko 🤪

Doruniu fajnie że juz doszłas do siebie zaglądaj do nas częściej 😉

A tu moja mała dynia [img size=428]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/SDC14437_1.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pikasso ja też ostatnio w kąpieli tak załatwiłam mojego Szymka. Ale nie zakrztusił się na szczęście, tylko woda mu nie zasmakowała bo się jej napił.
Mój bączek dziś budził się w nocy co dwie godziny... Jakaś masakra. Raz nie chciał spać to tatuś ofiarnie wstał i go wziął, uśpił a ja poszłam spać 🙂 rano też go wziął, więc mamusia 2godzinki pospała w spokoju 🙂

Doruniu a na czym polega ta adopcja na odległość? Cieszę się bardzo że lepiej się czujesz :-):-):-):-):-):-):-)
ja za godzinę jadę na policję i już mam sraczkę z nerwów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O PROSZĘ JAKA DYNIA :laugh: :laugh: ŚLICZNIE ANTOŚ WYGLĄDA 😘

KAJTUCHA DO MNIE TO NA PEWNO JESZCZE DŁUGO ALE DO MOJEGO BARTKA WAGO MA BLIŻEJ :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂

Akompf Basieńka cudna a mitenki nieziemskie podziwiam talent bo ja to do czegoś takiego mam dwie lewe rece :P

Gosia Antoś słodziutki a ubranko oryginalne :laugh:

U nas nocka w miare i pospałyśmy znowu do 10 🙂
Moja Emila też nie lubi leżeć na brzuszku i główke jak dźwiga to zawsze ma przekręconą na bok.

Dziś mam zebranie u Dominiki w szkole tak dawno tam nie byłam ciekawe czym mnie zaskoczą.Troche ją zaniedbałam z nauką i już zaczyna gorsze oceny przynosić 🤨 trzeba będzie z nią przysiąść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Dorunia! Podziwiam Cie kobieto! To niemożliwe się wydaje, że jest jeszcze ktoś, kto ma takie wielkie i dobre serducho! A jednak! Oklask ode mnie leci!

Mittka dzięki 🙂 Wszystko zaczęło się od szalika 🙂 A teraz skończyłam broszkę dla przyjaciółki bo sobie zażyczyła 🙂

Szkoda, ze jak byłam w ciąży nie zaczęłam, może bym Wam wszystkim zdarzyła porobić 🙂 hehehe

Gosia! Dynia przecudna 🙂
Kajtucha - no właśnie! O co chodzi z tą policją?
Agnieszko - a jak dajesz rade trzymać maleństwo przy piersi? moja Basia ma już 5 kg pewnie i ręce mi czasami odpadają 🙂 Podkładam sobie poduszki i koc 🙂

A musze wam się pochwalić, że wprowadziłam kilka fajnych zasad w domu i łatwiej mi teraz... po pierwsze kąpiel punkt 20:00, później karmienie i do łóżeczka. Mała troche pomarudzi i zasypia jak aniołek, warunek - nawet jak płacze nie brac na ręce bo jak już jej sie znudzi to zaśnie (teraz już marudzi coraz mniej) śpi do 3:00 a póżniej już do 8:00 i tak codziennie już od kilku dni się sprawdza.... Wstaje dzięki temu tylko raz w nocy i jestem o wiele bardziej wyspana... Mam nadzieję, że to nie jest chwilowe 🙂

Musze popracować nad dziennym rozkładem zajęć 🙂 Póki co Basiulek śpi w nosidełku i bujam ją nogą 🙂 bo ręce mi odpadają 🙂

Wczoraj urodziła moja szwagierka. Synek nie za duży jak na 2 tygodnie po terminie bo ważył 3300 g i rodził się 24 godziny! Jak sobie przypomne ten ból to jej współczuję. A nasze relacje muszę wam powiedziec zmieniły sie na lepsze przez te nasze ciąże...
wstawiam wam zdjecie szaliczka dla Basi 🙂
. [img size=374]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Zdj__cie0323.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKOMPF RĘCE MNIE TAK NIE BOLĄ JAK KRĘGOSŁUP KTÓRY ZACZYNA POWOLI MI SIADAĆ NIESTETY ALE NIE ZAWSZE KARMIĘ GO NA RĘKACH BO TEZ JAK LEŻY NA ŁÓŻKU OBRACAM GO NA BOCZEK Z TYŁU NA JEGO PLECKACH PODKŁADAM PODUSIE ABY SIĘ NIE ODWRÓCIŁ I GO KARMIĘ, BO DO TEJ PORY TO BY PEWNIE JUŻ MI ODPADY MOJE ŁAPSKA :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Akompf szaliczek prześliczny!!! Basia też oczywiście piękna 🙂 Fajnie, że się odezwałaś bo dawno Cię tu nie było. Widzę, że wprowadzasz zasady według Tracy Hogg 😉 Ja też próbuję, już nawet wychodziło mi 2 dni, ale znowu się posypało.

Doruniu Ty to masz wielkie serce 🙂

Gosia świetnie Antoś wygląda przebrany za dynię 😉

Pikasso nie martw się, na pewno wszystko jest w porządku z Twoim maleństwem!

Kajtucha dasz radę na komisariacie, nie łam się! Powiedz, że musisz szybko wracać bo synuś na cyca czeka :laugh:

AgaK świetne to ogłoszenie na allegro, fajny opis, uśmiałam się :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie 🙂
Agnieszka odp na pytanko 🙂
zdiagnozowali u mnie stan przedrzucawkowy i musza wywolac porod bo tylko porod pomoze...nie ma na to lekow.
A nie moga czekac dluzej bo moze dojsc do tej rzucawki a wtedy to niestety moze dojsc do spioczki badz smierci 😞
ale od jutra jestem juz donosicielka bo koncze 37tydzien wiec wszystko jest ok 🙂
w czwartek beda aplikowac zel i sprobouja SN a jak sie nie da to zrobia CC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Nasza nocka w miarę 🙂 oczu czerwonych nie mam więc nie jest tak źle 🙂 teraz moja ropuszka spi sobie a ja posprzatałam mieszkanko, zjadłam sobie późne sniadanko i zasiadłam do kompa 🙂 ale zaraz będę ją budzic bo chcę wyjśc na spacer pomimo tych zasp! najwyżej będę chcodzic po jednym chodniku w ta i z powrotem 🙂


Doruniu ale masz dobre serduszko , oby więcej takich ludzi było na świecie jak Ty. To cudowne, ze mając 3 swoich dzieci myslisz jeszcze o innych 🙂

Kajtucha nie martw się tak bo to szkodzi na laktacje 🙂 będzie dobrze 🙂

AgaK myślałam że sapdnę z fotela jak zobaczyłam ta aukcje 🙂 juz poleciały linki do znajomych 🙂 dawno się tak nie usmiałam:laugh: :laugh: :laugh:

Picasso moja Lenka co prawda już sama trzyma główkę, ale mimo to podtrzymuje jej bo wystarczy czasem chwila aby cos sie stało, a to maleństwo ma dopiero dwa miesiące nie całe...
Poza tym nosi już pampersy 2 ale nie gaworzy jeszcze, czasem próbuje powiedzieć coś w stylu ,,aaaa" ale nic nadzwyczajnego poza tym. Nie mówi jeszcze mama jak Basia Ami :laugh: :laugh:
Nie martw się, nie ma na świecie dwóch takich samych dzieci, nawet bliźnięta się od siebie czymś róznią.

Akompf ale Ty uzdolniona jesteś 🙂 Basia jest przesliczna 🙂 ładne ma usteczka - takie pełne i śliczne oczka 🙂
Własnie ostatnio myslałam o Tobie, dlaczego tak długo Cię nie ma a Ty szaliczki dziergasz 🙂 no i fajnie, że poprawiły Ci się relacje ze szwagierką, tym bardziej że teraz będziecie miały mnóstwo wspólnych tematów.

A ja Lenkę kładę na jaśku jak siedze a na leżąco układam tak jak AgaK Bartusia 🙂 lubię karmic na leżąco , tylko podkładam jeszcze Lence podusię pod główkę, aby była wyżej niż nóżki.

Gosia ale masz smakowitą dynię w domku - nic tylko zjeść 🙂

Mittko moja Lenka też nie lubi leżeć na brzuszku...


Ami ja mam 4 pokoje w domu i też wiecznie sajgon, chociaż ciagle chodzę i coś sprzątam... niedługo przeprowadzimy się do domku, bo budujemy, prawie 200 metrów...nie wiem jak ja tam sobie poradzę :laugh: chyba ztrudnię pomoc domową :laugh: oczywiście żartuję.
I też sobie pomalowałam w końcu paznokcie 🙂


Ewo jak tam badanie Piotrusia moczu wyszło???


do napisania kobitki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc lasencje!

Wczoraj byłam z Majką znowu u lekarza z tą zielona kupą i ona dalej kuźwa nie wie co jest ale nie podejrzewa uczulenia na moje mleko bo mała tyje. Podobno jest w dolnej granicy ale jednak, w ciągu tego miesiąca przytyla tylko pół kilo 😞 😞 😞 a żeby zrobić wszystkie testy alergologiczne musiałabym z mała tydzień w szpitalu leżeć a tam tyle karaluchów, że jak sobie pomysle to wole codziennie do tego szpitala dojerzdzać, nie wiem czy się tak uda, zobaczymy. Narazie mam się nie denerwować i poczekać jeszcze tydzień. 🤢 🤢 🤢 🤨 🤨 🤨

Gosia zielone kupkli moga byc wynikiem dokarmiania sztucznym mlekiem bo ty chyba dokarmiasz prawda? Poya tym cyz tz bieżesz jakieś witaminy z żelazem? Majka też tak pieniście robiła ale okazało się, że to była kwestia zbyt częstego przystawiania do piersi. Robiliśmy badania moczu,kału i USG brzuszka i nic nie wykazało więc nie sądzę, żeby u Ciebie to była jakaś infekcja ale jak będziesz coś wiedziała to daj mi znać. Może będę mogła coś podpowiedzieć mojej lekarce bo ona zdaje się nie wie co małej może być i zgaduje 🤢 🤢 Strój dyni jest bombowy heheh.

Dorunia kobito Ciebie to tylko wyściskać!!!! Jesteś niesamowita. Jak w Gdańsku, podobno nieźle piździ?

Kajtucha dasz sobie radę z pałami, nie martw się, po prostu powiedz się się pomyliłaś i tyle, wyjaśnij sprawe.

AgnieszkaK jak czytałam to ogłoszenie to chichrałam jak głupia hehehe.

Akompf tylko pozazdrościc takiego talentu! Piekne rzeczy!

Coś jeszcze miałam napisać ale zapomniałam 🤢

A PannoNikt ja też się zastanawiam nad tą chustą bo mi kręgosłup siada i nic w domu nie mogę zrobić i dlatego tak jak ty Ami mam ciągle wrażenie że w domu jest syf :laugh:

No to chyba byłoby na tyle 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my po spacerku,jej ale się namachałam z tym moim wózkiem 🤨 to znoszenie i wnoszenie to będzie mój koszmar.

Akompf Basia ma cudny szaliczek 🙂

Doruniu masz wielkie serduszko 😘

Anitek85 trzymaj się wszystko będzie dobrze,dzidzia już donoszona więc to najważniejsze.Zdrówka dla Was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewuszki podrzućcie mi pomysł na jakąś fajną kolacyjkę, ale taką żebym ja też mogła pojeść 😉 I jakiś smakowity, prosty deser... oglądam przepisy w necie, ale za dużo tego. W piątek nasza 9 rocznica i chcę coś przygotować 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześc dziewczynki 🙂

uff...jestem na chwilke. Mój Skarbek właśnie zasnął po 1,5h płaczu... kolka... ehh...
miałam wstawic fotke z nową fryzurą w niedziele ale zapomniałam a dziś już sie nie nadaje do fotografowania :laugh: jak ułoże kudełki to wkleje na nk, wybaczcie 😉

no... obudził sie... lece...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje Anju..my też zmagamy się z kolkami, ale dopadają nas wieczorami 😞

Ewo nie mam pojęcia co Ci doradzić, a sama bym zjadła coś innego niz rosół ...

Mam ochotę na kebaba albo pierogi z kapustką i grzybkami, lub krokiety z barszczem czerwonym...oj sie rozmarzyłam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...