Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry 🙂
U nas noc super. Mikołaj nie jadł 12 godzin 🙂 A spał 10 🙂
Widac słonko wiec trzeba bedzie skorzystac z pogody 🙂 Spacerek musi byc 🙂
Moje dziecko teraz spi na brzuszku, obłozone zabawkami 🙂 Dziąsełka juz nie krwawią ale ząbka jak nie było tak nie ma 😞

Mittka jedzie do Częstochowy, czyli w nasze rejony 🙂
AgaW Lenka rośnie ci jak na drożdżach 🙂 Mała księżniczka 🙂
Gosiu udanych zakupów 🙂
Nie wiem co jeszcze miałam napisać??? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

GOSIU TO FAJNIE, ŻE MATEUSZ JEDZIE NA KOLONIE 🙂 PEWNIE SIĘ CIESZY 🙂

SKÓRECZKO BIEDNY TEN TWÓJ MIKOŁAJEK. DOBRZE, ŻE JUZ MU DZIĄSEŁKA NIE KRWAWIĄ. A MOŻE ON SIĘ UDRAPAŁ JAK WKŁADAŁ RĄCZKI DO BUŹKI I DLATEGO MU KREWKA POLECIAŁA... TAK TYLKO MI PRZYSZŁO DO GŁOWY 🤨

WIOLU NIE DZIWIE SIE ZE MAJECZKA PŁAKAŁA, MAMUSI BRAK, SMOCZYCA TYLKO... ECH... JA NIE WIEM JAK JA PRZEZYJE JAK BEDE MUSIAŁA KOMUS ZOSTAWIC LENKE, NAWET NA 2 GODZINY 😞

A DZIEKUJE ZA KOMPLEMENTY DLA LENCI 🙂
A KARMIE JĄ DROŻDZAMI RANO CO DZIEŃ , DLATEGO TAKA DUŻA 😁
A TAK POWAŻNIE TO AŻ DUMA MNIE ROZPIERA, ŻE NA SAMYM CYCUSIU TAK MI PIĘKNIE DZIECKO ROŚNIE I UBOLEWAM NAD TYM , ŻE NIEDŁUGO JUŻ TRZEBA BĘDZIE WPROWADZAĆ DO DIETY ZUPKI ITD... 😞 MOJA MAŁA KLUSECZKA ROŚNIE I SAM CYCUS JUŻ NIEDŁUGO NIE BĘDZIE WYSTARCZAŁ. CHCIAŁABYM ZATRZYMAĆ CZAS ... ŻEBY LENECZKA TAK SZYBKO NIE ROSŁA, ŻEBY DŁUGO BYŁA TAKIM DZIDZIUSIEM... ALE POCIESZAM SIĘ TYM, ŻE KAŻDY ETAP W ŻYCIU DZIECKA JEST DLA MATKI PIĘKNY 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co AgusW sama nie wiem, w kazdym badz razie bardzo delikatne te dziąsełka i kazdy ucisk mógł je podrażnic. Nawet nie dał sobie zelem posmarowac wiec musiało go bolec 😞

AgaW mój Mikołaj jak widzi słoiczek z Gerbera to az sie trzęsie, tak sie cieszy ze bedzie jadł owoce. Moze Lenka tez bedzie to lubic, a poza tym to najwazniejsze zeby dziecko jadło. Współczuje mamom takich Tadków Niejadków, których trzeba na siłe karmic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszko to tylko się cieszyć że samym cycem karmisz. Ale dużo jest prawdy w karmieniu piersią i że dzieciaczki są większe. Ja tak porównuje Antosia i Mateuszka to przyznam że Mateusz był bardziej paplaty od Antosia. Choć wagowo idą tak samo. Ja Mateuszka też karmiłam samą piersią. Antosiowi nie było pisane, no cóż może gdybym się tak szybko nie poddała to bym go karmiła nadal. Ale już nie będę gdybać. Grunt że jest zdrowy i na zagłodzonego nie wygląda jak powiedziała nam pani doktor 😁

Skóreczko fajnie że Mikołajkowi uspokoiły się dziąsełka, może rzeczywiście się zadrapał

Wiolu a ta twoja smoczycę to bym udusiła co za ochydny babsztyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOSIU OCZYWIŚCIE MASZ RACJE. DZIECI NA MLECZKU MODYFIKOWANYM TEZ PIĘKNIE ROSNĄ I SĄ ZDROWE. A POZA TYM MIŁOŚCI DO DZIECKA NIE MIERZY SIE TYM ŻE KARMI SIĘ PIERSIĄ... PRAWDA??

SKÓRECZKO MAM NADZIEJĘ, ŻE MOJA LENKA RÓWNIE PIĘKNIE BĘDZIE AMCIAŁA JAK TWÓJ MIKUS. PÓKI CO JAK DAJE JEJ JABŁUSZKO TO MLASKA AŻ MIŁO 🙂
NIEDŁUGO SKOŃCZY 5 MIESIĘCY I UGOTUJĘ JEJ PIERWSZĄ ZUPKĘ NA POCZATEK Z ZIEMNIACZKA I MARCHEWECZKI 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jak byłam na początku ciązy to zastanawiałam sie nad imionami. No i pierwsza mysl to była Lenka 🙂 Pozniej zmieniłam na Kalinkę. Tak sie zastanawiając Lenka to skrót mojego imienia Magdalena, no i chciałam uniknąć podobieństw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie, Madzia dziś obudziła się tylko raz o 4.00. A o 5.15 pobudka. Za to ja pół nocy nie mogłam spać.
Niestety musiałam zmienić formę współpracy z zespołem. No i jeśli nie przystaną na moje warunki to w ogóle odejdę. jest mi ciężko po 6 latach ale cóż...trzeba iść dalej, do przodu...
Dziś wieczorem idziemy z Krzyśkiem na koncert do Hard Rock Cafe. Dwie godzinki rozrywki 😜 Zamierzam się napić drinka... 🙂 🙂 🙂

Wszystkiego NAJ dla Antosia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ MAMUSIE 🙂

U NAS NOCKA W MIARĘ 🙂

NAJLEPSZE ŻYCZONKA DLA ANTOSIA Z OKAZJI UKOŃCZENIA 5 MIESIĄCA ŻYCIA 😘 😘 😘 😘

WIOLU TYLKO MAJECZKI SZKODA ŻE TAK PŁAKAŁA U SMOCZYCY 😞 😞 😞

PERSY CO SIĘ STAŁO Z PRACĄ??? ROZSTAŁAŚ SIĘ Z ZESPOŁEM CZY JAK ??? 🤨 🤢 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Np. chcialam jej dawac po kolei sloiczki zeby zobaczyc czy na cos nie jest uczulona ale tu w sloiczkach sa albo same owoce albo od razu mieszanka warzyw i to tylko 1 rodzaju. 🤢

Co ja mam jej ugotowac jako pierwsze? I jak? I jak odmierzyc ta ilosc np. 80gr itd? Wiem ze to sa glupie pytania ☺️ ☺️ ☺️ I czy po ugotowaniu wiekszej ilosci jedzonka czy mozna reszte zamrozic na nastepne dni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIOLU JA SIE NIE ZNAM, JESTEM TAKA SAMA CIEMNA W TEJ DZIEDZINIE JAK TY, ALBO NAWET CIEMNIEJSZA 😞 CZAS SIE ZACZAC INTERESOWAC..
A MAZ CZYTAŁ BRZUSZKA? SKAD WIE ZE TESCIOWA TO SMOCZYCA?

SKÓRECZKO MIKOŁAJEK TEZ KAWAŁ CHŁOPA 🙂

GOSIU WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA ANTECZKA 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola ja tez nic nie wiem na ten temat. Na dodatek boję sie sama gotowac takiemu małemu dziecku 😞 Chyba musze wiecej poczytac w tych ksiazkach o rozszerzaniu diety.

AgaW klocuszek z mojego maluszka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolu na sam początek gotujesz zupkę z podstawowych warzyw pietruszka, seler, por marchewka i ziemniaczek- Z przewaga marchewki i ziemniaczka. Gotujesz to w ok 150 ml wody przez 15 minut . Ja jeszcze delikatnie solę ale tylko na smaczek. jak wystygnie to wszystko miksuję i jeszcze raz gotuję i dodaje łyżeczke masełka i z tym masełkiem jeszcze chwilkę gotuję. No i jeszcze dodaje 1 miarkę mleka modyfikowanego ale tylko do tej porcji która w danym dniu podaję. A i jeszcze zagęszczam kleikiem kukurydzianym lub ryżowym zależy co będzie ci łatwiej kupić.
Z tej ilości wody mam obiadek na dwa razy który trzymam w lodówce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nadal wspólpracuje z zespołem. Najprawdopodobniej pojadę jeszcze na jesienną trasę. I po jej zakończeniu rozstanę się. No ale nic to...czas znaleźć inną pracę. Może uda mi się załapać do jakiejś agencji koncertowej na etat.
A co do rozszerzenia diety to moja Madzia nie lubi zupek ni obiadków - smakują jej tylko owoce. No i marchewka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolu rzeczywiście wprowadzanie posiłków to czasem czarna magia, też tak miałam jak wprowadzałam jedzonko Majce.
Porcje jak najbardziej można mrozić. Albo można gotować tak jak pisała Gosia - na dwa dni 😉

Ja na razie wycofałam wszystko Marice 😞 Jesteśmy tylko na cycu, bo skórę ma tak okropną, że trudno byłoby mi rozpoznać, co ją mogło uczulić...
Jak zaleczymy troszeczkę, to zaczniemy jeszcze raz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...