Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
cześć dziewczyny!

Też nie mogłam wczoraj nic napisać 🤢 Widziałam co piszecie, ale jak chciałam odpisać to się zacinała stronka!

Fredeczko udanych chrzcin i wszystkiego dobrego dla Wikusi!

AgaW Lenka ślicznie wygląda w czapusi i opasce 🙂 No i super sobie leży na swojej macie 😉
Moc buziaków z okazji ukończenia 5 miesiąca 😘 😘 😘
Daj później znać czy smakował Lence obiadek.
Twój mąż będzie przeganiał chłopaków od Leny, a ja dziewuchy od Piotrka 😁 😁 😁

Emmax do pracy wracam prawdopodobnie 1 lipca, opieki biorę tylko 30 dni. Nie chcę 60 bo później do końca roku nie będę mogła wziąć zwolnienia na Piotrka, a jak zachoruje to będzie lipa.

Mittko wygrzejcie się porządnie!

PannoNikt ale z Majki mała fajna kobietka 🙂 Od najmłodszych lat chce się podobać 🙂
No i gratulacje dla brata 🙂

Skóreczko może rzeczywiście idź do lekarza żeby nie rozwinęło Ci się jakieś świństwo.

AgaK a Tobie kobito co? Może zjadłaś coś nie teges 🤢

Wiola -ciągle mylę brukselkę z brokułą 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁

No a my dziś na 17 jedziemy do mojej babci na imieniny -zimna Zośka 😁 Moja babcia uwielbia opery i chciałam jej kupić album ze zdjęciami oper w różnych miastach, ale coś nie mogę znaleźć w necie nic takiego 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

TAAAA JUZ JA TO WIDZĘ JAK ON PRZEGANIA TYCH CHŁOPAKÓW LENKI 😁

PANNO NIKT USMIAŁAM SIE Z TWOJEJ MAJECZKI, FAJNA DZIEWCZYNKA - MA CHARAKTEREK 🙂 A JAK Z JEJ ZNAJOMOŚCIĄ JĘZYKA??

GOTUJE WŁASNIE ZIEMNIACZKA I MARCHEWECZKĘ A LENUSIA ŚPI 🙂

EWO UDANEJ IMPREZKI U ZIMNEJ ZOŚKI 😉 A JAK TAM TWOJA PIERS?? BOLI NADAL?
NO I NIE NAPISAŁAŚ JAK CI WYSZŁA PIZZA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj polewałam pierś ciepłą wodą i masowałam i było lepiej. Jeszcze troszkę boli, ale jest już o wiele lepiej 😉

Pizza wyszła dobra, ale za mokra 🤢 Posmarowałam ciasto olejem, ale chyba za mało odsączyłam pieczarki i wszystko nimi przemokło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski
coś mi brzuszek nie chodził, nie mogłam wejść w odpowiedź...

u nas trochę lepiej, mały jako tako już zdrowy, nie wiem co to było, jednodniowy katar jakis za to ja zawalona na maksa... jak nie nos zapchany to leci jak z kranu, aż mnie uszy bolą i zęby jakby swędziały... no i łamie mnie niesamoiwce, całe szczęście że temp. nie mam ale najchętniej bym cały dzień w łóżku przeleżała, no ale tych dobrych czasów już nie ma, kiedy można bylo sie cały dzień lenić w wyrze...

Mittko no to pogoda nie fajna, przesrane. Mam nadzieję że zdrowe będziecie!!!!

Agaw dla Lenki na najlepsze życzonka!!! no i jak sodko wygląda w tej czapuni i opasce! w czapuni na tym zdjęciu śliczna jak laleczka! Mój Szymek ma identyczny kolor włosów! też po mnie 🙂

Fredeczko powodzenia na chrzcie i najlepsze życzenia dla Wiki!

kurcze my mamy wesele 10 lipca i będę musiała zostawić Szymka z kuzynką... ja się załamie... nie wyobrażam sobie tego... no i będę musiała z jakieś 2 tyg wcześniej odstawić go wieczorem od cyca i dawać kaszkę bo kuzynka mu swojego nie da... a nie wyobrażam sobie jak on zaśnie bez cycucha... akurat 10 lipca kończy pół roku...

PannoNikt Twoja Majka jest ekstra!!! taki tekst!!! boska! Normalnie powaliła mnie na kolana mała modnisia

Skórko, szoruj do lekarza!!!

Ewa, udanej imprezki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski
coś mi brzuszek nie chodził, nie mogłam wejść w odpowiedź...

u nas trochę lepiej, mały jako tako już zdrowy, nie wiem co to było, jednodniowy katar jakis za to ja zawalona na maksa... jak nie nos zapchany to leci jak z kranu, aż mnie uszy bolą i zęby jakby swędziały... no i łamie mnie niesamoiwce, całe szczęście że temp. nie mam ale najchętniej bym cały dzień w łóżku przeleżała, no ale tych dobrych czasów już nie ma, kiedy można bylo sie cały dzień lenić w wyrze...

Mittko no to pogoda nie fajna, przesrane. Mam nadzieję że zdrowe będziecie!!!!

Agaw dla Lenki na najlepsze życzonka!!! no i jak sodko wygląda w tej czapuni i opasce! w czapuni na tym zdjęciu śliczna jak laleczka! Mój Szymek ma identyczny kolor włosów! też po mnie 🙂

Fredeczko powodzenia na chrzcie i najlepsze życzenia dla Wiki!

kurcze my mamy wesele 10 lipca i będę musiała zostawić Szymka z kuzynką... ja się załamie... nie wyobrażam sobie tego... no i będę musiała z jakieś 2 tyg wcześniej odstawić go wieczorem od cyca i dawać kaszkę bo kuzynka mu swojego nie da... a nie wyobrażam sobie jak on zaśnie bez cycucha... akurat 10 lipca kończy pół roku...

PannoNikt Twoja Majka jest ekstra!!! taki tekst!!! boska! Normalnie powaliła mnie na kolana mała modnisia

Skórko, szoruj do lekarza!!!

Ewa, udanej imprezki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAJTUCHA FAKTYCZNIE SMIESZNIUTKI BYŁ SZYMUŚ 🙂 A FOTKA Z MARCHEWKA ŚWIETNA. WIDAC ŻE SZYMUNIA SWĘDZĄ DZIĄSEŁKA, A TAKA TWARDA MARCHEWA TO JEST TO CZEGO NASZE TYGRYSKI POTRZEBUJĄ 😁

EWO MOŻE ZA DUZO DODATKÓW DAŁAŚ NA CIASTO TYPU CEBULA, PIECZARKI, PAPRYKA.. WARZYWA NA OGÓŁ PUSZCZAJĄ DUŻO SOKU I DLATEGO PIZZA WYCHODZI MOKRA. NASTĘPNYM RAZEM DAJ MNIEJ O POŁOWĘ A ZOBACZYSZ ZE BĘDZIE OK. MI TEZ PIERWSZA PIZZA WYSZŁA MOKRA 🙂
I FAJNIE ŻE PIERŚ CIĘ MNIEJ BOLI.

A MY JUZ PO ZIEMNIACZKU I MARCHEWECZCE. LENKA POGARDZIŁA I ZJADŁA TYLKO ŁYŻECZKĘ 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynki!
Nie odzywałam się dawno, ale nie znaczy to, że Was nie podczytuje... Moje dziecko nie pozwala mi nic napisać... Śpi tylko 2 razy dzienne po pół godziny...
Mam pytanie do Wiolki no i do Was też...
Wiola co ty jescze dajesz swojej Majce jak nie chce pić mleka, bo ja niedługo osiwieje z nerwów.

Jak często dajecie jeść Waszym dzieciom?

Byłam z Amelką u lekarza odnośnie tego, że nie pije mleka i pediatra powiedziała mi,że dziecko wygląda dobrze a mleczko mam jej na śpiocha dawać. Tylko problem jest w tym, że ostatnio to nawet na śpiocha nie chce pić, budzi się z rykiem jak ma butelke w buzi...

Co sądzicie o tym jadłospisie (to jej daje) czy to nie jest za mało?

Rano ok godz 9.00
2 małe danonki (wiem, że są od 11 miesiące, ale ona je uwielbia i nic jej po nich nie jest)
0k 13.00
150 ml mleka (na śpiocha)
Ok. 15.30
Jakaś zupka lub deserek
Ok 19.00
150 ml Mleka
Ok 4.00 rano
150 ml mleka

w ciągu dnia wciągnie jeszcze ze 4 cgrupki kukurydziane

Co o tym sądzicie? Acha Wasze dzieci też piją mało herbatki lub soczku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ 🙂

ALE MAM KOCHANEGO MĘŻA 🤪 POZWOLIŁ MI PRZESPAĆ SIĘ W CISZY I SPOKOJU 🙂 WZIĄŁ BARTKA NA DWÓR ALE CO NAJWAŻNIEJSZE SAM GO UBRAŁ 🤪 ZAWSZE TO JA GO UBIERAŁAM A DZIŚ ON WSZYSTKO PRZY NIM ROBIŁ 🙂
JEST MI TROSZKĘ LEPIEJ ALE BRZUCH BOLI TYLKO MNIEJ 😞 TERAZ TO MI TROSZKĘ NIEDOBRZE ALE TO DLATEGO ŻE WYPIŁAM KAWĘ SŁODKĄ NA PUSTY ŻOŁĄDEK 🤢

KAJTUCHA SŁODZIAK Z SZYMKA ALE ŚLICZNIUTKI JAK BYŁ MALUTKI 😁 😁 😁 😁

EWO NASTĘPNA PIZZA WYJDZIE NA PEWNO LEPSZA 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Annnusia Ja bym zamiast tych Danonkow dawała młodej kaszkę, u nas to wygląda tak:

7.00- kaszka ryzowa lub mleko na spiocha ok.160 ml, kaszki więcej wychodzi, około 180ml
10.00- to samo
13.00- troche jakiejs zupki bo narazie jeszcze probujemy
13.30- mleko lub kaszka
17:00- to samo
18.00- jabłuszko
20:00- mleko na spiocha
23:00 mleko na spiocha

Wiadomo, czasem zje mniej, czasem więcej i oczywiście nie trzymam się godzin sztywno, wszystko jest plus minus 🙂

Co do herbatek, Majka ich wogole nie pija, pije soczek marchewkowybo to jedyny który lubi, poki co mam nadzieje.

Annnusia nie denerwoj sie tylko kup jej kaszke ryzowaą i mieszaj z mlekiem modyfokowanym tym ktrorym jej dajesz i bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kajtucha śliczny Szymuś 🙂 Fajnie wcina dziadkowi marchewkę 😁 😁 😁

Laski mąż wyjął mi z szafy spodnie, które schowałam 3 lata temu i przez cały ten czas mogłam pomarzyć żeby je założyć. Teraz leżą na mnie świetnie 🤪 🤪 🤪 🤪 Cieszę się strasznie!!!! Te które nosiłam przed ciążą spadają ze mnie i wyglądam jak obwieś!!! Ale się cieszę 🤪 🤪 🤪

AgaK fajnie, że już Ci lepiej no i kochanego masz męża!

AgaW dzięki za pamięć tak w ogóle 😉

uciekam na imieninki!!! BAJ!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję za uznanie dla Szymka 🙂

Oj Wiolka i Ania, jak ja wam współczuję tych problemów z jedzeniem u Waszych dziewczynek... dobrze że mój Szymek nie grymasi...w czwartek dostał sok jabłkowy ach i jak się nim rozkoszuje...
ja mojemu daję herbatkę, szczególnie po tym rozwolnieniu bo bałam że się odwodni no a poza tym to on lubi sobie popić coś jeszcze między cycusiem, ale tk ok 50 ml dziennie, zdarzy się czasami że wypije i całe 120ml, ale rzadko. Teraz zaczełam mu podawać też samą wodę mineralną bo nie chcę go poić ciągle słodkim, a to sok, a to herbatka, niech się uczy pić zwykłej wody.

A ja idę teraz zrobić sobie inhalację, bo nie mogę z tym moim nosem... muszę tylko wyczaić gdzie jest olejek eukaliptusowy bo jestem tak zapchana że ledwo głową ruszam tak mam zawalone zatoki i oddychać nie mogę... nawet nie czuję zapachów ani smaku tak za bardzo...

rodzice wyjechali na noc do znajomych, brat na meczu i potem zostaje u kumpla bo dziś ostatni mecz Lecha, walczy o pierwsze miejsce, więc po meczu idą na imprezkę no a my...cóż... chata wolna 🙂 moja mama powiedziała że możemy latać na golasa bo sami będziemy hehe no ale na to to trzeba wyglądać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O JUŻ O WIELE LEPIEJ SIĘ CZUJĘ 🙂 BRZUCH JUŻ NIE BOLI A I MDŁOŚCI PRZESZŁY 😜

KAJTUCHA TO DZIŚ TWÓJ BRAT RYWALIZUJE Z MOIM BO LECH GRA Z ZAGŁĘBIEM LUBIN A MÓJ BRAT JEST ZAGORZAŁYM FANEM TEGO KLUBU 😁

IDĘ DO MOJEGO MARUDY 🙂 🙂 🙂

A I PIKASSO WYWALIŁAŚ NAJDŁUŻSZEGO POSTA ODKĄD BRZUSZEK ISTNIEJE 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny cos brzuszek szfankuje. Wczoraj nie moglam pisac postow a teraz wchodze i cos poprzestawiane.
Kajtucha rzeczywiscie inaczej maluszek wyglada. Zmienił mu sie tez kolor skory 🙂
Co do jedzenia to zwylke mleczko modyfikowane co 3-4 godziny. Ogolnie wychodzi tyle co okreslaja na pudełku 5-6 razy na dobe ( bo poł doby to on spi ). A rano i wieczorem dodaje troszeczke kaszki do mleczka. Oprocz tego to przecierek owocowy albo tarte jabłuszko. No i herbatka albo soczek. Z reguły wypija mniej niz 100ml.
Ewa schudła, ciesze sie ze jestes zadowolona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga, no tak wyszło 🙂 ale to są zaprzyjaźnione drużyny 🙂 moj brat przyjaźni się z chłopakami z Lubina których poznał przez forum jakieś tam dla kibiców 🙂 u nas to rodzinne 🙂
dobrze że już Ci lepiej!

Skórko zmienił mu się kolor skóry bo on miał żółtaczkę przez tydzień po wyjściu ze szpitala jeszcze 🙂

a nam się wzięło na wspominki, mężu przerobił format filmów z telefonu i aparatu na których nagrywałam malucha od urodzenia i siedzimy przez tv i ogladamy na dvd 🙂 pierwsze mruczenie, płacz, czkawka 🙂

a inchalacje mi nic nie dały, ja już nie wiem co z tym moim nosem zrobić... zeszło mi troszkę ropy nawet ale nos zapchany niesamowicie. Mężu pojechał do apteki po krople bo solą morską to ja mogę sobie robić i robić i efektów brak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtucha wracaj do zdrowia... A Szymuś zmienił się i to bardzo 🤪 Jedno mu zostało... Słodki jest przez cały czas!! A te zdjęcie z marchewką!! Super
AgnieszkoK dobrze, że czujesz się lepiej
Ewo następna pizza wyjdzie lepiej, zobaczysz
AgnieszkoW nie wiem o który język pytasz... Jeśli o polski- to ma słaby... woli po angielsku, ale mimo to mówimy do niej po polsku 😉 W ogóle to czasem takie słowa wymyśla, że popłakać się z niej można np: pofilić (mieszanka słowa poczuć i feel) albo potaczyć (dotknąć i touch) 😁 Tata poszła na pracy... Wyjmięłam zabawki... Ja dzisiaj dreaming o takim pink koniku... Będę mieć five lat 😉
Aniusia jeśli córcia rośnie, to się nie martw... moja glizdeczka zjada co 5 godzin... W nocy za to memła cycka ze 2 razy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE SIĘ DŻEMŁAM Z LENKĄ 🙂 POSZŁAM JĄ ULULAĆ I ZASNEŁAM Z NIĄ 🙂

AGUŚK SUPER , ŻE CI LEPIEJ 🙂 A MĘZU TWÓJ PORZĄDNY GOŚĆ. WIEDZIAŁ ŻE ŻONKA SIĘ ŹLE CZUJE TO SIĘ ZAJĄŁ DZIEĆMI 🙂 TAKICH TYLKO CHWALIĆ 🙂

ANUSIA JA DAJE LENCE CYCA TAK CO 2 GODZ. OPRÓCZ TEGO JABŁUSZKO RAZ DZIENNIE OKOŁO 18 I KILKA CHRUPKÓW KUKURYDZIANYCH. DO PICIA NIE DAJE JEJ NIC OPRÓCZ CYCA BO NIE CHCE 😞 CZASEM PARE ŁYCZKÓW SOCZKU Z JABŁUSZKA LUB WODY PRZEGOTOWANEJ.
NO I OD DZIŚ ZIEMNIACZKA Z MARCHEWECZKĄ WPROWADZIŁAM ALE DZIŚ TYLKO ŁYŻECZKĘ ZJADŁA.

EWO A WIDZISZ TAK MARUDZŁAŚ ZE JESTEŚ TAKKKAAAAA GRUBA 🙂 FAJNIE ŻE SCHUDŁAŚ.
JA W SUMIE WRÓCIŁAM DO WAGI SPRZED CIĄZY, ALE CHYBA BIODRA MI SIĘ NIE ZMNIEJSZYŁY CAŁKIEM BO SPODNI NIEKTÓRYCH NIE MOGE DOPIĄC TYCH SPRZED CIĄZY 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEE , NO PATRZ KURCZE PANNO NIKT... JA RACZEJ MYSLAŁAM O ANGIELSKIM, A TU WYCHODZI ŻE JEJ POLSKI GORZEJ IDZIE...
TAK TO JEST... CHODZI DO SZKOCKIEGO PRZEDSZKOLA, W DOMU MÓWI PO POLSKU I SIĘ DZIECKU MIESZA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...