Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Dagi dużo zdrówka dla synka 🙂

A jak już tak rozmawiamy o jedzonku to właśnie na kolacyjkę robie sobie makaron z sosem jagodowym (oczywiście pomysł zaczęrpnięty od Fredeczki)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Hej hej dziewczyny 🙂 🙂 🙂 🙂
Ja dopiero wróciłam od teściowej :P :P :P :P
Ale jestem tak zmęczona jak bym robiła wszystko a nic u teściowej nie robiłam bo mnie teściowa rozpieszcza jak małe dziecko i mówi ty jesteś w ciąży i masz sobie odpoczywać :P :P :P :P :P
DagiM zdróweczka dla twojego synka życzę 😉 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ano, okupujemy akademik, póki możemy. W Szczecinie to jedno z racjonalniejszych wyjść, biorąc pod uwagę ceny i warunki jakichkolwiek lokali, o dwupokojowych nie wspominając. Oboje skończyliśmy ledwo co studia (jeszcze tylko napisać prace i je obronić...), więc korzystamy 🙂
A córa ma być Helenka. I, cholera, nikomu się nie podoba! Od Was też pewnie zaraz usłyszę, że to jak dla ciotki, że staromodne, że nie na czasie i w ogóle brzydkie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amfisbena imię ma podobac się Wam a nie innym (no i w szczególności dziecku). Nie przejmuj się w ogóle gadaniem ludzi. Poza tym teraz jest moda na Marysie, Hanie, Zosie więc dlaczego macie nie nazwać córeczki Helenka??

AgaK masz cudowną teściową. Moja wczoraj obdarzyła mnie jakimiś 15 kg śliwkami i cały dzień dziś miałam z głowy. Nogi mnie bolą od stania przy garach (jak by była taka dobra to dała by mi gotowe przetwory).
Ale mimo wszystko jestem z siebie zaowolona, bo sama sobie poradziałam i mam na zimę dżemik i kompociki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asfisbena nie możesz się kierować tym co komu się podoba, jeżeli wam się podoba imię Helenka to daj tak córce na imię. Przecież Zosia albo Hania to też imiona dla ciotki a dużo rodziców daje takie. Ważne aby maleńka była zdrowa i to jest najważniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AgnieszkoK teściowa Ci się udała 🙂.
AgnieszkoW moi teściowie obdarzyli mnie tak wiśniami (ręcznie i drylowałam - wyglądałam jak rzeźnik po niezłej masakrze ale za to mam pyszne dżemiki), a dzisiaj Grzesiek przytargał z 6 kg gruszek - i to dopiero pierwsza partia. Ale z gruszek nie będę niczego kombinować - zrobię z nich sok w sokowirówce 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!

DagiM chciałabym zobaczyć tą minkę heh i oczywiście ode mnie tez życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla synka.

Agnieszka tez mam taką teściową, tyle że ona jeszcze przed ciążą by mnie z miłości zjadła a teraz to już wogóle, czaem mam tego dość ale nie narzekam bo lepiej mieć taką niż jakąś wredną babę.

Strasznie się martwę tą hemoglobiną, a wizytę u gin mam dopiero za miesiąc i nie wiem co zrobić, nie podoba mi się ta anemia 😞 ma któraś z was z tym problem, już nie wiem co mam jeść bo zawsze kładłam na żelazo duży nacisk w diecie a tu taki ZONK 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie teściowa, tyle osób narzeka na te swoje teściowe a ja mam za przeproszeniem zajebistą teściową. Ja nie mogę a nawet nie mam prawa powiedzieć o niej złego słowa. Jest jak moja prawdziwa mama :laugh::laugh: Swoja prawdziwą straciłam 2,5 roku temu 😞 😞 😞 😞
Jedynym problemem jest to że pali papierosy jak smok :X :X :X :X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolu znalazłam takie informacje w necie
Żelazo najlepiej dostarczać organizmowi w pożywieniu bo w takiej postaci jest bardziej przyswajalne niż podawane w lekach. Jeśli już decydujesz się na taką postać to bierz żelazo "na głodnego" ponieważ wtedy w żołądku jest najwięcej kwasu solnego, który sprzyja wchłanianiu żelaza.

A to lista zawartości żelaza w niektórych produktach (w mg na 100 g produktu):

Wątroba wieprzowa 17,5
Wątroba cielęca 10,3
Soja 8,0
Nerki wieprzowe 7,8
Żółtko jaj 7,2 (dla porównania: całe jaja- 100 g: 2,7 mg)
Fasola 6,9
Kasza gryczana 6,0
Mąka pszenna 6,0
Płatki owsiane 4,4
Natka pietruszki 4,3
Mąka żytnia razowa 4,0
Kasza jęczmienna 3,8
Kasza manna 2,9
Twaróg tłusty 2,8
Twaróg chudy 2,7
Ser topiony 2,7
Chleb razowy 2,7
Boćwina 2,6
Szpinak 2,4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂

Oszczędziłyście mnie troszke bo tylko 5 stron do nadrobienia 🤪 ale to pewnie dlatego że fredeczki nie ma :P

Wiola ja jutro ide na krew więc zobaczymy,z Dominiką załapałam lekką anemie,ale to przepisał mi żelazo i było ok.A jutro z fredeczką walczymy z glukozą 🤪

Jeśli chodzi o konflikt to nie ma problemu u mnie bo mam 0 Rh+ ale teraz już rzadko się słyszy żeby był z tym problem więc AgnieszkoK nie martw się 🙂

A ja zostałam sama 😞 tak pusto cicho na razie mi się podoba,ale czuje że jutro to już nie będzie tak fajnie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DagiM znam tą tablice BARDZO dobrze bo nią się kierowałam do tej pory w swojej diecie dodając oczywiście witaminy i wapno a i tak mam tą anemie więc już jestem w tak zwanej czarnej dupie, za przeproszeniem 🤢 🤨 nie jadam tylko tych wątróbek ani nerek bo na to patzreć ni emogę, chyba zostaje mi jedynie jakieś żelazo w tabletce brać ale po to muszę iść do doktórki a wizyte mam za miesiąc, poza tym 40 km do zrobienia, może wybiorę się do rodzinnej i ona mi cos poradzi, już sama nie wiem.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagi ma rację, mnóstwo kobiet w ciązy ma anemię i dają radę. Ale dla świętego spokoju tak jak mówisz Wiolka - idz do lekarza rodzinnego.

Ja uciekam spać dziewuszki bo nie daję rady. Dziś miałam bojowy dzien i zmęczona jestem.

Do jutra.

Miłgo wieczoru i dobrej nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a ja położyłam się na chwilę bo film oglądałam z mężem i wstać nie mogłam 😞 😞 😞 Tak mi kręgosłup napie..... 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 Aż się boje nocki 🥴 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmykam bo mi się oczy zamykają a jeszcze się nie wykąpałam 😞 😞 😞 Zapomniałam dodać że moją ulubiona pozycją do spania było na brzuchu ale w tej chwili to niemożliwe :P :P :P :P
Wiem Mittka ja tylko śpię na bokach. O spaniu na wznak to ja nawet nie myślę bo nigdy nie lubiłam 😉 😉 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...