Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Miało mnie nie być ale szwagierek pozwolił wejść na koputra i jestem :laugh: :laugh: :laugh:
Kurcze PannoNikt przykra ta sprawa ze znajomym ale cóż takie jest nasze przeznaczenie 😞 😞 😞 😞
Mnie też już powoli udziela się ból kręgosłupa ale spać jeszcze mogę 😉 😉 😉 Dla mnie najlepsza pozycją to na boku :P :P
Zgryz jak ja piłam to ochydztwo to mnie mdliło przez 3 godziny :P :P :P Na samą myśl mam mdłości 😉 😉 😉
Słuchajcie a jak jest z waszymi grupami krwi??? Ja mam ARH- a mój mężulek ARH+ więc jest możliwość wystąpienia konfliktu serologicznego i muszę mieć badania na przeciwciała. Trochę sie boję bo to najważniejsze aby przy porodzie nie wystąpiły bo maluszek będzie musiał mieć przetaczaną krew 🤨 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już Was bolą kręgosłupy? Jeju, to jakie Wy macie brzuchole? Bo mój jest tłuściutki od zawsze, więc dużej różnicy nie widać... na leżąco jakaś mała piłka wystaje tylko, a jak stoję, to same fałdki; taki flak, a nie ładny, sprężysty, napięty ciążowy bebzol... U mnie chyba nigdy nie będzie widać, że jestem w ciąży - zawsze będę wyglądała na przytytą... ;/ bleee...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki,wpadłam na chwilke my już po ściągnięciu gipsu juuupi 🤪 nawet dzwoniłam już do ubezpieczalni i aż całe 105 zł dostanie ze szkoły 😲 A teraz czekam na szwagra ma nas zawieźć do teściowej bo moja córa chce jeszcze jechać do babci.Co ja tu sama będę robić 😲 ok zmykam dziewczynki odezwe się wieczorkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!!!

U mnie dzisiaj kiepściutko, za gorąco i nie mam na nic siły, poszłam tylko rano na kąpu a i tak za dużo nie popływałam po padłam zaraz. W dodatku przyszły wyniki badań krwii i moczu i złe wieści, hemoglobina jest na poziomie 116 a powinna być od 119 do 157 🤨 😲 😲 😲 Czyli, że co, anemia??? 🤨

Bti gratuluję syneczka!!!!!
Mittka bardzo fajnie, że Twoja córcia pozbyła się już tego wstrętnego gipsu 🙂
Amfisbena mnie jeszcze kręgosłup nie boli a brzusio wygląda ślicznie, taka piłeczka z porzdu, może znajdę jakąś fotkę to wkleję 🙂

Ehhh jaki kiepski dzień.... idę się znowu położyć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
Ewa84, też często myślę o tym,że od grudnia już nie będziemy sami w domku...ale będzie z nami nasze Maleństwo:-)

Amfisbena, witam nową Mamusię:-)

Bti, gratuluję Synka:-)

AgnieszkaK, co do grupy krwi ja też mam minus a mąż ma plus ale na szczęście nie mam przeciwciał, i jak byłam miesiąc temu u lekarza to się pytałam o ten konflikt i lekarz nam powiedział,że żadnych przetaczań krwi już się nie robi a poza tym taki konflikt występuje bardzo rzadko a jeśli już to przy 3 dziecku.Także póki co ja się nie martwię tym za bardzo i Tobie też radzę:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla poprawy humoru robiłam rogale: z czekoladą a drugie z dżemem truskawkowym: PYCHA

Amfisbena
Moje problemy zaczęły z kręgosłupem zaczęły się 5 lat temu w pierwszej ciąży. Dziecko uciskało mi kręgi, teraz mam lekką skoliozę i takie tam. Mój ból po prostu jest przewlekły a z czasem się po prostu nasila.
Co do brzuszka, to teraz mi już spory wyskoczył. Mam sporą piłeczkę 😁

Konfliktu krwi nie mam, wraz z mężem mamy tą samą grupę i takie same rh.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tylko 3 strony? 😉

Amfisbena ja brzucha nie mam, ale cycole mnie ciagna bo przodu i kregoslup boli :/ zreszta zawsze mialam z tym problemy.

PannaNikt ja tez robilam z czekolada 🙂 pychota! poprostu cudo 🙂 ale ja robilam podwojna porcje 🙂

Lece bo do mamy goscie przychodza na urodzinki 🙂

Do jutra brzuchole 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie dziś trochę poniosło ... dżemy, kompoty ze śliwek, leczo, galaretki brzoskwiniowe... dopiero teraz skończyłam 😞
A i przyszły moje ubranka te z wygranej aukcji. Są przecudne i tak ich dużo 🙂 już pierwsza tura suszy się na balkonie 🙂

Ja mam B Rh+ mój mąż 0 Rh+

Kręgosłup mnie nie boli, ale za to nogi czasem odmawiają posłuszeństwa 😞

A rogaliki zrobię jutro bo narobiłas mi ochoty Fredeczko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredeczka, ja też z podwójnej porcji, bo my jesteśmy łakomczuchy 😉
A do kawki będą w sam raz 😉

Agnieszkaw26, te ciuszki co wylicytowałaś są ekstra!! (z resztą już to pisałam 😉 )

Jakoś dziś spokojnie na brzuszku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc brzucholki 🙂

faktycznie pusto troszke...

a ja sie dziś dowiedziałam, że kuzynka mojego Skarba mieszkająca we Włoszech będzie jechac do PL ze swoim narzeczonym i jego bratem (obydwoje rodowici włosi!!!) i wpadną do nas do wiednia po drodze na weekend 🤪 i kurcze mam dylemat czym ich ugościc... brzuszki prosze o pomoc! wiem na pewno, że nie chce robic spagetti ani gotowac bigosu. Najlepiej, aby można było coś wcześniej przygotowac a potem tylko odgrzac bo czeka mnie jeszcze rola przewodnika po mieście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnieszka wiem wiem, tym bardziej, że ich nie znam a tą kuzynke widziałam tylko raz 🤢
śniadanko to chyba jakiś dżemik i twarożek, pasta rybna lub wędlinka dla mężczyzn,
na obiad może to:
http://nigella-ucztuje.blogspot.com/2007/09/odcinek13-potrawy-na-pocieszenie_30.html
ale bez purre
i kolacja i obiad niedzielny jeszcze... uff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czuję się trochę, jak na forum gastronomicznym 🙂 Ja tu nie pasuję! Nie mam nawet własnej kuchni, piekarnika, porządnej szafki na gary i jedzenie, nawet dużej lodówki, która by wszystko pomieściła... ech...

Myślałam, że te wasze kręgosłupy, to już takie typowo ciążowe. Mnie ciągle wszystkie baby pytają, czy mdleje, wymiotuje, puchną mi nogi, mam zachcianki, żylaki i inne przypadłości ciążowe, dlatego myślałam, że to już czas na to. Ale wiecie, jam niedoświadczona w tej materii i nie mam pojęcia, kiedy na co przychodzi czas. Aż mi przykro tak ciągle je informować, że nic mi nie jest, tylko zmęczona jestem i ciągle bym spała. Widzę jakiś niedosyt u nich, jakoś tak mało tego i nie ma o czym plotkować. Mogłabym mieć chociaż brzydszą cerę albo plamy wątrobowe, o! już by było o czym gadać... A tak - bida! Za to ciągle słyszę, że mi ciąża w dupkę i biodra poszła 🙂 I że brzydkie imię wybraliśmy ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nową mamę na forum

Dziękuję kobietki za słowa otuchy. Będę się oszczędzać i uważać na wirusy, choć nie wiem czy mam z nimi w walce równe szanse :P
Młody czuje się już lepiej, zaczął w końcu jeść (a nawet ma smaki 🙂) choć gorączka ciągle go trawi jakąś godzinę temu miał 39,5 🤪 Zobaczymy jak przejdzie dzisiejszą nockę... jak kiepsko to jutro czeka nas wizyta u lekarza - choć wolałabym jej uniknąć, boję się, że młodemu dadzą znowu antybiotyk a on po nim chudnie i źle się czuje i to niestety po każdym bez względu na pochodzenie i skład.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amfisbena ciesz sie, że nie mdlejesz i wymiotujesz, mnie przez 1,5 miesiąca tak męczyło 🤢 masakra!

a co do kuchni to ja też nie mam zbyt wielu sprzętów bo niedawno sie przeprowadziliśmy i jestem jeszcze w trakcie dokupywania i urządzania ale nie narzekam-jakoś sobie radze :P

DagiM dużo zdrówka synkowi życze w imiemiu naszych grudniówek! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amfisbena ja też nie mam żadnych typowych dolegliwości ciążowych 😁 😁. Fakt zaokrągliłam się tu i ówdzie - ku uciesze męża w pupie, biodrach i piersiach 😁 😁. W sumie gdzieś te 10 kg musiało się ulokować. Przed ciążą byłam szczupła nosiłam rozmiar 34 i przy wzroście 174 cm ważyłam zaledwie 54 kg. A teraz latam w M-kach.

Ale kręgosłup mnie boli 😞, zwłaszcza jak dużo pochodzę lub leżę na wznak - ale to wina mojego tyłozgięcia i ucisku na nerw krzyżowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DagiM, Tobie to się ta dyszka przydała i nie dziwie się mężowi, że zachwycony! 🙂 Mnie tam wcale dodatkowe centymetry w biodrach nie cieszą, bo pewnie mi tak zostanie - całe życie walczę z kilogramami i całe życie mi nie wychodzi 🙂 Emki to może gdzieś w podstawówce nosiłam 🙂

Ja się cieszę, że ciąża przechodzi bezstresowo, ale wszystkie plotkary wokół mnie już nie. Najbardziej smucą się sąsiadki i babeczki na recepcji, bo nie dostarczam im rozrywki 😜

anja25, Ty masz chociaż WŁASNĄ kuchnię 🙂 ja dylam póki co na drugi koniec korytarza, ale od października mamy dostać 2 pokoje z kuchnią i łazienką, więc będziemy mieć małe M2 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...