Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Ja jeszcze na sekundke 😜

Chciałam C napisać Persy, że strasznie się cieszę, że wszystko jest w porzadku, ciagle o was myslalam i mialam nadzieje, że tak się wlaśnie skonczy!! 😘

Lenko kochaniutka sto lat!!!

Ewa fajnie ze wszystko ok w US. 🙂

Cos jeszcze mialam pisac ale mi sie wzielo i wiadomo zaopomnialo 😁 😜

Dobrej nocki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ DOBRY 🙂

JA JUZ NIE ŚPIĘ, BO WIADOMO PRZEZ DWA DNI CHOROBY KIEDY SMOCZYCA OPIEKOWAŁA SIĘ LENKĄ WYSPAŁAM SIĘ ZA WSZYSTKIE CZASY. PIERWSZEGO DNIA SPAŁAM 3 GODZINY W DZIEŃ I DRUGIEGO TEŻ 🤪 MIMIO CHOROBY CZUJĘ SIĘ WYPOCZETA 🙂
JEST MI DUZO , DUŻO LEPIEJ 🙂 BOLI JESZCZE GARDŁO, ALE NIE MAM JUZ GORĄCZKI, GŁOWA JUZ MNIE NIE BOLI, KOŚCI NIE ŁAMIĄ WIĘC W KOŃCU MOGĘ ŻYĆ 🙂
A MUSZE WAM POWIEDZIEĆ, ŻE MOJA SMOCZYCA ŁADNIE SIĘ ZACHOWAŁA. WCZORAJ PRZYWIOZŁA MI ROSOŁKU I GOTOWANEGO MIĘSKA Z INDYKA , ZROBIŁA OD RAZU DLA LENKI.. CIESZE SIE , ŻE TAK FAJNIE SOBIE Z NIĄ PORADZIŁA, BO JUŻ NIE BEDE MIAŁA STRACHA ABY MAŁĄ JEJ ZOSTAWIĆ GDY ZAJDZIE TAKA POTRZEBA. W GRUNCIE RZECZY NIE JEST TAKA ZŁA.... DZIĘKI MOJEJ CHOROBIE I ONA Z LENKĄ TROSZKĘ ZBLIŻYŁY SIE DO SIEBIE, WCZESNIEJ NIE DAWAŁAM IN NA TO ZBYT WIELE SZANS, A W KOŃCU TO JEJ BABUNIA I USI MIEC Z NIA KONTAKT. MUSZĘ COŚ ZMIENIĆ W TYM KIERUNKU. PRZECIEZ JA JEJ NIE MUSZĘ LUBIEĆ, ALE LENKA NA PEWNO JĄ BEDZIE KOCHAĆ BO JA SWOJĄ BABCIE TEZ KOCHAM 🙂 POSTANOWIŁAM TROSZKE WYLUZOWAC I SPOJRZEC NA SMOCZYCĘ ŁASKAWSZYM OKIEM 🙂
ALE SIE ROZPISAŁAM 😁 😁 😁 😁

WIOLU JAK TAM MAJUSIA?? WYSKOCZYŁY JEJ KROSTECZKI???

EWO ZAMÓW STRÓJ NA ALLEGRO 🙂 WYMIERZ SIĘ PORZĄDNIE, PODAJĄ TAM WYMIARY WIĘC POWINNAS KUPIĆ DOBRY I PO KŁOPOCIE 😉 A KIEDY JEDZIECIE NA WCZASY BO MI SIĘ WZIEŁO I ZAPOMNIAŁO 😜
POZA TYM MIAŁAM PISAĆ ŻE MIAŁAM KIEDYŚ STAŻ W URZĘDZIE SKARBOWYM I WŁAŚNIE OD TAMTEJ PORY NIE PRZERAŻA MNIE SKARBÓWKA. TAM PRACUJĄ LUDZIE TACY JAK MY I Z WSZYSTKIMI MOŻNA SIĘ DOGADAC 😉 SAMA WIDZISZ EWO, TRAFIŁAŚ NA FAJNĄ BABECZKĘ 🙂
A CZYM CIĘ MĄŻ TAK WKURZYŁ?? OCZYWIŚCIE JAK NIE CHCESZ TO NIE MÓW, ALE WIESZ ŻE CIEKAWOŚĆ BABSKA NIE ZNA GRANIC ☺️ MAM NADZIEJE, ŻE DŁUGO SIE NIE BEDZIECIE NA SIEBIE BOCZYĆ 🙂


AGUŚK I CO WSTAŁ TWÓJ ŚMIERDZIUSZEK POTUSZEK NA KĄPANKO??

LENKA JESZCZE ŚPI 🙂 MUSZE JEJ KUPIĆ WIATRAK DO POKOJU...

WASZYM DZIECIOM TEZ SIĘ TAK POCĄ GŁÓWKI ?? PROSZĘ WAS O ODPOWIEDŹ BO ZACZYNA MNIE TO MARTWIĆ 😞

MIŁEGO DNIA :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂

U nas nocka w miare.Jej już nie mam siły do tego łazika,wogóle nie chce zająć się zabawkami tylko na czworaka biegać.A najchętniej to by wisiała głową w dół z łóżka i bawiła się butelką która stoi na ziemi 😜

AgnieszkoW to fajnie że smoczyca tak się zachowała.Lenka jak widać ma super babcie (obydwie ) 🙂
Ciesze się że już Ci lepiej 🙂
Jeśli chodzi o pocenie główki to mojej bardzo się poci,na dodatek te jej włoski dodatkowo się do tego przyczyniają.Zawsze robie jej kiteczke żeby było jej chłodniej.Wydaje mi się że to normalne podczas takich upałów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI MITTKO 🙂 JUZ MYŚLAŁAM, ŻE WSZYSTKIE JESZCZE ŚPIĄ 🙂 TROSZKĘ MNIE USPOKOIŁAŚ 🙂 TEZ TAK SĄDZĘ, ŻE TO OD UPAŁÓW ALE NIE SZKODZI POPYTAĆ 🙂 NO I ZAMÓWIŁAM WIATRAK NA TE UPAŁAY , MASAKRA , NAWET JUZ NA ALLEGRO NIE MA WYBORU. O ZAKUPIE W SKLEPIE NIE MAM NAWET MOWY, WSZYSTKO SPRZEDANE 😞 KUPIŁAM TAKI http://allegro.pl/item1151623584_wentylator_podlogowy_stojacy_pilot_1760_g_gwar.html

MITTKO JA Z LENKĄ MAM TAK SAMO. CAŁY DOM JUŻ ZWIEDZIŁA RACZKUJĄC 🙂 CZY SĄ U NAS JESZCZE JAKIEŚ DZIECIACZKI RACZKUJĄCE??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki!

Wysypki nie ma ale nie ma też gorączki, zobvacztymy co będzie po południu. Majka jest teraz w swietnym humorze i bawi si8e w kojcu.

Mittko żebys widziała jak moja Majka w nocy wędruję i gdzie ja ją znajduje!!! Miedzy swoimi nogami z glowa przy stopach, całkiem w poprzek, dupcia do mojej dupci itp.

AgaW ale dobrze ze tesciowa dobrze sie zajela Lenka przynajmniej mozesz ja w razie czego bez wyrzutow sumienia zeby ja zostawic na jakas chwile.

Cop do glowki to Majce sie strasznie poci, do tego ramiona a nawet nadgarstki!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Myśle że reszta mamusiek powie to samo.A propo pocenia to oglądałam ostatnio program i w stanach dziewczynka w upał zemdlała okazało się że wogóle się nie poci i tym samym jej organizm nie broni się przed upałem.Do tego doszło to że wogóle nie odczuwała bólu.Do końca życia będzie nosić kamizelke chłodzącą jej ciało muisiała się przeprowadzić w chłodniejsze miejsce.Normalnie szok.
A wiatraczek wygląda fajnie ważne żeby chłodził,my mamy taki mniejszy,ale spoko jest bardzo przydatny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry
Wiola super że Maja nie ma temp. Oby już jej przeszło
Agaw cieszę się że lepiej się czujesz no i jak fajnie że teściowa tak sobie poradziła.
Mój miś w nocy jak zawsze... I już teraz zaczyna mi marudzić... No i też mu się poci główka, ramionka i plecki.
Mittko ja też oglądałam ten program 🙂 Szok prawda?
A mój brat poszedł wczoraj na 17 do pracy bo ustawiają tor bo Kubica jutro będzie jeździł i jeszcze nie wrócił... Pisze że będzie między 12-15... A ma dopiero 17lat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SERWUSIK MAMUŚKI 🙂

U NAS NOCKA JAK MARZENIE 😜 W NOCY BYŁA BURZA I POPADAŁO WIĘC POWIETRZE BYŁO INNE 🙂
PISZĘ BYŁO BO SŁOŃCE JUŻ TAK SMALI ŻE SZOK 🤢 😁

AGUŚ TO SUPER ŻE JUŻ LEPIEJ SIĘ CZUJESZ NO I SMOCZYCE MAJĄ SERCE 😁 😁 😁 FAJNIE ŻE DAŁA SOBIE RADĘ LENUSIĄ A I TY JAK BĘDZIESZ MUSIAŁA BEZ LENKI TO JUŻ NIE BĘDZIE OBAW ŻE SOBIE NIE PORADZI 🙂

WIOLU SUPER ŻE MAJA NIE MA GORĄCZKI 🙂

JA SIĘ DZIWIĘ WASZYM MALUSZKOM ŻE JUŻ TAKIE RUCHLIWE SĄ 😉 MÓJ POJĄŁ DOPIERO TECHNIKĘ PRZEWRACANIA SIĘ NA BRZUSZEK NO I JAK GO POSADZĘ TO ŁADNIE SIEDZI 🙂
ALE SIĘ TYM NIE MARTWIĘ BO I NA NIEGO CZAS PRZYJDZIE 🙂 CHOCIAŻ PO CAŁEJ CHAŁUPIE ZA NIM BIEGAĆ NIE MUSZĘ 😜 😜 😜 😁 😁 😁 😁 ALE JAK ŚPI TO TEŻ WSZĘDZIE MI LĄDUJE 😁 😁 😁 😁

A CO DO POCENIA TO BARTUŚ POCI SIĘ STRASZNIE A SZCZEGÓLNIE GŁÓWKA MU SIĘ POCI 😞
CODZIENNIE MUSZĘ PRZEPIERAĆ MU PODUSIĘ BO TAKA MOKRA JEST ŻE SZOK 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewuszki
poszlam wczoraj na to miasto i o dziwo otwarli nowy sklep "netto" nawet nie wiedzialam i szkoda bo byly pampersy z pampersa za 30zl 72sztuki ... przykro mi sie zrobila no ale coz ...
czuje sie juz lepiej
mojemu strasznie poci sie glowka i nie tylko ... nogi to ma cale mokre i raczki a on do tego strasznie pierdzi buzia wiec i brzuszek tez mokry 😁
wiatraczek fajny zamowilas chociaz teraz bedziesz miec chlodniej w domku
wiolu dobrze ze malej juz przechodzi
agaw to naprawde twoja smoczyca sie postarala o was w te trudne dni dla ciebie i dobrze ze juz czujesz sie coraz lepiej 🙂
mitko bylam w szoku co przeczytalam u ciebie. ... nie sluszalam jeszcze czegos takiego ... ale mam nadzieje ze teraz z ta dziewczynka jest wszystko dobrze przeciez to tylko dziecko

troszke sie rozpisalam ide zrobic sobie sniadanko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO I ZNÓW BYM ZAPOMNIAŁA 😁 DLA BASIEŃKI OD AMI MNÓSTWO BUZIACZKÓW BO DZIŚ KOŃCZY 8 MIESIĘCY 😘 😘 😘 😘 😘 ZDRÓWKA DLA CIEBIE BASIU 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O Kajtucha to zaszalał twój brat 🙂

Jej dajcie troche tej burzy 🤢

Pikasso chyba dobrze na koniec programu pokazali że dziewczynka już nastąlatką jest i świetnie sobie radzi to chyba wszystko u niej ok 🙂

Dla Basi od Ami duużo zdrówka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kobietki 🙂

U nas nocka taka sama jak poprzednia 😞 Kamilowi dałam czopka o21 później kompanko i spanie o 22 jak zawsze, obudził się o 1 w nocy dałam mu czopka i tak trzepocząc się niesamowicie pospał do 3 a o 3 ryk jakby go ze skóry obdzierali 🤢 ani cyc ani spanie koło mnie ani noszenie na rękach nic nie dawało rady 🤢 Na szczęście wpadłam na pomysł położenia go w leżaczku i tak spał do 6 rano 🥴 Poza tym za ucho się łapie bardzo i za włosy ciągnie już myślałam że może zapalenie ucha ma no ale żadnej gorączki nie ma w ciągu dnia normalnie się zachowuje, nie marudzi jest radosny tylko w nocy się coś dzieje 😞 już nie mam siły normalnie i aż się boje dzisiejszej nocy 🤢 😞

Kamil je normalnie w te upały i deserek i zupkę zje, kaszką też nie pogardzi tylko pić nie chce ale cyca ma na szczęście jeszcze...

Ewa dobrze że w urzędzie ok 😉

agnieszkow26 mój Kamil ma całą głowę mokrą od potu aż mus się włosy zlepiają tak że myślę że to normalne my się pocimy to i maluszki muszą 😉 Dobrze że już lepiej się czujesz 🙂
A jeśli chodzi o smoczyce to ja też musiałam wyluzować i na wiele rzeczy oko przymknąć bo nie dało by się mieszkać w jednym domu ciągle skłóconym co nie zmienia faktu że sympatią dalej jej nie darzę 🥴

Wiolu dobrze że u Majeczki poprawa 🙂

Wszystkiego dobrego Basiu 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu widzę że możemy sobie podać ręce jeśli chodzi o spanie w nocy naszych chłopców... mój na szczęście spał w łóżeczku, nie w leżaczku ale chyba z 10 razy wstawałam... ja już jestem jak robot w nocy, wstaje biorę na ręce, lulam siadam na fotel próbuje dać cyca, lulam, odkładam wstaje i tak w kółko...
a o 23 obudził się z takim przeraźliwym płaczem że szok... aż się raz zataił prawie... pół godziny ryczał i w końcu jak mu się odbiło to zasnął dalej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki !!

U nas nocka standardowo bez pobudek 🙂) jak zawsze , dzieki Ci za to Boze !

kajtucha polowa moich znaojmych natego kubice jedzie hehe :PP a brat? no coz, ma 17 lat ale poradzi sobie napewno !! pewnie tez jest pasjonata i to bardfzo przezywa 🙂

moja mama jest wspaniala babunia dla Wiki , a swojej drugiej babci nigdy nawet na oczy nie widziala i pewnie nie zobaczy.

Kobiety i dzieciaczki chorujace duzo zdrowka dla was !! kurujcie sie 🙂

Moja Wiki raczkuje 🙂 ktos sie pytal.

Wiki glowka az tak sie nie poci , ale ogolnie cialko cale az sie lepi :/

No i wzywa mnie moja maruda .......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci urodzone np. 2 tyg pozniej przechodza swoj skok 2 tyg wczesniej i odpowiednio dzieci urodzone wczesniej przechodza to pozniej. Wszystko zwiazane jest z rozwojem mozgu dziecka).

Okres marudzenia moze zaczac sie juz okolo 23 tygodnia i trwac okolo 4 tygodni. Typowe dla tego okresu jest na przyklad to, ze dziecko zle spi i wydaje sie miec koszmary senne, jest niesmiale w stosunku do obcych, nie ma apetytu, nie chce, zeby zmieniac mu pieluche czy ubranie.
Duzo sie teraz dzieje – dziecko zaczyna widziec i rozumiec rozne relacje/stosunki. Zauwaza fizyczna odleglosc pomiedzy przedmiotami i pomiedzy ludzmi. Pierwsza rzecza, która dziecko zauwaza i na co reaguje jest odleglosc pomiedzy nim samym a rodzicami. Swiadomosc, ze mama i tata niebezpiecznie zwieksza ta odleglosc a w dodatku samemu nie mozna miec na to wplywu moga byc dla dziecka przerazajace.
Bardzo absorbujaca i interesujaca jest obecnie obserwacja polozenia róznych rzeczy wobec siebie – rzeczy moga byc w sobie wzajemnie, na sobie, pod soba itd.

Na to wygląda że to skok rozwojowy 🤢 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień doberek babeczki!

AgaW naprawdę super się zachowała teściowa! masz rację z tym wyluzowaniem, ja też będę musiała 😉 Fajnie, że lepiej się czujesz i że wypoczęłaś trochę 🙂
Mąż mnie wkurzył bo się pokłóciliśmy, a on odwrócił się i powiedział żebym wracała do domu tramwajem (a byliśmy w środku miasta), po chwili się zatrzymał bo sobie przypomniał, że w wózku jest torebka, wyjął i mi ją dał no i sobie poszedł z Piotrkiem. No i co, miałam za nim biec??? No kur... kim ja jestem żeby mnie tak zostawiać? Może to dla Was nic takiego, ale poczułam się okropnie. Poszłam do tramwaju i pojechałam do domu. Oczywiście po chwili wydzwaniał i wysyłał smsy. Nie mam ochoty nawet na niego patrzeć.

Asiu Piter od kilku dni też ciągnie za uszko, czytałam, że niektóre dzieci tak robią przy ząbkowaniu.

fredeczko zazdroszczę Ci strasznie tych przespanych nocy!

Dla Basiulki Ami moc buziaków 😘 😘 😘

AgaK u mnie też lało w nocy i cudownie się spało 🙂

Mittko no masz niezłą wiercidupkę w domu 😆

Wiolu no oby gorączka już nie wróciła do Mai!

Co do pocenia to z Piotrka się dosłownie leje! Wszystko ma mokre w te upały!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...