Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja mam do przodu 14 kg ;/ do 20 pewnie dojdę 😞

Ale mi dzidzia daje popalić, masakra, tak ją kocham, ale mogłaby się troszkę przespać 🙂 i nie kopać tak mocno mamusi ...

Ja tez na chwilę obecną powinnam urodzić naturalnie. Dzidzia jest odwrócona główką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się namachałam i naszorowałam 🤨 Nie macie jakiegoś sposobu na kamień w łazience? 🤢

Leżaczek dostałm od siostry jak go złożę to wkleję zdjęcie 😉
zachwalała go że córcia lubiła bardzo w nim leżeć więc myślę że dobrze mieć taki sprzęt, ale nie położyła bym go na wysokości chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe 🤨


Ja jestem do przodu 12 kg a brzusiu ma 113cm 🤪
No i będzie chyba cesarka zależy jak tam mój kręgosłup 🤨
Jejku muszę jeszcze do tej łazienki iść sprzątać masakra 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobietki wróciłam po spacerki i zakupach w deszczu, a wczoraj było tak ładnie 😠

mała coś mi się stawia pod zebrami, że aż zaczyna boleć:laugh:

ja jutro idę do mojego guru na usg więc poważy i pomierzy małą, a w czwartek normalna wizyta, aż jestem ciekawa ile waży i mierzy, bo jest jako jedna z najmłodszych w naszym gronie:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja się zbieram do sklepu i nie mogę zebrać. Chyba jednak wyląduję pod kocem i trochę się zdrzemnę.

Emmax i AgusiaW tak czytam na stronce szpitala na kamieńskiego co trzeba zabrać i wynika z tego, że koszule do porodu dają i ciuszki dla maleństwa też. Można zabrać swoje, ale jak coś to ubiorą te nasze szkraby 😉
Co pacjentka powinna mieć ze sobą przy przyjęciu do Oddziału:

- przybory higieniczne i wkładki

- bieliznę osobistą

- pieluszki i kosmetyki dla dziecka

- można także zabrać ubranka dla noworodka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Biti co ty gadasz, że wyleciałaś z paczki :P Biedaczyno nie Ty jedna tak masz, wszystkim coś dolego a to kręgosłup, a to siku co 5 min, a to bezsenność, bóle brzucha i tak w nieskończoność....Co do porodu to naturalnie bo główka jest na dole i wszystko ok 🙂

AgnieszkoW zrobiłam typowo polskie danie czyli kotlety mielone heheh+ ziemniaczki+sosik+groszek z marchewką 😁 zostało jeszcze duużo więc juz Ci podzucam 🤪 Mi jak Majka czasem przywali to tylko jęczę z bólu ale takie są uroki ciąży :P najfajniej jest jak nogi wyciąga i widzę takie dwie kuleczki po prawej stronie, przypuszczam, że to stópki 😁

Ja się przestałam ważyć, strach spojrzeć heheheh 😲 .

Oj coś mnie zmuliło, chyba czas na drzemkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolka to dawaj to jedzonko bo głodan jestem.
Miałam sobie usmazyc frytki ale nie mam siły 😞
W ogóle od sniadania jeszcze nic nie jadłam, czekam az mąz przyjdzie do domu i coś mi zrobi do jedzenia bo naprawde nie mam siły się ruszać 😞 masakra... jestem załamana tym ze musze leżec 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a mnie coś nerwy noszą 😞
Na wszystkich się wydzieram, wszystko mi przeszkadza 😠
Mężunio jakoś znosi moje fochy bo sam sobie tłumaczy że hormony mi buzują :P Jaki On jest kochany 😉

Teraz postanowiliśmy że pojedziemy do teściowej więc zgłaszam się wieczorem 🙂
Miłego popołudnia 😉 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczynki, po fatalnej nocce 😞 W sumie większość z nas już ma takie...
Wstałam z twardym brzuchem, chyba macica mi się stawia. Intensywnie obserwuję bliznę po cc i szczerze, nie podoba mi się jak wygląda 😞 Spotkanie z położną mam za tydzień w środę, ale może uda mi się przełożyć na wcześniej, bo się martwię.

Co do bujania. Bujanie w rozwoju dziecka jest bardzo ważne, bo wykształca coś tam związanego z błędnikiem, który odpowiada za równowagę itd. Ja swoją i nosiłam i bujałam, oczywiście w granicach rozsądku.
Uwierzcie - nie da się nie nosić dziecka, przynajmniej w jego pierwszych 3 miesiącach życia. Samo karmienie i noszenie do odbijania to spora część doby :P

Ja zastanawiam się nad kojcem do salonu, bo mimo, że większy wydatek to posłuży na długo. Najpierw dziecko może tam leżeć, a potem bawić. A kiedy zacznie raczkować i trzeba coś ugotować, też lepiej je tam włożyć niż ma śmigać po podłodze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
PannoNikt nawet nie wiem jak ja Ci tego zazdroszczę! Ja już od kilku miesięcy stresuję się najazdami rodzinki po narodzinach. Im bliżej tym bardziej łapię nerwa jak o tym pomyślę. Kilka dziewczyn cieszy się, że przyjeżdżają do nich mamy, a ja bym swoją wysłała gdzieś daleko... Moja mama wie wszystko najlepiej na świecie więc ciężko będzie. Czuję, że będzie kłotnia za kłótnią 😠

Coś zrobiły się z nas straszne marudy pod koniec ciąży :P Mnie już któryś dzień tak kłuje pod żebrem, że momentami wytrzymać nie mogę. No, ale takie uroki 😉 Trzeba się cieszyć tym co przeżywamy nawet jeśli niezbyt dobrze się czujemy!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo, czy mi piszemy o tej samej mamie ??
Moja się na mnie obraziła, bo jej nie zaprosiłam i mam to w d...
Tyle razy ładnie, pięknie jej tłumaczyłam, że niech przyjedzie jak dojdę do siebie a ona nadal swoje. Więc parę dni temu wkurzyłam się i napisałam, że może na święta przyjeżdżać, wcześniej nie. No i się nie odzywa... wiem, że jej przejdzie 😉
Sama wychowała mnie w taki sposób, że jestem typem Zosi-Samosi, byłam najmłodsza w rodzinie i do wszystkiego szybko dorastałam.
No i ponadto doświadczenie z pierwszej ciąży, porodu, połogu pokazało mi, że samej ze sobą mi najlepiej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...