Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
znajoma mojej mmy to jest tak zabobonowata że słuchajcie- wykąpała dziecko córki- wnusię w tzw. czercim żebrze, bo u nas jest taki przesąd że się kąpie dziecko, żeby złego ducha wypędzić jak dziecko płacze dużo i często a po tym wzięła wanienkę i wyszła na dwór i ta wodę po kąpieli rozlała na cztery strony świata...
w ogóle byłam chrzestną synka mojej kuzi już będąc w ciąży to jaka afera była, bo niby jest przesąd że jak ciężarna jest chrzestną, to jedno dziecko drugiemu zdrowie odbierze...
mieszkam na wsi więc z prze3sądami jestem za pan brat 🙂 ale rusza mnie tylko czarny kot 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra laski zmywam się po młodego do zerówki a potem do gina na 14 :P
Ale najprawdopodobniej będę wieczorem bo jeszcze z Kamilkiem do ortopedy 😉

Całuski dla Was wszystkich 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele Kajtucha to Ty normalnie otoczona jesteś jakimiś czarownicami, uciekaj stamtąd gdzie pieprz rośnie... ja pierdziele, nie moge uwierzyć ze w XXI wieku ludzie wciąz wierzą w takie brednie.... a najbardziej irytuje mnie to, że starsze kobiety chodza do kościoła, takie modlące i pobozne a wierzą w zabobony, przeciez religia katolicka nie popiera takich bzdur....

Ale masz fajnie AgaK 🙂 to zapytaj sie o wagę Bartunia i przynies koniecznie fotkę jego buźki 🙂

Mittko tak tylko sobie oglądam, ale kupie na mieście u mnie jakąs koszulkę bo idę zaraz i stanik chcę sobie kupic do karmienia, ale nie wiem czy cos tu znajde, bo jak juz Wam kiedyś pisałam mam kilka sklepów z odzieża tylko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja tesciowa właśnie taka niby pobozna a wierzy w te bzdury... kiedyś jak mnie już mocno wkurzyła to jej powiedziałam że w Boga trzeba wierzyć a nie w zabobony i się zamknęła... ale tylko na chwilkę hahahah

AguśK to miłego dzionka i wracaj do nas z dobrymi wieściami 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂

jeny ale super wiadomości 🙂
Akompf już jest mamusią!!
ciesze sie strasznie!

troche mnie to zmobilizowało i uprasowałam pościel do łóżeczka oraz przygotowałam zestaw ubranekna wyjście ze szpitala dla Bartka 🤪

ide potem na miasto po stanik do karmienia-i mam pytanie: jaki jest lepszy? z drutami czy bez?

a i takie mam przeczucie, że wiolka też na porodówce leży 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też tak powiedziałam- albo chodzisz do kościoła i wierzysz w Boga albo wierzysz w zabobony a do kościoła chodzisz na pokaz... głupoty takie wymyślają... u nas jeszcze te stare baby jak zaglądają do wózka to mówią, że dziecko jest brzydkie bo nie mówi się że ładne, bo się je "ociotuje" tzn, że dziecko będzie płakało dlatego też oprócz medalika przypiętego w wózku przypinają jeszcze czerwoną wstążkę żeby odrzucić ten zły urok... jakby zebrać to w jeden wielki worek to niezła komedia by wyszła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słuchajcie AgaK dostała wiadomość od Fredeczki ale musiała zmykać więc ja Wam ją napisze 🙂

"Hej.Ja właśnie wracam do domu.Moja dzidzia ma 2100g no i stwierdzono tą hypotrofie a to jest od mojej tarczycy,że ona nie rośnie no i po porodzie mają diagnozować tarczyce u maleństwa.Teraz wracam pociągiem do domu i trochę się boję ,bo jak wyszłam ze szpitala to miałam skurcze co 3 minuty,ale przeszły....Najwyżej urodze w pociągu 😉 hehe po za tym dzidziuś jest zdrowy i wszystkie narządy wyglądają prawidłowo no tylko słabo rozwinięte jak na ten tydz ciąży..

Dalej są pozdrowienia dla nas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I jeszcze jeden sms z diagnozą

"Ja mam tak napisane w rubryce
Nieprawidłowości anatomiczne : nieprawidłowości w budowie wad płodu nie stwierdza się. IUGR u pacjentki z nieleczoną nadczynnosćią tarczycy.Wskazana diagnostyka noworodka"

No to tyle myśle że wszystko będzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtucha moja szwagierka jak urodziła synka to teściowa jak na niego pierwszy raz spojrzała to spluneła na ziemie i mówi ,,tfu tfu , co za paskuda" a ja jej na to ,,jaka paskuda, przeciez on jest śliczny" a ona ,,nie gadaj tak bo zauroczysz dzieciaka" buhahahhahahaah
Posmiać się idzie konkretnie czasem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszkow26 ja mam takie dwie koszule i są super. Zastanawiam się czy nie kupić jeszcze jednej.

fajnie że Fredeczka wraca do domu i że z małą Wiki jest już dobrze.

A wiecie może ile Basia od Agnieszki ma wzrostu bo zaczęłam robić nową tabelkę i tylko tego mi brakuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agnieszkow26 moja siostra przy karmieniu miała taką koszulę z rozcięciami i mi odradza bardzo bo przy sporych piersiach to same przez te dziury jej "wyłaziły" często w najmniej spodziewanych momentach:laugh:
Ja kupiłam sobie rozpinaną na kilka guziczków 🙂

Na pewno będzie wszystko ok u Fredeczki i jej Dziecka 🙂
WIARA I POZYTYWNE MYŚLENIE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiula ja mam małe piersi 🙂

Dobra dziewczynki zmykam na miasto , ładna pogoda dzis u mnie 🙂
Aaaaa i nie mogłam sie powstrzymać i rozpakowałam paczkę z łóżeczkiem, jest śliczne , ładniejsze niz na zdjęciu 🙂

Buzka , do potem..

Kurcze co z tą naszą Wiolką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To wychodzi na to, że z Wiki Fredeczki jest wszystko dobrze 🙂 Tylko tyle strachu się najadła dziewczyna przy końcówce...

No Wioli rzeczywiście nie ma... może Maja przywita się dzisiaj z tym światem 😉

Ja zabieram się za sprzątanie kuchni bo już patrzeć na nią nie mogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🤪 🤪 🤪 :laugh: :laugh: 😘 😘 😘 😘 Akompf to dla Ciebie i małej Basiuni 🙂 🙂super wiadomosc 🙂 🙂 ja tez dwoje dzieci urodziłam w srode 🙂 🙂 a co do Fredeczki to powiem ze ja mam tez nadczynnosc tarczycy i urodziłam trojke dzieci i Paula w 37tyg wazyła 2450...a Przemek 33tyg ciazy a wazył 2240kg...takze nie łam sie bedzie ok 🙂 🙂 🙂jestem z Wami kochane mamusie i czekam na tabelke 🙂 🙂a Wiolcia gdzie sie podziałas??? 😉 😉 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no proszę...wchodzę i taka wiadomość. Akompf trzyma już w ramionach Basie;-)

Dobrze że Fredeczka wraca już do domu 🙂

Zaczynamy się rozpruwać...przeraża mnie to trochę bo jestem jeszcze ze wszystkim w dupie...


Madzia szaleje...wierci się niemiłosiernie, aż ciężko mi się siedzi przy kompie.

Dziewczyny, jakie macie łóżeczka? Drewex, Klupś czy też inne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zaglądnęłam do Was bo bez Was 5 minut to wieczność :laugh: :laugh: :laugh:

Fredeczka mi napisała że ma co jakiś czas skurcze i są regularne potem jej ustają i tak ze 3 razy miała no i napisała że może mieć niespodziankę w postaci jajek między nogami dzidzi :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...