Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Tak karmię wyłącznie piersią 🙂 nie dokarmiam ani nie odciągam nic kompletnie,sam cyc 🙂 no i Mała nawet smoczka nie chce,jak mój próbuje Ją uspokoić smokiem,to ma taki odruch wymiotny heh.

Echh a ze zmianą pieluszek to u Nas różnie,Malutka strasznie często robi kupencję 🙃 nieraz nawet w trakcie karmienia,przed karmieniem jest przewinięta a za chwilę kleks na nowo 🤪 :laugh: no i nie smarujemy niczym i ma pupcię jak marzenie 🙂 niektórzy smarują profilaktycznie,a nie wiem czy to dobry pomysł.

Mam nadzieję że nie przeszkadzam Wam,tak się wtryniłam do Was 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja siorka wykarmiła dwoje dzieci na samej piersi nie odciągała pokarmu i nie podawała butelki jak i przy Eryku tak i przy Kai sam cyc, moim marzeniem jest też tak móc 🤨 ale czy dam radę to zobaczymy 🤨 Ale mam nadzieje że tak będzie 🙂 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach dziewczyny ale mi się pospało :laugh:
Po obiadku jak się położyłam tak do tej pory :P
Bite 4 godziny spałam 🙂

Akompf tak piszesz jak to zajmujesz się swoja małą i do razu przypomina mi się wszystko jak z Kamilkiem było 🙂
Też było przebieranie przed jedzeniem a potem ciężko z beknięciem bo spało już dość twardo albo jak piszesz pańskie wychowanie :laugh: :laugh:

Gosiu82 bardzo cieszymy że inne matki mogą się podzielić swoimi doświadczeniami więc jak najczęściej zaglądaj i dziel swoje uwagi z nami 🙂

Dziewczyny które pierwszy raz zostaną mamami nie martwcie się że to czarna magia ja przy drugim dziecku też mam obawy czy i tym razem będzie wszystko tak jak się należy także główki do góry, będzie wszystko dobrze :P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku ryczałam bo odciagałam dla Małej ok 5-10 ml(bo tylko tak mogłam jej podawac swój pokarm jak leżała w inkubatorku), byłam załamana... ale teraz mam pokarmu po 125 ml z jednej piersi co 3 godzinki i cycki by mi eksplodowały chyba 😁 Musze odciągac jeśli nie chcę nabawić się żadnych powikłań...
Swoją drogą muszę kupić końcu ten Bepanthen bo Basia powoli mi maltretuje co nieco 😁 hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i laski dostałam eska od Fredeczki że u niej wszystko w porządku nadal w dwupaku choć trochę ją brzuszek pobolewa dołem tak jak na miesiączkę 🙂
Bardzo serdecznie Was pozdrawia i już może jutro będzie na brzuszku bo remont się kończy i podłączą jej w końcu internet 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akigo nastawiona jestem na maksa tylko cyc, nawet nie zaopatrywałam się w laktatory a butelkę dostałam małą AVENT od koleżanki tylko dla tego jakąś posiadam 😉 W razie ostateczności mąż kupi niezbędne rzeczy do karmienia ale mam nadzieje że się obędzie bez nich 😉 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja po cesarce małej nie karmiłam 24 godziny więc bałam się że nic tego nie będzie. Ale na 4 dobę coś tam zaczęło lecieć.A teraz chyba jej starcza 😉 .Akompf to Ty kilkoro dzieci możesz wykarmić 😉.Ja jeszcze nigdy nie odciągała więc nie wiem ile mam mleka.Ale mała przybrała prawie kilogram przez 3 tygodnie więc chyba ok. Bepanthen jest super.Ja miałam w szpitalu do krwi pogryzione brodawki i w 2 dni je podleczyłam.
Agnieszko co do obaw to ja mam trzecie dziecko a oboję sie o mała strasznie. Moim zdaniem za każdym razem jest tak samo jak za pierwszym. Pełno obaw, lęku.Ale chyba lepiej dmuchać na zimne 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂

Ja już w domku goście pojechali zostawili góre ciuszków i pieluszki z biedronki po ponoć ich mała uczulona więc dla mnie będą jak znalazł 🤪

Akompf Twoje rady cenne nawet i dla mnie pomimo że już kiedyś to przerabiałam to wszystko tak się zmienia więc pisz śmiało i uświadamiaj nas 🙂

Mam nadzieję że skórka niedługo dołączy do nas ze swoim synkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akigo tu masz racje nie ważne które dziecko się rodzi pierwsze czy trzecie czy nawet piąte ale matka zawsze ma obawy tak jak przy pierwszym 🙂
Dziewczyny jak ja chcę już urodzić bo tak mały naciska mnie na krocze że chodzić nie mogę a nogi mi drętwieją że aż nie mam czucia w nich 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akompf to fajnie, że masz tak dużo mleczka 🙂

Ja się już zaopatrzyłam w Bepanthen na wszelki wypadek 😉

AgaK to dobrze, że sobie pospałaś no i dzięki za wiadomości od Fredeczki 😉

Z tym przebieraniem dzieciątka to chodziło mi o przebieranie ciuszków, ile kompletów dziennie 'schodzi' bo akurat prasowałam i tak się zastanawiałam 😉

Co do smarowania pupci to kupiłam 2 opakowania Sudocremu, ale właśnie nie wiem czy stosować profilaktycznie za każdym razem... chyba nie ma sensu 🤔 Jejku normalnie 100 pytań na minutę :laugh:

Mi cały czas odchodzi ten czop i chodzę nakręcona!!! Boję się porodu, boję!!!!!!!!!!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu Tobie też się uda z takim nastawieniem napewno. 😉 Ja miłam takie godziny w których miałam mało pokarmu. Położna kazala mi kupić mleko i podać jej bo powiedziała ze mam kryzys.I wiecie co raz podałam . Nie dość że mała płakała po tym mleku pół nocy nie spała tak ją bolał brzuszek to jeszcze ja czułam się jakby ktoś coś mi odbierał. Karmienie piersią jest niesamowite. Buduje się taka więź emocjonalna między dzieckiem a matką że szok.
Agnieszko trzymam kciuki żeby to było już nie długo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa - ja zakladam body z długim rękawkiem plus pajacyk welurowy na to, no i skarpetki - Basia musi miec cieplej niż dzieciaczki urodzone w terminie. Jeden komplet na dzień zazwyczaj wystarcza chyba, że zrobi kupe/siku niespodziankę - między zmiana pieluszki 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja polecam Penaten. Mam sudokrem ale wole Penaten. Może źle robie ale smaruję zapobiegawczo. Bo mała często robi kupke zwłaszcza w nocy.Już ucieka!Bo się tu u Was wymądrzam.
Życzę Wam dziewczynki szybkich i bez bolesnych porodów i niech dzieciaczki się zdrowo chowają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa 84 Ty to jesteś o krok od macierzyństwa jej zazdroszczę Ci 🤪

Moja siorka też w ten sposób wypowiadała się o karmieniu, niesamowita więź i kompletne poświęcenie się temu małemu człowieczkowi, jejku już bym chciała mieć Kamilka przy sobie 🤪 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akompf ale Ty dzisiaj aktywna na brzuszku, dzięki za odpowiedzi 🙂 🙂 🙂
Takie rady są naprawdę bezcenne 🙂

Asiula no 4 dni do terminu haha! Momentami chciałam już zacząć rodzić, a momentami chcę uciec sama przed sobą :laugh: mam schizo okropne :laugh: Jeszcze jutro przetrzymam i jednak urodzę w grudniu, a cały czas obstawiałam listopad!

akido dzięki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo chyba każdej z nas towarzyszą takie emocje, a im bliżej to tym bardziej będzie "odwalać" 😉 znając siebie zaraz przed terminem miejsca sobie nie będę mogła znaleźć i chodzić będę jak nakręcona 🤪
Ale mi się brzuszek stawia, nażarłam się ciastek jak głupia i teraz mam 🤨

akompf dzięki za rady 😘 zaglądaj do nas jak najczęściej i się nimi z nami dziel 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O widzę, że forum troszkę ruszyło pod wieczór 🙂

Rany ja jutro znowu do szpitala i znowu powiedzą, że nie ma rozwarcia i znowu będę wracac do domu bez niczego...normalnie juz mam dość 🤨 i malutka się już od dłuższego czasu nie rusza i martwię się, ja pierdziele ja juz chcę poród!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...